Ako urobiť make-up pre fotografický záber?

Pri fotografovaní fotograf pozorne vyberie osvetlenie, zvolí správny uhol a oblečenie a prostredie by mali byť v súlade s modelom. Preto je mimoriadne dôležité, aby sa make-up rovnako zhodoval s obrazom.

Hlavné rozdiely medzi make-up pre fotografický záber a bežný je, že pre fotografiu potrebujete len matný korektor. Aj v make-up by mali byť čerpané jasné línie a starostlivo tieňované tieň, tón a rouge. Ďalším dôležitým rozdielom je úplný nedostatok sochárstva v make-up pre fotografický záber.

Hlavné pravidlá makeupu pre fotografický záber

Ak chcete urobiť svoj vlastný make-up, budete potrebovať zväčšovacie zrkadlo. S jeho pomocou sú viditeľné najmenšie chyby a na získanie vysokokvalitných fotografií musia byť maskované.

Hlavnou scénou make-upu pre fotografovanie je perfektná pleť. Preto aj v prípade, že máte v dobrom stave, tónová štruktúra je stále potrebná. Koža bude matná, hladká a rovnomerná. Nemali by ste však preháňať, pretože môžete získať efekt masívnej masky. Odborníci odporúčajú výber tieňu, ktorý je polovičné svetlejšie ako pokožka, pretože v priebehu času sa krém stmavne, ďalšie nanášanie prášku alebo korektora tmavne tvár.

Pred fotografovaním otestujte make-up pomocou fotoaparátu. Na fotografiách môžete vidieť, ako to bude vyzerať, či sa to zmení. Týmto spôsobom pochopíte, či získate fotografie, ktoré chcete, alebo nie.

Základné pravidlá makeupu pre fotografovanie:

 • Horné riasy sú nanesené v niekoľkých vrstvách tak, aby vyzerali jasnejšie ako nižšie. Môžete nakresliť tenké čiary šípok pozdĺž ciliárneho okraja, aby sa na fotografii zobrazovali silnejšie. Ak máte veľmi zriedkavé riasy, môžete mierne maľovať cez vnútro viečka;
 • Opatrne odstráňte očné linky a tieň, pretože tieto chyby budú na fotografii veľmi viditeľné.
 • Ničivé tieň bude vyzerať krásne iba v profesionálnom štúdiu so špeciálnym osvetlením;
 • Ružička naneste na vlhké pery.

Jedným zo základných pravidiel je použitie kozmetických matných textúr. Dokonca aj najmenšie odlesky v make-up môžu zničiť vzhľad a tvár nepríjemné.

Make-up pre fotenie v etapách

Ideálny make-up pre fotografiu je ten, v ktorom sú akcenty správne umiestnené, zatiaľ čo obraz nie je bez individuality. Najdôležitejšie je, že bez ohľadu na umiestnenie streľby by predmet, make-up mal byť vhodný a atraktívny, aby bol kombinovaný s obrázkom, oblečením a príslušenstvom.

Po dlhú dobu nielen ženy chcú mať profesionálnu fotografiu. Detské a mužské fotografie sú objednané. Muži sú tiež povzbudzovaní, aby urobili jednoduchý make-up. Je zásadne odlišná od ženy a je zameraná na získanie kvalitných a vysokokvalitných fotografií, bez lesku na tvári a výrazných dočasných vyrážok na koži.

Príprava pokožky

Hlavným nástrojom pri príprave pokožky na makeup je hydratačný krém. Pri suchom pokožke použite krém obsahujúci esenciálny olej a pre mastné krémy s ľahšou konzistenciou. Make-up umelci odporúčajú výber výrobkov s SPF. Takéto krémy sa zároveň starajú o pokožku tváre a chránia ju pred škodlivými účinkami ultrafialového žiarenia. Aplikujte krém v kruhových, masážnych pohyboch.

Ďalej budete musieť dodatočne starať o jemnú a citlivú pokožku okolo očí. Uprednostňujú krémy s obsahom vitamínu C, chránia pokožku pred voľnými radikálmi. Krémy s vitamínom K prispievajú k odstráneniu tmavých kruhov pod očami. Aplikujte ich s miernymi patinovacími pohybmi, pomáha im zlepšiť mikrocirkuláciu.

Je dôležité, aby bol make-up pri fotografovaní výborný a počas streľby sa nestal rozmazaný. Preto používajte primer. Prispieva k perfektnému tónu a taktiež mierne osvetľuje pokožku a vytvára módny a prirodzený efekt žiaru pri fotografovaní. Pri výbere základného náteru sa odporúča venovať pozornosť tomu, či silikón, ktorý má zlú interakciu s produktmi na báze oleja, netvorí jeho zloženie. Ak je váš základ a vodný hydratačný prostriedok, silikónový základný náter je kontraindikovaný.

Pred aplikáciou make-upu sa neodporúča používať micelárnu vodu. Keďže absorbuje nielen nečistoty a mastnotu, ale aj častice make-upu, ktoré môžu viesť k nerovnomernému potiahnutiu.

Podložili sme základ

Aplikovať nadáciu môže byť niekoľkými spôsobmi:

 • huba:
 • prstov;
 • strapce.

Každá z metód má svoje výhody a nevýhody. Ak máte pred plánovanou fotografickou reláciou niekoľko dní, môžete vyskúšať každú z týchto metód a vybrať pre ne najvhodnejšiu metódu.

špongia

Pri aplikácii tónovej základne s hubkou je možné dosiahnuť tenšie a rovnomerné potiahnutie s dokonalým zatienením. Ak sa foto-relácia koná večer, aplikácia základovej špongie sa považuje za najvhodnejšiu. Špongiové vrstvy na tónovej základni na koži sú o niečo hustšie ako iné metódy.

Pri aplikácii základovej huby existuje jedna významná nevýhoda - spotrebuje sa vo veľkom množstve.

Pred použitím huby namočte ju do čistej vody a stlačte ju. Vzhľadom na tento trik, vďaka absorbovanej vlhkosti sa spotrebuje menej krému, zatiaľ čo jej povrch bude čo najtichší. To pomôže dokonca aj odtieň nadácie.

Najprv napíšte základňu na ruku a rozdeľte body v oblasti T. Týmto spôsobom môžete ovládať množstvo základov na tvári a rovnomerne ich rozložiť na celú tvár.

Roztiahnite základ nad tvár s ľahkými patting pohybmi. Smer - od stredu k okraju sa snažte vyhnúť kontaktu s obočím a vlasovou líniou.

prsty

Výhodou tejto metódy je, že prirodzené teplo rúk ohrieva tónový rám, čím sa stáva plastu. To je považované za najúspornejšie z hľadiska výdavkov finančných prostriedkov. Je však oveľa ťažšie aplikovať krásne a rovnomerne prsty, ako kefkou alebo špongiou. Preto ak nemáte prax, odporúča sa pri vytváraní obrázka pre fotografickú reláciu použiť overenejšiu metódu.

Ak chcete založiť základňu pomocou podložiek prstov, napíšte nástroj v správnom množstve. Potom bodky ju rozdelia na celú tvár. Použite doslova pár kvapiek na každej zóne - tváre, nos, stred čela, bradu.

Je mimoriadne dôležité, aby sa nadácia nerozmazala, pretože to len zdôrazňuje textúru pokožky. Je potrebné, aby ste náplasť priviedli k pokožke tváre, začínajúc od stredu, postupne sa presúvať na okraje. Starostlivo pracujte s každým centimetrom kože tak, aby nedošlo k nedotknutým oblastiam a nevyčerpaným hraniciam.

cysta

Výhodou použitia špeciálnej kefy pre základ je to, že vám umožňuje pracovať čo najšetrnejšie. Tiež sa považuje za najpohodlnejší spôsob použitia výrobku - ruky zostávajú čisté a nie je potrebné vymyť špongiu z nadácie (kefka sa čistí jednoduchšou metódou).

Ak chcete použiť tónovú základňu štetcom, napíšte ju na ruku, aby sa trochu zahrial z tepla vašich rúk. Rozložte malé množstvo finančných prostriedkov na celú tvár a začnite čistiť trením. Ako trietie, pridajte krém. Vykonajte kruhový pohyb, ak je kefa plochá - lineárna. Zároveň by ste nemali tlačiť na kefu, mali by to byť ľahké pohyby, takže základ sa aplikuje presnejšie a rovnomerne.

Vytvárame obočie

Neodporúča sa radikálne zmeniť tvar, ale určitá korekcia a fixácia obočia vám prinesie vzhľad chuť. Môžete mierne vylepšiť tvar, aby sa funkcie tváre mäkšie pri fotografovaní, alebo naopak, jasnejšie a výraznejšie, v závislosti od predmetu fotografického záberu. Pri vytváraní obočia nezabúdajte, že ak zmeníte prirodzené čiary obočia, zmení sa architektúra tváre.

Prvý krok. Chĺpky obočia obočie so špeciálnym štetcom, čo im dáva úhľadný tvar.

Druhý krok. Pomocou zvýrazňovača alebo korektora s odrazovými časticami v kompozícii zľahčite oblasť podhľadu a oblasť nad obočím.

Tretí krok. Pri vytváraní obočia s tieňmi budete potrebovať šikmú kefu. Odtieň tieňov by mal zodpovedať farbe chĺpkov, zvyčajne paleta tieňov obsahuje tri biele farby. Zvýraznite roh obočia s najtmavším odtieňom, farbu špičky s priemerným odtieňom. Nezabudnite udržať perie čo najjemnejšie, najmä na základni. Ďalej zvýraznite kosť pod obočím so svetlým odtieňom, čo váš vzhľad bude otvorenejší a výraznejší pri fotografovaní. V záverečnej fáze opäť pretiahnite obočie štetcom, aby ste odstránili prebytočné tiene.

Ak chcete, aby ste mali pri fotografovaní prirodzenejší vzhľad, je tu vhodnejšia ceruzka, ktorá zdôrazňuje prirodzený tvar obočia. Kreslenie obočia začína so základňou. Ak chĺpky rastú smerom hore, pohyb tužky by mal byť nasmerovaný, ak chĺpky narastajú smerom dole - naopak. Potom mierne označte obrys obočia. Ak chcete zdôrazniť hornú hranicu obočia, vyčistite ich. Zbaliť obrys ceruzky.

Štvrtý krok. Aby ste udržali vaše obočie v perfektnom tvare počas celej fotografickej relácie, opravte ich špeciálnym maskarom alebo génom obočia. Nástroj by sa mal aplikovať v cikcakoch, čo dodá chĺpkam ďalší objem. Ak očakávate fotografovanie portrétu pri fotografovaní, odporúčame mierne zamotávať chĺpky na základni. S týmto trikom, obočie vo fotografiách bude vyzerať prirodzene hustá a objemná.

Formovanie obočia pre fotografickú reláciu: pred a po

Ako maľujeme oči?

Oči sú považované za najvýraznejšiu časť tváre na fotografiách, takže je potrebné vopred premyslieť, ako sa budú vymýšľať. Bez ohľadu na spôsob aplikácie tieňov a farbu make-upu sú horné viečka pokryté špeciálnou základňou pod tieňmi. Je vhodnejšie použiť tieň matnej palety. Rôzne typy kamienkov, perlí a matka sú vhodné na vytvorenie obrazu pre tematické fotoalbumy. V iných typoch fotografií budú vyzerať neúspešné a nevhodné.

Neodporúča sa zvoliť odtiene červených, ružových alebo tehlových odtieňov. Vizuálne spôsobujú, že očné viečka sú viac plné a opuchnuté.

Vhodné odtiene pre fotografovanie:

 • olivový;
 • smaragd;
 • béžová v kombinácii s inými odtieňmi podobného rozsahu;
 • hnedá;
 • čokoláda;
 • čierna.

Vertikálna technika použitia tieňov. Najvhodnejšie pre dievčatá, ktoré majú úzke oči. Technika sa môže používať v dennom aj večernom make-up, v závislosti od času prieskumu a farebnej škály tieňov. Pre vertikálnu technológiu existuje jedno pravidlo - vonkajší roh musí byť vždy najtmavší.

Horizontálna technológia. Táto metóda je vhodná pre dievčatá, ktorých oči majú okrúhly tvar a vypuklé oči. To im pomôže ich vizuálne predĺžiť a roztiahnuť. Stíny by mali byť aplikované a tieňované horizontálne. Tiež s takouto technikou vyzerajú nádherne šikovné šípky.

Klasická alebo zmiešaná technika. Táto metóda zahŕňa aplikáciu tieňov na očné viečka a vertikálne a horizontálne. Zvyčajne sa používajú odtiene rovnakej farebnej škály.

Technológia ceruziek. Pomocou tejto techniky môžete vizuálne upraviť tvar akéhokoľvek druhu očí. V závislosti od jednotlivých charakteristík sa určitý rám vytvorí jemnou ceruzkou pre následné zmiešanie. Kefka by mala byť pevnejšia a hustšia ako obvykle a povrch by mal byť plochý. Môžete tiež stmaviť sliznicu očí.
V záverečnej fáze sa na riasy nanáša maska. Do oka "nestratí" na fotografii, riasy by mali byť objemné, farbené v niekoľkých vrstvách. Môžete použiť falošné riasy.

rúž

Pri fotografovaní je každý detail make-up veľmi dôležitý. Blúza by mala byť zvolená tak, aby nezostala, ale skoro sa mieša s farbou kože. Paleta sčervenania by sa mala vybrať v závislosti od tvaru tváre, farby pleti a pery.

Pri veľmi ľahkej a bledej koži sa za najvhodnejšiu farbu ružovej farby považujú broskyňové a béžové odtiene, ako aj farba prachovej ruže. Ak používate taký rozsah, môžete dosiahnuť dokonalý make-up, ktorý bude pri fotografovaní lesklý.

Blúza pre spravodlivú pleť

Ak ste majiteľom ľahkej kože, ale teplých odtieňov, napríklad olív, ideálna voľba pre ružovú farbu je považovaná za broskyňovú, koralovú alebo červenohnedú farbu.

Blush pre ľahkú pokožku v teplom odtieni

Ak model pre fotografovanie - majiteľ studenej tón pleti, dievča by malo použiť červené bobule a olivové kvety. To pomôže urobiť makeup čo najprirodzenejšie.

Blush pre tón chladu

Aby sa zdôraznili lícne kosti vo fotografovaní, odporúčajú sa dievčatám s tmavou alebo opálenou kožou uprednostniť svetlo ružovú a oranžovú červenú farbu, ako aj farbu fuchsie.

Blúza pre tmavú a opálenú pokožku

Aplikujte červenú farbu by ste mali byť opatrní, pretože práve s týmto nástrojom vzniknú najviac problémov. Koniec koncov, určiť, kde a ako ich použiť, môže iba skúsený make-up umelca. Ak ste sa napriek tomu rozhodli urobiť svoj vlastný make-up na fotografovanie, predtým než začnete aplikovať červenú farbu, určite tvar tváre.

Použitie červenej farby v závislosti od tvaru tváre:

 • Oválny tvar (srdce). Ak chcete zdôrazniť tvár, naneste na horné línie lícnej kosti červenú farbu a premiešajte ju na spánky. Najprv sa aplikujte na vyčnievajúce časti lícnych kostí, potom sa svetlom, sotva dotýkajúcimi sa pohybmi, zmiešajú rouge s ušným lalokom. Mierne rozšírite nápravu cez chrámy;
 • Round. U dievčat s touto formou je zvyčajne najvýraznejšou časťou obličejov nafúknuté tváre. Ak chcete vizuálne roztiahnuť tvár pre fotografovanie, aplikujte červenú farbu na "jablká" na tvárach a zmiešajte ich pod zygomatickú kosť. S cieľom určiť umiestnenie "jablká" - úsmev, najvýznamnejšou časťou tváre sú "jablká" na tvári;
 • Square. Aj na "jablká" tváre v kruhovom pohybe, aplikujte červenú farbu. Zmáčavé pohyby pomáhajú vizuálne vyhladiť ostré tvárové rysy a upozorňujú na líce. Blush ich urobí viac zaoblenými a objemnými;
 • Obdĺžnikový. Choďte dole s nadýchanou štetkou s červenými diamantmi pozdĺž hornej línie lícnych kostí a premiešajte ich smerom k chrámom. Potom zdôraznite lícne kosti s zvýrazňovačom alebo monotónnosťou s kovovým leskom.
Aplikuje sa ružica v závislosti od tvaru tváre

pery

Zvyčajne s make-up na pery pre fotografovanie nie je žiadny problém. Hlavnou vecou je vybrať správny odtieň rúže, ktorý bude v súlade s farbou pleti a vlasov, oblečením a doplnkami, ako aj s obrazom ako celkom. Zvyčajne pri fotografovaní odmietajú lesklé a perleťové rúže len vtedy, ak nie je tematická fotografia.

Dievčatá so spravodlivou kožou odporúčajú uprednostňovať rúže s jemným korálovým odtieňom, karamelom, terakotou, bohatou ružovou farbou. Ak máte tmavú kožu, červené bobule odtieňov - brusnica alebo karmín bude vyzerať prínosné.

Aby ste perličku udržali perfektnú a netierali počas fotografovania, pred aplikáciou pery ju musíte pokryť tonálnym nástrojom a starostlivo ju odstínit. Potom urobte obrys s ceruzkou, ktorá zodpovedá tónu rúžov. Až po nanesení tejto rúžovej látky je lepšie použiť špeciálnu kefu. Na vrchole hlavnej rúž, uprostred pery, dal malú bielu ceruzku a odtiene to, bude vizuálne zvýšiť objem pery.

Klasický spôsob použitia rúžov. Budete potrebovať kefu vyrobenú z umelého vlákna. Aplikujte prvú vrstvu rúže a potom ju duplikujte, aby ste získali bohatšiu farbu. Ak chcete urobiť obrys pera rovnomerne, najprv načrtnite ho ceruzkou a potom ju opravte pomocou korektora. Napíšte čistú, plochú kefu trochu nástroja a v prípade potreby upravte obrys pier.

Lesk. Ako už bolo uvedené, tento typ technológie sa častejšie používa pri tematickej fotografickej expozícii. K tomu musíte pokryť pery transparentným leskom nad hlavnou rúž. Farba sa stane niekoľkokrát intenzívnejšia a pery sú objemnejšie.

"Bozkávané" pery. Tento spôsob návrhu pery je novým trendom krásy. Naneste pery rúžom správneho odtieňa priamo z tyče. Potom postupujte podľa kontúry čistým bavlneným tampónom alebo špičkami prstov. Takže môžete odstrániť čistý obrys pier.

Nyudovye. Ak chcete dosiahnuť prirodzený účinok, navlhčite pery balzam pred aplikáciou rúžu. Potom zbytky balzamu odstráňte pomocou kozmetickej bavlnenej vložky alebo tyčinky. Rúcho prstom rúť do pier s prstami. Môžete tiež použiť prirodzený chmýrsky štetec a odtiene ho cez povrch.

Sklon gradientu V prvej fáze sa rúž aplikuje rovnako ako v klasickej verzii. Затем добавляется темный карандаш в уголки, после кистью растушевывается.

Секреты макияжа для фотосессии или основные ошибки

Как ранее было отмечено, фотомакияж отличается от обычного. Мэйк-ап на фотосессии должен выглядеть безупречно, так как на фото будут видны даже самые мелкие дефекты кожи. Если вы решили сделать макияж самостоятельно, в первую очередь надо заблаговременно позаботиться о состоянии кожи лица. Она должна быть хорошо увлажнена, без покраснений и шелушений. За сутки до фотосессии рекомендуется отказаться от употребления алкогольных напитков, так как они способствуют появлению темных кругов под глазами.

Используйте основу с желтоватым оттенком, при вспышке камеры кожа приобретет холодный и матовый цвет.

На фотосессии рекомендуется выделять что-то одно - или губы или глаза. Один из главных секретов - не использовать в макияже пудру с добавлением бронзатора. В обычной жизни это придаст естественное сияние коже, а на фото будет выглядеть как блеск жирной кожи. Чтобы продлить стойкость макияжа обязательно по его завершению используйте фиксатор-спрей.

Идеи макияжа для фотосессии

Макияж для фотосессии по значимости можно сопоставить со свадебным, когда даже самые мелкие несовершенства недопустимы. Хорошо подобранный макияж помогает создать нужное настроение, модель себя чувствует комфортно, что способствует легкому и непринужденному проведению съемки.

Макияж зависит от темы фотосессии и бывает:

 • естественным (натуральным);
 • ярким;
 • необычным (арт);
 • креативным.

Также на интенсивность нанесения макияжа и палитру влияет время года, в которое проводится фотосессия. Мягкие и теплые цвета будут вносить в образ тепло, что свойственно для летнего и осеннего времени года. Зимняя и весенняя съемка нуждается в холодных и более ярких тонах цветовой палитры.

Фотосессия беременной женщины в студии

Образы для новогодней фотосессии

Свадебный макияж для фотосессии

Уличная фотосессия

Уличная фотосессия осенью Уличная фотосессия весной Уличная фотосессия зимой Уличная фотосессия летом

Бьюти съемка

Тематическая фотосъемка

Фотосессия в стиле ретро

Уличная фотосессия с дымом