Ako zvýšiť oči makeupom?

Každá dievčina chce mať krásny, expresívny, otvorený vzhľad. Majitelia úzkych alebo malých očí môžu vizuálne zväčšiť ich make-up. Na dosiahnutie požadovaného efektu sa používajú rôzne techniky. Pri dodržaní všetkých pravidiel a odporúčaní sa zvýši obrys očí a vzhľad sa stane účinnejším.

Základné techniky make-upu na zväčšovanie očí

Zväčšite oči a zviditeľnite ich, ak poznáte niektoré tajomstvá make-upu. Profesionálom sa odporúča dodržiavať určité pravidlá.

Uľahčenie otvorenejšieho vzhľadu vám pomôže korekcia tvaru obočia, Obočiak sa odporúča robiť priemernú hrúbku. Môžete korigovať obrys a vytiahnuť ďalšie spodné vlasy. Ďalšou účinnou technikou je používanie ľahkých tieňov pod obočím. V dôsledku toho sa oči zdajú byť väčšie.

Majitelia malých očí stojí za to zbaviť sa tmavých kruhov, Vaky pod očami nikoho nezobarvujú a oči vyzerajú unavene. Aplikácia korektora na problematickú oblasť pomôže riešiť tento problém. Kozmetika by mala vybrať žltý alebo ružovo-marhuľový odtieň. Špeciálny kefový korektor je na koži pod oči nanášaný tenkou vrstvou a zatienený.

Farebné tiene hrá dôležitú úlohu pri vizuálnom zväčšení očí. Svetlé odtiene sa aplikujú na oblasť pod obočím, na pohyblivom viečku a na vnútornom okraji oka. Tmavé odtiene tieňového farebného vonkajšieho rohu oka. Hranica prechodu hraníc by mala byť dobre zatienená.

Pomôžte oči viac pomôcť obrazu na očných viečkachsprávna forma šípok, Šípky sa odporúčajú používať s tenkou čiarou od polovice storočia, mierne sa rozprestierajúcou do vonkajšieho rohu oka. Chvost šípky by mal byť krátky a mierne zakrivený nahor.

Zvýraznenie dolnej sliznice očných viečoktiež vizuálne zväčšiť veľkosť očí. Linka by mala kresliť ceruzku v svetlom tieni - ružovej alebo béžovej. Je lepšie nepoužívať bielu ceruzku, pretože na sliznici bude vyzerať neprirodzene.

Môžete otvoriť svoje očipoužitie riasenky na riasy, Špeciálna kefa by mala posielať riasy tak, aby im dala dĺžku a objem.

Môžete rozšíriť oči pomocou rôznych make-upov. Zvážte ďalšie v článku najpopulárnejšie a efektívne.

"Horizontálne"

Horizontálna make-upová technika je vhodná len pre dievčatá s malými hlbokými alebo okrúhlymi očami. V dôsledku toho budú širšie a vizuálne rozšírené. Pre úzke oči je takáto technika neprijateľná.Princíp činnosti make-up techniky - aplikácia a miešanie tieňov horizontálne.

Vnútorný roh oka je osvetlený svetlom tieňa alebo korektora. Viečko je mentálne rozdelené do troch horizontálnych častí. Spodná zóna umiestnená na pohyblivom viečku je natretá strednou farbou tieňa. Na začiatok storočia sa aplikuje tmavá farba a na oblasť pod obočím sa aplikuje najjemnejší odtieň. Hranice farebných prechodov sú starostlivo zatienené štetcom. Make-up je možné doplniť tenkými krátkymi šípkami.

"Vertikálne"

Vertikálna make-up je ideálna na vizuálnu korekciu úzkych alebo hlbokých očí. Výsledkom toho bude, že očná časť bude oveľa širšia a viac okrúhla. Na rozdiel od predchádzajúcej techniky make-up tu sú tiene aplikované a stínované vertikálne.

Spočiatku musí byť vnútorný roh oka osvetlený zvýrazňovačom alebo odtieňmi bielej farby. Viečko je mentálne rozdelené na 5 vertikálnych častí. Začínajúc od vnútorného rohu oka, tiene sú aplikované od najľahších odtieňov po tie najtmavšie. Kompletný make-up by mal tieňovať celú použitú paletu farieb.

"Diagonálna"

Táto technika make-up má podobný princíp použitia ako vertikálny. Vhodné na zvýšenie hlbokých očí. Tiene sa prekrývajú a zatieňujú s miernym sklonom, diagonálne.

Víčko je rozdelené na 5 diagonálnych zón v podobnom vzore. Začnite kresliť tiene by mali byť z vnútorného rohu oka, hladko sa pohybujú von. Odtiene tieňov sa pohybujú od najľahších až po najtmavšie. Pre väčší nárast očí je nižšia sliznica zafarbená svetlou tužkou a vnútorný roh viečka je osvetlený primerom.

Výsledkom je vynikajúce vizuálne zväčšenie očí. Aplikácia tieňov pod uhlom tiež prispieva k zväčšeniu vonkajšieho rohu oka.

"Ceruzka"

Táto technika make-up je jedinečná v tom, že oči môžu byť vyrobené v akomkoľvek tvare. Môžete ich znížiť aj zvýšiť. Práca nie je stínovaná, ale tužkou.

Očné viečka by sa mali najprv aplikovať so základňou alebo korektorom, aby sa make-up dodala perzistencii. Všetky farebné odtiene s odtieňom bieleho odtieňa. Opatrne urobte perfektnú farbu. Pomocou ceruzky nakreslite budúci tvar make-upu. Linky ceruzky sú zatienené matkou perleťového prášku. Pre správne zatienenie potrebujete špeciálnu plochú kefku s tvrdým vlasom.

"Banana"

Make-up, vyrobená technikou "Banana", je vhodná, pokiaľ možno, pre dievčatá s malými očami. Nezvyčajná forma make-upu vizuálne zväčší obrysy očí a urobí ich viac okrúhlymi.

Najjemnejší odtieň tieňov v tvare kruhu sa aplikuje na strednú časť pohyblivého očného viečka štetcom. Oblasť na ľavej a pravej strane stredu výsledného kruhu je farebne zatienená tmavším tónom. Najtmavšie tiene sa aplikujú na vnútorný a vonkajší roh oka, ako aj na záhyb viečka. Hranice prechodu kvetín sú starostlivo zatienené. Rohy horných a dolných viečok sú očistené, aby poskytli okrúhly tvar.

Vykonajte všetky kroky postupne. Makeup bude vyzerať úžasne kvôli dobrému tieňovaniu a neobvyklej technike použitia tieňov.

Klasické rozšírenie oka s make-upom: krok za krokom

Môžete zväčšiť oči bez použitia komplikovaných make-upov. Dokonca aj začiatočník bude schopný zvládnuť úlohu, ak budú presne dodržané všetky pokyny. Nižšie sú podrobnejšie fotky klasického make-upu, ktoré pomôžu urobiť vzhľad otvorenejším.

Krok 1: aplikácia základov na očné viečka. Pred aplikáciou tiene by ste mali pripraviť pokožku, aby ste zabezpečili stabilitu make-upu počas celého dňa. Primér sa aplikuje na pohyblivý viečko, vnútorný a vonkajší roh oka so špeciálnym štetcom alebo prstami. Nástroj by mal byť tieňovaný bližšie k obočím. Nakoniec môžete prejsť pozdĺž povrchov pokožky ošetrených základným náterom s nadýchaným štetcom s práškom alebo telami, aby ste znížili lepivosť základne.

2. krok: na vonkajší roh oka naneste tmavé tiene.Aplikujte tmavé matné tiene na vonkajšom okraji oka pomocou guľatej kefy. Dotknite sa mierne záhyby horného očného viečka. Urobte farbu chrámov v smere chrámov vo forme krásneho dymu. Matné tiene tmavého odtieňa sa aplikujú aj na spodné viečko a farbia ho. Mal by sa začať podobne s vonkajším rohom oka.

Krok 3: aplikujte iný odtieň očného tiene a prehnite hranice. Pomocou nafúkanej a prirodzenej kefy štetín použijeme iný odtieň tieňov na zmiešanie farby, ktorá bola pôvodne aplikovaná. Zvoľte matné tiene, ktoré budú tmavšie, ale svetlejšie ako predchádzajúci odtieň. Na mobilný očný vieč, orbitálnu čiaru odtiahneme okraje tmavých tieňov a necháme chrámy odložiť. Tieto tiene aplikujte aj na celé spodné viečko. Zväčšujte oči, ak robíte široké oplotenie.

Krok 4: zafarbenie pohyblivého očného viečka, Vizuálne zvýšenie očí pomôže kresliť na pohyblivé viečka lesklé tiene. Pre maximálny efekt sa odporúča použiť rôzne odtiene. Najjednoduchšie sme si vložili do vnútorného rohu oka. Stred storočia je maľovaný tmavými tieňmi s leskom. Najtmavšie žiarivé odtiene tieňa sú prekrývajúce a zatienené vo vonkajšom rohu oka.

Krok 5: Farbenie dolnej sliznice oka. Na maľovanie slizu ceruzkou vhodné ružové alebo béžové. Opatrne nakreslite ceruzku cez spodnú čiaru oka. To tiež umožňuje vizuálne zväčšiť oči.

Krok 6: použitie riasenky na riasy.Špeciálna kefa s riasenkou trávi po celej dĺžke rias, začínajúc od koreňov. Za účelom maximalizácie a predĺženia rias vykonávame krútenie pohybmi štetcom. Oči sa zdajú byť väčšie a výraznejšie. Pred aplikáciou riasenky môžete použiť masku. Nástroj vytiahne a utiahne riasy.

Krok 7: porovnanie výsledku pred a po aplikácii make-upu, Po dokončení všetkých krokov sú oči vizuálne zväčšené. Makeup sa nanáša postupne, vrstvou po vrstve. Taký make-up môže urobiť nielen profesionál, ale aj začiatočník.

Hlavné chyby

Vizuálne zvýšiť oči pomocou make-upu môže každý z spravodlivého sexu. Začiatočníci z dôvodu neskúsenosti môžu často najprv robiť chyby. Výsledkom je, že malé oči sú ešte menšie a nie je tam žiadny pozitívny účinok. Hlavnou vecou je byť trpezlivý a praktizovaný často.

Bežné chyby v make-up:

 • Sfarbenie sliznice dolného viečka ceruzkou s tmavým odtieňom;
 • Používanie tieňov výhradne tmavých farieb;
 • Podčiarknite obrys spodného viečka čierneho očného viečka;
 • Aplikovať dúhové, strieborno-ružové tiene na celom povrchu storočia. Ak chcete dosiahnuť požadovaný účinok, mali by ste ich používať len na strednej časti pohyblivého očného viečka a na mieste pod obočím;
 • Nedostatok tienistých okrajov kreslených tieňov;
 • Veľké využitie v make-up lesk;
 • Použitie príliš veľa riasenky na riasy (napríklad 4-5 vrstiev);
 • Vytváranie tváre je veľmi tenké alebo naopak široké, obočie;
 • Používajte v makeup príliš jasné tiene alebo farebné riasenky;
 • Stvorenie na viečka je veľmi hrubé alebo s dlhým koncom šípky;
 • Odmietnutie používania zvýrazňovača alebo svetlých odtieňov v makeupu pre lepšiu kontúrovanie tváre.

Môžete vizuálne zväčšiť oči, ak sa vyhnete bežným chybám v makeupu. Tenké šípky, prekrútené mihalnice a použitie svetlej ceruzky budú mať otvorený a výrazný vzhľad.