Aký je zmysel ľudského života na zemi

Každý z nás, ktorý je školákom a chodí z triedy do triedy, aspoň raz napísal esej na tému: "Aký je zmysel ľudského života na zemi?"Zdá sa, že ťažká otázka prísnych učiteľov, ako môžete od malých detí odpovedať na otázky o bytí, ak adolescenti stále nevedia žiť, čo sa stať a čo robiť v tomto náročnom svete.

Ale všetko je jednoduché: účelom tejto úlohy je učiť deti, aby premýšľali: aký je význam ľudského života, prečo sa všetci objavujeme na tejto zemi, čo prinášame svetu? A ak aspoň jeden žiak v eseji prináša nielen citáty od veľkých slávnych ľudí, ale ich vlastné myšlienky a argumenty, chápe, aké hodnoty sú pre neho kľúčové, potom sa dosiahne cieľ učiteľa: rastúce deti sa snažia pochopiť život a miesto v ňom.
Avšak výroky veľkých duchov, ktorí dlho žili a dosiahli osvietenie, ktorí videli rôzne epochy, krajiny a mestá, môžu pomôcť pri hľadaní významu života.
Kde by mal mladý muž ísť nájsť veľké myšlienky veľkých ľudí o zmysle života?

Aký je zmysel života? Odpovede na skvelé otázky.

Rôzni ľudia sa hľadajú v živote úplne inak. Lazy tínedžeri a dospelí, dni bez prestávky, sedia okolo svojich nohavíc v kanceláriach ako stredné manažmenty a strávia večery pred televíznymi obrazovkami, a nepomýšľajú na také zložité problémy ako hľadanie významu ľudského života na zemi.

V najlepšom prípade idú na internete, hľadajú populárne výrazy a múdry aforizmy veľkých ľudí - filozofov, spisovateľov, politikov, hudobníkov, umelcov - čítajú bez toho, aby premýšľali o hĺbke toho, čo bolo povedané. V dôsledku toho sa v živote nepoužíva žiadne vedomosti.

Je to veľmi jednoduchý, primitívny spôsob - prúdiť s tokom, nehovoriť nič, niesť zodpovednosť za to, čo sa deje vo vašom živote, obviňovať každého a všetko za všetky ich problémy. Niekedy sa zdá, že celé nešťastie ľudstva spočíva v tom, že ľudia sa jednoducho nespýtajú otázky. Dostávajú všetky odpovede na otázky médií a myšlienky, ktoré "tlačia" k masám, sa stávajú podobnými svojimi myšlienkami o životnom prostredí. Človek má pripravené odpovede na otázky, vynájdené ideály a výhovorky pre svoju vlastnú nekonzistenciu (... vláda je vinná, ... životné prostredie je zlé, ... nie je čas).

Ale je potrebné zastaviť sa a položiť si otázku: kto som? čo robím a prečo? som šťastný čo ma robí šťastným? prečo nemám to, čo chcem? Čo som urobil, aby som bol šťastný? na čo žijem? ČO JE ZÁMER MY ŽIVOTA?

Keď sa vám podarí odpovedať na tieto otázky, pripravte sa, aby ste položili otázky a hľadali odpovede na ne.

Môžete sa pozrieť cez inteligentné knihy a nájsť skvelé výroky múdrych, ktorí dosiahli osvietenie prostredníctvom tvrdej práce a pracujú pre seba. Musíme vzdať hold týmto "hľadajúcim": chytré frázy ľudí, ktorí opustili svoju umeleckosť, kultúru, vedu a politiku sú veľmi užitočné, pretože sú krátke a priestranné, plné múdrosti a hĺbky, filozofia celého života politika je často vyjadrená v niekoľkých slovách, básnik alebo spisovateľ.

Pozrime sa na malé medziľahlé výsledky: internet pomáha ostatným lenoch pri hľadaní významu života, pretože problém vyhľadávania literatúry o tejto téme je úplne vyrovnaný; rôzne miesta ponúkajú najkrajšie slová a výroky takých veľkých ľudí ako Omar Khayyam, Nietzsche, A. Chekhov, F. M. Dostoevsky, Dale Carnegie. Jedna vec je zlá: to je niekto iný život, niečí filozofia a iné závery ...
Nie veľmi ťažké, pokiaľ ide o morálne hľadanie a životy ľudí, ktorí hľadajú odpoveď na otázku "Čo je zmysel ľudského života nie je zem" v biblii.

Ak požiadate pravoslávneho kresťana, aby napísal esej o tom, čo je zmysel života, odpovie jednoznačne: šťastie kresťana je v spravodlivom živote na zemi a snaží sa zaslúžiť si raj v inej dimenzii ... Pre ľudí, ktorí sú zvyknutí veriť, že Boh je stvoriteľom vesmíru a všetko živé, všetko v živote je jednoznačné: je to dobré a zlé, existujú spravodlivé činy a nespravodlivé, milosť je osobná voľba každého. A ak chce taký človek získať miesto v raji, v tomto živote robí len dobré, nezískal a nedával pýchu. Nepotrebujú vedieť a chápať, kto alebo čo v skutočnosti spôsobili vznik života a života na zemi, len veria v Boha a že smrť nie je ničím iným ako priamka medzi týmto životom a večným životom a iba dobrá dáva človeku večnú existenciu v raji, iba týmto spôsobom sa ľudská duša udrží v teple.

Samozrejme, že takéto stanovisko má právo existovať, viera, či kresťanstvo alebo islam je osobná vec a je dobrá, ak pomáha ľuďom nájsť odpoveď na otázku, čo je zmysel ľudského života na zemi.

Každé biblické podobenstvo učí veriaceho, aby nasledoval Božie zmluvy.
Problémom je, že religiozita modernej osoby odzrkadľuje duchovnú úroveň osobného rozvoja a ak človek vyberá dobré len z toho, čo sa po smrti strachuje, nie je to tak dobré. Dobrý by mal byť jediný možný výber ľudí. bez ohľadu na to, či veria v nejakého tvorcu alebo nie, považujú za večné možné alebo nie. Vedomie moderného človeka je obrovským skladom myšlienok, pocitov, poznaní a pocitov, práve vieranie v Boha je príležitosť žiť ľahko a nerozmýšľať, prečo sme prišli do tohto sveta, aby sme nerozmýšľali, neodpovedali na ťažké otázky a nehľadali sa na náš vlastný zmysel. života. Absolútna viera v Boha bola dobrá v stredoveku, keď ľudia nevedeli príčiny mnohých procesov na zemi, ale teraz, aby ste získali nejaké vedomosti, musíte to len chcieť, viera v tvorcu je povolenie pre seba, aby ste sa nestali lepšími.
Ak človek zažil absolútnu vieru, začne hľadať jeho sebaurčenie. Mnohé dievčatá v určitom bode sa pýtajú

Aký je zmysel života pre ženu

Ak by sa doteraz mohla táto otázka jednoznačne odpovedať: význam života ženy je zobrať sa, mať dieťa a vychovať ju, teraz je všetko oveľa komplikovanejšie a zároveň zaujímavejšie. V súčasnosti môže byť vymenovanie ženy nielen to, že má manžela a dieťa, ale tiež aby sa konali v kariére, vykonávali duchovné hľadanie, zapojili sa do tvorivej práce a do ktorej patrí duša. A napriek tomu, aj teraz, zmysel života ženy je v prvom rade láska. Nie nevyhnutne v láske človeka a dieťaťa, ale aj v láske k svetu, prírode, práci a všetkým ostatným.

Človek, ktorý vyzařuje lásku, ktorý radšej neprijíma, ale dáva, je šťastný z definície, môže existovať za akýchkoľvek podmienok a vidieť dobré vo všetkom.
Nikto nezrušil rodové sebaurčenie ani v bláznivých podmienkach moderného sveta, a preto sa mladí ľudia skôr či neskôr vždy pýtajú

Aký je význam života pre muža?

Je to naozaj veľmi dôležitá a ťažká otázka a dokonca ani pred stovkami rokov neexistovala žiadna definitívna odpoveď.
To nemožno hovoriť všeobecne a abstraktne, každý by sa mal snažiť hľadať pochopenie dôvodov jeho príchodu do tohto sveta.

Bývalo to, že všetci ľudia sú bojovníci a zmysel ich života spočíva len v tom. Je to naozaj tak? Teraz, keď sa bojujú v mnohých krajinách sveta, pre skutočného človeka najdôležitejšou vecou nie je bojovať a ničiť, ale obnovovať mier a vytvárať.

V živote človeka sa niečo môže ukázať a nie prejaviť, ale to neznamená, že by človek mal zastaviť hľadanie pravdy a poznania sveta, bojí sa a nepodnikne žiadne kroky.
Paradoxom je, že veľmi často si premýšľame a veľmi sa obávame, a preto nepodnikáme žiadne kroky. V tomto zmysle sú muži viac správne štruktúrovaní ako ženy: človek, ktorý vie, že všetci ľudia zomrú, sa sotva bude báť niečoho a požiada o povolenie svojho života z neznámych mytických bytostí. Význam ľudského života je v absolútnej slobode voľby, konaní a jeho vlastnej ceste.
Keď otcovia prinášajú takýchto synov, od nich vyrastajú odvážni a silní ľudia, skutoční ľudia.

V dnešnej dobe je vždy zaujímavé pre ľudí, mladých a nie tak veľa, aby sa učili od slávnych spisovateľov a básnikov, čo si myslia, že sú zmyslom ľudského života na zemi.
Každá z klasikov ruskej a zahraničnej literatúry odpovedá na túto otázku vlastným spôsobom.
Takže Leo Tolstoy v určitom okamihu vybral cestu, ktorá nemá odpor voči zlu, a jeho názory na to sú uvedené v epickej romancii Vojna a pokoj.
Prostredníctvom úst klasického Tolstého jeho hrdina hovorí: myšlienky mladých a márnych Andrei Bolkonsky sa v živej bitke ukážu ako vážne zranení a po prvýkrát po dlhom čase hľadajúc do vysokého večného oblohy - to je samotná logika spisovateľa. To je Lev Nikolevič Tolstoj, ktorý pochopí, ako malý človek je pred veľkostí prírody, ako absurdné sú všetky túžby malého človeka na obrovskej pôde.
Nemenej zaujímavé v tomto románe sú pátranie Pierra Bezukhov, ktorý zažil rast od slabochladeného odhaľujúceho a vystupujúceho príkladného rodinného človeka a mysliteľa. Duchovné hodnoty dospelého Pierra sú jednoznačné: láska, rodina, aktívne občianstvo. Takéto pojmy sú pre modernú ruskú osobu blízke a dôležité, a preto román nezanikol ani dnes.
Ale iné klasiky ruskej literatúry - Alexander Sergejevič Puškin, Mikhail Yuryevich Lermontov a Vladimir Galaktionovich Korolenko - v ich prózach a veršoch pomohli mnohým ľuďom nájsť odpoveď na otázku

Aký je zmysel života, ak ste sami?

Mnohí hrdinovia týchto básnikov a spisovateľov sú veľmi osamelí, Eugene Onegin, Grigorij Pecherin a Mtsyri vo všeobecnosti zrodili celú generáciu zúfalých osamelých fatalistov, smutných, stratených a opustených, súčasne trpiacich osamelosťou a nežiaducimi s ostatnými ľuďmi.

Postavy Korolenka majú iný príbeh: trpia osamelosťou, pretože sú odlišné od ostatných a hľadajú zmysel života, nie v popieraní samotného života, ale v tvorivej práci, vede, snažia sa nájsť spriaznené duše a nájsť ľudské teplo.
Mladí a dospelí ľudia sa môžu naučiť život z diel veľkých klasikov a v rôznych vekových kategóriách sú rovnaké diela vnímané inak, takže je užitočné znovu prečítať "Eugene Onegin", "Hrdina nášho času", "Blind Musician" v rôznych obdobiach života.
A niekedy je užitočné čítať latinské výroky. Po prvé, všetko napísané v latinčine je veľmi pekné. Po druhé, v každej latinskej fráze existuje veľmi hlboký filozofický význam, ktorý pomáha človeku pochopiť, aký je význam života vo všeobecnosti.

Prezentácia, miniatúra, esej - to nie je nič iné ako forma a hľadanie zmyslu života začína a končí nie v stenách školy.

Aký je výsledok toho všetkého? Samozrejme, každá nezávisle odpovedá na otázku, aký je zmysel života.

A ak stručne opíšeme celý článok, zmysel života, aby sme milovali, buďte šťastní a osiľte lásku!