Ako často sa môže uskutočniť biorevitalizácia tváre?

Zima je skvelá doba roka! Ale tieto mrazy nemajú radi našu pokožku. Suchosť, odlupovanie, strata elasticity - počasie testuje našu silu. Postup biorevitalizácie nám pomôže napraviť situáciu a zabrániť všetkým "problémom".

Podstata biorevitalizácie

Čo je biorevitalizácia? Toto je najnovší postup omladenia a elasticity pokožky s použitím prípravku kyseliny hyalurónovej. Ak máte tvár jemné vrásky, nerovnomernú alebo nezdravú farbu pleti (najčastejšie v dôsledku opaľovania alebo prirodzeného starnutia), ukáže vám to úžasný výsledok. Najčastejšie sa biorevitalizácia vykonáva na tvári, krku a dekoltu, ako aj na rukách.

Odporúčania pre postup

Od veku 25 rokov koža začína strácať svoju pružnosť, a preto sa čoraz častejšie dievčatá tohto veku a vyššie odvolávajú na kurz biorevitalizácie. Indikácie pre použitie tohto postupu: dehydrovaná koža, strata elasticity, zväčšené póry a pavúče, rovnako ako prítomnosť jaziev, strihov a mimických vrások.

Avšak každý postup má svoje vlastné kontraindikácie: procedúra biorevitalizácie zvyčajne nestojí za to a ani nie je žiadúce ju vykonávať už v ranom veku, zatiaľ čo kozmetička má právo ponúknuť pacientovi injekciu od veku 18 rokov. Keďže prípravok s kyselinou je prakticky neškodný, je to môže spôsobiť zápalový účinok.

Neodporúča sa vykonajte operáciu počas tehotenstva alebo laktácie, ak máte akútne infekčné a vírusové ochorenia a zápalové ochorenia, herpes infekciu, zníženú krvnú zrážanlivosť a tendenciu tvoriť jazvy.

Koľko biorevitalizačných postupov sa vyžaduje?

Prvý účinok po prvej biorevitalizačnej procedúre alebo omladení pokožky môže byť viditeľný po 3-5 dňoch a po 1 až 2 týždňoch v závislosti od typu a stavu kože. V oboch prípadoch to bude doslova žiare! Koža tváre bude čerstvejšia a mladšia.

Je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že vrásky sa vyparujú pred vašimi očami, ale stav reliéfu tváre a zdravia pokožky nepodporuje prípravky. Špeciálna starostlivosť o pleť doma je nevyhnutná.

Pravidlá starostlivosti o domácnosť:

  1. Umyte tvár termálnou vodou, ak je to možné, použite make-up;
  2. Odporúča sa vytvoriť si vlastné kolagénové masky na báze chitosanu, ktoré majú vynikajúci tonizujúci účinok;
  3. Pred vychádzaním na slnku by ste mali používať opaľovací krém na zabránenie poškodeniu UV žiarenia molekulami kyseliny hyalurónovej.

Ako často potrebujete procedúru zopakovať?

Podľa kozmetológov, pre viditeľný výsledok musíte prejsť 3-4 zasadnutia biorevitalizácie. Avšak, to všetko závisí na vlastnostiach a druhu kože, ako aj na prítomnosti kontraindikácií. Ak sa vám páči výsledok, odporúča sa opakovať priebeh biorevitalizácie s frekvenciou 4 - 5 mesiacov v závislosti od toho, ako liek funguje.

Na terapeutické účely

Lekársky postup biorevitalizácie je striktne zameraný na boj proti starnutiu pokožky. Je vhodná pre ženy so suchou a voľnou pokožkou, ktoré sa chcú zbaviť dehydratácie a vrások. Zavedenie lieku prispieva k výživy buniek hlboko v kožných tkanivách. Tento postup využívajú ženy staršie ako 30 rokov.

Zvyčajne sa lekárska terapia uskutočňuje trikrát, raz každé 3 až 4 týždne.

Na preventívne účely

Na rozdiel od medicínskej terapie sú profylaktické postupy zamerané na boj proti suchosti a predčasnému starnutiu pokožky. Ako je to pravda, toto sa vyskytuje ako dôsledok nerovnováhy kyseliny hyalurónovej v koži. Postup biorevitalizácie tváre je 3-4 týždne. Účelom tohto kurzu je oddialiť proces starnutia prostredníctvom aktívnej hydratácie a nasýtenia kože živinami.

Na preventívnu biorevitalizáciu zvyčajne prichádzajú dievčatá od 22 rokov do 30 rokov.

Odpovede na obľúbené otázky

Teraz budeme analyzovať hlavné otázky týkajúce sa biorevitalizácie a zhrnúť, či je takýto postup potrebný a na aký typ kože bude prínos maximálny.

A tak, čo je biorevitalizácia?

Biorevitalizácia je proces podania injekcie kyseliny hyalurónovej pod kožu, pomocou injekčnej striekačky, naplnenia kože živinami a omladzovania.

Koľko rokov môžete urobiť tento postup?

Ak vo veku 25-28 rokov máte suchú pokožku, potom môžete bezpečne urobiť biorevitalizáciu.

Ako a koľko relácií musím dosiahnuť dobrý výsledok?

V priemere môžete robiť jeden postup každé štyri týždne. Jedným kurzom sú štyri procedúry, to znamená, že to bude trvať 4 celé mesiace.

Koľko pôsobí kurz?

Zvyčajne účinok trvá od šiestich mesiacov do osem mesiacov, ale na udržanie dobrého výsledku stojí za to opakovať postup raz za 3 až 4 mesiace.

Čo určuje bolesť postupu?

Bolestivosť počas postupu závisí výlučne od individuálnej citlivosti kože, ako aj od voľby anestézie a času jej účinku. Počas menštruačného obdobia je bolestivosť postupu výraznejšia.

Aby ste boli spokojní s výsledkom biorevitalizačného postupu zameraného na dodanie sviežosti a mladosti na vašu pokožku, je dôležité, aby sa v rehabilitačnom období neuskutočnili chyby a snažte sa čo najskôr zlepšiť svoj vzhľad. Systematicky pristupujte k cieľu, stanovte výsledok postupu poradenstvom vášho kozmetika a počúvajte rady znalých ľudí.