Detská psychológia

Ak sa narodí syn v rodine, skôr či neskôr sa rodičia začnú diviť, ako ho vychovať so skutočným mužom. Ale každá z nich má vlastnú víziu "správnosti" tohto procesu. Názory navyše môžu byť dokonca diametrálne odlišné. A na dosiahnutie výsledkov rodičia potrebujú jednotnú stratégiu.

Čítajte Viac

"Nechcem sa učiť!" - Globálny problém modernej školy, ktorá stojí pred viac ako jedným rodičom. Ako s ním zaobchádzať samostatne alebo by ste mali hľadať pomoc odborníkov? Odporúčame vám, aby ste strávili nejaký čas a oboznámili ste sa s riešením tohto zložitého problému a nájdite možné dôvody na neochotu vášho dieťaťa študovať a ísť do školy z hľadiska psychológie.

Čítajte Viac

Vzdelávanie detí v predškolskom veku je mnohostranný komplexný proces, v dôsledku ktorého vzniká osobnosť. V skutočnosti je všetko, čo sa deti učia v ranom a predškolskom veku, základom. Akonáhle sa dieťa začne dôverne postaviť na nohy a učiť sa svetu, vzdelávací proces okamžite začne.

Čítajte Viac

Konfliktné situácie v škole sú nevyhnutné. Ďalšia vec spočíva v tom, že situácia smeruje správnym smerom, od všetkého, na čo môžete mať prospech. Učenie sa o to bez pomoci dospelých je nepravdepodobné. Vnímanie detí závisí od reakcie ostatných na určité činy. Ak majú deti šťastie s učiteľom na základnej škole a konflikty sa vyriešia výlučne deštruktívnou metódou, potom školské obdobie bude mať veľa času pamätať na teplo a neha.

Čítajte Viac

Naše babičky povedali: "Deti potrebujú vychovať, keď sa voľne zapadajú na posteľ, potom môžete len ťažiť." V tejto múdrosti leží hlavná myšlienka - proces musí začať od prvých dní po narodení. Psychológovia vo veľkej miere podporujú túto víziu situácie. Dnes ponúkame, aby sme sa oboznámili s poradenstvom špecialistov z oblasti vzdelávania od prvých dní do troch rokov.

Čítajte Viac

Psychika dieťaťa v tomto ranom období je pomerne zraniteľná. Koniec koncov, vie, ako vnímať emócie druhých, uraziť, zahanbiť, sklamať, to je presne to, čo si je vedomý v tomto veku. Mnoho ľudí si myslí, že ak dieťa vyrastie a nájde lekciu pre seba, potom by ste mu nemali venovať zvláštnu pozornosť jeho výchove.

Čítajte Viac

Keď sa narodime, deti prichádzajú do nášho sveta absolútne čistého a otvoreného všetkému novému. A záleží na nás, ako vyrastajú: veľkorysé alebo lákavé, závistivé alebo sebestačné, krehké alebo hrubé. Vedci neprijali jednomyseľný názor, čo viac ovplyvňuje formovanie osobnosti človeka: biologické faktory (makings) alebo sociálne (sociálne postoje).

Čítajte Viac

Rodičia aktívneho, nekľudného, ​​nepozorného a hlučného dieťaťa stále viac premýšľajú o tom, či je ich dieťa nadmerne aktívne? Musia počúvať od iných, pedagógov, učiteľov, sťažovateľov susedov o nekontrolovateľnom správaní sa dieťaťa, jeho zlej výchove a neposlušnosti. O takomto koncepte, ako je "hyperaktivita" sa stala známou v poslednej dobe, vedci dokázali, že toto správanie detí je choroba - porušenie a duševné poruchy.

Čítajte Viac

Rodičovstvo je veľmi dlhý a starostlivý proces. Začína pri narodení a pokračuje mnoho rokov. Zásadnejšie obdobie v psychológii vývoja a výchovy dieťaťa, keď sa formuje osobnosť plnohodnotného občana spoločnosti. Hovoria: "Deti - naše zrkadlo!". Toto vyhlásenie možno považovať za pravdivé.

Čítajte Viac

Štatistika psychologického a pedagogického výskumu sa zameriava na skutočnosť, že fenomén samovrážd mladistvých z hľadiska distribúcie zaujíma Rusko na tretie miesto na svete. Tento článok predpokladá zváženie hlavných príčin javu, na ktorý sa odborníci odvolávajú: nezdieľané pocity lásky, konflikty v životnom prostredí (najmä na úrovni vzťahov medzi rodičmi a deťmi), osamelosť zhoršená vekovými problémami, komplexy povýšené do pozície neriešiteľných úloh.

Čítajte Viac