Modlitby

Pravoslávne kresťanstvo má dlhú dobu zodpovednosť za vodu a chlieb, vysvätenú v chráme. Predpokladá sa, že tento Stvoriteľ sám vykonal tento rituál po prvýkrát, keď bol ponorený do Jordánskych vôd, po ktorom sa stali svätými. Písmo učí, že človek, ktorý vo vnútri posväceného jedla odvádza nečistých démonov od seba.

Čítajte Viac

Bolesť ženy, ktorá sa na sebe rozpadá rozpadajúcim sa manželstvom, tromi deťmi a chladným manželom, je možné pochopiť len tým, ktorí to raz zažili. Bolesť muža, ktorého milovaná žena už ho nepovažuje za centrum vesmíru, môže byť známy iba tým, ktorí sa zúfalo chcú vrátiť k minulým pocitom. Čo robiť, keď rodina, ktorá sa zdala byť pevnosťou, praskne na švíkoch kvôli vonkajším vplyvom?

Čítajte Viac

Deti - najväčší dar nebies, ale aj veľká výzva. Zvýšenie dospelého hodného človeka z malého krehkého dieťaťa je veľkou zodpovednosťou a je ešte ťažšie, že nie každý má rodičovskú autoritu. V živote sa deti stretávajú s viacerými nebezpečenstvami a problémami, ktoré nie je možné vždy vyriešiť iba pomocou materskej podpory alebo trpezlivosti.

Čítajte Viac

Vo veku technológií sa objavujú čoraz viac problémov, ale spôsoby ich riešenia sa vynásobia. Ak sa v dávnych dobách modlili Pánovi, aby sa manžel vrátil z boja, hosťujúci princ upozornil na červenú dievčinu, teraz sa modlia za to, aby milovaný zavolal a pozval na rande. Takéto modlitby fungujú veľmi dobre. Dôležité pravidlá a rituál čítania Najdôležitejšou pravidlom akejkoľvek modlitby: keď to hovoríte, oslovujte Pána správnymi slovami, testovanými časom a generáciami.

Čítajte Viac

Modlitby používali ľudia v každom čase, vyjadrujúc posvätné slová roztrúsené na Boha. Takto by sa človek mohol modliť za potrebné. Najčastejšie modlitby boli považované za zdravie a lásku. Kto sa obráti s modlitbou za lásku človeka? Mnohé ženy a muži sa obávajú neúspešných vzťahov.

Čítajte Viac

John Sochavsky, Nicholasovi divovníkom, Jánovi Milostivému, Seraphimovi z Sarovovcov - každý obchodník, ktorý si zachováva sebadôveru, by mal tieto mená poznať. A pre niekoho, kto už vie, obchod je rýchly, obchod rastie a peniaze tečú do vrecka. Aké je tajomstvo týchto mien a ako sa modliť k patrónovým svätým s cieľom zvýšiť predaj a posilniť finančnú situáciu?

Čítajte Viac

Už ste niekedy premýšľali o tom, ako môžete zmeniť a zlepšiť seba, váš postoj k životu, získať optimizmus a trpezlivosť, keď sa zdá, že všetko sa obrátilo proti vám a nikto nemôže pomôcť? Je čas obrátiť sa na modlitbu o premenenie, ktorú prezentoval Valerij Sinelnikov. O tom, kto je Sinelnikov a čo je jeho úžasná modlitba, prečítajte si viac v článku.

Čítajte Viac

Jednou z najuznávanejších ikon Ruskej pravoslávnej cirkvi je obraz Kazaňskej Božie Matky. Zázračná ikona Panny Márie pomáha v rôznych životných situáciách. V tomto článku budeme podrobnejšie porozumieť, kedy je možné obrátiť sa k nej o pomoc, ako sa správne modliť a aké pokyny treba dodržiavať.

Čítajte Viac

Náhla zmena nálady, náhle zhoršený zdravotný stav alebo náhle nečakané vážne ochorenie, halucinácie, nadmerná podráždenosť alebo ospalosť - to nie sú všetky príznaky nebezpečnej expozície zvonku. Človek, ktorý sa snaží trápiť vás a vašu rodinu prostredníctvom mágie, môže vyvolať ich vzhľad.

Čítajte Viac

"Náš Otče" je najpopulárnejšou a najrozšírenejšou kresťanskou modlitbou. S týmto odvolaním začínajú a končia mnohé modlitbové služby, ktoré sa používajú na očistenie a sedáciu. Podľa evanjelia je "náš otec" prvou modlitbou, ktorú Ježiš dal svojim učeníkom ako odpoveď na požiadavku, aby ich naučili vyzývať Pána. Pôvodná verzia modlitby sa však nezachovala, ale preklady a interpretácie sa používajú na celom svete v cirkvách, chrámoch a veriacich.

Čítajte Viac

Из всех церковных обрядов покаяние и причащение являются одними из наиболее ответственных в жизни каждого христианина, относящего себя к православной вере. Но большая ответственность предполагает тщательную скрупулезную подготовку, важнейшими составляющими которой становятся молитвы перед исповедью и причастием.

Čítajte Viac

Vzrušenie o dieťa, ktoré sa čoskoro narodí, je celkom prirodzené pre tehotné ženy. Budúce matky sa snažia chrániť pred narodením, aby sa predišlo chorobám, aby bolo dieťa zdravé. Mnohí chcú zostať tehotní, najmä ak sú problémy. V Pravosláve existuje množstvo modlitieb, ktorými sa môžete obrátiť na božské sily na pomoc.

Čítajte Viac

V kresťanskom zhromaždení svätých a veľkých mučeníkov zaujíma Božia Matka zvláštne postavenie. Blahoslavená a milosrdná, Panna Mária počuje utrpenie, a bez zanechania pozornosti ich utrpenie a modlitbu. Existuje veľa zázračných ikon Panny Márie, na ktoré sa vznášajú modlitby rovnakého mena. Jednou z najsilnejších z týchto ikon je "Zmäkčovač zlých sŕdc" alebo "Sedem šípov".

Čítajte Viac

V islame sú namaz a dua, modlitby, vytvorené a volané po rozhovoroch s Bohom. Takto sa človek dotýka Najvyššieho, neba a duchovne rastie. Podľa rozkazov Všemohúceho je každý muslim povinný poznať a recitovať namaz, dua a sura sú vytvorené na pomoc vo svetských a duchovných záležitostiach. Kedy je zvykom čítať islamské modlitby?

Čítajte Viac

Každý človek aspoň raz v živote pocítil vplyv nižších síl tenkého sveta. Napadnutý zlými duchmi začína ublížiť, stáva sa nervózny a depresívny, mení sa správanie sa voči ostatným. Hlavné príznaky útoku takzvaných "zlých duchov" sú nasledovné: Strata chuti do jedla; bolesti hlavy; Neoprávnené hrôzy; Apatie a chronická únava; Duševné poruchy; Neschopnosť navštíviť kostoly a sväté miesta bez ohľadu na denomináciu.

Čítajte Viac

História kresťanstva je skvelá a má veľké množstvo modlitieb a vyzvaní k Pánovi. Okrem "nášho Otca" možno snáď najslávnejšou modlitbou je modlitba k Panne Márii. Každý kresťan pozná jej a jej text sa každodenne počuje v rôznych častiach sveta a stúpa v službách a bohoslužbách. Kráľovná nebies, príhovor a patrónka všetkých úprimne veriacich, je uctievaná Piesnou Panny, nazvanou "Panna, radujte sa".

Čítajte Viac

Moderní ľudia sú zvyknutí dostať sa k podnikaniu, riadiť plánmi, plánmi, zoznammi, porovnaním a zodpovednosťami. Podľa bežného spôsobu života absolútne nemyslí na duchovné ladenie a niekedy nerozumie dôvodom, prečo sa dokonale naplánované podnikanie v poslednej chvíli rozpadne. Iba praví veriaci vedia, že každá nová vec by mala byť začatá modlitbou, Božím predbežným poradenstvom, žiadajúc o moc od Pána.

Čítajte Viac

Jeden z najpopulárnejších a zaradený do zoznamu povinných pre pravoslávnych veriacich je modlitba k "Životnému krížu". Je zahrnuté v rannom modlitebnom pravidle a zvyčajne sa číta na drevenom alebo striebornom kríži. V tomto článku budeme chápať možnosti modlitby, určiť, v akých prípadoch pomáha a zvážiť fakty z histórie Čestného kríža.

Čítajte Viac

Ráno, žiadosť, modlitebňa - všetky tieto pojmy môžu spôsobiť zmätok pre nezasvätenú osobu, ale cirkevný kresťan ich ľahko odlišuje od seba a vie, aký text sa používa v určitých situáciách. Vymedzenie pojmu "modlitba podľa dohody" sa môže zdať ťažké aj pre osvietených ľudí.

Čítajte Viac