Horčica pre stratu a rast vlasov

Zázrak prírodných krás vlasov nie je daný prírode. Bežnejšie vlasy sú suché, krehké, hojne padajú, atď. Ukážeme vám, ako ju môžete posilniť, nasýtiť jej základnými živinami, okrem prirodzených a cenovo dostupných prostriedkov v domácnosti.

Vysvetlíme, ako to funguje, čo žije žihľava a čo je užitočné, ako správne pripraviť (urobiť odvar, tinktúra, ako sa má opláchnuť atď.) A iné veci. Na záver, publikácia prinesie na vašu pozornosť spätnú väzbu skeptikov a odborníkov, odporúčania odborníkov a fotografie užívateľov po oplachovaní.

Nettle - riešenie všetkých problémov s vlasmi

Od detstva je väčšina ľudí oboznámená s horiacimi znakmi žihľavy (pri dotyku s živou trávou je horieť a svrbenie). Nie všetci si však uvedomujú výnimočné liečebné vlastnosti. V ľudovej medicíne sa používa na liečbu a prevenciu mnohých ochorení (odporúča sa pripravovať infúzie, oplachovanie a iné metódy). Pomocou kompresií založených na nej sa ošetrujú kožné ochorenia, odstraňujú sa zápalové procesy atď. atď.

Vlasy nie sú výnimkou - žihľavka pomáha zlepšovať krvný obeh, čo prispieva k obohateniu kyslíka, vyživuje potrebné živiny a vitamíny a pokožku hlavy, a sám sa pokrúti. Vzhľadom na to, čo pomáha zbaviť sa takých spoločných a nežiaducich problémov, ako sú:

• nadmerná suchosť a v dôsledku toho krehká časť vlasov / špičiek;
• lupiny (na odstránenie);
• odstráni rôzne zápalové procesy, odvar pomáha pre vlasy a tinktúra je užitočná ako pre tvár, tak pre celú pokožku (pre telo);
• pomáha posilňovať a obnovovať štruktúru (posilňuje korene, obnovuje regeneračné procesy), proti sivým vlasom;
• reguluje hustotu tým, že prebudí latentné vlasové žiarovky (stimuluje rast) atď.

Používa sa ako oplátka (varenie a opláchnutie). Na svojom základe sa masky vyrábajú s prídavkom doplnkových / pomocných komponentov. Veľmi časté sú také možnosti ako pridanie ríbezlí (čierna a červená, ale vždy mladá), nechtíka, dubová kôra, chmeľ, lopúch atď. Vykonajte fytosféru / pleťovú vodu doma (s pridaním vodky alebo alkoholu). Táto dvojitá tráva je nasýtená priaznivými látkami v listoch, stonkách, semenách a koreňoch.

Dedinčania ju môžu obstarávať nezávisle, tajomstvá zberu a kedy sa majú zhromažďovať, sú odovzdávané po celé generácie. A pre mesto existuje alternatíva k domácej - farmaceutickej byline. Predáva sa v sušenej forme (niekedy v baleniach, niekedy v taškách) a cena je k dispozícii všetkým (cena od 15 do 25 rubľov). Odporúča sa dodržiavať pokyny na použitie a používanie uvedené na obale.

Výrobcovia prípravkov na starostlivosť o vlasy nie sú ďaleko za sebou. Šampóny a balzamy na báze netopierov (zvyčajne sa používajú extrakty) nie sú zriedkavé v rôznych TM: Pure Line, Avon, Palmolive, Belita atď. Z extraktu tejto byliny sa vyrábajú postreky, oleje atď.

Kopřiva na vlasy - čo je užitočné?

Nettle je veľmi užitočné pre vlasy:

• vysoký obsah rôznych vitamínov (skupiny A, C, K) - podporujú hojenie, poskytujú lesk, saturujú kyslík a zlepšujú metabolické procesy;

• obsahuje organické kyseliny - dopĺňa účinok vitamínov, t.j. pomôcť zlepšiť rast, zabrániť strate, urýchliť metabolické procesy;

• beta-karotén - stabilizuje mazové žľazy, zvlhčuje pokožku a vlasy, dáva pocit sviežosti, pri dlhodobom zachovaní účinku, je veľmi užitočný pre mastné vlasy;

• flavonoidy - posilňujú vlasové folikuly, v dôsledku ktorých je strata výrazne spomalená;
• triesloviny - lepia malé váhy, súčasne je flexibilné a hladké.

Najčastejším prípadom použitia je varenie a opláchnutie.

Oplachovanie vlasov s žihľavou

Po sušení (za predpokladu domácej prípravy) sa tráva môže použiť ako odvar, najlepšie po každej šampónovaní. Technológia prípravy odšťavovania vlasov pre vlasy (recept na varenie):

• voda (vriaca voda) - 1 liter (treba vyplniť trávu);
• Nettle - 1 polievková lyžica suchého trávnika.

Odporúčania na použitie založené na pripomienkach praktizujúcich: mali by byť trvalé, kým sa ochladí, potom napätie a opláchnutie vlasov, odporúča sa to po každom šampónovaní (odpoveď na otázku, ako často sa má opláchnuť). Pomáha dobre pridať rozmarín, mätu, harmanček, lopúch, melanín atď. Kompozíciu možno kombinovať v akejkoľvek forme, t.j. používať všetky zložky naraz alebo pridať nový komponent vždy.

Podľa názoru lekárov je terapeutický účinok lepšie stanovený, ak je paralelne s oplachovaním odobratá infúzia žihľavy. Je možné pripraviť roztok zo suchých alebo čerstvých rastlín.

Nettle maska ​​na vypadávanie vlasov, rast a posilnenie

Na základe recenzií používateľov a odporúčaní odborníkov odporúčame použiť masku na čerstvú bylinku alebo džúsovú šťavu (v tejto verzii stačí 50 gramov). Aby ste to urobili, vezmite 100 gramov listov (sklo) a nakrájajte akýmkoľvek vhodným spôsobom (mixér, mlyn alebo len mlejte na jednotnú konzistenciu v malte), pridajte 1 polievkovú lyžičku. l. soľ (najlepšie mora, ale vhodná na varenie) a zmes dôkladne premiešajte. Naneste ho štandardným spôsobom trením na každé vlákno a korene, stojte pol hodiny. Tento postup pomáha posilniť koreň, zvyšuje rast, zabraňuje spadnutiu. Podľa recenzií odborníkov zlepšuje účinok oplachovania masky rovnakým odvarom.

Koreň na vlasy - recenzie

Ako sme sľúbili, prezentujeme vašu pozornosť "žihľavka na vlasy" (oplachovanie) recenzia praktici:

Natalia Nikonov z Tuly píše: "Lekár po sérii testov a testov odporučil, aby odvar odvar a opláchnuť infúziu žihľavy po umývaní, vysvetlil, ako užitočné to je. stali sa silnejšími a nádhernejšími. Jedným slovom, radím každému! "

Irina Povazhnaya z Kazanu: "Moja stará mama mi odporučila, aby som použila žihľavku na opláchnutie po tom, ako som začala intenzívne strácať vlasy po farbení (bude mimoriadne užitočné počúvať tieto tipy pre blondínky.) Vysvetlila, ako a ako je užitočná a dáva odporúčania, ako ju správne pripraviť a opláchnuť. Po aplikácii vývaru žihľavy (striedajúci sa s ocotom) a trením (vytváraním masiek) sa vlasy stávali silnejšími, na hrebeň už nezostali celé kúsky, ako sa to nedávno objavilo. Odporúčam "

Pozrite si video: Mercedes A200 test W177 - Maroš ČABÁK (Smieť 2019).