Anglické pletacie ihly lekcie krok za krokom pre začiatočníkov

"Anglická guma" - veľmi jemná, našuchorená a ideálna pre akýkoľvek výrobok. S ním môžete vytvoriť elegantný sveter, trendový šál a originálny klobúk pre chladnú sezónu.

Ak hovoríme o pletení, anglické guma - schéma nie je ťažké pre tých, ktorí dodržiavajú všetky pokyny.

Schéma pletenie anglickej gumy (krok za krokom lekcie pre začiatočníkov)

Tento vzor sa stal veľmi populárnym, takže dnes existujú rôzne možnosti, interpretácie a spôsoby, ako ho pliesť. Navrhujem prejsť od najjednoduchších po komplexnejšie možnosti.

Jednoduchá anglická guma (najjednoduchšia cesta s popisom)

Takže, schéma "anglický guma" pletenie (pletenie schémy).

Zadajte ihly nepárny počet slučiek a pliesť takto:

1. riadok - pliesť v poradí: 1 osoba. slučka, rovný zábal, odstráňte ďalšiu slučku bez pletenia, zatiaľ čo pracovný závit musí byť za prácou. Potom opakujte v rovnakom poradí až do konca série.

2. riadok - pliesť v poradí: rovný zábal, odstrániť ďalšiu slučku bez pletenia (pracovná niť za prácou), úplet slučka a schod z predchádzajúceho riadku dohromady. Potom sa všetko opakuje až do konca série.

3. riadok - pliesť v poradí: pletené slučky a nakid predchádzajúci riadok spolu s predným, urobiť rovný nakid, odstrániť ďalšie slučky bez pletenie. Zopakujte vzor na konci série.

Ďalej pokračujte v pletení, striedaním druhého a tretieho riadku. Nezabudnite, že prvá a posledná slučka riadku sú hranou a v tejto schéme sa nezohľadňujú.

Zjednodušené falošné alebo falošné

Pre uľahčenie procesu, remeselníci prišli s imitáciou tohto vzoru, ktorý sa nebude vizuálne líšiť od pôvodnej, ale pletacie technológie je oveľa jednoduchšie.

Táto vzorka bude podľa vašich predstáv.

Hromadné dvojfarebné

S použitím dvoch farieb sa vytvorí úžasná kombinácia, ktorá je vhodná pre svetlé a zábavné produkty. Dve farby, dobre v harmónii, pomôžu dať image originalitu a jedinečnosť.

Princíp pletenia dvojtónovej gumy v angličtine spočíva v tom, že tá istá séria je pletená dvakrát: raz s tmavou niťou a druhou s ľahkou.

Púzdra smyčiek musia byť pletené ako obruba klasické. Počet slučiek musí byť nepárny.

1 riadok: plete tmavé nite - * 1 predné, 1 nakid, 1 smyčka na odstránenie, nie pletenie *, 1 vpredu

2 riadok: sme pliesť s ľahkou niťou - * 1 nakid, 1 odstrániť slučku, nie pletenie, 1 pletené spolu s pletené, pletené predná slučka *, 1 nakid, 1 slučka, odstrániť, nie pletené

3 riadok: pletené tmavé vlákno - Pozor! Pletenie sa presunie na opačný koniec pletacie ihlice * 1 pletené spolu s nakidou s obrubou smyčkou, odstráňte 1 slučku, 1 slučku bez viazania *, 1 pletené spolu s nakidou s obrubou smyčkou

4 riadok: pletené s ľahkou niťou - * 1 nakid, 1 odstrániť slučku, nie pletenie, 1 pletené spolu s úplet, pletené s nesprávnou slučkou, 1 nakid, 1 slučka, odstrániť, nie pletené

5 riadok: pletené tmavé vlákno - Pozor! Pletenie sa presunie na opačný koniec pletacie ihlice * 1 pletené spolu s nakida úplet predné slučky, 1 nakid, 1 smyčka na odstránenie *, 1 slučka úplet spolu s nakida pletené tvárové slučky. Opakujte 2-5 riadkov.

Dvojitá elastika - detailná technológia pletenia od začiatku

Pre 2 × 2 gumu sa odoberá počet slučiek, rozdelí sa o 4 plus dve okraje:

  • 1 riadok. Pletené ako pre bežnú gumu postupne dve obličejové, dve obruba. Posledné dve slučky v rade sú pletené obličkami.
  • 2 riadok. Opakujem: urobíme dievča, ďalšie dve slučky sa stiahnu do správnej pletacej ihly, nie pletené, dve tváre. Na konci riadku sa vytvorí nákružok a posledné dva slučky sa odstránia bez pletenia.
  • 3 riadok. Pliesť nakid a slučku predchádzajúceho radu spoločne vpredu, 1 vpredu, nakid, ponecháme dve slučky, nie pletené. Na konci radu si predposledný úsek prepojeme s predným krytom a posledný je aj predný.
  • 4 riadok. Pliesť na vzťah: nakid, dve netkané pletené, ďalšia slučka je pletená spolu s nakidou vpredu, potom znova vpredu. Riadok končí jedným háčkom a dvoma voľnými slučkami.

Podľa toho istého princípu, počínajúc od tretieho radu, pokračuje ďalšie pletenie až do získania požadovanej veľkosti pásu.

Dvojitá pletenina - pletenie schéma (video zadarmo)

Ako pridať, pridať a zatvoriť

znížiť

Aby nedošlo k narušeniu slučkovej sekvencie patentového vzoru pre redukcie, spojte tri slučky dohromady. Pre dekrementy na pravej strane, úplet 3 slučky (= 1, 1iz, 1): 1y byť odstránené, ako keby pletenie s úplet, 2y a 3 úplet s úpletom dohromady a natiahnuť prvú slučku cez to. Na znižovanie ľavice: tri slučky spolu vpredu.

pridanie

Typ slučky, pletené 5 radov, v 6., pridať 1 slučka na každej strane. Potom v 12. rade, 18., atď.

záverečný

Ak je potrebné produkt dokončiť, musia byť slučky správne zatvorené. Takže, ak chcete dokončiť anglickú gumu by malo byť nasledovné:

Prilepte produkt k poslednému riadku. Zvláštnosťou anglického guma je, že časť slučiek je najskôr odstránená od háčkovania a v ďalšom rade sú háčkované spolu s rovnakým háčikom. To znamená, že prvý rad je pletený ako bežný 1x1 elastický pás, v druhej je predná slučka pletená na prednej strane a obruba je spadnutá na pravú ihlu na pletenie.

V nasledujúcom riadku je predná časť pletená spolu s predným plášťom a kabelka je odobratá plášťom. Ako výsledok, pred posledným riadkom na pletacie ihly dostanete asi 1/3 viac slučiek, než potrebujete vo veľkosti. Ak ich zatvoríte obvyklým spôsobom v slučke, potom posledný riadok bude dlhší ako všetky ostatné treťou časťou. Ak pliesť posledný riadok s bežným gumovým pásom, bez toho, aby ste robili nakidov, bude to tenšie ako ostatné. Preto je lepšie ich zavrieť na dvojitý závit.

Master class - výrobky súvisiace s anglickou gumou (fotografie a videá)

Ak chcete sami sebe a vašu rodinu uctívať štýlovými vecami, naše lekcie vám pomôžu pri vytváraní krásnych nových vecí v chladnej sezóne.

Univerzálny svieži šál pre ženy, mužov a deti

Bez ohľadu na to, pre koho pliesť tento produkt, pre chlapca alebo pre dievča, je dôležité zamerať sa, potom sa vaša vec bude nosiť s veľkou radosťou.

Ak pliesť taký šál, mali by ste mať na pamäti, že po umývaní môže výrazne natiahnuť dĺžku.

Ako sa viazať šál snood-límec (pletenie schémy v kruhu)

Škola pletenie na YouTube - video tutorial "Pletenie snud (potrubia) v kruhu" bez šev.

Vzduchový stôl pre štýlové a módne (MK)

Pletenie klobúka alebo baret týmto spôsobom zjednodušuje proces ako celok, a uvedenie takéhoto modelu na hlavu vás nenechá bez povšimnutia. Môžete tiež experimentovať s ním a zmeniť ho na verziu s klopou.

Zo všetkých vyššie uvedených, by som chcel vyvodiť záver, že patent pletenie umožňuje plsť čokoľvek: svetre, klobúky, svetre, svetre a vesty. Mužský sveter z angorskej strany bude na obrázku veľmi krásny a obväz bude hlavnou výzdobou obrazu. Preto, ak stále neviete, ako pliesť tak krásny a jednoduchý vzor, ​​neváhajte uchopiť pletacie ihlice, nite a prekvapiť svojich blízkych s elegantným novým oblečením.