Háčkované šaty to urobte sami

V roku 2018 sa háčkované šaty stávajú stále populárnejšie. Háčkované šaty v štýle "boho", respektíve, sa stanú najpopulárnejšou medzi fashionistami v každom veku. Preto v najnovších zbierkach slávnych módnych návrhárov sú častejšie šaty a ručne vyrábané šaty háčkované (niekedy pletené).

Háčkované šaty (foto)

Koľko je krásny večerný výstroj? Módni šéfovia hovoria, že za dobrý produkt budete musieť zaplatiť značné množstvo (asi 200 dolárov), ale nie každá žena si môže dovoliť stráviť takú sumu, a preto ponúkame všetkým milovníkom pleteniny a začínajúcim bežcovkám, aby sa zbavili vedomostí o tom, ako vytvoriť nezabudnuteľný oblek vlastnými rukami. ,

Modely motívov

Z štvorcov a kruhov (zo štvorcových a okrúhlych motívov) vytvárajú majstri šaty, ktoré sú vhodné na pláž. Biela pláž s otvorenou chrbtovou letnou klasikou, ktorá je vhodná pre plné a miniatúrne dámy. Inými slovami, najúspešnejšie šaty pre horúce leto sú otvorené tuniky, a preto navrhujem, aby ste prešli na majstrovskú triedu pre ich tvorbu.

  1. Red Robe v štýle Boho

size: 40/42

materiály: 4 pradiatka z priadze ANA PAULA SIEBERT PARA CÍRCULO (100% mercerizovaná bavlna, 100 g / 500 m.), Hák 1,75 mm.

Hustota pletenia: 24 slučiek * 18 riadkov = 10 * 10 cm Obrázok fantazie podľa schémy 1.

Popis práce


Predná a zadná časť: Vertikálne pruhy fantazie vzor: voliť 10 i / p. + 3 zdvíhacie slučky. Pletené so vzorom fantázie podľa schémy 1 - 80 cm. Zviažte ďalšie 2 pásy s dĺžkou 26 cm.

Vertikálne pruhy motívov: pliesť malé motívy, ktoré spájajú do pások. Pletené 2 prúžky so 4 motívmi a 2 prúžkami s 10 motívmi. Pripojte pruhy vzoru a pruhy motívov na jedno plátno podľa vzoru, pre schému zapojenia použite schému 2 (pletené bez háčkovacích stehov vo fantazijnom pruhu, háčkované motívmi na motívy), ponechajte 17 cm pozdĺž prerušovanej čiary vpredu a vzadu pre dierky.

sukne: pripojte niť k slučkám v páse, zaplete ich do kruhu. Pletené s fantazijným vzorom, opakovanie vzťahu medzi * - * 66 krát. Pletené 12 radov vzorov fantázie = vodorovný pás fantázie.

Horizontálne pruhy motívov: Knit veľké motívy a spájajú ich v páse. Viazajte 1 policu so 7 motívmi a 3 prúžkami s 8 motívmi, pripojte regály na krúžky. Pripojte pruh 7 motívov na pruh fantázie (tiež pomocou schémy 2). * Viazajte 2 pruhy motívov na druhej strane (s pletenými vzduchovými slučkami spolu so stĺpmi). Knit 12 radov vzorov fantázie, zopakujte vzťah medzi * - * 96 krát. Pripojte prvý pruh s 8 motívmi, opakujte od * pre posledné dva pásy. Posledný pruh motívov na druhej strane spojte podľa schémy 2 (pútka na pletený vzduch spolu so stĺpikmi). Knit 4 rady fantasy vzor.

Rail: spojiť krk podľa schémy 2 (pletené slučky so stĺpikmi) a potom háčkami. Kravatové dierky efektné vzory.

2. Plážová tunica

Veľkosť: 38/40

materiály: 4 pradienka priadze Charme (100% mercerizovaná bavlna, 150 g / 396 m.), Hák č. 3.

Hustota pletenia: priemer motívu motýľa = 8 cm.

Popis práce

Tie 33 kvetov. Kravata 54 listov. Pripojte kvety a listy na vzor pomocou mriežky.


Krásne šaty pre každý deň pre dievčatá (sundresses a šaty pre leto)

Pomocou bavlnenej, ľanovej a viskózovej nite môžete nájsť stovky možností pre každý deň, v ktorom bude pohodlné chodiť v parku, na záhrade alebo chodiť do práce v kancelárii (ak hovoríme o teplejších modeloch v chladnej sezóne).

Štýlové letné šaty budú vždy obľúbené, takže ak sa rozhodnete získať nové oblečenie, začnite s týmto ľahkým modelom.

1. Pláž s ozdobami pre teenagerov

Popis práce

Zadné a predné:biele vlákno Cléa 5 a háčkovanie 1,5 mm. vytočte reťaz vzduchových slučiek o dĺžke 80 cm. Pripojte do krúžku so spojovacím stĺpikom. Plete sa vzorom podľa schémy 1. Vo výške 60 cm Rozdelte prácu na dve polovice a dokončite zadnú časť a pred samostatnými radmi tam a späť.

chrbát: pliesť do vzoru do výšky 78 cm. Dokončite prácu.

pred: súčasne začnete vykonávať pokles krku podľa vášho vzoru. Na vrchole chrbta dokončite prácu.

karnýr:pripojte niť k počiatočnému reťazcu. Knit druhú stranu reťazca 1-9 riadkov schémy 2. Potom dokončiť 10-16 riadkov pre spodnú prehrabať. Pripojte závit v 5. rade oblúkov, opakujte 10-16 radov schémy 2 pre strednú prehrabu. Pripojte závit v prvom riadku, opakujte 10-16 riadkov pre hornú prehĺbeninu.

objímka: biele vlákno Cléa 5 a háčkovanie 1,5 mm. napíšte reťazec vzduchových slučiek o dĺžke 18 cm. Plete sa vzorom podľa schémy 3. Súčasne urobte doplnky na každej strane podľa vzoru. Vo výške 46 cm Dokončite prácu. Zarovnajte druhý obal.

zostava: šiť ramená 10 cm pre každý šev, šiť rukávy v dierach, dokončiť švy rukávov. Z textílie šiť podšívku pod šaty.

2. Béžové dámske háčkované šaty s volánkami

materiály:3 pradiatka z priadze Cléa 5 (100% mercerizovaná bavlna, 750 g v pražci), háčik 2,0 mm.

Popis práce


pred:vzduchové slučky typu 104 v reťazci. Zapojte sa pod schému 1 nahor. Zopakujte 2-3 riadky schémy - 14 krát. Arbier: 32. riadok: spojovací stĺpik v prvých 14 slučkách, úplet so vzorkou 2. radu na posledných 14 slučiek, otočiť. 33. rad: pliesť do vzoru 3. radu, okolo klenby pre 1 motív. Zopakujte 2-3 riadky obvodu 1 4 viackrát. Krk: ponechajte ústredný 3 vzťah nie pletené. Zapojte pravú a ľavú stranu samostatne podľa schémy 2 (41-52 radov). Dokončite úlohu.

Predná časť: späť na okraj číselníka. Knit pod schémou 1 nadol. Opakujte 2 a 3 riadky obvodu 1-2 krát. Dokončite úlohu.

Späť: vytočte 104 reťazcov vzduchu v reťazci. Zapojte sa pod schému 1 nahor. Zopakujte 2-3 riadky schémy - 14 krát. Arbóny: 32. riadok: spojovací prút v prvých 14 slučkách (v schéme 4 ukazuje, ako vytvoriť spojovacie tyče nad vzorkou), pliesť sa vzorom 2. riadku do posledných 14 slučiek, otočiť. 33. riadok: pliesť v tvare 3. radu, okolo kruhu pre 2 slučky. Zopakujte 2-3 riadky vzoru 1 ďalších 8 krát. Krk: ponechajte ústredný 3 vzťah nie pletené. Opravte pravú a ľavú stranu oddelene podľa schémy 3 (50 až 52 riadkov). Dokončite úlohu.

Zadná časť: ako krátku sukňu pliesť.

objímka: vytáčajte 66 reťazcov vzduchu v reťazci. Knit podľa schémy 4 celkom 40 riadkov. Dokončite úlohu.

zostava: šiť ramená a boky, šiť rukávy, dokončiť švy rukávov.

Rail: nalepiť spodnú časť každej objímky a krku podľa schémy 5. Pripojte spodnú časť obruby podľa schémy 6. Spojte ďalšie 2 rady rukávov a rozdeľte obrubu na 3 časti.

3. Model pre plné

size: 46 (Portugalsko)

materiály: 5 pradienok z priadze Círculo Anne (100% bavlna, 500 metrov v pradene), háčik č. 1.75 mm, 1 tlačidlo.

Hustota pletenia: 24 stĺpcov * 9 riadkov = 10 x 10 cm.

Popis práce

Zadné a predné: volajte 138 i / p v reťazci. Pletené v radoch tam a späť. Pletené dvojité háčkovanie v každej slučke - 1 riadok. Potom pliesť podľa schémy 1, opakovanie vzťahu medzi * - * - 16 krát. Po 14 cm rozdelte prácu na zadnej strane a dierky takto: pliesť 2 rapport medzi * - *, 28 w / p, preskočte 4 vzťah medzi * - *, pliesť trasovanie. 4 rapport medzi * - *, 28 v / n., Preskočenie 4 vzťah medzi * - *, pliesť 2 rapport medzi * - * = rez na zadnej strane. Pokračujte v úplete podľa schémy 1. Vo výške 36 cm. Odložte prácu.

pás: na pripojenie 6 motívov podľa schémy 2. Pripojte motívy k pásu a pripojte ich k hlavnému plátne ako na fotke. Pripojte kruhový riadok.

sukne: pokračujte v úplete v kruhu pozdĺž pásu v vzore 3 a zopakujte vzájomné porovnanie vzorov medzi * - * - 12 krát. Zapojte sa do časti A schémy. Opakujte časť A - šesťkrát. Zapojte sa do časti B schémy. Opakujte časť B - 5 krát. Kompletná schéma 3.

Konečná práca: Pletené s háčkovanými stolmi v každej slučke - 1 riadok. Pozdĺž lemu a pozdĺž každej dierky. Šiť rez na zadnej strane, ponechať malý rez na hlavu. Šité tlačidlo.

Módne teplé neformálne oblečenie

Pre studenú sezónu sú vhodné jednoduché teplé oblečenie z hrubých priadzí. V zimnom období majstri odporúčajú vybrať si vzorky tesnejšie a bez dier, s dôrazom na široký golier, ktorý sa dokonale zahreje.

Háčkované šaty s otvoreným chrbtom zdobené perlami

size: Rusky 44/46

materiály: 16 pradien z priadze Círculo Verano (100% polyamid, 50 g / 165 m), háčik 3,0 mm, 130 perličiek rôznych veľkostí.

Hustota pletenia: 37 slučiek * 8 riadkov = 10 * 10 cm Fantasy vzor podľa schémy.

Popis práce

pred: Vytočte 156 vzduchových slučiek v reťazci + 3 zdvíhacie slučky. Pletené so vzorom fantázie podľa schémy 1. Vo výške 77 cm. Nechajte centrálne 20 slučiek, ktoré nie sú spojené s krkom, dokončite boky oddelene. Zatvorte 5 slučiek na každej strane krku - 4 krát. Vo výške 82 cm Dokončite prácu.

chrbát: začnite ako predtým. Vo výške 46 cm Začnite vykonávať rez na zadnej strane. Ponechajte stredné 6 slučiek voľné, dokončite ich oddelene. Súčasne znížte 2 smyčky na každej strane krku - 10 krát a 1 slučka - 18 krát. Vo výške 82 cm Dokončite prácu.

objímka: Vytočte 66 vzduchových slučiek v reťazci + 3 zdvíhacie slučky. Pletené so vzorom fantázie podľa schémy 1. Súčasne pridajte 1 slučku na každú stranu v každom riadku - 26 krát. Vo výške 42 cm Dokončite prácu.

zostava: šiť ramená, šiť perly na šaty ako na schéme, šiť rukávy, šiť boky, dokončiť švy rukávov. Viazanie výstrihu, výstrihu a spodku sukne podľa schémy 2.

Letné večerné šaty (nové 2018)

Nádherné dlhé alebo jemné krátke sieťové šaty pre ples, napríklad môžete vytvoriť najviac, ak máte dostatok času a trochu trpezlivosti. Takéto elegantné oblečenie v podlahe dnes na vrchole popularity, ako svieži loptu v štýle "princezná" ide do pozadia.

Veľmi krásny model pre ples alebo pre ísť na svadbu s priateľkou. Takéto šaty môžu byť červené, čierne, modré, žlté, ružové, zelené, modré. Hlavnou vecou je zachovať proporcie a vybrať ten správny odtieň (v tejto sezóne sa zameriavajú na pastelové farby).

Asymetrický atrament s rukávmi

size: Ruština, 42

materiály: 2 pradiatka priadze Círculo Anne (100% mercerizovaná bavlna, 500 g v pradienke), háčik 1,75, tkanina na podšívku.

Popis práce

Začnite pracovať od ramena, uviazajte späť a predtým spoločne po kerine. Vytočte 25 v / p. + 3 zdvíhacie slučky. Knit podľa schémy 1 - 4 riadky. Odložte prácu. Znova vytáčajte číslo 25. pre druhé rameno. Knit pod schémou 1. Po dokončení pletenia 5. riadku schémy 1 zvoľte 34 v / p. (krk) a plete 5. riadok nad plátnom, ktorý bol odložený.

Pokračujte v úplete podľa vzoru 1 do 13. riadku. Odložte prácu. Pozdĺž reťazca na nastavenie typu navlečte druhú stranu rovnakým spôsobom. Po 13. rade práce priveďte nové 16 slučiek na každej strane pre dierky, pliesť chrbát a prednú časť do kruhu podľa schémy 1. Zopakujte schému schémy medzi * - * - 12 krát. Dokončite úlohu.

objímka: vytočte 58 ip + 3 zdvíhacie slučky. Knit podľa schémy 2. Opakujte opakovanie schémy medzi * - * - 7 krát. Dokončite úlohu.

Konečná práca: šiť rukáv, zaväzovať okolo krku a dierky s jedným háčkovaním. Šiť obloženie.

Majstrovská trieda z ruských a zahraničných bežcov (video tutoriály s podrobným popisom)

Na stránkach YouTube nájdete obrovské množstvo bezplatných video tutoriálov v ruštine od najlepších majstrov s exkluzívnymi majstrovskými triedami.

Pletenie pre majstrov najvyššej triedy - svadobné šaty s vlastnými rukami

Talentované bežecké potreby pracujú každý deň a chcú vytvoriť originálne šaty pre najkrajšiu nevestu. Ponúkame krok za krokom lekciu, ktorá vám pomôže vytvoriť krok za krokom celý proces tvorby.

Háčkované šaty pre dievčatá (nápady pre deti)

Detské šaty z stuhových čipiek vyzerajú úžasne. Môžete nosiť novorodenca na krst alebo na oslavu narodenín. Jeden rok staré dieťa (ak je starý a starší) je rozzúrené. Pre dieťa je tento model ideálny a ak ho vyzdobíte umelými kvetmi, všetci jeho príbuzní a priatelia to budú milovať.

Takže, háčkovanie pre deti od 1 do 3 rokov pre dievčatá schéma šaty (obrázky).

Krstné šaty pre detské mesiace

Čipka s okrúhlym strmeňom

Možnosť pre dievčatá do troch rokov

Šaty s okrúhlym jarmo