Obrázok háčkovania: schéma a popis

Hľadáte vzor, ​​ktorý možno použiť na zdobenie veľa háčkovaných vecí, čo im dáva objem a krásnu reliéfnu štruktúru? Unavený z nudných vzorov na pletené tkaniny? Najpravdepodobnejším rozhodnutím by bolo zdobiť klobúky, šatky, svetre, topánky, šaty, vesty alebo sukne so vzorom gombíka.

Ako pliesť háčkovanie hrbole

V závislosti od zvoleného vzoru môže byť tento trojrozmerný pletací prvok tak hustý, ako aj otvorený. Dokončená vec môže pozostávať úplne z kužeľov a môže byť doplnkom rovnomernejšieho plátna alebo pokojného vzoru. Rôzne spôsoby, ako pliesť pletené háčkovanie vám umožní vybrať si pre rôzne výrobky, a zároveň vždy pliesť špeciálne veci. Zvážte niekoľko možností, ako viazať gombík háčkovanie.

Schéma a popis

Samotný nárazový prvok sa skladá z nedokončených stĺpov s jedným alebo viacerými vecami. Je vyrobená z jednej slučky základne a bude háčkovať aj s jednou slučkou na spoločnú špičku. Reliéf nárazov bude závisieť od počtu stĺpcov v prvku. Vzor takýchto kužeľov bude vyzerať odlišne v závislosti od veľkosti jedného prvku, ako aj od jeho frekvencie opakovania na plátne.

Ako pletené háčkované pletené a ako sa odlišujú pletacie vzory? Zvážte niekoľko spôsobov, ako pletené gombíky.

  • Háčkovaný vzor: diagram a popis pre začiatočníkov

Pre najjednoduchší príklad bude vyhovovať gombík troch dvojitých háčikov so spoločným vrcholom a spoločným bodom vstrekovania. Budeme pliesť podľa nasledujúcej schémy:

priebeh:

Pliesť reťazec vzduchových slučiek, my nakida, vstupujeme háčikom do háku 6 z háku reťazou reťaze (foto 1), zaberáme vlákno a vytiahneme novú slučku (foto 2). Potom uchopíme niť a plete 2 smyčky, máme dvojitý háčik (obrázok 3), potom urobíme nakid (foto 4).

Vložte háčik do tej istej slučky základne, uchopte niť a vytiahnite novú slučku (foto 1), potom ju zatiahnite a pritlačte 2 smyčky, máme druhý nedokončený druh háčkovania (obrázok 2). Znova otočte (obrázok 3), vložte háčik do rovnakej slučky základne a vytiahnite novú slučku (foto 4).

Zoberieme závit a pleteme 2 smyčky, máme tretie nezadané dvojité háčkovanie (foto 1). Ďalej musíme pliesť tieto 3 nevyazyvannyh dvojitý háčkovanie spolu, za to sme chytiť vlákno (foto 2). Na jednom mieste sme pletené všetky 4 slučky (obrázok 3). V dôsledku toho dôjde k takým nárazom (foto 4).

  • Vzor "kužeľov" alebo "orechov"

Krásny priestorový vzor bude vhodný pre prikrývky a detské deky. Pletené zo sviežim stĺpcom a vzor 4 slučka + rapport 2. Musíte pliesť vzor podľa nasledujúceho vzoru:

Veľkolepý stĺpec: * urobte uzáver, vložte háčik do oblúka pod prúdom vzduchu, vytvorte uzáver a nataďte vlákno cez slučku. Opakujte * ďalšiu dobu 5-krát, potom zatlačte háčik a roztiahnite ho cez všetky slučky na háku.

1 riadok: preskočte 2 a pletené 1 polievková lyžica. b / n v ďalšom slučka, * 1 exp., 1 lyžica. b / n v ďalšom 3 rýchlosti vzduchu, opakujte od *, dokončite riadok - 1 rýchlosť vzduchu, preskočte 1 rýchlosť vzduchu, 2 lyžice. b / n naposledy. 2 gombík, otočte pletenie.

2 riadky: 3 vlny, * 1 stĺpček v ďalšom. oblúk vzduchu, 2 vzduchové, 1 konvexné. b / n v čl. b / n jeden riadok nižšie, 2 vzduchu, zopakovať z *, 1 svieža umenie. v ďalšom vzduch.p., 2 vzduch.p., 1 polievková lyžica. b / n v druhom ponore, otočte pletenie.

3. riadok: 1 ponor, * 2 polievkové lyžice. b / n v ďalšom Acre z 2 vzduchu, 1 vzduch, opakujte od *, 2 lyžice. b / n v oblúku tretieho vzduchu, otočte pletenie.

4. riadok: 3 nadmorská výška, * 1 konvexný článok. b / n v bujnom umení. spodný riadok, 2 nadmorská výška, 1 svieža umenie. v oblúku vzduchu, 2 vzduchu, zopakované z *, ukončiť 1 konvexné umenie. b / n v nádhernej Art., 2 vzduchu, 1 lyžica. b / n naposledy. Art. / n prev. riadok, otočte pletenie.

5 riadok: úplet ako 3 riadky.

6 riadkov: 3 vzduch., * 1 svieža umenie. vo vzduchu, 2 vzduchu, 1 konvexné. b / n v bujnom umení. náhľad. riadky, 2 pruhy, opakovať od *, dokončiť - 1 nádherné umenie, 2 pruhy, 1 umenie. b / n naposledy. Art. b / n prev. riadok, otočte pletenie.

Potom opakujte 3-6 riadkov na požadovanú dĺžku.

  • Zriedkavé hrbole

Ďalší zaujímavý vzor kužeľov, ktorý môže byť použitý ako ozdobný pre ploché jednoduché husté. Takže pri háčkovaní môžete vytvoriť celé vzory z podobných objemných gombíkov. Treba poznamenať, že pletenie týchto kužeľov má vlastný malý znak. Je potrebné pliesť takú dekoráciu výrobku nasledovne:

Háčik na háčkovanie je vyrobený na kruhovom háčkovanom stĺpci: pliesť háčik do konca, ale len na polovicu, takže na háku sú dve slučky.

Vytvoríme plášť a zadáme hák pod týmto neúplným stĺpcom. Uchopte pracovný závit a vytiahnite slučku - na háku 4 slučky.

Opakujte túto operáciu ** trikrát. * Natiahnutá natiahnutá slučka * ... Nakoniec na háku 10 slučiek.

Uchopte pracovný závit a súčasne ho roztiahnite cez všetkých 10 slučiek na háku. Žiadne slučky na upevnenie. Ďalej pliesť ďalší stĺpec na obrázku.

Táto technika sa nazýva háčkované háčkovanie viazané okolo háčkovania.

Teraz sa pokúsime spojiť vzor s gombíkmi na základe vyššie uvedeného schémy.

Pliesť reťaz 16 VP +3 VP na zdvíhanie.

1 riadok - 5 CCH, gombíkový prvok:

Pliesť SSN - vložte háčik, vložte háčik do slučky reťaze a vytiahnite pracovnú niť - na háku sú tri slučky, uchopte pracovný závit a potiahnite ho cez dva slučky na háku.

A ďalej, robíme nakid a vstupujeme do háku už pod týmto najviac nepripojeným stĺpcom a odtiaľ vytiahneme slučku ...

Potom ju znova zatočte a znova sa pripojte pod tento stĺpec - vytiahnite slučku.

Túto operáciu opakujte iba 4 krát - na háku 10 slučiek, ktoré je potrebné zatvoriť v jednom kroku (hodiť závit na háku a natiahnuť ho hneď po 10 okruhoch).

Tu máme prvú háčkovanú pleteninu okolo stĺpika.

Ďalej, 7 CCH a opäť gombík, 2 CCH.

2. riadok a všetky rovnomerné riadky - 2 VP pre zdvíhanie, sc.

3 riadok - 3 VP pre zdvíhanie, 3 CCH, gombík, 7 CCH, bobble, 4 CCH.

5 radov - 3 VP pre zdvíhanie, 1 CCH, gombík, 7 CCH, bobble, 6 CCH.

7 radov - ako 3. miesto.

9 riadok - ako prvý.

V prípade potreby zopakujte z tretieho riadku.

Video lekcia

Rýchlejšie sa naučiť, ako pliesť hrče pre začiatočníkov pomôže video master triedy od profesionálne pletiar. Ako vidíte z videa, takýto vzor sa dá robiť rýchlo a bez napätých výpočtov.

Obrázok háčkovania - video: