Ako liečiť nechtové huby na nohách

Plesňová infekcia v nohách je dosť bežnou chorobou. Je ľahké dostať sa nakazené, ale liečba je náročný a dlhý proces. Preto vzniká otázka: aký liek si vyberiete?

Najlepším efektom je komplexná liečba, ktorá spočíva v kombinácii liečivých prípravkov a liečbe ľudovými liekmi doma.

Akonáhle si všimnete zmenu farby nechtov alebo pocit nepríjemnej vône nôh, konať bez odkladu!

Toto vyzerá ako plesňová choroba.

Počiatočná fáza

Prvé príznaky hubovej choroby:

 • Klinec mení svoju prirodzenú farbu a lesk, stáva sa tmavo-biela alebo žltohnedá.
 • Strata tvaru a zahusťuje, rozštiepi alebo zlomí.
 • Hnedá maska ​​nechty sa objaví pod tanierom.
 • Zapálená diera.
 • Existuje nepríjemný zápach.

Počiatočná fáza ochorenia začína spravidla s jedným palcom. Ak je problém zistený včas, môže to byť lacná a nekomplikovaná liečba. Pri prevádzkovaní by ste mali konzultovať špecialistov.

Spracovanie peroxidu vodíka

K dnešnému dňu existuje niekoľko spôsobov liečby ochorení húb v nohách:

 • laser
 • lieky
 • Peroxid vodíka
 • jód

Najrýchlejší a najefektívnejší spôsob liečby - laserom. Len pár dní zabudnete na taký problém ako huba.Farmaceutické lieky - dlhá cesta k oživeniu, ale aj efektívna. Ľudové prostriedky ako napr peroxid vodíkaNajvhodnejší a nákladnejší spôsob liečenia huby. Tento liek sa osvedčil ako vynikajúci antibakteriálny a profylaktický prostriedok, ktorý nemá žiadne kontraindikácie.

Použitie peroxidu na ošetrenie huby by malo byť nasledovné: parné nohy v roztoku sódy (na 1 liter vody, 1 lyžica sódy). Keď sú vaše nohy v pare, vezmite si vatovú podložku a nakrájajte kúsok. Namočte ho peroxidom a aplikujte na necht, držte ho 40-60 minút. Na dosiahnutie najlepšieho účinku počas dňa odkvapkávajte niekoľko kvapiek kvapaliny do dutiny nechtov (2-3 krát).

Huba na nechty na rukách môže byť tiež ošetrená pomocou tradičných metód, napríklad na výrobu pleťových krémov z peroxidu. Držte 10-15 minút. Aby ste predišli rýchlemu vyparovaniu peroxidu, zabalte postihnuté prsty do plastu alebo noste špičku prsta.

Alternatívne kompresie môžu byť kúpele. Aby ste to urobili, zriedte 2 polievkové lyžice 3% peroxidu v litri teplej vody a držte ju v ruke 20-30 minút, niekoľkokrát denne. Výsledok nebude príliš dlho, po 3-4 dňoch uvidíte zlepšenie.

Bežiaca forma huby nechtov (domáca liečba)

Plesňové ochorenia sa šíria veľmi rýchlo a ak sa liečba nezačne včas, zanedbáva sa, čo je oveľa ťažšie liečiť. Beh funguje v niekoľkých prípadoch:

 • Neúčinné účinky liekov.
 • Kvasinky podobné plesniam, ktoré sa dlho neobjavujú a následne vedú k vážnym ochoreniam.

Účinok liečby bude iba po komplexnej liečbe. Je veľmi dôležité absolvovať lekársky kurz o ozdravení.

Čo robiť, ak je klinec vložený do prsta?

Ďalším príznakom, ktorý hovorí, že máte hubu, je hnilobný necht. Choroba je veľmi bolestivá, hoci to všetko začína miernym nepríjemným pocitom. Dôvodom môže byť nesprávna manikúra a nesprávne spracované nástroje, genetický problém, nosenie úzkych obuvi, oholenie. To všetko môže viesť k komplikáciám, ak nereagujete včas a nevytvárate ochorenie v počiatočnom štádiu.

Samozrejme sa môžete vyrovnávať s hubovými chorobami, napríklad ošetrenie nahromadenej nehtovej nohy doma je možné niekoľkými spôsobmi: soľnými kúpeľmi, mydlovou vodou, aplikáciou ľadu, opatrným ošetrením manikúry nastavenej pred použitím.

Soľné kúpele urobte nasledovne: 2-3 lyžice soli zriedenej v horúcej vode. Namočte nohy do tohto roztoku 15-20 minút. Soľ zmäkčuje pokožku a zmierňuje zápal. Po takom kúpaní môžete použite balík ľaduDržte ho na prst, kým nie je znecitlivený, potom ho odrežte a zopakujte manipuláciu s ľadom. Na konci umiestnite tampón s roztokom na postihnutý prst, ako je napríklad peroxid. Opakujte postup dvakrát denne.

Lacné, ale účinné lieky (recenzie)

Nízke ceny piluliek, kvapiek alebo mastí nesúvisia s ich kvalitou. Prečítajte si napríklad recenzie ľudí, ktorí už používali lacné lieky a boli veľmi spokojní.

Antifungálna látka Terbinafin-Teva - lacné prostriedky huby.

"... Dobrá kombinácia" cenovej kvality "pomáha, ale negatívne ovplyvňuje pečeň, ale to platí pre všetky lieky s podobným účinkom. Dolný riadok: tretí mesiac sa blíži ku koncu. Klinec sa zdvihol takmer polovica zdravých, ružových. Ale je potrebné piť a drogy z pečene, inak problémy začnú s tým ... "

Lamisil krém 1% - protiplesňové liečivo so širokým spektrom antifungálnej aktivity.

"... ľahko som im priniesol hubu na nohách (podrážky a medzi prstami - bolo to horor), ktoré ma 20 rokov trúfalo." Veľa šťastia ... "

Terbinafin -Liečivo proti hubám na lokálne použitie, so širokou škálou antifungálnej aktivity.

"... Existuje dobrý náplasť Nogtivit, odstraňuje nechty bezbolestne a potom som znečistil terbifínom, táto masť je lacnejšia ako lamisil, rovnaká v zložení a tiež pili tablety Exifinu. A huba bola asi 20 rokov ... "

Fukaseptol - kombinovaný prípravok na lokálne použitie. Má antimikrobiálne a antifungálne účinky.

"... priateľ odporučil skvelý liek Fukaseptol) Huba sa vydala dosť rýchlo)) Radím každému ..."

Liečba nechtov na nechty ľudových liečiv

Plesňové ochorenia a ich liečba je vždy nepríjemný a často bolestivý proces. V počiatočných štádiách ochorenia možno túto chorobu liečiť samostatne s ľudovými prostriedkami, ktoré sa ukázalo ako veľa.

Tu sú najefektívnejšie recepty na to, ako sa zbaviť huby:

 • Každý deň ošetrujte postihnutý prst 20% alkoholovým roztokom propolisu.
 • Pripravte cibuľovú kašu a naneste ju na postihnuté miesto.
 • Natierajte bolestivý klinec šťavou z omáčky niekoľkokrát denne.
 • 5% roztok kvapiek jódu na boľavé nechty.

Loading...