Ako uviazať klobúk s ušami s pletacie ihlice

Dievčatá, chlapci, dievčatá a ženy si aspoň raz v živote mysleli na to, že si kúpia klobúk na nálady s ušami. Pre seba alebo pre milovaných - nie je tak dôležité, hlavná vec je, že túžba je tam. Ale nemôžete si len kúpiť takýto klobúk, ale vyrobiť si ho vlastnými rukami z vhodnej priadze vašej obľúbenej farby, ktorá sa pripája k pletacím ihliciam. Ako to urobiť, aké schémy používať a aké odporúčania by sa mali vziať do úvahy pri pletení - o tomto všetkom sa dozvieme podrobnejšie v tomto článku.

Pletacie čiapky s pletením uší: schémy a popis

Aké typy uší zdobia jednoduchý klobúk - voľba je na vás. Najobľúbenejšie sú uši mačiek, medveďov a líšok. Že sa často stretávajú pri výbere vhodného pletacieho vzoru.

Tieto hravé prvky aj najjednoduchšie vyzerajúcich klobúkov môžu ozdobiť predmety pre novorodencov a staršie deti, ako aj klobúky pre dievčatá, ženy a mužov. Okrem toho je k dispozícii „vyhrievaná“ verzia uší - na týchto modeloch čiapok sa uši zmestia do štýlu klapiek na uši. Zoberme si niektoré zo spôsobov, ako pliesť takéto zábavné vzory v detaile.

Pre dievča

Mäkký, jemný, teplý - taký klobúk s ušami pre dievča bude páčiť každý, dokonca aj najviac rozmaznaný módy. Zostáva len vybrať si priadzu obľúbenej farby dieťaťa, takže vec sa určite stane obľúbenou v sezóne šatníka, a môžete sa dostať do práce. Ako sa hodí detský klobúk s dievčaťom s pletacími ihlami? Schéma a opis tohto postupu určite pomôžu pochopiť.

rozmery:

140/152.

Pracovné materiály:

 • Lana Gros-sa "Scala" priadza (27% merino vlna, 12% viskóza, 39% akryl, 22% polyester; 95 m / 50 g) - 50 g pastelovo ružová (č. 10) alebo modrá (č. 12);
 • Lana Grossa priadza "Cool Wool Big" (100% vlna; 120 m / 50 g) - 50 g farba. ružové drevo (č. 953) alebo tmavo modrá (č. 655);
 • kruhové ihly č. 8, 40 cm dlhé;
 • ihly číslo 8.

Pletacie vzory

Povrch tváre

Predné riadky - predné slučky, obruby - obruby obruby.

Hustota pletenia

12 str. = 10 x 10 cm, spojené predným povrchom (lúče 8).

Je dôležité:Pletená dvojitá niť: 1 závit Scala a Cool Wool Big.

priebeh:

Dvojitá niť v krížovom tvare na kruhových ihlách č. 8 vytočí 54 slučiek. Zatvorte prácu v kruhu a označte začiatok a stred kruhového radu.

Ďalej, pletené predné satén s kruhovými radmi.

Po 18 cm od počiatočného radu pre prvé ucho rozdeľte 8 p. Na oboch stranách značky na začiatku kruhového radu = len 16 p. = Na pančuchových ihlách = 4 p. Zvyšok slučky dočasne nechajte.

Na 16 slučkách pokračujte v práci s predným hladkým povrchom v kruhových radoch a vykonajte nasledujúce redukcie v 3. kruhovom rade: * 1 osoby., 2 slučky na pletenie spolu s prednou, 2 osoby., 2 slučky na pletenie spolu s nakláňaním doľava, 1 osoba. ešte raz.

4. Circular Row: Knit bez závesu.

5. riadok: * 1 osôb., 2 slučky pletené vpredu, 2 slučky pletené spolu so svahom vľavo, 1 osoby., Od * opakovať ešte raz.

6. kruhový rad: pletený bez závesu.

Pracovný závit natiahnite cez zvyšných 8 bodov, vytiahnite a upevnite. Druhé oko by malo byť urobené podobne ako 8 bodov na oboch stranách označeného stredu kruhového radu.

Na záver šijeme 11 slučiek prednej polovice viečka zodpovedajúcimi 11 slučkami zadnej polovice viečka so šitými švami.

Dobrý nápad by bolo pliesť pár šatiek z rovnakého druhu priadze.

Pre ženy

Uši sú rôzne! Keď hovoríme „klobúk s ušami pre ženy“, častejšie než ne, myslíme nie vtipné uši zvierat. Ženy a dievčatá, samozrejme, môžu tiež nosiť hravé uši na klobúkoch, ale najlepšou voľbou, a užitočné v chladnom období, bude pletená zimná čiapka s dlhými ušami v spôsobe klapiek na uši. Ako vytvoriť také ruky? Na tento účel je užitočná nasledujúca schéma pletenia s pletacími ihlicami.

size:

Universal.

Pracovné materiály:

 • svetlá béžová priadza (100% vlna; 50 g / 70 m) - 2 pradienka;
 • kruhové ihly č. 6 (40 cm);
 • ihly na skladovanie 6;
 • hák číslo 5 (pre čiapky);
 • 3 m šnúra z králičej srsti pre šiltovku a 0,5 m pre kefy (alebo 2 hotové kefy).

Pletacie vzory

Povrch tváre

Predné riadky - predné slučky, obruby - obruby obruby.

Zvýšenie 1 p.

Preťahujte medzi slučkami, aby ste chytili ihlu a pletili prednú časť.

Hlavný vzor je pletený podľa schémy:

Hustota pletenia

14 n = 10 cm, spojené čelnou plochou.

Je dôležité: Pokiaľ nie je uvedené inak, hlavné časti výrobkov sú pletené vlnou priadzou. Pri pletení kožušinovým šnúrkou upevnite konce z morskej strany vlnenou niťou.

priebeh:

Na ihly číslo 6 vytočte 14 p. A začnite pletením ľavého slúchadla. Knit vzor podľa vyššie uvedenej schémy, počnúc riadkom peňaženky. Dokončiť 21. p. a práca je dočasne odložená, presunutím slučky na pomocnú niť alebo kolík.

Pre pravé slúchadlo tiež vytočte 14 p. Na ihly č. 6 a plette vzor podľa vyššie uvedenej schémy.

V 22. s. typ na konci riadku 4 p. (= zadná časť viečka) a potom slučky ľavého slúchadla = na ihly len 54 p. Knit na koniec schémy.

Potom pokračujte v pletení podľa vzoru, zatiaľ čo na konci radu, typ 26 p. Na pletacích ihliach (= predná časť viečka) = 80 p. Na ihly Pokračujte v pletení v kruhu so vzorom, ako na slúchadlách, = striedavo 4 dozadu a "vrkoč".

Po 15 cm od začiatku kruhového pletenia (dokončiť 1 p. Po "pľuvať"), začať vykonávať klesajúci
aby sa vytvorila vrchná časť viečka. Na to, v každej časti obruba medzi "vrkôčiky", odpočítajte 1 p. (2 p. Knit dohromady) = len 72 p. Potom vykonajte 3 p. podľa výkresu bez závesu.

V nasledujúcom riadku v rovnakých oblastiach odpočítajte ďalší 1 p. = Spolu 64 p. podľa výkresu bez závesu.

Potom vykonajte číslo s redukciami = 1 ľavá obruba slučky medzi "vrkôčiky" (na ihly
56 p.). Beh 3 s. bez meškania av ďalšom rade v oblastiach "vrkočov" pletené 2 odseky spolu s tvárou = na ihly 40 ods.

V ďalšom rade v oblastiach "vrkôčiky" opäť pliesť na 2 p. Spolu s tvárou = 20 p.

Rezané vlákno, pretiahnite cez zvyšné slučky a zaistite.

hľadí

Vytočte 21 bodov na kruhových ihlách č. 6 a plette 1 p. Zle. Pokračujte v pletení predného saténového stehu, vykonávajte striedavo 1 p. kožušinový šnúrku a 1 p. priadze. Aby nedošlo k odtrhnutiu nite po každom rade, plette na kruhových ihlách, vždy po dokončení riadku, posuňte slučky do smeru, kde je pracovným vláknom - kožušinou. vlna. V tretej p., Pletené s priadzou, odpočítať 1 p. Z každej strany

Potom pliesť, zmenšovať 1 p. Na každej strane vo všetkých radoch pletené s vlnou niťou (rezy by mali byť vykonané len 3 krát = 15 p. Na ihly). Slučka úzka vlnená niť.

zhromaždenia

Medzi slúchadlami je predná časť šitia k viečku.

Zakryte otvorený okraj uzáveru 1 s. semi-stĺpiky (štartujte z priezoru na jednej strane, skontrolujte na priezore na druhej strane).

Pre šnúry by mali byť dvojité stehy vyrobené z 2 reťazí 30 ce. a na jednom konci pripojte slúchadlá. Šiť pozdĺž kožušiny strapec na opačných koncoch: strih kábel 50 cm v polovici a zložiť každý kus tak, že sa ukáže, že je strapec.

Pre chlapca

Veľmi dôležitou záležitosťou je výber modelu výrobku na ochranu hlavy a uší pre chlapca. Čiapka s ušami pre chlapca musí byť prispôsobená veku, aby sa dieťa necítilo v pohode medzi svojimi rovesníkmi. V tomto prípade zvážte, ako roztomilé detské čiapky s pletacie ihlice pleteniny. Výsledkom je veľmi vtipná malá žaba.

rozmery:

Obvod hlavy: 38-42 cm.

Pracovné materiály:

 • priadza (100% jemná jemná vlna; 160 m / 50 g) - 50 g zelená, zvyšky bielej a čiernej;
 • ihly číslo 3 a 3,5;
 • vata ako plnivo.

Pletacie vzory

Gumička

Alternatívne 2 tváre, 2 obruba.

Perlový vzor

Alternatívne 1 tvár, 1 obruba, v každom z druhého kruhového radu vzoru na posun o 1 p.

Hustota pletenia

24 s. X 32 s. = 10 x 10 cm, spojené perlovým vzorom.

priebeh:

Na lúčoch č. 3 vytočte 96 slučiek, rovnomerne rozdelte do 4 ihiel (= 24 bodov pre každú pletaciu ihlu) a zatvorte prácu do krúžku. Zviazať 3 cm gumičku.

Potom choďte na ihly č. 3.5 a plieste perlou, kým v 1. kole. po každých šiestich p. pridajte 1 p. = 112 p.

Po 12 cm od počiatočného radu začnite vykonávať pokles. K tomu, v ďalšom rade, plette tvár spolu každých 12, 13 a 14 p.

Potom pletené 2 krug.r.

Na rovnakých miestach, 4-násobne rovnakým spôsobom, znížte slučky v každom druhom kruhu.

Potom kravatu 1 kruh. a v nasledujúcom rade riadkov sa spoja predná strana 10 x 3 p. a 1 x 2 p.

Zostávajúcich 11 bodov na dotiahnutie pracovného vlákna a zošitie závitu.

zhromaždenia

Na dokončenie očí typ 6 pp Na pletacích ihliciach č. 3.5 so zelenou niťou zatvorte dielo do krúžku a plette na troch pletacích ihlách v kruhových radoch, ktoré sú neustále otočené. V 2. kole. dvojité slučky = 12 p. Potom plette ďalší 1 kruh. V nasledujúcom kruhovom rade po každej tretej slučke pridajte ďalší 1 p. = 16 p. Potom neustále pliesť dohromady prednej 2 p. Závit závitu cez zvyšných 8 p., Mierne vyplňte oko vatou a vytiahnite slučku.

Žiaci šijú čiernu niť švu "slučku v slučke" polkruh a šiť oči na čiapku s šev "slučky v slučke." Ak je to potrebné, môžete dodatočne vytvoriť malý prízvuk bielej nite.

Pre novorodenca

Aby ste ochránili uši dieťaťa do jedného roka, určite by ste mali spojiť teplý a sladký klobúk s ušami. To bude vyhovovať všetkým deťom bez výnimky. Pletenie klobúky s ihlami pre novorodenca je ľahké, hlavná vec je držať sa schémy opisujúcej pracovný proces.

rozmery:

Obvod hlavy: 38-42 cm.

Pracovné materiály:

 • priadza (100% jemná jemnozrnná vlna; 105 m / 50 g) - 50 g biela a zvyšky ružovej;
 • ihly č. 3,5 a 4,5;
 • hák číslo 5;
 • vata na plnenie.

Pletacie vzory

Gumička

Alternatívne 1 tvár, 1 obruba.

Perlový vzor

Alternatívne 1 tvár, 1 obruba, v každom kruhovom rade vzoru na posun o 1 slučku.

Povrch tváre

Predné riadky - predné slučky, obruby - obruby obruby.

Hustota pletenia

19 s. X 35 s. = 10 x 10 cm, spojené perlovým vzorom.

priebeh:

Na ihly č. 3.5, vytočte 80 slučiek, rovnomerne ich rozdeľte do 4 ihiel (= 20 bodov pre každú ihlu) a zatvorte do krúžku. Naviažte 2 cm gumičku.

Prejsť na pletacie ihlice č. 4, 5 a pletené s perlou vzorom.

Po 13 cm od počiatočného radu začnite vykonávať pokles.

1. krug.r.: Každý deviaty a desiaty odsek sa spoja podľa obrázku = 72 s.

2. kolo .r .: bez spomalení.

3. krug.r.: Každý z ôsmeho a deviateho odseku je pletený podľa obrázku = 64 odsekov.

4. kruh. bez spomalení.

5. kruh. každý zo siedmeho a ôsmeho odseku sa spoja podľa obrázku = 56 s.

6. krug.r.: bez spomalení.

7. krug.r.: každý zo šiestich a siedmych odsekov sa spojí podľa obrázku = 48 s.

8. kruh. bez spomalení.

9. kruh. Každý z piateho a šiesteho odseku je pletený podľa obrázku = 40 odsekov.

10. krug.r.: bez spomalení.

11. kolo: Každý štvrtý a piaty odsek sú pletené podľa obrázku = 32 bodov.

12-14. bez spomalení.

15. kruh Každý z tretieho a štvrtého odseku by mal byť pletený podľa obrázku = 24 bodov.

Kruh 16-18: bez spomalení.

19. kruh. Každý z druhého a tretieho odseku je pletený podľa obrázku = 16 odsekov.

20-22nd krug.r.: bez spomalení.

23. krug.r.: neustále pliesť 2 odseky podľa obrázku = 8 p.

24-29 krug.r.: bez spomalení.

Zostávajúcich 8 bodov utiahne pracovný závit a zaistí závit.

zhromaždenia

Pre uši, vytočte na pletacie ihlice s bielou niťou 6 s. A v obruba riadku, pletené s obruba.

Pokračovať v pletení predné satén, zatiaľ čo v 1. p. Z každej slučky plette 2 p. = 12 p. Na vnútornej 6 p. Pokračujte v pletení s ružovou niťou a na vonkajších slučkách - bielej.

Po 6 cm, odstráňte ružové slučky: 2 krát v každom 2. p. Spojte prvú ružovú slučku s druhou ružovou slučkou s náklonom doľava (= 1 p. Odstráňte, ako v prípade pletenia, natiahnite prvú slučku a odstráňte slučku cez ňu) a plette predposlednú ružovú slučku spolu s poslednou ružovou slučkou na tvári.

V nasledujúcom rade sa posledné 2 ružové slučky pletú s bielou niťou = 8 p.

Po 2 str. pridajte zadnú stranu ucha v každej z nasledujúcich 2 p. na oboch stranách 2 x 1 p. = 12 p.

Ďalej, pletené 6 cm rovno. Potom neustále pliesť 2 p. Spolu s prednou = 6 p. Knit ďalšie 1 p. a zatvorte všetky slučky.

Šiť uši v pároch pozdĺž okrajov a voľne vyplniť vatou. Uši šijú podľa fotografie, odchádzajúc z koruny cca. 10 cm a vo vzdialenosti cca. 10 cm od seba.

Pre kravaty, háčkovaná dvojitá biela niť s 2 reťazami vzduchových slučiek v dĺžke cca. 30 cm a prišitie na bokoch vnútornej strany viečka, odklon od spodného okraja cca. 1 cm

video

Ak diagramy jasne neodzrkadľujú proces práce na klobúkoch s ušami, mali by ste sa oboznámiť s video workshopom o pletení. V tomto prípade to bude o pomerne jednoduchý model s bočnými copánky, ktoré sa môžu začať učiť a začiatočník pletiar. Tak, ako uviazať krásny klobúk s ušami pletenie?