Maska na vlasy s Dimexidom: recept a vlastnosti použitia

Dimexid alebo dimetylsulfoxid je liečivo, ktoré transportuje terapeutické zložky. Urýchľuje penetráciu účinných látok cez biologickú membránu a pomáha pri liečbe rôznych zápalových ochorení. Dimexid je bezfarebný kryštál, ktorý po zahriatí prechádza do kvapalného stavu a rozširuje špecifický cesnakový zápach. Na kozmetické účely sa liek používa na liečbu oslabených a vyčerpaných vlasov.

Výhody Dimexidu na vlasy

Výsledky po 1,5 mesiaci ošetrenia vlasmi maskami s dimexidom

Pri kontakte s pokožkou Dimexide preniká do tkaniva do väčšej hĺbky a dodáva sprievodné komponenty do buniek. Zmiešanie látky vo vlasovej kozmetike zlepšuje výživu koreňov a vlasových folikulov. Vlasy sú výrazne zosilnené, intenzívny lesk a turgor sa vracajú a rýchlosť straty sa výrazne znižuje.

Výhody Dimexidu na vlasy:

 • Lokálny dráždivý účinok - pri používaní prípravku dochádza k rýchlemu zlepšeniu lokálneho krvného obehu, v dôsledku ktorého sa živiny dostávajú oveľa rýchlejšie a lepšie priamo do koreňa vlasov;
 • V dôsledku intenzívnejšej dopravy užitočných látok v prítomnosti Dimexidu v zložení kozmetickej masky na vlasy sa metabolické procesy na pokožke hlavy zväčšujú niekoľkokrát. Z tohto dôvodu sa regeneračné procesy pre poškodené a slabé vlasy vyskytujú v kratšom období;
 • Lokálny dráždivý účinok Dimexidu spôsobuje rýchlejší prechod vlasových folikulov do fázy aktívneho rastu a ich odstránenie z pokojovej fázy.

Pravidlá aplikácie Dimexid

Stimulačný účinok použitia dimetylsulfoxidu je veľmi vysoký, ale jeho použitie je prospešné a nie je škodlivé pre vlasy, dodržiavajte nasledujúce pravidiel:

 • Možnosti uvoľňovania liekov sa ponúkajú v koncentrovanej forme aktívnej aktívnej zložky (99%). Pred použitím vždy zrieďte ju čistou, vyhrievanou vodou v pomere 1: 3 alebo 1: 5;
 • Naneste masky a iné prípravky s Dimexidom iba na čisté a vysušené vlasy. Pri umývaní vlasov nepoužívajte vlasový kondicionér alebo výživný olej;
 • Vždy pred použitím dimetylsulfoxidu vykonajte test na vznik alergickej reakcie. Ak chcete zistiť stupeň citlivosti na liek, naneste 1 - 2 kvapky na kožu na zápästí alebo na kohútik lakťa zvnútra. Ak máte opuch, svrbenie, erytém a iné alergické prejavy v priebehu 24 - 48 hodín, nepoužívajte Dimexid na vlasy;
 • Hlavným účelom dimetylsulfoxidu je zlepšenie vodivosti a funkcií iných látok, a preto sa nepoužíva v čistej forme. Dimexid sa má pridávať do zloženia masiek inými zložkami;
 • Keď používate dimetylsulfoxid, prísne dodržiavajte pomery uvedené v receptúre. Predávkovanie liekom môže spôsobiť popáleniny a vysušenie pokožky hlavy, výskyt seborrhey a strata vlasov;
 • Pravidelné používanie Dimexidu na zlepšenie stavu vlasov je povolené najviac 90 dní. Po uplynutí tohto obdobia sa vykoná prestávka 40 až 60 dní, inak sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky. Pamätajte, že dlhodobé používanie látky má toxický účinok na vylučovací systém tela.

Ak používate Dimexidum na liečbu vypadávania vlasov, nemali by ste používať iba masky a iné miestne prípravky. Terapia by mala byť komplexná a zahŕňať regulovanú a korigovanú diétu, prípravu multivitamínových prípravkov, liečbu neuropatológa (pri diagnostikovaní a identifikovaní psycho-emocionálnych faktorov, ktoré spôsobujú vypadávanie vlasov).

Je dôležité si uvedomiť: v počiatočnom štádiu používania masiek s Dimexidom sa môže pozorovať zvýšená strata vlasov. Toto je platný vedľajší účinok, ktorý musí prejsť časom. Môže to však byť spôsobené aj nesprávnym dávkovaním lieku, preto pozorne sledujte stav a pohodu.

Úplná alebo čiastočná alopécia sa často stáva dôsledkom hormonálnej nerovnováhy, a preto je obzvlášť dôležité poradiť sa s lekárom a endokrinológom pred použitím dimetylsulfoxidu.

Recepty masky s Dimexidum

Pred aplikáciou masky s Dimexidom v kompozícii dávajte pozor na špeciálne podmienky, za ktorých tento postup prinesie maximálny prínos:

 • Aplikácia masky sa vykonáva iba v ochranných rukavicach - dimetylsulfoxid, dokonca aj v zriedenej forme, pomaly spája a môže vysušiť pokožku rúk;
 • Zloženie masky by nemalo byť príliš tekuté, inak kvapalina tečúca na tvári spôsobí popáleniny;
 • Masku naneste striktne na pokožku hlavy, bez toho, aby ste opustili oblasť vlasov;
 • V čase aplikácie vlasovej masky sa zmes stále mieša tak, aby Dimexid neklesol na dno ako zrazenina;
 • Ak pocítite pocit pálenia a silný lokálny nárast teploty pokožky v oblastiach, kde sa aplikuje maska ​​s dimetylsulfoxidom, zložte prostriedok teplou vodou a zabráňte vniknutiu vody do očí. Tento efekt naznačuje, že ste pri príprave masky používali príliš veľa Dimexidu;
 • Pri individuálnej intolerancii na dimetylsulfoxid sa môžu vyvinúť alergické reakcie až do erytému, edému v mieste aplikácie kompozície a iných znakov vyvolaného zvýšeného uvoľňovania hormónu histamínu. Ak sa u Vás objavia vedľajšie účinky, okamžite umyte masku a v prípade potreby vyhľadajte lekára.

V závislosti od zloženia,maska ​​s Dimeksidom starne na vlasy od 30 minút do hodiny, Po prvýkrát skúste zložiť zloženie po dobu 20 minút, sledovať stav a, ak nie sú žiadne vedľajšie účinky, predlžte dobu držania masky. Frekvencia ošetrenia vlasov Dimexid pomocou výživných masiek by nemala byť častejšie ako jeden postup každých 7 až 10 dní.

Vitamínová maska

Zmiešajte zázvorovú šťavu a jojobový olej (1 polievkovú lyžicu) s ricínovým olejom (15 ml), olejovými roztokmi vitamínov A a E (1 ampulka) a čajovou lyžičkou Dimexidum. Maska sa aplikuje na vlasy pred kúpaním, oblasťou aplikácie sú korene vlasov. Potrite hlavou plastom a položte klobúk hore na otepľovanie. Po hodine si umyte vlasy šampónom a naneste balzam na špičky. Táto maska ​​sa môže vykonať každých 4 - 6 dní po dobu jedného mesiaca.

Pre rast vlasov

Ak vaše vlasy vyzerajú v zásade zdravé, ale rastú pomalšie, než by sme chceli, môžete stimulovať rastovú fázu špeciálnou maskou, ktorá "prebudí" vlasové folikuly. Budú potrebné nasledujúce komponenty:

 • Esenciálny olej (rozmarín, pomaranč, citrón alebo céder) - 4 - 5 kvapiek;
 • Ropový olej (20 ml);
 • Vitamíny A a E v olejovom roztoku - každá čajová lyžička;
 • Čajová lyžička Dimexidum.

Zmiešajte prísady, ktoré sa zohrejú vo vodnom kúpeli a nakoniec pridajte Dimexid. Aplikovať zmiešanú zlúčeninu na koreňovú zónu rastu vlasov. Po 30 minútach sa maska ​​umyje.

Na posilnenie vlasov

Ak chcete obnoviť vitalitu vlasov, zvýšiť turgor a úroveň hydratácie buniek, aby ste zvrátili proces degeneratívnych zmien, môžete použiť stimulujúcu živnú masku, ktorej hlavnou zložkou je dimetylsulfoxid. Maska sa aplikuje raz za týždeň po dobu jedného mesiaca. Na varenie budete potrebovať:

 • Olejový roztok vitamínu E - 1 ampulka;
 • Ropový olej - 30 ml;
 • Vitamín A v tekutej forme - 1 lyžica;
 • Dimexid - 1 polievková lyžica. l.

Olej zohrievajte vo vodnom kúpeli a pridajte vitamínové roztoky. Dimexid sa zmieša po odstránení kompozície z tepla. Masírujte masku do pokožky hlavy a obalte vlasy obalom a látkou. Šampónovanie po prechode 2 až 3 dávkami, aby sa olej premyl z vlasov.

Proti spadnutiu

Ak je strata vlasov extrémne intenzívna, musíte sa poradiť s trichológa, aby ste určili príčinu alopécie. Medzitým sa môžete pokúsiť posilniť vlasy maskou s nasledujúcim zložením:

 • Cibuľová šťava (1 čajová lyžička);
 • Tekutý nekryštalizovaný med (polievková lyžica);
 • Cognac (15 ml);
 • Ricínový olej (1 lyžička);
 • Surový žĺtok;
 • Dimexid (1 lyžička).

Zmiešajte prísady a rozdeľte ich na korene vlasov štetcom. Vložte do vlasov plastovú sprchovú hlavicu a nad ohňom zabaľte uterák. Po 40 - 60 minútach dôkladne opláchnite kompozíciu a na koncoch vlasov naneste výživný balzam. Na konci procedúry opláchnite vlasy vodou s čajovou lyžičkou jablčného octu.

suchosť

Suché krehké vlasy nielenže vyzerajú bez života, ale sú tiež náchylnejšie na vypadávanie vlasov. Aby ste ich vrátili k elasticite a zdravému tónu, mali by ste použiť masku na báze Dimexidu a akéhokoľvek rastlinného oleja s hojivým účinkom. Rastlinný olej poskytuje najlepší výsledok..

Zmiešajte zložky v pomere 1: 3 a potom si umyte vlasy. Pred aplikáciou je lepšie zohriať olej z rakytníka vo vodnom kúpeli. Nástroj je rozložený na kožu a rozdeľovaný výrezmi. Po hodine umyte masku a naneste šampón 2 až 3 krát.

Pre mastné vlasy

Za určitých zdravotných podmienok je intenzívnejšia tvorba mazu (sebu). Je to spôsobené stresom, narušením hormonálnej rovnováhy, používaním škodlivých produktov pre potraviny a inými dôvodmi. V dôsledku toho sa vlasy rýchlo znečistia, vyzerajú ako visiace "ramienka" a vo všeobecnosti vyzerajú nepríjemne. V obzvlášť pokročilých prípadoch to môže viesť k oslabeniu a strate vlasov.

Vyriešiť problém skúste masku s Dimeksidom na mastné vlasy, Vezmite 5 - 10 ml Dimexidu, 30 ml vápna alebo citrónovej šťavy, roztoky vitamínov A a E (každá po 5 mg). Zrieďte dimetylsulfoxid s malým množstvom zohriatej vody a premiešajte s inými zložkami.

Masku roztrhnite do koreňov po dobu 3 - 5 minút a potom potriasť hlavou s lepiacou fóliou a nasadiť viečko. Umyte si vlasy za hodinu. Maska odstráni prebytočnú sekréciu mazových žliaz a vráti vlasy zdraviu. Frekvencia postupu je 1 krát týždenne (nie dlhšie ako 1,5 mesiaca).

Kontraindikácie Dimexidum

Pretože dimetylsulfoxid má vysokú penetračnú schopnosť, jeho vonkajšie použitie môže spôsobiť množstvo závažných vedľajších účinkov v prítomnosti podmienok, ktoré sú kontraindikáciami pre použitie prostriedku. Nezáleží na tom, či kompozícia bola aplikovaná na pokožku hlavy, pretože Dimexidum má vysokú difúznu reakciu.

Na číslo absolútne kontraindikácie Jeho použitie zahŕňa:

 • Zlyhanie pečene a obličiek v ťažkej forme;
 • Choroby kardiovaskulárneho systému - angína pectoris, infarkt myokardu, ateroskleróza, mŕtvica;
 • Očné ochorenia - zvýšený vnútroočný tlak, zakalenie rohovky, retinálna dystrofia;
 • Kóma a prekom;
 • Gestačné a dojčiace obdobia;
 • Vek do 12 rokov, starší ako 60 rokov (iba so súhlasom lekára).

Dimexid je bipolárne aprotické rozpúšťadlo, preto v kombinácii s určitými liekmi môže zvýšiť svoju aktivitu a toxicitu. Ak používate akékoľvek lieky, porozprávajte sa so svojím lekárom o možnosti použitia dimetylsulfoxidu.

Ak ignorujete pravidlá používania lieku, môže sa objaviť vývoj negatívnych symptómov. Tieto zahŕňajú rôzne podmienky, ktoré sa menia v závažnosti, a to:

 • Kontaktná dermatitída, erytém slizníc (multiforme);
 • "Cesnak" dych;
 • Hyperpigmentácia kože;
 • Suchosť, pocit bolestivého lechtania podráždenie pokožky, čo spôsobuje potrebu poškriabania určitého miesta;
 • Senzácia v epigastrickej oblasti, hrudník, ústa a hrdlo a nutkanie na zvracanie v dôsledku reakcie na vôňu lieku;
 • Bronchospazmus, suchý, pretrvávajúci kašeľ.

Pri zhoršení popísaných vedľajších symptómov je potrebné ihneď vyhľadať lekársku pomoc!

Zoznam liekov a látok, citlivosť na ktorú sa zvyšuje s paralelným použitím Dimexidu:

 • chloramfenikol;
 • rifampín;
 • grizeofulvín;
 • etanol;
 • inzulín;
 • Kyselina acetylsalicylová;
 • fenylbutazón;
 • digitalis;
 • chinidín;
 • nitroglycerín;
 • Streptomycín, monomitín a iné antibiotiká (aminoglykozid a β-laktám);
 • Liniment synthomycín;
 • Heparín.

Ak náhodou prekročíte dávku pri používaní Dimexidu na vlasy, ktorý spôsobil vzplanutie, urtikáriu, podráždenie slizníc, okamžite zrušte prípravok a umyte poškodenú oblasť tečúcou vodou, aby ste umyli zvyšky látky.

Pozrite si video: Jeep Compass MultiJet test - Maroš ČABÁK (Október 2019).

Loading...