Čo je freudská rezervácia?

Freudove diela sú všeobecne známe nielen vo vedeckých kruhoch. A to všetko, pretože zakladateľ psychoanalýzy sa pokúšal z mnohých vecí pozerať zvnútra. Každý vie svoju prácu na snoch a podvedomí.

Záujem vyvoláva aj argumenty o rodových vzťahoch a hľadanie združení, ktoré sú nejako spojené s sexualitou mužov a žien. Analyzoval rakúskeho psychoanalytika a rezervácie.

Tento fenomén ho popísal už v roku 1901. "Psychopatológia každodenného života" je názov štúdie o chybných prejavoch a dôvodoch ich výskytu.

Freudian Výraz Význam

Hlavnou myšlienkou, ktorú vyjadril otec psychoanalýzy, je zásah podvedomia v určitých činnostiach. Dospelí muži a ženy môžu náhodne vysloviť frázu, ktorá uniká z podvedomia.

V zásade je to nerovnováha irelevantných informácií, ktorou je freudovská výhrada; to, čo to znamená, je len jedna vec: osoba hovorila o jednej veci a druhá sa rozišla z jazyka.

Odkiaľ pochádza výraz freudovského klauzula

Výraz samotnej freudovskej doložky sa stal pojmom alebo slovom. Vzťahuje sa na ľudí, ktorí pri vyjadrovaní určitých fráz a vyjadrovaní svojich názorov urobili otravné chyby.

Nie každý si môže dovoliť povedať, čo si myslia. Z väčšej časti sú muži i ženy nútení kontrolovať nielen slová, ale aj myšlienky. Toto je obzvlášť dôležité pre verejných ľudí, počúvajú frázy, ktoré povedali.

Akékoľvek nesprávne kroky môžu viesť k strate vplyvu. Fráza mimo miesta môže dokonca stáť kariéru.

Freudian rezervácia anglický preklad

Akonáhle sa práca rakúskeho psychoanalytika preložila do angličtiny a stalo sa to v roku 1914, odborníci uviedli, že týmto spôsobom každý smrteľník môže pochopiť sebaanalýzu. Freudovská doložka je preložená do angličtiny ako freudovský sklz, čo znamená skĺznuť alebo skĺznuť.

Príklady výhrad podľa Freuda

Klasickým príkladom freudovskej výhrady je fráza 43 amerického prezidenta Georgea W. Busha, ktorý ho vyhlásil už dávno predtým, než tento postoj prevzal. Aj za vlády Ronalda Reagana v jednom z jeho rozhovorov nazval Bush poľnohospodárskou politikou štátu "sexuálnym".

Američania si túto vec pripomínali slávnemu politikovi viac ako raz: počas predvolebných rozhovorov a dokonca po skončení svojej politickej kariéry.

Docela málo gulárov povolených komentátorov. Veľmi originálny z úst ženy zaznelo frázu o tenisovom turnaji zo seriálu veľkého člena.

Čo si oznamovateľ myslel, keď sa pokúsila informovať verejnosť o najlepších tenisových hráčoch, ktorí sa vo všetkých ohľadoch podarilo dostať na prestížne Grand Slam turnaje, sa dá len odhadnúť. Možno o milovanom mužovi a možno o jednom z pekných športovcov.

Niektoré frázy sa zdajú úplne neškodné a naivné. V určitom štádiu funguje mozog nesprávne, kontrola oslabuje a človek, ako dieťa, začína hovoriť, čo si myslí. Niekedy sa objavujú tajné myšlienky z podvedomia, v ktorých sa hovorca bál priznať.

Výklad výhrad podľa Freuda

Čo vlastne znamená rezervácia na Freuda? Samozrejme, každý si môže urobiť rezerváciu: ani muži, ženy ani deti nie sú im.

Dôležitým bodom sú výhrady voči Freudovi, ktoré sú dekódovaním určitých fráz, pochopenie povahy toho, čo sa deje. Môžete povedať príliš veľa práce alebo doma, za prítomnosti hostí alebo pri dôležitých rokovaniach.

Čím viac ľudí sa obáva a zadržuje, snaží sa niečo skryť, čím skôr sa objaví tajomstvo. A dôvodom tohto náhodne vynechaných fráz.

Freudské rezervácie u mužov

Veľmi výrečné výhrady týkajúce sa mužov, ktorí milujú Freud. Niekedy začína nový vzťah, ale nie úplne vyradí minulosť, muž hovorí. Žena môže počuť z úst svojho milovaného meno svojej bývalej priateľky. Situácia určite nie je príjemná.

Muž, ktorý sleduje boxový turnaj alebo futbalový zápas, je mimo súťaže. Nielen fanúšikovia tu rezervujú, ale aj komentátorov.

Z náhodne vynechanej frázy za prítomnosti krás nikto z mužov nie je poistený. Niektoré chyby môžu dokonca tvrdiť úlohu vtipných povinností. A keby muž, ktorý pri pohľade na priateľky svojej ženy zrazu chcel "namiesto umývať hlavu", potom by sa incident stal neškodným vtipom oveľa správnejším, než akým by mu muž obvinil zo všetkých smrteľných hriechov.

Freudovské výhrady u žien

Žena v láske sa môže zrádzať s neopatrným vyjadrením ako muž. Frázy, ktoré hovoria ženy, sa môžu týkať života, nakupovania, komunikácie s deťmi alebo učiteľmi.

Jedna fráza: "Serve Cushano!" - čo to stojí. Ďalší výraz vyjadrený jej manželovi na konci pracovného dňa znie takto: "Dostaň ma Zami!". Po vypočutí takejto frázy skutočný človek prinesie svojmu milovanému nie do kuchyne, aby pracovala na druhej zmene, ale mala večera v reštaurácii.