Očná maska ​​proti vráskam doma

Koža nachádzajúca sa okolo obrysov očí je veľmi špecifická oblasť na tvári, ktorá vyžaduje osobitnú starostlivosť. Tu sa najprv objavujú príznaky starnutia. Dôvodom toho spočíva v charakteristických črtách štruktúry epidermy v tejto oblasti.

Jeho hrúbka je neprimerane menšia ako koža tváre (asi 4-krát), má takmer žiadne mazové žľazy, ktorých tajomstvo má ochrannú funkciu na koži, veľmi malé percento podkožného tuku a minimálne kolagénové a elastické zložky zodpovedné za elasticitu kože. Zároveň veľmi silná sieť krvných ciev. Svaly na tomto mieste majú zvýšené zaťaženie kvôli častému blikaniu.

Na základe uvedených charakteristík sa vyberá výber komponentov na vytvorenie produktov starostlivosti o oblasť okolo očí. Použitie rovnakých prípravkov pre túto zónu ako pre tvár môže viesť k absencii pozitívneho výsledku a dokonca k zhoršeniu stavu.

Je veľmi dôležité, aby si každá žena spomenula, že pravidelné návštevy kozmetičky nemôžu nahradiť pravidelnú starostlivosť. Skladá sa z denného použitia krému alebo gélu podľa veku a stavu pokožky a dodatočnej starostlivosti, ktorá zahŕňa rôzne masky. Prevencia je už 20 rokov.

Maska pre pokožku okolo očí vrások doma: recepty

Maska je spôsob intenzívnej starostlivosti. Môže byť vyrobená profesionálmi z kozmetickej firmy alebo vytvorená vlastnými rukami doma. Je to jednoduché s použitím rôznych olejov, bylinných odvarov, medu, vajec, ovocia a zeleniny.

Často príčinou vrások je suchá koža očných viečok. Akékoľvek zvlhčovacie masky pomôžu vyriešiť problém. Jeden z najjednoduchších a cenovo dostupných - vajcia.

Osušte oblasť okolo očí vaječným žĺtkom a 15 až 20 minút vypláchnite vlažnou vodou. Táto možnosť je vhodnejšia na prevenciu. Ak už existujú vrásky, potom sa žĺtok zmieša s olivovým olejom v pomere 1: 1.

Osobitná pozornosť by sa mala venovať kvalite použitých komponentov. Predovšetkým sa odporúča použitie domácich vajec, pretože obsahujú užitočnejšie a menšie percento chemických prísad.

Chladiaca maska ​​pre pokožku okolo očí doma

Veľmi dobre overená chladiaca gélová maska ​​od firmy Avon. Je vhodný na zmiernenie únavy, pomáha udržiavať pokožku horných a dolných viečok v tóne a bráni vzniku vrások. Nie je to kozmetický výrobok, ale doplnok. Vyzerá to ako veľké okuliare vyrobené z tenkého plastu, naplnené gélovými guličkami vo vnútri.

Pol hodiny pred použitím vložte výrobok do chladničky. Chladiacu masku uchovávajte na tvári 20 minút. Spätná väzba od zákazníkov o jej žiadosti je pozitívna.

Okrasná alebo zemiaková kaša nakrájaná na plátky bude tiež mať chladiaci účinok, ak budú krátko vložené do chladničky pred tým, než sa na tvár budú aplikovať. Okrem toho, zemiakové lotiony pomáhajú bojovať proti tmavým kruhom.

Modelovanie s efektom zdvíhania

Maska pre pokožku okolo očí rôznych prírodných zložiek môže mať dobrý uťahovací účinok. Takáto užitočná kompozícia sa môže pripraviť doma. Napríklad na základe vaječného bielka.

zloženie:
- vaječný biely, šľahaný do stavu peny;
- polievková lyžica ovsenej vločky;
- čajová lyžička tekutého medu.

Všetky zložky sa zmiešajú v suspenzii a aplikujú sa na oblasť okolo očí počas 15 minút. Potom opláchnite studenou vodou a naneste krém na každodennú starostlivosť.

Jednoduchší postup sa dosiahne, ak navlhčíte dva kozmetické disky olivovým olejom a niekoľko minút ich aplikujte na oblasť okolo očí. Nemôžete opláchnuť a len sa navlhčite kozmetickými tkanivami.

Efektívnejšie ako vlastné, budú zdvíhacie prostriedky od osvedčených výrobcov, ako sú Avon, Faberlic alebo Tiande.

Alginátové masky obsahujúce vysoko účinné zložky sú obzvlášť náročné:
- alginát;
- kyselina hyalurónová;
- retinol.

Anti-starnutie masky pre pokožku okolo očí doma po 30-40 rokoch

Prvé problémy okolo očí sa objavujú už 20-25 rokov. Preto by starostlivosť o túto oblasť mala začať čo najskôr, aby sa predišlo zhoršovaniu problémov, takže bude veľmi ťažké ich vyriešiť.

Ak je koža už vyspelá a existujú zreteľné vrásky pozdĺž obrysov očí a vonkajší roh oka je pozastavený, musíte sa uchýliť k postupom proti starnutiu. A tu tiež pomôže maske.

V tomto prípade najlepším základom masky je olej. Môže to byť olivový, arganový, sezamový alebo ľanový olej, v ktorom môžete pridať olejový roztok vitamínu E.

Použiteľná maska ​​proti starnutiu bude zmesou žĺtka, medu a akéhokoľvek skôr uvedeného oleja.

Dobrý účinok na vyblednutiu pokožky má masku tokoferolu (vitamínu E), kakaového masla a rakytníka, ktorý sa užíva v rovnakých pomeroch. Stačí vykonať 3 krát týždenne aplikáciu na intenzívny priebeh omladenia pokožky okolo očí.

Regeneračná maska ​​pre suchú pokožku okolo očí s banánom a melónom.

Pri príprave vitamínových masiek je veľmi dobré používať prírodné ovocie. Ich mäso zvlhčuje a zmäkčuje pokožku. Je však potrebné spomenúť si na individuálne reakcie tela na rôzne ovocie.

Suchá pokožka pozdĺž obrysu očí môže byť spokojná so zmesou banánov a melónu, pridávajúc tokoferol, ktorý zvýši nutričný účinok. Z týchto komponentov je možné vynaliezať rôzne variácie a pridávať rastlinné oleje, ktoré sú z kozmetologického hľadiska užitočné.

recenzia

Všetci výrobcovia kozmetiky ponúkajú rôzne masky vo svojich linkách starostlivosti. Mnohé z nich prinášajú dobré výsledky z domáceho používania.
Práve o tom hovoria spotrebitelia.

Veľmi obľúbený maska ​​na pokožku okolo očí s extraktom z čierneho kaviáru od spoločnosti Avon. Názory na to sú väčšinou pozitívne. Podľa spotrebiteľov, kvôli prítomnosti cenného extraktu riasy a kyseliny hyalurónovej v kompozícii, okrem hlavnej zložky, sa dosahuje maximálny účinok vlhkosti.

Zlatá maska ​​na kožu okolo očí - názor bežných žien

Tento nástroj získal dobré hodnotenie od žien, ktoré sa o to pokúsili. Výťažok z kurkuma vytvára silný účinok proti starnutiu, ktorý je jasne viditeľný po niekoľkých použitiach. Zlepšenie stavu dolného viečka zaznamenalo 9 z 10 žien.

Gel maska ​​náplasť s čiernym kaviárom extrakt pre pokožku okolo očí pomáha, alebo nie?

Na trhu kozmetiky sa objavuje čoraz rozmanitejšia ázijská vec. Nedávno sa do nášho používania dostalo slovo "náplasť". Je to druh aplikácie pod očami. Môže byť vyrobená z tkaniny impregnovaním s užitočnými látkami vo vysokej koncentrácii a môže to byť hydrogél. Toto je náplasť s čiernym kaviárom. Recenzie o ňom hovoria, že účinok aplikácie je viditeľný - tmavé kruhy pod očami sú odstránené, pokožka je vyhladená, stáva sa utiahnutá, počet vrások klesá. Akcia však netrvá dlho - po dni sa výsledok stáva menej nápadný a postupne sa stráca. Záver - znamená aj expresnú metódu krátkodobej činnosti.

Existuje široká škála výrobkov starostlivosti o pleť. Musíme však vždy pamätať na to, že stav celého organizmu a tiež koža je veľmi ovplyvnený životným štýlom a výživou. Ak chcete vyzerať dobre, musíte byť na čerstvom vzduchu, spať aspoň 8-9 hodín a jesť viac zeleniny, obilnín, bielkovinových jedál a nezabudnite na vitamíny.

Loading...