Háčkovanie pre majstrovskú triedu začiatočníkov

Dnes by som rád prediskutoval takú tému ako háčkovanie pre začiatočníkov. Pomocou háku môžete vytvoriť veľké množstvo zaujímavých produktov, ale vždy by ste mali začať od začiatku. Navrhujem preto, aby sa všetci nováčikovia a bežci začali učiť jednoduché lekcie, kde každý detail je vysvetlený krok za krokom.

Háčkovanie - pletenie pre začiatočníkov (foto)

Ako sa zdarma účtovať, ako sa háčkovať? Ak sa rozhodnete, ale neviete, odkiaľ začať, venujte pozornosť jednoduchým vzorom a praxi robiť krásne, dokonca slučky. Ak zvládnete základnú techniku ​​pletenia, neváhajte a pokračujte vo výrobkoch už.

Čo sa týka županov s predĺženými slučkami (master class)

Na pletenie uterákov budeme potrebovať polypropylénové vlákna (kupujem ich na trhu alebo v predajniach s hardvérom) a háčikom 2. Je ľahké pliesť loofah: 1 rad háčkov, 1 riadok natiahnutých slučiek.
A tak začnime.

Zachytávame pigtail z 56 vzduchových slučiek (podľa môjho názoru je to najlepšia voľba veľkosti hadíc na šírku) a uzamknite pigtail do prstenca (Pozor! Pripojte pigtail tak, aby to nezvrátil číslo osem). Ďalej pliesť 4 riadky s jedným háčikom. Nasledujúci riadok úplet predlžuje slučky.

Pletené predĺžené slučky.

Pliesť to až do konca riadku. Nasledujúci riadok je pletený jednostrannými háčikmi. A tak sme pletené 14 radov (7 riadkov s jednými háčikmi, 7 radov s predĺženými slučkami). Potom rozrezáme závit, narovnáme chvost nite na prednej strane ("mohrushki") a pripevníme niť inej farby.

Pleteme rovnakým spôsobom (7 riadkov s jednými háčikmi, 7 radov s predĺženými slučkami).

Tak pokračujte v pliesť až do konca žínku.

Tak sme pliesť posledný rad natiahnutých slučiek, a potom dokončiť žínku v 3 radoch s jedným háčikmi.

Teraz pokračujte do pletacie perá. Bez toho, aby sme porušili vlákno, zbierame pigtail 65 vzduchových slučiek (dĺžka rukoväte je optimálna, po niekoľkých použitiach sa huba trochu roztiahne) a pripevníme pigtail na opačnú stranu a pliesť 2 riadky s jedným háčkom (tam a späť). Veľa, viem, pletené rukoväte s háčikmi, ale také rukoväte sa rýchlo roztiahnu a roztrhnu.
Pero je pripravené.

Pletené bootey pre deti v obraze (pre novorodencov)

Pre malé dievčatko zo starých nití môžete viazať takéto nové topánky. V chladnej sezóne môžu hrať úlohu detských papuče.

materiály: 1 klbko Cisne Bebê Todo Dia (100% akrylová, 100 g / 330 m.), Háčik 2,0 mm, 2 kvety, 90 cm dlhá stuha.

Hustota pletenia: 20 slučiek * 24 riadkov = 10 * 10 cm.

popis

podrážka: vytáčanie 13 v / p. v reťazci. Knit 1-3 rady podrážok podľa schémy 1.

zastavenie: potom pokračujte v pletenej práci s gumovým pásom z reliéfnych stĺpikov podľa schémy 2. Súčasne by mala byť štvrtá rada práce upletená iba pre prednú stenu slučiek. Vzorová schéma vzoru do stredu prednej strany vykonajte odčítanie, ako je znázornené na obrázku v strede prednej strany. Po 11. riadku dokončite úlohu.

povrchová úprava: vložte stuhu ako na fotografii, vytiahnite, šiť kvety (saténové ruže).

Pletené obrúsky z okrúhlych motívov (

Umývadlo z kvetov. Vybrali sme sedmokrásky ako kvetinu. Zdobené fialovou priadzou (môžete ju šťavnaté zelené).

materiály: Duna priadza (100% mercerizovaná bavlna, 100 g / 170 m alebo 200 g / 340 m) - 2 biele biele, 2 modré, 1 hank modrej melanže a 1 hank žltých kvetov, 19 perličiek.

popis

Vytvorte prsteň, dvakrát navinutím nite na prst, pletením 3 v / p. z kruhu, potom pletené 11 lyžice. s / n v kruhu, dokončiť spojovací stĺpec. Potiahnite chvost závitku a vytiahnite krúžok. Pokračujte v pľuzovaní motívu podľa schémy 1. Zmeniť farbu nite, keď sa farba schémy zmení. Celkovo pripojte 19 motívov podľa schémy 1. Kombinujte motívy v rozloženom poradí takto: 1. riadok: 6 motívov. 2. riadok: 7 motívov. 3. riadok: 6 motívov.

Rail: spojte obrúsok s bielou niťou - háčikovú dráhu podľa schémy 2. Šiť korálku v strede každého kvetu.

Sprievodca vytvorením koberčekov pre domácu babičku

Pri kobercoch je prípustné použiť hrubú priadzu alebo rezanie zo starých handier.

size: 152,5 cm v priemere.

materiály: 28 pradien priadze Lily® Sugar'n Cream ™ (100% bavlna, 70 g / 109 m.), Hák 15,0 mm.

Hustota pletenia: 5 polievkových lyžičiek. s / n * 3 riadky = 10 * 10 cm s vláknom s 6 dodatkami.

Popis:

Závit v 6 dodatkoch vytočí 6 vzduchových slučiek, pripojte sa do zvonenia. Knit 1-19 riadkov podľa schémy. Dokončite úlohu.

DOLCE & GABBANA sveter

materiály: 600 (650) g ​​Linie 260 Corsofino priadza (35% bavlna, 35% polyakryl, 30% viskóza, 50 g / 114 m), háčik č. 4-4.5, s 18 mm širokými kamienkami.

Hustota pletenia: 8 reportov * 8 riadkov = 10 * 10 cm.

popis

chrbát: vytočte 75 (81) vzduchovú slučku. Knit podľa schémy, opakujte report 37 (40) krát + 1 chróm. slučka. Vo výške 32 cm Vykonajte redukciu pre dierky.Ak chcete to urobiť, odčítajte 2 vzťahy na každej strane - 1 čas, potom 1 vzťah - 2 krát = 29 (32) rapport + 1 chróm. slučka. Vo výške 50 (52) pozri stred 15 (16) rapports = 7 (8) vzťahy pre každé rameno. Bočné strany dokončite samostatne. Knit ďalšie 4 riadky schémy (alebo 2 vzťahy vo výške). Dokončite úlohu.

Ľavá polica: vytáčajte 37 (39) vzduchových slučiek. Knit podľa schémy, zopakujte opakovanie schémy 18 (19) krát + 1 chróm. slučka. Spustiť downs pre proym ako pre späť. Vo výške 42 (44) vidieť z boku krku v každom druhom rade 3 rapport - 1 čas, 1 report - 2 krát, potom v každom riadku 1 rapport - 2 krát = 7 (8) rapport + 1 chróm. slučka. Vo výške 52 (54) dokončite úlohu.

Pravá polica: pletené symetricky vľavo. Rukávy: vytočte 43 (47) vzduchové slučky. Knit podľa schémy, zopakujte 21 (23) krát + 1 chróm. slučka. Súčasne pridajte slučky na každej strane, až kým nepristupujete 5 reportov vo všetkých = 26 (28) reportoch + 1 chrome. Vo výške 32 cm odčítajte 1 vzťah na každej strane v každom druhom rade 2 krát, potom 1 vzťah v každom rade 5 krát = 12 (14) vzťahov. Dokončite úlohu. Zarovnajte druhý obal.

Ako zostaviť sveter: spojte ramená, boky a rukávy, dokončite švy rukávov. Hem panel s kamienkami ako na fotografii. Ak chcete, aby boli kamienky v prevádzke, a nie len okolo regálov a krku, nahraďte panel s kamienkami s čiarou vzoru opakovania ako na fotografii.

Háčkovanie pre začiatočníkov (háčkovanie) - video tutoriály

Jednoduché video tutoriály pre začiatočníkov vám pomôžu pochopiť základy háčkovania. Veľa z nich je na YouTube a vybrali sme si tie najzaujímavejšie a najužitočnejšie.

Hračky sa nestávajú veľa

Zimné bedrové šály (návod krok za krokom)

Detské svetre pre novorodenca (krok za krokom)

Pre túto blúzku potrebujete minimálny čas, pretože vlákno je zaťažené. Ak nie je nikto, kto vám to dá, môžete staré obľúbené bábiky pozdvihnúť tým, že pridáte cool topánky a vezmete ich.

Koberec na podlahe kruhov

Svetlé ponožky (mikróny)

Video tutorial na vytváranie ponožiek, ponožiek pre deti a dospelých.

Pletené prikrývky by mali byť vôbec

Knit takýto produkt vo špirále. Podľa toho istého systému môžete prísť s originálnymi obrusmi, šatami, vankúšmi na vankúše, čiapky, štóly, koberčeky na stoličke.

Írskej čipky

Dávame slobodnú stopu fantázii a pridáme snehové vločky, ľalie, malé ruže, listy, veľké ruže. V tejto technike mnohí majstri pracujú tým, že vytvárajú originálne otvorené dámske tašky, sukne, čiapky, šatky, bolerky, obojky, šaty.

Bez rukávov pre dieťa

Ak je to žiaduce, môžete zriediť sadu teplej zimnej vesty (pridajte palčiaky, klobúky, tenisky, palčiaky, rukavice).

Loading...