Háčkované modely s popisom

V tomto roku je štýl Boho módny, ktorý symbolizuje slobodu a ľahko spája nekompatibilný. Láska k tomuto štýlu prešla celým svetom as touhou po háčkovaných veciach. Je to o nich, hovoríme teraz.

Medzi obľúbené pletené módy, samozrejme, pletené šaty, z ktorých mnoho bolo vidieť v nových zbierkach.

Na druhom mieste boli nečakane sukne, ktoré vyzerajú veľmi pekne s bielymi košelemi a tesnými tričkami. No, potom pletené vesty, tašky, klobúky, šatky atď.

Na začiatok navrhujem, aby som sa pozrel na najstylnejšie a najmodernejšie háčkované veci a potom priamo do ich tvorby s podrobným popisom.

Potrebujete 900 g priadze (500 z nich sa dostane do motívov), háčik číslo 3.

Začneme pliesť produkt s motívmi. Pri prechode z jedného motívu na druhého neotrite nit (zostanú na nesprávnej strane a nebudú viditeľné).

Na hladké rozloženie šiat na spodnej strane motívov na vrchu neplete úplne (pred prvým alebo druhým radom shishichek). Plne úpletové detaily vzoru iba pre spodok produktu. Nakoniec sa ukazuje, že je potrebné pliesť 8 "dvojdielnych" motívov (s dvoma radmi kužeľov) a zamknúť ich do kruhu. Po vytvorení hladkého okraja na hornej časti šiat. Ďalej, pliesť motívy, zvyšujúce jeden rad kužeľov pre každý "krúžok".

Koketa je pletená šachovým vzorom a na dne s "ananásovým" vzorom.

V dôsledku toho máme nasledovné: vrcholom produktu je šachovnicový vzor - 30 cm, sukňa je "motívnou časťou" - 65 cm, spodná časť šiat je ananásový vzor - 34 cm.

Úspech pre vás!

Cardigan fit s pomocou konvexných a konkávnych stĺpcov.

konvexné

konkávne

Na vytvorenie tohto modelu budete potrebovať 600 g jemnej bavlnenej priadze (niť ako utierky). Koketa (horná časť) je pletená motívmi (pozri foto nižšie) a potom je dno pletené (3 dvojité háčkovanie, 2 krát len ​​pletené, opäť 3 dvojité háčkovanie atď.). Spodný úplet pod schémou 4.

Budete potrebovať 600 gramov jemnej bavlnenej priadze. Háčik číslo 2 (1,5 mm).

Pletacie vzory sú pomerne jednoduché a ak si prvýkrát nemáte pletenie, môžete sa ľahko vyrovnať.