Najsilnejšia modlitba k liečiteľovi Panteleimonovi

Každý veriaci, smädiaci po uzdravení alebo dobrom zdraví, sa uchýli k pomoci vyšších mocností a robí to prostredníctvom modlitby. Slová, ktoré sa dostali do neba so správnym posolstvom a dobrými úmyslami, nezodpovedajú. Hlavnou vecou je vedieť, kto a ako sa modliť. Najznámejšími svätcami s liečivým darom je liečiteľ Panteleimon, ktorému sa väčšina modlitieb posiela s požiadavkou, aby sa zbavili malomocenstva. Uvažujme podrobnejšie o tom, ktoré modlitby sú najefektívnejšie, pre koho a ako by sme sa mali modliť, aby sa účinok neudržal.

Sila Panteleimona liečiteľa

Veľký mučeník Panteleimon, populárno známy ako liečiteľ, žil ťažký, ale plný dobrých skutkov života. Po prijatí kresťanskej viery pomohol utrpeniu, uzdravil malomocných, uzdravil väzňov a všetkých, ktorí ho oslovili. Povesť o dobrom liečiteľovi sa dostala k cisárovi, ktorý ho vyzval, aby sa vzdal svojej viery, no Panteleimon priniesol zázrak v dôkazoch, uzdravujúci smrtiaceho pacienta, čím spôsobil hnev vládcu.

Saint Panteleimon bol podrobený rôznym súdnym procesom a mučeniu, ktoré sa snažili akýmkoľvek spôsobom zabiť. Posledným pokusom bolo odrezať hlavu. Martyr zviazaný na olivovník a odrezal hlavu. A doteraz boli jeho ostatky držané v rôznych mestách a pomáhali veriacim zbaviť sa chorôb.

Neexistuje žiadny chrám, katedrála alebo kostol, v ktorom by žiadna ikona Panteleimon liečiteľ. Modlitby k Svätým sa denne ponúkajú z rôznych častí sveta. Čo môžete požiadať svätca? Odvolanie na Panteleimon pre:

 • liečenie z vážnych chorôb;
 • vyslobodenie z duševných ťažkostí;
 • ochrana pred zlým kameňom a biedou;
 • vyslobodenie z trápenia;
 • posilňovanie mysle a tela.

Ako sa modliť k Panteleimonovi liečiteľovi za uzdravenie chorých?

Najčastejšie modlitby adresované Veľkému mučeníkovi majú za cieľ zbaviť sa strašných a nevyliečiteľných chorôb. Deti sa modlia za rodičov, manželky za manželov, za príbuzných. V zúfalstve, matky sa uchýliť k modlitbám Panteleimon liečiteľ pre liečenie chorého dieťaťa. Mnohí žiadajú o zdravie priateľov alebo známych. Bez ohľadu na to, pre koho sa ľudia modlia, Svätý určite pomôže. A tak, aby sa toto posolstvo nestratilo a nebolo počuť, mali by ste pri čítaní modlitby dodržiavať určité pravidlá.

Pred modlitbou je veľmi dôležité, aby liečiteľ dodržiaval určité normy:

 1. Navštívte kostol alebo chrám. Odporúča sa, aby sa kňaz prijímal alebo prijímal.
 2. Držte sa príspevku. Neodporúča sa zneužívať potraviny, alkohol, fajčenie a iné látky.
 3. Neurážajte ľudí a zvieratá. Pokúste sa pomôcť potrebným, kedykoľvek je to možné.

Tieto pokyny by sa mali považovať za prípravu pred čítaním modlitby. Existujú však aj ďalšie odporúčania, ktoré priamo súvisia s procesom modlitby:

 • o ochrane osobných údajov. Nebeská modlitba by mala byť osamelá;
 • ticho. Vnútri by sa nemali počuť cudzie zvuky;
 • koncentráciu. Pred modlitbou by sme sa mali zbaviť myšlienok, ktoré nesúvisia s predmetom modlitby;
 • porozumenie. Musíte presne vedieť, čo sa má pýtať svätého a naladiť požadovaným spôsobom;
 • viera. Bez pravej bezpodmienečnej viery sa adresát nedostane k žiadnej žiadosti;
 • vymoženosť. Musíte sa modliť pred ikonou, so zapálenými sviečkami, niekedy sa používa svätá voda.

Po ukončení prípravy a zohľadnení všetkých uvedených pravidiel sa môžete začať modliť. Odporúča sa modliť sa v kostole, ale s ikonou Veľkého mučeníka sa dá urobiť doma.

Písanie textu

Po vytvorení obrazu s tvárou Panteleimona liečiteľa, rozsvietiť niekoľko sviečok vedľa neho a pripraviť sklenenú nádobu (napríklad karafu) so svätou vodou. Vezmite si modlitbovú pozíciu: stojaci alebo kľačiaci, skladajúci si ruky s loďou pred hrudníkom. Pozrite sa na Svätého so slovami:

"Veľká mučeník svätá a liečiteľ Panteleimon, apelovam na vás pokorne, plačem na kolenách a modlím sa, aby som počúvala! Nemoc prekonala otroka (otroka) Božieho (Božieho). ste v živote každého, kto sa pýta, a tak uzdravte a uzdravte! Veľké sú vaše zázraky, viera je silná a skutky sú laskavé a veľkodušné, kričím tak dlho, kým nebude spása z hrozného utrpenia; Chválim Pána Boha."

Táto modlitba slúži na pomoc príbuzným. Je dôležité, aby osoba, ktorá sa úprimne modlí, chce uzdraviť osobu, o ktorú žiada. Človek sa nesmie modliť, ak jeho myšlienky alebo pocity sú:

 • jej skrytá neľúbosť;
 • hnev;
 • neochota pomáhať;
 • radosť z utrpenia druhých;
 • myšlienka žoldnierov.

Ako sa modliť za svoje vlastné zdravie?

Modlitba k Panteleimonovi liečiteľovi pre samoliečbu sa vykonáva rovnakým spôsobom ako pre zdravie iných. Iba zmeny chvály:

"Och, Bože, veľký mučeník a fyzicky milosrdný doktor, Panteleimon! Milosrdenstvo nado mnou, hriešny otrok (hriešny otrok) (tvoje meno), počuj moje stonanie a plač!" Akceptujte nehodné modlitby jednoduchého človeka, padnite na mňa svojou milosťou, nebuďte hnevaní slovami, neodvracajte sa od mojej bolesti, požehnania a uzdravenia. Oh, St. RER! Modlite sa, aby Kristus Boží udeliť príhovor svojho telesného zdravia a spásu svojej duše. Amen. "

Padnite na seba trikrát so znamením kríža, pite tri dúšky svätej vody a umyte si tvár a ruky zvyškami. Je potrebné čítať modlitbu počas celej choroby až do úplného uzdravenia a po nej ďalších sedem dní, aby sa malomocenstvo nevrátilo.

Vďačná modlitba k Panteleimonovi liečiteľovi

K dispozícii je ďalšia modlitebná služba, ktorá volá do Svätej s vďačnosťou a používa sa dvakrát za nasledujúcich okolností:

 1. Za vyjadrenie vďačnosti prelátovi za vypočutú žiadosť. Číta sa hneď po hlavnej modlitebnej knihe: „Dbajte na moje slová, Svätý Panteleimone, ďakujem vám a chválite vás. Amen! ", Po musí poslúchať ikonu.
 2. Po uzdravení. V tomto prípade je liečiteľ poďakovaný za česť a pomoc pri liečbe, čítanie modlitby:

„Svätý, prosím, Bože Panteleimon! S vďačnosťou k vám volaním, za uzdravenie - nízky luk, za pomoc - modlitba je čistá, úprimná. Budem ctiť vás a nášho Pána, pomáhať druhým, ako som bol udelený. Amen. Amen. Amen! "

Vďačná modlitba sa obráti na nebesia v kostole alebo chráme pred ikonou svätého. Doma sa to má robiť dvakrát denne: ráno a večer, do siedmich dní po liečbe. Nezabudnite sa pokloniť pred tvárou Panteleimon, mali by ste si tiež prečítať "Náš Otec" pred obrazom Boha.

Vďakyvzdania sú dôležitou súčasťou modlitieb za uzdravenie, umožňujú nielen ukázať uznanie za spásu, ale aj posilniť účinok. Hovoriť jednoduché "ďakujem", osoba tvrdí, že on verí a pokorne prijíma veci, ktoré mu zhora.

Pozrite si video: Ako prijať uzdravenie zo Slova (Január 2020).