Makeup pre blondínky: pravidlá a vhodné techniky

Make-up je neoddeliteľnou súčasťou obrazu moderného dievčaťa. Mal by sa kombinovať nielen s farbou oblečenia. Vo väčšej miere by mal byť make-up prispôsobený pleti, farbe očí a vlasom, aby sa zabránilo vulgárnosti. Pre blond krásky, ktorých imidž znamená nehu a romantiku, boli vytvorené samostatné pravidlá a techniky aplikácie make-upu, najmä dňa a večera.

Základné pravidlá make-up pre blondínky

Napriek jasnosti a zároveň jemnosti ich obrazu potrebujú blondínky predovšetkým kompetentný výber kozmetiky a líčidiel. Pri jeho aplikácii je dôležité, aby nedošlo k narušeniu rovnováhy, ale aby sa zdôraznili črty tváre a zároveň sa zakryli chyby.

Svetlá farba vlasov vytvára na vonkajšej strane zvláštne kontrasty. Takže akékoľvek nedokonalosti pokožky na slušných vlasoch sú výraznejšie ako brunetky. Nadmerná kozmetika len zdôrazňuje hrbole, sčervenanie a vrásky. Z tohto dôvodu sa neodporúča hojne maskovať akné a vrásky na svetlej pokožke.

Blondínky sa musia postarať o svoju pokožku denne a pred aplikáciou make-upu ju očistite vhodnými prostriedkami.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť pred aplikáciou make-up blondínka - dôkladne očistiť pokožku. Venujte zvláštnu pozornosť oblasti T (čelo, nos a brada). Práve tieto časti tváre svietia viac a vytvárajú neupravený vzhľad.

Pre mastnú a kombinovanú pleť boli vytvorené špeciálne matovacie podklady pre make-up. Tento krém by sa mal aplikovať iba na zóne T. Pod oči a zvyšné časti tváre sa aplikuje zvlhčovacia emulzia.

Základné pravidlá make-upu pre blondínky:

 • Očistenie pokožky, vyrovnanie tónu a aplikácia tónovej základne čo najbližšie. Aby sa účinok odstránil, prášok sa aplikuje na tvár na konci make-upu;
 • Tonálny základ pre blondínky je broskyňa, ružovkastá alebo slonovinová kosť. Textúra krému je ľahká, s miernym zvýrazňovačom, aby vyzerala čo najprirodzenejšie;
 • Namiesto zašpinenia môžete použiť prášok s tmavým účinkom;
 • Pri dennom make-upu musíte minimalizovať používanie čiernej farby (s výnimkou maskary), pretože to robí blondínku ťažšiu. Pri večernom make-upu sa najlepšie používajú ceruzky, očné linky a čierne tiene;
 • Obočie je potrebné zhrnúť do hnedých odtieňov. Farba by mala byť 5-7 tónov tmavšia ako vlasy. Pre rovnomerné použitie je najlepšie použiť tvrdú kefku.

Hlavné zameranie make-up blondínky - oči.

Vhodná technológia

Techniky make-up pre blondínky môže byť veľmi odlišné. Najvhodnejšie pre denné použitie strobing- vytvorenie prirodzenej žiarivosti s pomocou zvýrazňovača. To vizuálne zachováva pocit úplného nedostatku kozmetiky na tvári.

Účinok prirodzeného blikania pokožky sa vytvára po aplikácii tonálneho prostriedku na pokožku. Zvýrazňovač zvýrazní nasledujúce oblasti tváre:

 • stred čela;
 • pravá horná časť očného viečka;
 • tváre;
 • stred nosa a brady;
 • nasolabiálne záhyby.
Hlavné oblasti použitia aplikácie Highlater

Vzhľadom k tomu, strobing vyjadruje prirodzenosť, je vhodný najmä pre majiteľov čistej a hladkej pokožky. Táto technika však dokonale skrýva nevýhody. Ak chcete urobiť, vyberte príslušný typ zvýrazňovača:

 • pre mastnú pokožku náchylnú na vyrážky použite suchý zvýrazňovač. Masky v maximálnej možnej miere zakrývajú vzhľad a trvajú dlhšie ako obvykle;
 • pre suchú a kombinovanú pokožku je výhodný produkt s textúrou s tekutými textúrami. Týmto spôsobom môžete dosiahnuť najprirodzenejší efekt blikania;
 • pre pokožku s pihami, zakúpiť bronzový zvýrazňovač. Vytvára žiarivé vrcholy a zdôrazňuje jemnosť tohto typu vzhľadu.

Ďalšou populárnou technikou make-upu pre blondínky - konturing.

Tu sa používajú aj zvýrazňovače, nielen svetlé, ale aj tmavé. Pomocou tieňovania sa modelujú hlavné črty tváre a nedostatky sú skryté.

Kontúrovanie sa vykonáva nasledovne. Vo vybraniach sa aplikuje tmavohnedý korektor. Textúra musí byť matná. Konvexné tvárové prvky sú osvetlené zvýrazňovačom, bronzerom, ľahkým práškom alebo červenou. Tónová štruktúra sa nepoužíva. Kozmetika sa aplikuje štetkou z prírodného vlákna alebo špeciálnej špongie. Pomocou tejto techniky make-up môžete dosiahnuť dokonalý tón pleti.

Definícia typu farieb

Pri výbere palety stínov, ceruzky, rúžu a červenej farby by sa malo jasne definovať, čo je vhodné pre typ blondínka a čo by sa malo zlikvidovať.

Make-up pre blondínky je vybraný na základe farebný vzhľad: farba očí, tón pleti a tón vlasov. Nesprávne vybraná paleta kozmetiky dokáže prezentovať v zlom svetle dokonca aj veľmi krásnu dievčinu. A naopak, kompetentne zvolené odtiene odvedú pozornosť od chýb vzhľadu a zdôraznia výhody.

Farebný typ vzhľadu môže byť rozdelený podľa ročných období.

Pružina. Tento typ farby, podobne ako zodpovedajúce obdobie, sa vyznačuje teplými a zároveň svetlými odtieňmi blond (pšenica, med, karamel). Farba očí je modrá, zelená alebo jantárová. Pleťový krém alebo mierne zlatý tón.

V lete.Tento typ farby zahŕňa prirodzené blondínky, ktorých farba vlasov, očí a kože je prirodzene chladná. Sú to svetlovlasé dievčatá, popol, strieborné. Oči sú šedo-modré, dymovo zelené. Koža je mliečna alebo olivová, bez žltej farby.

jeseň, Na jeseň i na jar sa vyznačujú teplé odtiene, ale hlbšie a nasýtenejšie. Koža je zlatá, s pihami, ale bez červenania. Oči sú väčšinou hnedé, tiež teplé zelené, jasne modré. Blond odtieň - so zlatým alebo červeným odtieňom.

Winter. Zima je čistý, hlboký a studený druh vzhľadu. Zodpovedá blondínke s bielou porcelánovou pokožkou, ktorá výrazne kontrastuje s vlasmi. Oči z tmavého gaštanu do čiernej, studenej modrej, šedej a zelenej farby sú tiež bežné. Vlasy nasýtené popolové odtiene bez žltej farby.

Typ farby sa určuje štúdiom jeho odrazu v zrkadle bez make-upu. Je potrebné pochopiť, aký prirodzený odtieň má kožu, oči a vlasy. Takže je vybranýmake-up paleta pre blondínky. Musí zodpovedať ročnému času.

Pre zimu a leto je lepšie použiťchladné odtiene kozmetiky (sivá, tmavo modrá, popola-ružová, dymová hnedá atď.). Podsvietenie a jar sú vhodné pre typ farby teplé farby (broskyňa, zelená, fialová, svetlo ružová, červená, hnedá, atď.). Tiež farba tieňov, rúže a červenať je určená typom farby. Hlboké sú vhodné pre zimu a jeseň, menej nasýtené - na leto a na jar.

Maľované blondínky budú pomerne ťažké určiť ich skutočný typ farby. Môže byť preto zmiešaný make-up je farebne zrnitý - (modrá, šedá, zelená a hnedá), ktorých jas je zvýraznený zodpovedajúcimi farbami - hnedá, fialová a bronzová.

Makeup pre blondínky s modrými očami

Blondínky s modrými očami sú klasickým štandardom ženskej krásy. Mnohí z čestných sexu snívajú o tomto type vzhľadu, ale iba prírodné krásy vedia, aké ťažké je zachovať tento obraz.

Make-up pre blondínky s modrými očami by sa malo robiť veľmi opatrne, kresliť tenké línie obrysov očí. Osobitná pozornosť by sa mala venovať palete farieb, pretože vždy existuje riziko, že sa obraz stane príliš svetlým alebo svetlým a neosobným.

Rozhodujúcim faktorom pri make-up blondín s modrými očami je farebný typ vzhľadu - tón ​​pleti, jas očí a vlasov.

Studená blond sa dobre nezachádza s jasnou a nasýtenou paletou, teplou - naopak. Ak chcete zdôrazniť farbu očí, make-up umelci odporúčajú používať šedé, modré, modré a hnedé odtiene zodpovedajúceho teplého alebo studeného odtieňa. Tieto farby neznížia obraz a efektívne sa zosúladia s jeho vzhľadom.

V každodennom make-up sú blondínky vyzývané, aby používali prirodzené odtiene studenej alebo teplej palety. Musíte najprv vyčistiť tvár a aplikovať hydratačný krém.

Pokyny pre make-up:

 1. Naneste tenkú vrstvu tonálnej bázy alebo výbušnej tekutiny;
 2. Na hornom pohyblivom viečku umiestnite základňu pod tieň. Zabezpečí rovnomerné rozloženie odtieňov a stabilitu make-upu;
 3. Bielej-ružové tieňové tiene prechádzajú okolo storočia, mierne idú na vrchol;
 4. Vytvoriť tvar obočia hnedý tieň, bez perlete;
 5. Pod obočím dávajú biele tiene. Najvyšší bod treba zdôrazniť jasným zvýrazňovačom;
 6. Plášte viečko so svetlom šedým (hnedým) odtieňom. Na stredu oka sa aplikuje broskyňa s perličkou (bronz). Potom bude potrebné opatrne odtiahnuť hranice.
 7. Maľovanie cez horný obrys sliznice pomocou kaialového krémového odtieňa;
 8. Tmavo hnedá ceruzka nakreslí tenkú šípku pozdĺž línie rias;
 9. Rýchlo farbite riasy s čiernou riasou;
 10. Naneste na pery matnú rúž alebo lesklú základnú farbu "Nude";
 11. Zakryte tenkou vrstvou bronzovej červenej lícnej kosti a farbite hornú časť zvýrazňovačom;
 12. Ak chcete prášok tvár s ľahkým minerálnym práškom, aby sa opraviť make-up.

Večerný make-up pre blondínky so sivomodrými očami sa spravidla používa technika Smokey Ace. V tomto prípade môžete použiť nielen klasické čierne, ale aj dymovo ružové, modré, sivé odtiene tieňov.

Make-up pre blondínky so zelenými očami

Je výhodné zdôrazniť zelenú farbu očí týmito odtieňmi palety:

 • ružová;
 • fialová;
 • lila;
 • orgován.

Tieto farby môžu poskytnúť obraz unavený vzhľad, ak oči nie sú čisto zelené, ale zmiešané s modrým alebo jantárovým odtieňom. Preto sa odporúča použiť teplú paletu zlatohnedých a bohatých čokoládových odtieňov. Na denné make-up je vhodná oranžová, béžová a broskyňová farba.

Zelené tiene, zodpovedajúce odtieňu očí, budú prospešné zdôrazniť obraz blondínky. Nemali by sa však aplikovať na celé viečko, ale iba na vonkajšie rohy.

Pravidlá make-upu pre blondínky so zelenými očami:

 • Rúžy svetlé hnedé, svetlo ružové a brusnicové odtiene sú ideálne pre blondínky s zelenými očami. Treba mať na pamäti, že dôraz v make-up by mal byť jeden. Pri výbere svetlých rúžov ​​je potrebný ľahký make-up očí a naopak;
 • Najprospešnejšie farby sčervenania pre zelené - broskyne a ružové;
 • Víťazný denný make-up - zlaté a nahnevané tiene.

Krok za krokom aplikácie denného make-upu:

 1. Aplikujte pod make-up a korektor, zodpovedajúci tón;
 2. Očné viečka zakryte pohyblivým a jemným viečkom so základňou pre tieň;
 3. Použitím prirodzenej kefy na hlaveň tmavší vonkajší roh oka s matnými tmavohnedými tieňmi a rovnomerne rozložením cez viečko s tieňovou kefou;
 4. Vonkajší roh oka priniesť tmavohnedé očné linky;
 5. Zakryte riasy riasenkou;
 6. Pracovať tvár;
 7. Použite broskyňu alebo svetlo ružovú rúž.

Večerný make-up môže byť doplnená šedou ceruzkou, ktorá sa aplikuje tenkou čiarou na dolné viečko.

Makeup pre blondínky s hnedými očami

Blondínka s hnedými očami je vzácna a jasná kombinácia. Svetlá farba vlasov dáva tak jemnosť a tmavú dúhovku - zmyselnosť. Aby sa zdôraznili zaujímavé vlastnosti exteriéru, je potrebné zamerať sa na farbu očí. To sa dá urobiť s kontrastujúca paleta tieňov.

Zlaté tiene.Jemné žmurkanie v zlatých tónoch priaznivo zdôrazňuje hĺbku vzhľadu blondínok s hnedými očami.

Modré tiene.Táto farba sa môže použiť na ovíjanie dolných a horných viečok. Presne vysledované šípky kobaltovej farby v kombinácii s hnedými očami a blond vlasmi - jednou z možností pre univerzálny večerný make-up.

Červené tiene.Táto farba je veľmi užitočná na zdôraznenie vzhľadu, ale musí byť použitá v kombinácii s inými odtieňmi z medi alebo kovu, pretože inak môžete dosiahnuť účinok unavených očí.

Hnedý odtieň.Hnedé blondínky s hnedými očami sa môžu používať v dennom aj večernom make-up. Paleta stínov je rôzna - od ľahkej kávy až po tmavú zem.

Čierne tiene.Čierna je univerzálny odtieň pre hnedé oči. Môže sa používať v dennom aj večernom make-upu.

Ak chcete vytvoriť efekt blikania očí, tieň sa musí kombinovať s ľahšími odtieňmi rovnakého rozsahu farieb (teplý alebo studený). Pre pery môžete použiť bohaté odtiene čerešne, burgundy, terakoty a ďalších.

Ak chcete vzbudiť priaznivý vzhľad s pomocou make-upu, blondínky s hnedými očami ju môžu vykonávať technikou Smokey Ice alebo banánom. Zvážte všetky fázy používania kozmetiky:

 1. Aplikujte na tvárový podklad, ktorý sa zhoduje s prirodzeným tónom pleti;
 2. Naneste prášok a broskyňovú farbu;
 3. Farba základnej farby horných viečok (bronz, med alebo zlato);
 4. Maľujte vnútorný roh oka svetlohnedými tieniami a vonkajšiu časť očných viečok s tmavšou farbou.
 5. Pohyblivá časť oka je pokrytá sivými alebo čiernymi tieňmi;
 6. Zosvetlite spodný pozemok zvýrazňovačom;
 7. Nakreslite šípku pozdĺž línie rias;
 8. Tmavé tiene zdôrazňujú obrys dolného viečka;
 9. Bohaté farbenie mihalníc.

Denný make-up pre blondínky

Vytvoriť úžasný obraz blond krás môže ľahko. Ak je však ťažké určiť typ farby vzhľadu, môžete použiť túto techniku univerzálny denný make-up pre blondínkuJe vhodný pre akúkoľvek farbu očí, vlasov a pokožky. Hlavné zameranie je na miernom lesku tváre v ružovej.

Pokyny na implementáciu univerzálneho denného make-upu pre blondínky:

 1. Zarovnanie pokožky.Tónový nástroj je vybraný podľa typu epitelu - pre tuk, kombinovaný a suchý. Odporúča sa však používať tekutiny počas denného make-upu. Tieto séra sa vyrábajú na báze hélia a považujú sa za menej viskózne. Odtieň tekutiny sa volí podľa prirodzenej farby pokožky. Prípravok sa aplikuje na tvár prstami na tvár, pery, lícne kosti a očné viečka. Obočie nie je ovplyvnené. Zvyšky sa odstránia suchou handričkou, po ktorej môžete použiť prášok na make-up;
 2. Vyrezávanie tváre. Blúza sa aplikuje na lícne kosti, špičku nosa, brady a čelo. Najvýhodnejšia farba je matná hnedá a ružová. Ďalej sa odľahčí nosná kosť, horná časť lícnych kostí, stred čela a brady. Hranice sú opatrne zatienené;
 3. Vytváranie svetlých svetiel v očiach:
  • Svetlo ružové odtiene sfarbujú cez pohyblivé očné viečko. Na hornom rohu naneste hnedú farbu.
  • Nakreslite šípku. Dĺžka a hrúbka môžu byť rôzne;
  • Prineste dolné viečko do stredu rastu rias. Po jemnom odtieni linky. Pre vložku je výhodnejšie použiť grafitovú alebo hnedú matnú ceruzku;
  • Farbiť riasy čiernym atramentom, mierne zakrútením koncov;
 4. Pery. Pri dennom make-up je lepšie uprednostňovať nie rúž, ale lesk ružového alebo koralového odtieňa.

Nápady na večerné make-up

Vzhľad blondín je univerzálny, takže večerný makeup môže byť urobený v ľubovoľnej farebnej schéme. Experimenty s jasnými farbami nebudú vyzerať vulgárne a vzdorné s ich správnym použitím.

Vo večernom make-up pre blondínky zameranie je na oči alebo pery.

Je potrebné venovať väčšiu pozornosť. vykonávanie techniky make-upu. Vyberá sa na základe individuálnych charakteristík vzhľadu - tvaru tváre, pier a očí. Všetky chyby vzhľadu môžu byť opravené, a výhody - zdôrazniť, pomocou make-upu.

Smokey Ice

Jednou z najživších a výrazných možností večerného pohľadu na blondínky je technika Smoky Eyes alebo dymový makeup. Je vyrobená v rôznych farbách, hlavne matná: šedá, uhlie, tmavo hnedá, ružová, fialová, modrá a iné farby.

Pre vytvorenie efektu dymových očí na povrchu horného očného odtieňa tmavých tieňov jedného tieňa.

Niekedy v make-up používajú dve alebo tri farby - vytvára hladký prechod od svetla (vo vnútorných rohoch očí) k tme (na vonkajšej strane). V dôsledku blikania vyzerá vzhľad viac hlasitosti a hlboko.

S šípkami

Šípky - klasická technika večerného makeupu pre blondínky. Súčasne je možné nakresliť ideálne grafické čiary, tiež jemné, s miernym tieňovaním. Voľba závisí od strihaných očí, celkového obrazu exteriéru a štýlu. Avšak, aby ste zvládli kreslenie aj tých najjednoduchších rúk, potrebujete čas a trpezlivosť.

Na vytvorenie makeupu so šípkami sa najprv aplikujú základné tóny na očné viečka. Je lepšie kresliť linky s vodotesnou vložkou alebo ostro ostrie.

Oči mačiek

Mačacie očné make-up alebo Oči mačiek je druh kombinácie dymového ľadu a ostrých grafických šípok. Linky sa vykonávajú tak, aby sa rozšírili oči a zdvihli sa vonkajšie rohy viečka.

Для прорисовки кошачьих глаз также используется водостойкая подводка черных и графитовых тонов и тени ярких оттенков:

 • розового;
 • бирюзового;
 • золотистого;
 • шоколадного;
 • синего;
 • зеленого и др.

Создать необычный взгляд можно добавив блестки на нижнее или верхнее подвижное веко.

Особых правил макияжа для блондинок не существует. Этот типаж внешности считается наиболее универсальным, что позволяет использовать любую цветовую палитру в вечернем макияже. В дневном рекомендуется подбирать оттенок соответствующий цветотипу внешности (холодный или теплый), с легкой текстурой. Эти простые правила позволят подчеркнуть достоинства и отвлечь внимание от недостатков лица.