Rodičovská predškolská psychológia detí

Vzdelávanie detí v predškolskom veku je mnohostranný komplexný proces, v dôsledku ktorého vzniká osobnosť. V skutočnosti je všetko, čo sa deti učia v ranom a predškolskom veku, základom.

Akonáhle sa dieťa začne dôverne postaviť na nohy a učiť sa svetu, vzdelávací proces okamžite začne.

Rodičovské metódy a ciele detí predškolského veku

Všetky úlohy sa v podstate zbavujú skutočnosti, že budúci študent sa harmonicky rozvíja, dobre sa prispôsobuje spoločnosti, učí sa normám správania a učí sa, ako prijímať nezávislé rozhodnutia.
metódyže používanie dospelých vo vzťahu k predškolským deťom môže byť odlišné. Medzi ne patrí:

  • autoritársky;
  • indukčný;
  • prostredníctvom nenávisti.

Typy vzdelávania - telesná výchova detí predškolského veku

Vzdelávací proces je mnohostranný. Fyzická kultúra je neodmysliteľnou súčasťou. Vyberte predškolákov nie je nič.

Kúpanie, tanec, gymnastika, futbal, aktívne hry vonku, dokonca ranné cvičenia sú všetky potrebné a dôležité.

Hlavnou vecou je určiť, čo drobky chcú viac. Pred nahlasom niečoho nahlas, je lepšie konzultovať s lekárom, aby v prípade zákazu nezraniť dieťa.

Morálna výchova dieťaťa

Predškolská morálna výchova nie je menej dôležitá. Deti sa rýchlo dozvedia, čo je "dobré" a čo je "zlé". Určité morálne kvality sa časom rozvíjajú.

Ak na začiatku dieťa čaká na chválu od dospelých za akékoľvek činy, potom sa postupom času začne správne správať na úrovni intuície.

Ako začať zvyšovať vlastenectvo u dieťaťa

Morálna a vlastenecká výchova dieťaťa je dôležitou etapou pri formovaní osobnosti Začína to láskou k svetu. Koncepcia malej a veľkej vlasteneckej vlasti, duch vlastenectva, pýcha v ich národe - to sú len niektoré z vecí, ktoré musia predškoláti vštípť.

Dokonca aj obyčajná prechádzka mestom bude užitočná a informatívna. Nemenej dôležité je čítanie literatúry, výlety do pamiatok, návšteva múzeí miestnej histórie.

Deti dávajú pozor na vlajky visiace na počesť sviatkov, je zaujímavé, aby sa zúčastnili na položení kvetov na pamiatky.

Funkcie výchovy detí

Charakteristiky vzdelávacieho procesu v rámci rodiny pre deti predškolákov spočívajú v tom, že rodičia používajú rôzne metódy.

na autoritársky deti, bez ohľadu na vek, sa musia naučiť bezpodmienečnú poslušnosť. Hlavný rodič tu a dieťa je v podstate v úlohe vojaka (výkonný alebo nie).

induktívne metóda umožňuje mladšej generácii, aby prevzala iniciatívu, títo rodičia sa už čiastočne prispôsobujú dieťaťu a ak sa im podarí, nejako sa to podľahne.

Obe metódy majú svoje klady a zápory, ale existuje aj iná, založená na starostlivosti o pocity nenávisti. Je ťažké nájsť racionálne zrno v ňom, hoci mnohí rodičia ju praktizujú bez záchvatu svedomia.

V podstate sú tu postavené vzťahy na ultimátum, výčitky a trestný systém. Dokonca aj keď dieťa začne byť poslušné na krátky čas, potom s vekom sa jednoducho stiahne do seba. V budúcnosti sa nemôže hovoriť o žiadnom kontakte s rodičmi.

Vzory vzdelávania detí predškolského veku

Predškolské obdobie má niekoľko vzorov. V skutočnosti sa predškolský vek vzťahuje na obdobie od 3 do 6 rokov. Práve vtedy sa nadácia položila do budúcnosti.

Vznik osobnosti nastáva v tomto veku. Pocit hrdosti, úcty k starším, prejav lásky k druhým - vytvárajú sa všetky postavy a zručnosti sú vylepšené.

Všetko, čo deti budú brať ako základ a absorbovať v predškolskej fáze prípravy, bude pokračovať v hľadaní svojho vývoja.

Zvyšovanie kultúry správania u dieťaťa

Zvyšovanie kultúry starších a mladších detí nie je ľahké. Zdvorilosť, rešpekt, schopnosť zdieľať sa a podnecovať nie sú všetko, čo sa deti musia učiť pred školou.

Postoje k zvieratám, správanie na verejných miestach, spôsob komunikácie s rovesníkmi a dospelými - všetky prednosti, ktoré rozlišujú kultúrne rozvinutú osobu, sú položené už v predškolskom veku.

Úloha rodiny pri výchove dieťaťa

Nie každý navštevuje školu. Dokonca aj v prípade, keď sú prítomní opatrovatelia a koordinujú sa deti, rola rodiny pri výchove detí predškolského veku je takmer nemožné preceňovať.

V ideálnom prípade by sa opatrovateľ a rodičia mali navzájom dopĺňať. Dôležitým prvkom je sebakultúra. Prichádzajú tu rozvojové programy pomoci a vzdelávacie karikatúry.

Ale úloha nájsť vysoko kvalitný a zaujímavý materiál pre deti leží výlučne na dospelých.