Techniky a typy make-upu na pery

Každá dievčina môže s pomocou správne vybranej kozmetiky vyzerať nádherne a pôsobivo. Neodolateľným a dôležitým aspektom je make-up na pery. V závislosti od spôsobu aplikácie rúžu môžete upraviť tvar pier a urobiť z nich viac žartovných. Ako si vybrať farbu kozmetiky a správne make-up pery, prečítajte si ďalej v článku.

Ako maľovať pery?

Dokonca aj začiatočník môže urobiť krásny a elegantný make-up na pery. Stačí postupovať krok za krokom.

Krok 1. Aplikujte balzam na pery. To pripraví pokožku pery na make-up a je jemná a hladká.

Krok 2.Odstráňte nadbytočný balzam na pery Prostriedok sa má nechať nasiaknuť a potom prehltnúť. Odporúča sa použiť na tento účel papierovú obrúsku. Bavlnené podložky môžu zanechať stopy a v dôsledku toho sa rúž nebude môcť hladko aplikovať.

Krok 3. Nakreslite kontúry koreňa koreňov. Zvlášť je to potrebné, ak je tvar pery fuzzy.

Krok 4. Použitie zvýrazňovača. Ak chcete, aby sa pery objavili vizuálne, ošetrujeme zvýrazňovačom záhyb horného pera.

Krok 5.Nakreslite obrysy horného pera ceruzkou. Na zmäkčenie tvaru pier s ružovým odtieňom ceruzky nakreslite obrys.

Krok 6.Nakreslite obrys spodného pera ceruzkou. Vedieme vedenie, začínajúce od stredu dolného pery. Postupne maľujte do rohov.

Krok 7.Maľovanie rúk pery. Ak chcete uľahčiť úlohu, odporúčame vám natiahnuť pery do úsmevu.

Krok 8.Použitie rúž na pery. Ak chcete zväčšiť hlasitosť, odporúča sa používať svetlé odtieňové pery, aby sa znížili tmavé.

Krok 9.Odstráňte hranicu medzi obrysovou tužkou a rúžom. To sa dá urobiť štetcom alebo špičkami prstov.

Make-up na pery je náročný proces, ktorý vyžaduje trpezlivosť a starostlivosť. Aby nedošlo k poškodeniu obrazu, mali by ste zvoliť správnu farebnú rúž.

Pravidlá pre výber farby rúže

Ak chcete vybrať rúž vhodného odtieňa pre niektoré dievčatá, je ťažké. Ak chcete urobiť nádherný make-up, musíte brať do úvahy niektoré nuansy. Odtieň sa volí podľa farby očí, vlasov, tieňov alebo tvaru pier.

Majitelia hnedých očí hnedé, slivky alebo čokoládové odtiene rúžov. Efektívnosť obrázka pridá červené, burgundské alebo mierne ružové krycie pery.

Dievčatá so zelenými očami si môže vybrať rúž s terakotovou, červeno-oranžovou alebo ružovou farbou.

Skvelý sex so šedými očami sivé slivky, béžové farby. Ale namodrooký viac možností. Môžu si vybrať béžovo-ružové, tmavé granáty alebo čerešňové odtieňové pery.Make-up na pery by mal zápas farba vlasov, Pravidlá pre výber rúžov ​​podľa tohto kritéria:

 • Blondínky sú oblečené ako ružové, karamelové, svetlošedé, bledé broskyňové farby. Nyudovye a svetlo hnedé rúžy pomôžu urobiť pokojnejší obraz. Blondínky s ľahkým typom kože môžu používať šarlátové farby. Ak má dievča tmavú pleť, mali by sa uprednostňovať broskyne, piesok, koralové odtiene;
 • Brunetkám a ženám s hnedými vlasmi sa odporúča používať jasné farby na rúž. Napríklad červená, slivka, ružová, jasná šarlátová, tmavá tehla alebo hnedé odtiene. Toto by malo brať do úvahy farbu kože;
 • Horčica by mala byť uprednostňovaná, keď je perličkový koral, ružové, hnedé odtiene. Majitelia bledej kože by si mali vybrať nude rúž.


Pri make-up je dôležité kombinovať farbu očného tieňa a rúžu. Ak vyberiete nesprávne odtiene, môžete obraz poškodiť. Čierna alebo šarlátová rúž dobre funguje s béžovými alebo šedo-hnedými odtieňmi. Pre denné make-up, je lepšie použiť matné tiene, pre večerné perle sú vhodné. Emeraldové odtiene v kombinácii s perličkovou ružicou robia obraz elegantnejším a najkrajším.

Ak urobíte svetlé očné make-up, vyberte rúž by mal byť pokojný, nahé odtiene.

Možnosti make-upu na pery

Zamerať sa na pery môžu byť rôzne spôsoby. Každé dievča sa bude môcť naučiť toto umenie, ak sa riadi pokynmi.

Možnosti make-upu na pery:

 • Vizuálne zvýšenie alebo zníženie pier;
 • Gradient alebo efekt ombre;
 • Účinok pery pobozkal;
 • Konturing.

Vo všetkých typoch make-up si vyžaduje veľkú pozornosť venovanú hydratačným a peelingovým perám.


Make-up pery môžu byť v prítomnosti vhodnej kozmetiky. Každé dievča by malo mať vo svojom arzenáli ceruzku, zvýrazňovač, lesk, matnú rúž. To vám pomôže vytvoriť ten správny obraz bez akýchkoľvek problémov.

Make-up na pery

Majitelia tenkých perí snívajú, aby boli objemnejšie. Koniec koncov, plné, zmyselné pery - sen každého dievčaťa. Ak chcete dosiahnuť vizuálne zvýšenie, môžete použiť make-up.

Potrebná kozmetika na vytvorenie efektu:

 • Nadácia pre make-up. Dobre zvolená základňa vyrovnáva tón pleti pery a rovnomerne ich povrch;
 • Contour tužka. Ak chcete vizuálne zväčšiť pery, môžete načrtnúť pery, trochu hovoriť ceruzkou pre obrysy;
 • Lesk. Vďaka svojej štruktúre dodáva lesk na správnych miestach objem. Optický efekt sa dosiahne pridaním lesklého povlaku;
 • Zvýrazňovač. Nepostrádateľný nástroj na vytváranie veľkých pier.

Pri vizuálnom zväčšení pery sa odporúča používať rúž so svetlými odtieňmi. Tmavé, naopak, ich zmenšia.


Existuje niekoľko efektívnych make-upov, ktoré poskytujú pery väčší objem.

plechovka hrajte si s farbou, Pre dievčatá s tenkými perami je lepšie odmietnuť tmavé odtiene rúžov. Uprednostňovať by mali byť broskyne, bledošové alebo nahé farby v make-up.

Najlepšia možnosť vizuálne zväčšiť pery je použiť rúž so žiarivou textúrou, Tu svieti, špeciálny lak alebo kvapalná rúž s kovovým efektom. Priehľadný lesk je niekedy dosť, aby sa použil v strede pery a pridal sa objem.

Ďalšou technikou make-upu na pery je rozšírenie obrysov, Tento efekt môžete dosiahnuť pomocou pôvodného korektora. Prostriedky maskujú prirodzený obrys pier. Potom kontúrová ceruzka čerpá svoju novú podobu. Koža pier je namaľovaná ceruzkou a na vrchu sa aplikuje rúž vhodného odtieňa.

Môže používať zvýrazňovač, Dosť, aby ste zdôraznili prostriedky ohýbania horného pera na vizuálne zväčšenie pery. Malý zvýrazňovač môže byť aplikovaný na pery sám.

Matná rúž na dosiahnutie efektu zväčšenia pier sa neodporúča.

Sklon gradientu

Sklon na perách alebo, inými slovami, efekt ombre pomôže pridať zvýraznenie obrazu. To dodáva objemu perám a urobí makeup oveľa úžasnejším. Hlavnou podmienkou je hladký prechod z jednej farby na druhú.

Make gradient na perách môže byť ako dve rúžky rôznych odtieňov, a jeden.
Typy gradientov:

 • Vertikálne. Hue sa presúva z jedného rohu do druhého;
 • Vo vodorovnej polohe. Hladký prechod odtieňa od stredu pery k okrajom.

Tmavšie odtiene rúžu sú preto umiestnené v strede alebo na okrajoch pier. Môžete použiť matné aj lesklé farby.

Ak chcete vytvoriť gradient na perách, je lepšie použiť odtieň.

Vzhľadom na štruktúru cínu je ľahké umiestniť akcenty do nástroja a urobiť hladký prechod z viac nasýteného na menej jasný odtieň. Najdôležitejšou vecou je mať čas na perie odtieň a vytvoriť požadovaný účinok.


Ak chcete urobiť správny sklon na perách, pomôže správne vybraná kozmetika. Makeup bude vyžadovať rúž z dvoch odtieňov, obrys tužky a lesk. Po aplikácii kozmetiky na pery by ste mali ohraničiť hrany štetcom alebo špičkami prstov. Na dokončenom make-up na pery môžete jemne lesknúť textúru.

Rozmazaný obrys alebo efekt bozkávacích pier

Urobte efekt bozky pery, ktoré dievčatá preferujú v lete. Táto technika make-up je však vhodná pre iné obdobia.

Krok 1. Pripravte si pokožku pier pred aplikáciou rúžu. Aplikujte balzam a nechajte ho namočiť. Po niekoľkých minútach by ste mali prekryť prebytok pomocou utierky.

Krok 2. Aplikácia korektora. Nástroj sa aplikuje na pery pomocou nafúkanej kefy s prirodzenou štetinou na vyhladenie hraníc. V budúcnosti to pomôže vytvoriť make-up s účinkom bozkávacích pier.

Krok 3. Použitie jasné odtieň rúž. Aplikujte mierne svetlo na rúž so stredom pery so špeciálnym štetcom. Bližšie k okrajom tieňa znamená. Namiesto štetca môžete použiť prsty. Pohyb musí byť potichu.

Krok 4. Farbenie v centre rúžovej rúžovej farby viac nasýtený jasný tmavý odtieň. Hranica medzi tónmi je mierne zatienená.

Krok 5. Stanovenie výsledku make-up s účinkom pery bozkáva. Použite zvýrazňovač na hornú hranu pery pomocou nafúkanej kefy. Tým sa dosiahne objem a intenzita vyžarovania pier.

Môžete použiť tint na vytvorenie rozmazaného obrysu pery.

Výhody používania odtieňa namiesto pravidelného rúžu:

 • Odolnosť. Make-up na pery trvá od 8 do 10 hodín;
 • Translucentné odtiene. Tóny majú jasné farby, ale s ich pomocou dosiahnuť prirodzené pokrytie;
 • Multitasking. Nástroj je široko používaný nielen pre make-up pery, ale aj na tvár.

Odporúča sa aplikovať odtieň na pery pomocou prstov.

Postupné nanášanie odtieňa na pery

Pred použitím produktu je vhodné hydratovať pokožku pier s balzamom. Potom môžete aplikovať odtieň. Ak chcete získať dobrý make-up, mali by ste produkt rýchlo odtieniť na perách. Tým sa vyhneme jasným, nepríjemným miestam.

Matové pery

Matové pery sú zaujímavé a krásne. Ak chcete urobiť krásny obraz s makeupom, mali by ste vedieť niektoré nuansy.

Matná rúž je suchá a odolnejšia ako lesk.

To je výhoda aj nevýhoda. Významný plus - make-up nepríde a neztratí farby. Avšak vďaka účinku sušenia matnej rúž zdôrazňuje všetky nepravidelnosti povrchu pier. V tomto ohľade by ste mali starostlivo starať o kožu na tejto oblasti tváre.


Matte Lip Tipy:

 • Make-up v kombinácii s rúžom matné textúry by mal byť malý kľúč. Stačí stačiť obrys obočia, vyrovnať tón pleti a použiť riasenie na riasy;
 • Odtieň stojí za výber podľa farby pleti. Dievčatá s tmavou kožou by si mali vybrať teplé odtiene rúžu a svetlo studené. Červená rúž je výherná. Vyzerá veľmi pôsobivo na perách nejakej ženy;
 • Matná rúž s perami je ťažké odstrániť bežným odstraňovačom make-upu. Je veľmi odolný, preto by ste mali používať produkty na báze oleja;
 • Pre lepšiu aplikáciu matnej rúžky na pery sa odporúča miešať malé množstvo pigmentu s balzamom. Potom použite prostriedok kefky nanesený na pery;
 • Pri výbere matnej rúžovej fólie by ste mali uprednostňovať výrobky, ktoré obsahujú vitamíny, vosky alebo oleje.


Pred aplikáciou kvapalnej matnej rúžovej fólie odporúčame maľovať celý povrch pier s ceruzkou.

Tento životný hack je používaný umelcami make-upu, aby sa nástroj nerozšíril. Odporúča sa tiež použiť balzam na prípravu pokožky pier. Makeup potom bude trvať dlhú dobu a nezkazí vytvorený obrázok.

Každá lesklá rúž môže byť matná. Na tieto účely by ste mali používať utierky na odstránenie nadbytku a prášku. Prášok absorbuje nadbytočný pigment a zrastá zvyčajne vizuálne matný rúž.

Kontúrovanie pery

Konturing - To je nový trend v make-up na pery. S touto technikou môžete simulovať tvar pier a urobiť ich objemnými.

Prvý spôsob. Pred použitím rúž by mala pripraviť pokožku pier. Aplikujte na tónovú štruktúru pier alebo korektor. To poskytne trvanlivosť na make-up a vyrovnanie tónu pleti. Vezmite ceruzku na tmavšiu rúž a nastavte obrys perí. V tomto prípade môžete mierne prekročiť hranice. S ceruzkou nakreslíme aj 1 vertikálnu líniu pozdĺž stredu a 2 pozdĺž strán horných a spodných pier. Aplikujte ružicou so zvýšeným odtieňom, aby sa ťahané línie sotva pozerali. Nad tým používame lesk, ktorý vytvorí efekt objemu.

Druhá cesta. Aplikujte korekciu na pery v hustej vrstve a nechajte prostriedok namočiť. Biela alebo svetlo ružová farba ceruzky nad stred hornej a dolnej pery. Pokračujeme v kontúrovaní pomocou ceruzky rovnakého odtieňa ako rúž. Prsty natiahli jasnú čiaru uprostred. Aplikujte kvapalnú rúž alebo lesk.

S kontúrovacími rúčkami môže byť daný akýkoľvek tvar. Veľkú úlohu v tejto činnosti zohráva správne používanie obrysovej ceruzky.

Hlavné chyby

Mnoho ľudí si myslí, že vytváranie make-upu na pery je jednoduché. Niektoré zručnosti a znalosti sú však potrebné. Začiatočníci často robia chyby a v dôsledku toho kazia ich vzhľad. Pri výbere správneho odtieňa rúž by sa mali brať do úvahy tvar pier, farba očí, vlasy a tieň. Iba so správnym pomerom všetkých parametrov môžete získať požadovaný efekt.

Bežné chyby v make-up na pery:

 • Naneste rúžu bez odlupovania a zvlhčujúcich pier. Dievčatá zabúdajú, že pokožka na tejto oblasti tváre je veľmi jemná a vyžaduje starostlivú starostlivosť. Ak chcete rúž ležať rovnomerne, odporúča sa pravidelne používať kefovanie a zvlhčovanie balzam na pery;
 • Pred aplikáciou rúžu použite balzam, Nástroj nie je úplne absorbovaný, povedie k tomu, že make-up bude klesať nerovnomerne a bude prúdiť. Aplikujte rúž na pery, odporúčame štvrťhodinu po použití balzamu. Ak to prípad vyžaduje spěch, potom by ste mali použiť utierku na odstránenie nadbytočných prostriedkov;
 • Vyberte rúž na základe len tieňa, Farba kozmetiky by mala byť zvolená podľa tvaru, obrysu a veľkosti pier. Dievčatá s tenkými perami by mali používať rúž so svetlými odtieňmi a s nafúknutými tmavými. V dôsledku toho môžete dosiahnuť vizuálne zvýšenie alebo zníženie pier;
 • Pri vytváraní aktívneho efektu použite korektor, korektor alebo tónovú základňu namiesto rúžovej farby na telo., Toto je najhoršia chyba, ktorú nováčik môže urobiť pri make-up na pery. Tieto kozmetické prípravky vyschnú pokožku a uvoľňujú. Ak chcete získať požadovaný efekt, stojí za to, aby ste len rúžové nahé farby;
 • Naneste lesk na celý povrch pier, Niektoré ženy používajú príliš veľa lesku na vizuálne zväčšenie svojich pier. Avšak takýto pevný lesklý povlak často vedie k opačnému účinku. Odporúča sa aplikovať trochu lesku len na stred pery, čo vytvára mierny efekt vzplanutia;
 • Aplikujte na pery viac ako dve vrstvy rúžu, To vedie k odtlačku kozmetického výrobku na zuby. Odstráňte prebytok odporúčanej obrúsky

Make-up pery je jednoduché, ak poznáte určité pravidlá. Začiatočníci by mali získať trpezlivosť a postupovať krok za krokom.

Pozrite si video: Technika "BAKE YOUR FACE" make-up - slovenský tutorial I Nude lips, soft eyes (December 2019).