Zväčšenie pier: čo sa stane po procedúre?

Všetky dievčatá snívajú o krásnych a zmyselných perách, ale nie o každom, kto ich dáva prírodou. Vďaka pokroku v oblasti vedy a kozmetológie je príležitosť urobiť sen realitou pre každého.

Trh ponúka širokú škálu služieb na zväčšenie pier. Ak chcete vybrať vhodnú možnosť a nemusíte sa obávať výsledku, je potrebné analyzovať existujúce možnosti a postupovať podľa zoznamu odporúčaní.

Metódy augmentácie pier

Pokiaľ ide o zmeny na tvári, musíte byť pri výbere metódy čo najšetrnejší. Každá metóda má niekoľko výhod a nevýhod, jej cenu a čas rehabilitácie.

Existujú trimetóda Zväčšenie pier:

 • chirurgické;
 • vstrekovanie;
 • Žiadna injekcia.

Pomocou chirurgickej intervencie sa najčastejšie nezvyšujú, ale upravujú tvar pery. Existuje množstvo defektov, ktoré je možné korigovať iba pomocou operácie, napríklad asymetria, previsnutý ret alebo rôzne komplikácie po zraneniach. Táto metóda je najnebezpečnejšia z existujúcich a vyžaduje dlhé obdobie rehabilitácie. Avšak tí, ktorí chcú zväčšiť svoje pery, často spadajú pod nôž.

Existujú tri hlavné spôsoby, ako zvýšiť pery chirurgicky:

 • Bulhorn. Počas operácie sa vzdialenosť od horného pera k spodnej časti nosa znižuje;
 • Y-V technika. V tomto prípade chirurg odstráni niekoľko kožných oblastí v tvare V pod horným retom a zošíva ich vo tvare Y. Vďaka tomu je okraj mierne posunutý dopredu a vizuálne vyzerá viac baculatý;
 • Parížskej technológie. Na základe techniky Y-V. Chirurg vykoná vertikálne a horizontálne rezy na perách pier, po ktorých sa pery stanú výraznejšími.

Injekčná metóda Zväčšenie pier je najčastejšie z dôvodu bezpečnosti a krátkeho rehabilitačného obdobia. Počas postupu sa do kože vstrekuje gél, ktorý môže mať odlišné chemické zloženie.

Tam je dva typy gélov:

 • Biopolymér. Plnivá z týchto látok sa nevylučujú z tela a považujú sa za trvalé. Bohužiaľ, niekoľko rokov po zvýšení sa gél začína šíriť cez pery a deformuje ich tvar. Odstránenie látky z tkaniva môže byť len chirurgicky;
 • Biologicky odbúrateľný. Ide o dočasné gély, ktoré obsahujú kyselinu hyalurónovú. Zvlhčuje a vyživuje pokožku zvnútra, po ktorej sa pery nielen zväčšujú, ale aj vrásky zmiznú. Doba, počas ktorej je gél v tele odložený pre každého jednotlivca. V priemere sa výsledok udržiava jeden a pol roka.

Ďalšia injekčná metóda augmentácie pier je lipofilling, Ak to chcete urobiť, použite vlastné zdroje tela. Ako plnivo používajúce tukové tkanivo klienta. Zvyčajne sa užíva z bokov alebo brucha. Tento postup sa považuje za bezpečný, pretože materiál nemôže spôsobovať alergie. Procedúra sa vykonáva pod všeobecnou alebo, častejšie, lokálnou anestézou.

elektroporácie - Jedná sa o metódu bez injekcie na zväčšenie pier, ktorá sa vykonáva špeciálnym prístrojom. Pred použitím sa koža očistí odlúpnutím, potom sa pri vystavení prístroju injekčne vpichuje kyselina hyalurónová a vitamíny do vrstiev epidermis. Táto metóda je fyzioterapeutická.

Tento postup je fyzioterapeutický. Po prvé, klient je exfoliovaný, a potom sa kyselina hyalurónová a vitamíny vstrekujú pod vplyvom špeciálneho prístroja. Manipulácie sú bezbolestné, nie je potrebné robiť injekcie, rezy, podstúpiť anestéziu, výsledok je okamžite viditeľný.

Výhody kyseliny hyalurónovej

Zväčšenie pier s kyselinou hyalurónovou je najpopulárnejšou metódou augmentácie. Táto metóda umožňuje nielen urobiť pery viac ostrou, ale aj upraviť ich tvar. Injekcie pomôžu vyriešiť problém s asymetriou úst, zmeniť fuzzy kontúry, vyplniť vrásky a záhyby atď.

Kyselina hyalurónová má blízko výhody:

 • Bezpečnostné postupy;
 • hypoalergénne;
 • Biologická odbúrateľnosť.

Kyselina hyalurónová je súčasťou nášho tela. Nachádza sa vo všetkých telesných tkanivách a zlúčeninách. Po prvýkrát o tom hovorili americkí vedci Karl Meyer a John Polymer. Naučili sa získať kyselinu hyalurónovú z kohútov a rybích očí. Po niekoľkých desaťročiach sa polysacharid začal získavať umelo, čo umožňovalo jeho použitie v medicíne a kozmeteológii.

Plnivá kyseliny hyalurónovej sú vhodné na použitie, pretože majú vysokú plasticitu. So správnou starostlivosťou o pery pred a po procedúre, výsledok bude spokojný so svojou dlhodobou krásou.

Účinok kyseliny hyalurónovej je dočasný. V priemere sa postup opakuje jedenkrát za rok alebo viac.

Pod vplyvom vysokých teplôt sa hyalurón postupne odstraňuje. Nie je možné s presnosťou povedať, koľko rýb zostane plné, pretože reakcia každého organizmu je individuálna. V priemere sa postup opakuje jedenkrát za rok alebo viac.

Platnosť plniva závisí tiež od viskozity liečiva. Čím je viskozita nižšia, tým rýchlejšie sa kyselina hyalurónová rozpustí. Preto je potrebné vybrať kvalitný výrobok.

Indikácie a kontraindikácie

Hlavným znakom postupu je túžba zlepšiť pery. Injekcia kyseliny hyalurónovej je v poriadku vysporiadať sa s nasledujúcimi problémami:

 • Veľmi malý objem pery;
 • Vrodené alebo získané rozostrenie kontúry;
 • Nepravidelný tvar úst;
 • Prítomnosť hlbokých vrások;
 • Výrazné nasolabial folds;
 • Prestania pery.

Zvýšenie kyseliny hyalurónovej sa považuje za bežný postup v kozmeteológii. Napriek tomu má každý, dokonca aj najnebezpečnejší obrysový plast, niekoľko kontraindikácie:

 • Tehotenstvo a obdobie laktácie;
 • Znížená imunita spôsobená chorobami;
 • Zranenie pokožky: rany, škrabance atď .;
 • Infekčné ochorenia: vrie, herpes;
 • Exacerbácie chronických ochorení;
 • Užívanie liekov, ktoré zmierňujú krv;
 • Ak po hrubom chemickom alebo mechanickom lúpaní peria prešlo menej ako mesiac.

Ak spozorujete jednu z vyššie uvedených kontraindikácií, postup by sa mal odložiť. Dobrý základ pred operáciou zabezpečí priaznivý a trvalý výsledok po.

Príprava augmentácie pier

Aby sa zabezpečil dobrý výsledok po náraste, je potrebné najprv postarať sa o to výber dobrého špecialistu, Najlepšie je vybrať si niekoho, kto má veľa skúseností a dobrých odporúčaní. Je potrebné skontrolovať odborníka na diplom, ktorý potvrdzuje jeho kvalifikáciu. Nie je potrebné uprednostňovať tých, ktorých cena za poskytnutú službu je oveľa nižšia ako priemer. To môže znamenať len to, že používajú nekvalitné alebo nehybné plnivá.

Keď si vyberiete dôstojného odborníka, rýchlo sa riadite všetkými jeho odporúčaniami. Predtým ako bude postup mať obmedzte sa na ďalšiu:

 • Alkohol. 3-4 dni pred rozšírením pery bude musieť úplne vylúčiť alkohol z vašej stravy. Alkohol spôsobuje dehydratáciu tela, zvyšuje opuch a tiež rozširuje krvné cievy. Z tohto dôvodu môže dôjsť k zvýšeniu rehabilitácie a objavia sa modriny;
 • Nedoporučuje sa jesť potraviny, ktoré môžu vyvolať alergickú reakciu. Je lepšie prestať jesť pikantné, slané, peppered niekoľko dní pred postupom;
 • Je potrebné vylúčiť silný mechanický efekt na pery, čo môže spôsobiť poškriabaniu.

Odporúča sa jesť čo najviac vitamínov, aby ste zvýšili imunitu. Ak je telo oslabené po ochorení alebo sa vyčerpá od stresu, potom môže na takomto pozadí dôjsť k zápalu.

Ak sa budete riadiť pravidlami opísanými vyššie, bude poskytnuté rýchle hojenie pier po ukončení procedúry.

Priebeh postupu

Zväčšenie pier sa vždy začína. po konzultácii s hlavným kozmetikom, Na recepcii sa dohodnete na tvare pery, pán vám dá cenné odporúčania o konečnom výsledku. Kozmetička tiež položí niekoľko otázok na identifikáciu prítomnosti kontraindikácií.

Po vyberaní formy a objemu liečiva bude kozmetika určite hovoriť o starostlivosti o pery pred a po injekcii. Na recepcii je potrebné požiadať kapitána čo najviac otázok, aby sa vylúčili všetky možné chyby spôsobené nevedomosťou. Vykonali malé testovanie lieku, aby sa predišlo neočakávanej alergickej reakcii.

Postup je minimálne 10-15 minút pred injekciou. Takže klient sa po chôdzi zotaví, tlak v tele klesá.

Postup nepotrebuje veľa času. V priemere to trvá 30-40 minút. Zväčšenie pier zahŕňa tri hlavné etapy:

 • Dezinfikovanie pokožky alkoholom, aby sa zabránilo zápalu;
 • Úľavu od bolesti;
 • Injekcia kyseliny hyalurónovej, distribúcia plniacej náplne, korekcia tvaru.

Spôsob anestézie môže byť injekcia alebo aplikácia. Anestetická injekcia sa vykonáva tenkou ihlou, postup je bezbolestný. Uprednostňujú sa však lokálne anestetiká vo forme masti alebo krémov. Preto žiadne ďalšie cudzie telá nevstupujú do kože a nevytvárajú sa hematómy ani edémy. Analgetický účinok trvá približne pol hodinu, preto sa musí zvýšiť rýchlo.

Zloženie plnív na zväčšovanie pier obsahuje kyselinu hyalurónovú s rôznou hustotou. Čím je gel hustejší, tým dlhšie trvá výsledok. Taktiež v lieku je lidokaín, ktorý má ďalší analgetický účinok.

Objem lieku môže byť odlišný. Požadovaná hlasitosť sa vyberá v závislosti od potreby a požadovaného výsledku. Môžete si vybrať minimálny objem 0,5 ml a zdôrazniť prirodzenú krásu alebo 1 ml pre výraznejší účinok.

Ak sa klient domnieva, že po prvom postupe nie je dostatok objemu, potom sa druhý postup uskutoční za mesiac a dosiahne sa požadovaný výsledok. Zopakujte postup 1-2 krát za rok. Ak neaktualizujete výsledok, potom v priebehu 1-1,5 rokov bude kyselina hyalurónová jednoducho vyriešiť.

Neodporúča sa zvýšiť pery často a vo veľkých objemoch.

Dôsledky zvyšovania

Priemerná doba rehabilitácie po augmentácii pery trvá približne týždeň. Rehabilitácia je rýchla a po pár týždňoch sú pery prirodzené a krásne.

Nie vždy výsledok po zvýšení zvýhodňuje klienta. Najčastejšie vznikajú nežiaduce následky v dôsledku nevhodnej starostlivosti, nedodržiavania hygieny, nesprávnych plnív alebo chyby pána.

Po zväčšení pery kyselinou hyalurónovou na koži môže dôjsť:

 • podliatiny;
 • opuch;
 • Alergická reakcia.

Hematómy (modriny) sa vyskytujú v dôsledku krvného výpotku, ku ktorému dochádza, keď cudzorodé telo vstúpi do tkaniva.

Zlomeniny sú dočasné. Niekoľko dní po ukončení procedúry začnú žltnúť a úplne zmiznú.

Ak sa hematómy dlhší čas neprejavia, znamená to, že nesprávna starostlivosť o pleť na pokožke alebo infekcie.

Aby ste sa čoskoro zbavili modrín, odporúča sa to urobiť balenia studeného ľadu, Tým sa zúži krvné cievy a zabezpečí odtok krvi z miesta poranenia. Je lepšie zmraziť odvar z harmančeka, citróna alebo nechtíka. Tiež v boji proti modriny pomôže lekárni gély a krémy, Musíte si vybrať výrobky, ktoré sú vyrobené z prírodných surovín a sú spotrebiteľom požadované.

Vzhľad opuchu je normálna reakcia tela na podnety. Ak však po 4 až 5 dňoch opuch nezmizne, je to jasný znak zápalu. Komplikácie sa môžu vyskytnúť na pozadí ochorení alebo iných infekčných ochorení, kvôli nedostatku vitamínov alebo chybám v dávkovaní látok. Ak je ústa silne opuchnuté mimo pery, potom je to príznak alergickej reakcie, angioedému alebo žihľavky.

Ak sa objavia príznaky komplikácií, ktoré sa neodstránia týždeň po ukončení procedúry, mali by ste sa poradiť s lekárom.

Niektoré dievčatá si sťažujú, že po náraste kyseliny hyalurónovej sa pery stávajú suchou. Je to spôsobené zvýšenou koncentráciou anestetika v plniacom roztoku. Liečivo proti bolesti začne reakciu skôr ako kyselina hyalurónová, čo spôsobuje sucho a nepríjemné pocity na perách. Aj suchosť súvisí s pitím a fajčením.

Ďalším negatívnym dôsledkom po augmentácii pier - asymetria, Takýto výsledok sa môže vyskytnúť, ak injekciu vykoná neprofesionál. Pri zavádzaní gélu sa pravdepodobne dotýka nervu, ktorý môže zmeniť tvar pier. Aj v dôsledku nesprávnej polohy počas spánku môže dôjsť k asymetrii. V prvých dňoch po zákroku je zakázané spať na žalúdku, tvárou nadol, pretože to vedie k migrácii plniva.

Niekedy nemusí byť výsledok vhodný pre klienta z dôvodu nedorozumenia so špecialistom. Hlavná vec je pochopiť, že nemôžete urobiť pery "ako na obrázku", pretože každá forma úst je individuálna.

Foto perí pred a po zvýšení kyseliny hyalurónovej

Nie je ťažké cítiť rozdiel, ktorý je pred a po augmentácii pier s kyselinou hyalurónovou. Vďaka injekciám tisíce dievčat korigovali tvar a transformovali vzhľad.

Nižšie sú výsledky fotografií z pery po kontúrovaní s výplňou nie väčším ako 1 ml.