10 najlepších kvasnicových vlasových masiek

Takýto bežný potravinový výrobok, ako kvasnice, je nevyhnutnou pomôckou pri poskytovaní domácich kozmetických postupov. Užitočné zložky výrobku majú komplexný účinok na vlasovú pokožku hlavy a pramene, takže vlasy sú silnejšie, lesklé a zdravšie.

V kombinácii s výrobkami, ako sú kuracie vajcia, kefír alebo med, kvasinky pomôžu zastaviť vypadávanie vlasov, lupiny, eliminovať suchosť a oveľa viac.

Výhody vlasových kvasníc

Kvasinky sa vyrábajú v rôznych formách. Bez ohľadu na formu uvoľňovania majú pre zdravie vlasov veľké množstvo užitočných látok.

Kvasinky obsahujú:

 • Protein. To je jedna z hlavných zložiek prameňov vlasov, ktorých nedostatok je možné obnoviť pomocou kvasníc;
 • Vitamíny B1, B2, B5, B6. Vitamíny skupiny B majú zložitý účinok na kudrlinky. Tiamín, tiež známy ako vitamín B1, zlepšuje krvný obeh v koreňoch vlasov. Riboflavín (B2) dodáva vlasom lesk a dobre upravený vzhľad. Vitamín B5 posilňuje vlasové folikuly a zabraňuje predčasnej strate a starnutiu. Tiež reguluje mazové žľazy. Kyselina listová má priaznivý vplyv na obnovu kožných buniek;
 • Stopové prvky ako draslík, zinok a železo. Nedostatok draslíka a železa vedie k vypadávaniu vlasov a dokonca k plešatosti. Zinok ovplyvňuje regeneráciu tkanív, urýchľuje rast vlasov.

Pri zdravých vlasoch sa kvasnice používajú na vonkajšie aj vnútorné použitie.
Vnútorné kvasinky sa užívajú vo forme doplnkov stravy (výživové doplnky).

Najčastejšie sa kvasinky vyrábajú ako monokomponenty alebo v spojení s inými užitočnými látkami. Môžu byť vo forme tabliet, kapsúl alebo prášku. V tomto prípade je liečivým účinkom získané nielen vlasy, ale celé telo.

Externá aplikácia kvasiniek pomôže dosiahnuť rýchlejšie výsledky. Kvasinky môžu byť použité ako jedna zložka masiek a v kombinácii s inými výrobkami. Kvasinky sa používajú v živom alebo vo forme prášku.

Pravidlá uplatňovania

Ak chcete pripraviť masku kvasníc, stačí ich zakúpiť v lekárni v akejkoľvek forme. Osušte suché, kvapalné, varené alebo lisované kvasnice.

Aby ste pripravili efektívnu masku, pozorodporúčanie:

 • Pred zmiešaním všetkých zložiek masky je potrebné kvasenie kvasiť. K tomu je potrebné zriediť droždie v malom množstve teplého mlieka alebo vody. Nie je potrebné ohriať vodu do vriacej vody. Na urýchlenie reakcie kvasiniek stačí 30-35 ° C.
 • Počas napučiavania kvasinkovej zmesi je potrebné pravidelne miešať, aby sa nevytvorili hrudky.
 • Väčšina masiek je potrebné aplikovať na pokožku hlavy masážnymi pohybmi a postupne sa šíri cez kučery s hrebeňom alebo rukami.
 • Priaznivé podmienky počas postupu vytvárajú požadovanú teplotu v koreňoch vlasov. Pre maximálny účinok sa odporúča zabaliť hlavu do polyetylénu a uteráku.
 • Mali by ste si umyť vlasy nie horúco, ale v teplej vode. Vysoké teploty poškodzujú štruktúru vlasov. Zvlášť stojí za to venovať pozornosť teplote, ak je v maske vajcia. Zvýšená teplota môže začať proces zrážania a bude také ťažšie umyť takúto masku.
 • Ak maska ​​používa produkty, ktoré nechávajú nepríjemný zápach (cibuľa, cesnak), môžete do vody opláchnuť citrónovú šťavu alebo éterické oleje.
 • Po maskách môžete použiť aj šampón.

Tieto jednoduché pravidlá pomôžu dosiahnuť požadovaný výsledok v čo najkratšom čase.

Efektívne kvasinkové masky na vlasy

Existuje mnoho receptov na masky založené na kvasinkách. Pozitívne recenzie získajú recepty s použitím:

 • Mliečne výrobky (mlieko, kefír, jogurt);
 • Výťažky z liečivých rastlín (heřmánok, nechtík, šalvia, atď.);
 • Rôzne esenciálne oleje;
 • Med a kivi.

Každý recept by mal venovať pozornosť potrebným zložkám a spôsobu aplikácie. Ak je to potrebné, môžete túto zložku nahradiť inou zložkou s podobnými akciami. Napríklad, nahradiť citrónový olej s oranžovým olejom atď.

Nenechávajte masku menej alebo viac ako odporúčaný čas. Vyberte masku podľa typu vlasov. Pred nákupom potrebných výrobkov dávajte pozor na trvanlivosť.

S kefírom

Mliečne výrobky obsahujú bielkoviny a vápnik, ako aj vitamíny B a E, ktoré obnovujú štruktúru a vyživujú si vlasy.

Maska kvasníc a kefír odstráni krehkosť, rovnako ako vytvára malý efekt laminácie, ktorý chráni kudrliny pred škodlivými vonkajšími faktormi.

Pre recept bude potrebné:

 • 2 lyžičky. suché droždie;
 • 0,5 l. jogurt;
 • 2 polievkové lyžice. l. med;

Na prípravu musíte sušené kvasinky rozpustiť v malom množstve vody alebo mlieka (20-30 minút). Potom pridajte kefír a med do masy. Maska dôkladne premiešajte a aplikujte na korene vlasov. Udržujte masku 50-60 minút. Počas procedúry musíte pokryť vlasy polyetylénom a uterák na vrchu.

Kurz masiek s medom a kefírom sa môže vykonávať 1 krát za týždeň počas 1-2 mesiacov. Potom by ste mali prestať o niekoľko mesiacov, aby ste sa vyhli obývaniu.

S vaječným žĺtkom

Ak chcete hydratovať a vyživovať suché vlasy, môžete použiť kuracie vajcia, Žĺtok obsahuje veľké množstvo vitamínov A, D, E, B a mastných kyselín, ktoré dokonale vyživujú a zabraňujú vypadávaniu vlasov.

Bude trvať:

 • 3 polievkové lyžice. l. suché alebo vlhké droždie;
 • 1 vaječný žĺtok;
 • 3-4 kvapky ricínového oleja.

Pri príprave masky je potrebné kvasinky rozpustiť v teplej vode (30-35 °), pričom zmes sa nechá vylúhovať 50-60 minút. Vo výslednej hmote pridajte a zamiešajte žĺtok, niekoľko kvapiek ricínového oleja.

Masku naneste na vlasy, roztiahnite po celej dĺžke a umyte po 30-40 minútach. Postup sa môže vykonať 1-2 krát týždenne počas 2 mesiacov.

S cibuľou a maslom

Cibuľa - jedna z najčastejších zložiek v maskách populárnych receptov. To je nepostrádateľný produkt, ktorý posilňuje korene vlasov a bojuje s plešatosťou.

Požadované zložky:

 • 1 polievková lyžica. l. suché droždie;
 • 1. c. l. cibuľová šťava;
 • 1 lyžička. lopúchaný olej;
 • 1 lyžička. ricínový olej.

Pri príprave masky potrebujete rozpustiť suché kvasinky v malom množstve teplej vody. Akonáhle sú kvasinky opuchnuté, do zmesi pridajte lopúch a ricínový olej. Komponenty je potrebné zmiešať, až kým sa nezmiznú homogénne hmoty a nevyčistite vlasové korene 20-30 minút, Postupy sa vykonávajú Raz týždenne do jedného mesiaca.

Vlastnosť cibuľovej masky spočíva v tom, že sa nemusí rozložiť po celom raste vlasov. Cibuľa má špecifický a pretrvávajúci zápach, ktorý sa nedá ľahko odstrániť.

Aby vaše prostredie netrpelo špecifickou chuťou, používajte masky s obsahom cibule, musíte sa riadiť nasledovnými pravidlá:

 • Pridajte len šťavu, pretože cibuľová buničina obsahuje väčšinu zložiek, ktoré vytvárajú vôňu;
 • Pridajte octu alebo citrónovú šťavu na opláchnutie vody;
 • Ak je vôňa štipľavá, rozpustite bezfarebnú hlinku vo vode, pridajte do nej určitý citrónový silikón a opláchnite hlavu.

Tieto tipy vám pomôžu použiť masku s kvasnicami a cibuľou bez nepríjemných následkov.

S harmančekom a šalvia

Kvasinky v kombinácii s odvarom liečivých rastlín pomôžu urýchliť rast vlasov. Pre varenie budete potrebovať nasledovné komponentov:

 • 1 polievková lyžica. l. droždie;
 • 100 ml odretia harmančeka;
 • 100 ml šalviový odvar;
 • 1 polievková lyžica. l. lopúchaný olej;
 • 3-5 kvapiek eukalyptového éterického oleja.

Pri príprave masky musíte kvasiť v odvar z harmančeka a šalvie a nechať zmes naplniť 30 minút. Potom pridajte olej z lopúcha a eukalyptu na výslednú hmotu a dôkladne premiešajte.

Hotová maska ​​sa aplikuje na vlasy. Na trenie masky v hlave je potrebné masáž pohybov, pomaly šíriť ruky na všetky pramene. Udržujte masku až 1 hodinu.

Masku je možné držať na hlave až hodinu. Potom je potrebné všetko umyť z hlavy so šampónom. Pre viditeľnejší efekt by ste mali nosiť klobúk a zabaliť hlavu ručníkom.

Takéto masky sa nemôžu robiť viac 2 krát týždenne, Získate viditeľný výsledok v priebehu 1-2 mesiacov od používania predpisu.

S červeným korením

Červená paprika je vynikajúci produkt, ktorý aktivuje vlasové folikuly a urýchľuje rast vlasov. V kombinácii s kvasnicami len posilňujú ich účinok, posilňujú vlasové korene a zabraňujú predčasným stratám.

Pripraviť masku bude potrebné:

 • 45 g pivovarských kvasníc;
 • 25 ml vody;
 • 2,5 šálok pekinovej tinktúry;

Recept na varenie je veľmi jednoduchý. Najskôr sa kvasinky rozpustia v teplej vode. Potom pridajte tinktúru korenia a premiešajte.

Hotová hmota sa nanáša na pokožku hlavy a rovnomerne rozložená pozdĺž rovného hrebeňa. Maska sa aplikuje na suché alebo mokré vlasy. Procedúra trvá 20-30 minútnič viac. Potom sa má hmotnosť umyť teplou vodou.

S horčicou a cukrom

Horčica je prírodný produkt, ktorý má otepľujúci účinok na pokožku hlavy. To zlepšuje krvný obeh a v dôsledku toho rast vlasov.

Zoznam zložiek:

 • 2 polievkové lyžice. l. droždie;
 • 125 ml mlieka;
 • 1 lyžička. horčičný prášok;
 • 1 polievková lyžica. l. cukorný piesok.

Pred zmiešaním výrobkov je potrebné zohriať mlieko na 30-35 °. Potom pridajte droždie a cukor do teplej kvapaliny, nechajte namočiť 30-40 minút. Keď maska ​​príde k pripravenosti, naneste ju na korene vlasov masážnymi pohybmi. Postup sa vykonáva 10-30 minút.

Musíte pozorne sledovať čas, pretože horčica môže dráždiť pokožku alebo spôsobiť alergie.

S kivi pre farebné vlasy

Kiwi má nenahraditeľné zložky, ktoré obnovia štruktúru vlasov a po častom farbení sa môžu zbaviť suchosti vlasov. Kiwi je tiež známy ako jediný výrobok, ktorý môže zabrániť vzniku sivých vlasov.

Pre recept potrebný 1-2 kiwi a 2 lyžice. l. suché kvasinky. Kvasinky by mali byť zriedené malým množstvom vody a nechať stáť 1 hodinu. Kiwi potrebujú otvoriť vidličku a pridať kvasinky.

Hotová maska ​​by mala byť aplikovaná na vlhké vlasy, rozložené po celej dĺžke a opláchnuté. 30 minút, Môže sa vykonať podobná terapia. 1-2 krát týždenne.

S jogurtom na zotavenie

Kyslé mlieko je užitočný mliečny výrobok na vlasy. Obsahuje vitamíny A, B, C, K, ktoré sú zodpovedné za imunitu tela a preto aj za zdravie vlasov.

Aminokyseliny, kyselina mliečna a vápnik v kompozícii umožňujú posilňovať štruktúru vlasov a zabraňujú vypadávaniu vlasov. Zvlášť maska ​​s kvasnicami a jogurtom vyhovuje majiteľom suchého vlasu.

Pre jeden postup bude potrebovať:

 • 10 gr. živé droždie;
 • 2 polievkové lyžice. l. jogurt;
 • 1 lyžička. tekutý med.

Na prípravu masky je potrebné kvasinky rozpustiť v teplom jogurte (približne 30 ° C), po ktorom sa zmes infúzií 40-60 minút. Potom musíte med medu zahriať a pridať do zmesi.

Zmes sa aplikuje na suché vlasy a hrebeň sa rozširuje po celej dĺžke. Procedúra trvá 20-30 minútpotom sa maska ​​umyje teplou vodou. Môže sa použiť maska ​​s jogurtom 1-2 krát týždenne.

Lupka maska

Lupiny sú bežným problémom u mužov a žien. Vyskytuje sa v dôsledku narušenia mazových žliaz. Biele "vločky" na koreni vlasov sú šupinovité oddelenia častíc kože.

Ak chcete normalizovať mazové žľazy a hydratovať pokožku hlavy, môžete použiť masku obsahujúcu kakaové maslo a harmanček.

Budú sa vyžadovať nasledovné prísady:

 • 100 ml kefíru;
 • 10 g suchého droždia;
 • 3-4 kvapky kakaového éterického oleja;
 • 3-4 kvapky harmančekového oleja.

Ak chcete pripraviť lupu masku, musíte zahriať kefír na 30-35 ° a pridať kvasinky. Hmotnosť by sa mala túlať okolo 1 hodiny. Aplikovať hotové zmesi na korene vlasov s masívnymi pohybmi. Procedúra trvá 30 až 40 minút, po ktorých sa maska ​​odmyje.

Ako prevencia lupín na suché vlasy, môže byť maska ​​1-2 krát mesačne. Ak sa maska ​​používa ako terapia, postupy by sa mali vykonávať pravidelne, 1-2 krát týždenne, až kým sa nedosiahne požadovaný výsledok.

S proteínmi z pádu von

proteín môže byť nazývaný stavebným materiálom pre ľudské bunky a tkanivá. Ak sa v tele nachádza nedostatok tohto prvku, stav pokožky sa zhorší, korene vlasov oslabia a vypadnú vlasy.

Ak chcete obnoviť obsah bielkovín v tele, môžete použiť osvedčenú masku s vaječnou bielkovinou a kvasnicami. Pre recept bude potrebovať:

 • 10 gr. droždie;
 • 1 kuracieho proteínu.

Pri príprave masky musíte kvasinky namočiť v malom množstve vody (1 hodinu). Potom bičí bielkovinu, až kým sa neobjaví pena a pridá sa do kvasnice. Homogénna hmota sa tretí do koreňov vlhkých vlasov a jemne masíruje hlavu. Postup trvá 40-60 minút, po ktorom sa maska ​​odmyje teplou vodou a šampónom. Masku je možné vykonať 1-2 krát týždenne.

kontraindikácie

Kvasinky majú veľké množstvo priaznivých vlastností pre vlasy, čo si vyžaduje dlhodobú starostlivosť a obnovu. Pred použitím masiek stojí za zváženie prítomnosti kontraindikácií pre tento výrobok.

Ako taká neexistujú žiadne kontraindikácie pre masky. Kvasinky sú univerzálnym liekom pre všetky typy vlasov.

Ale každý organizmus je jedinečný, nikto nie je imúnny voči prítomnosti individuálnej neznášanlivosti z akejkoľvek zložky masky. Na vylúčenie tejto možnosti je potrebné vykonať malý test na stanovenie alergickej reakcie.

Za týmto účelom sa mal malé množstvo zmesi aplikovať na ohyb v lakte a držať toľko, ako je uvedené v receptúre masky. Ak sa po uplynutí času na koži neobjaví začervenanie alebo vyrážka, maska ​​je vhodná na použitie. Ak máte pocit nepríjemného pocitu, je lepšie urobiť voľbu v prospech inej masky.

Tiež je potrebné venovať pozornosť dodatočným zložkám masky. Možno nie sú vhodné pre váš typ vlasov. Ak máte veľmi suchý typ vlasov, dávajte prednosť hydratačným zložkám alebo éterickým olejom v kompozícii. Olejové vlasy, naopak, by nemali používať kompozíciu, v ktorej sú výrobky, ktoré zvyšujú sekréciu tuku.

Ako si vybrať kvasnicu?

Pri použití vlhkých kvasníc pri príprave masiek musíte vybrať ten správny výrobok. Živé kvasinky obsahujú viac živín ako ostatné. Ale len kvalitný výrobok môže dosiahnuť pozitívny účinok.

Nákup kvasníc v obchode, ktorú potrebujete venujte pozornosť nasledujúcim:

 • Štruktúra a farba. Čerstvé kvasnice majú svetle béžový nádych. Dobre sa rozbijú a rýchlo reagujú s kvapalinou.
 • Čas použiteľnosti v otvorenej forme výrobku je pár mesiacov, takže ak neplánujete dlhý kurz, uprednostňujte menšie balíčky.
 • Ak sú droždie veľmi mäkké a šmykľavé, potom produkt trpí nedostatkom kyslíka. Také kvasinky na masku sa nezmestujú.
 • Vôňa by nemala byť ostrý. Hoci kvasinky majú vôňu, ale skôr sa dá nazvať príjemnou. Ak zápach ponecháva nepríjemný dojem, potom by ste nemali kupovať droždie.
 • Ak vyprší platnosť produktu, na povrchu kvasiniek sa môžu objaviť praskliny. Pri poklese teploty dochádza aj k prasknutiu. V každom prípade však takýto výrobok nie je nevyhnutný.
 • Balenie musí byť úplné a tesné.

Pri výbere správneho produktu a dodržiavaní všetkých súborov pravidiel a odporúčaní dostanete od procedúr vynikajúci liečebný účinok. Masky pomáhajú zbaviť sa sucha, lupiny a vypadávanie vlasov.