Ako žiť bez sexu - je možné žiť bez sexu

Z hľadiska fyziológie neprítomnosť sexu, tj rozumnej sexuálnej abstinencie, nikdy nikomu neublížila. Ľudia, ktorí majú zle vyjadrenú sexuálnu túžbu, môžu žiť bez sexu po mnoho rokov a sviatok tejto sexuálnej abstinencie nepoškodí ich zdravie.

Ale u mužov a žien so silnou sexuálnou túžbou vedie abstinencia k zníženiu účinnosti, depresii duševného stavu. Okrem toho, pokiaľ ide o ľudí, ktorí sú ženatí, majú významne zmenené vzájomné vzťahy.

Manželia sa stávajú agresívnejšími, neviazanými vo vzťahu k druhej polovici.

Nedostatok sexu - môže človek žiť bez sexu

Každá osoba, ak je to žiaduce, môže primerane zvládnuť svoje sexuálne správanie bez zdravotných dôsledkov.

Ale ako žiť bez bohatého intímneho života, ako neškodiť zdraviu? Ako vytvoriť ženatý život takým spôsobom, že neprítomnosť pravidelnej intimy nevedie k smutným dôsledkom a neškodí zdraviu?

Neexistuje univerzálny prostriedok, ktorý by tento problém mohol vyriešiť cez noc. Po prvé, je potrebné hľadať dôvody, pretože manželka a manžel by sa mali snažiť hovoriť úprimne a otvorene navzájom, spoločne riešiť problémy, ktoré vedú k sexuálnej abstinencii.

Ak nemôžete situáciu zistiť sami, môže sexuológ poskytnúť dvojicu odbornú pomoc.

Môže človek žiť bez sexu

Dnešná moderná spoločnosť demonštruje svetu, aký dôležitý je plnohodnotný sexuálny vzťah v živote človeka a ako ich neprítomnosť poškodzuje zdravie ľudí.

Predpokladá sa, že muži sa zaujímajú o sex oveľa viac ako o ženy, takže trpia abstinenciou oveľa bolestnejšie. Ako dlho môže človek žiť bez sexu?

V skutočnosti sú zástupcovia silnej polovice ľudstva svojou povahou sexuálnejšia, aktívnejšia a sexuálnejšia. Preto môže byť pre nich ťažké prispôsobiť sa situácii a naučiť sa nejaký čas žiť bez sexu.

Avšak skutočnosti každodenného života učili ľudí, aby sa z tejto situácie dostali rôznymi spôsobmi. Niekto s hlavou ide do práce, niekto sa stáva zaujímavým hobby (potápanie, biliard, horolezectvo).

Takže v modernom, mierne licentióznom, sexuálne mužskom svete je celkom schopný vydržať 2-3 mesiace bez dôverného života, ak neberiete do úvahy možné tehotenstvo dievčaťa alebo ženy.

Potom bude všetko závisieť od harmónie vzťahov v rodine, od stupňa dôvery medzi manželmi. S pochopením celej situácie, s vedomým postojom k nej, muž je plne schopný žiť bez sexu počas celého tehotenstva a niekedy po pôrode.

Je to pre ženy škodlivé žiť bez sexu

Žena udržiava abstinenciu oveľa pokojnejšia. Môžu diskutovať o svojich intímnych problémoch so svojimi priateľmi a získať rady od nich, ako preniesť čas bez sexuálnych potešení.

Niekedy sa v živote žien môžu vyskytnúť ťažké situácie v psychologickom zmysle, napríklad prechádza cez znásilnenie a potom niektorí z nich si zvolia abstinenciu pre seba, to znamená dobrovoľné odmietnutie sexuálneho života na určité, pomerne dlhé obdobie.

Koľko môže žena robiť bez sexu závisí od okolností, ktoré spôsobili abstinenciu. Môže to byť týždeň, mesiac alebo dokonca rok.

Ako žiť bez sexu v manželstve - príčiny nedostatku sexu

Keď muž a žena žijú v manželstve, z času na čas môžu mať situácie, ktoré vyžadujú krátkodobú alebo dlhodobú abstinenciu. Príčiny nedostatku sexu v páre môžu byť odlišné.

Napríklad kritické dni pre ženy. S touto situáciou majú páry pomerne ľahko zvládnuť. Niekedy intimný život je ukončený z náboženských dôvodov, napríklad počas pôstu. Ak sa obaja manželia vedome priblížia k tomuto rozhodnutiu, potom ich sexuálne postoj ľahko toleruje.

Prerušenia v bežnej blízkosti spôsobujú samozrejme tehotenstvo. Ak pár, ktorý očakáva dieťa, navštívi gynekológa, vysvetlí, že pri absencii kontraindikácií zákaz interného života je platný od 8 do 10 týždňov tehotenstva a dva mesiace pred očakávaným pôrodom.

Ak sú obaja manželia plne informovaní o dôležitosti materstva a otcovstva, proces abstinencie nebude mať negatívny vplyv na ich rodinný život.

Ako žiť bez sexu so svojím manželom

Bohužiaľ, v rodinnom živote sú obdobia, keď sexuálny život prestáva byť príjemný. Toto obdobie, ak zmeny, samozrejme, nie sú spojené s vekom partnerov alebo choroby jedného z nich, stačí prejsť.

Musíme nájsť niečo spoločné, ktoré by pomohlo vzájomnej podpore. Môže to byť obava v chate, môžu byť opravy v byte alebo dome, môžu byť záľuby pre cestovný ruch, alebo aktívnejšia účasť na živote detí.

To pomôže prežiť ťažké obdobie a sublimovať sexuálnu energiu vášeň pre jogu.

Život bez sexu

Nezáleží na tom, či je osoba ženatá alebo má status slobodného, ​​pre plnohodnotné sexuálne vzťahy, je veľmi dôležitá realizácia sexuálnych potrieb.

Ak hľadáte odpoveď na otázku, čo vedie život bez pohlavia, potom neexistuje žiadna definitívna odpoveď. Napríklad u mužov úplná abstinencia od intimy po 30-35 rokov môže nielen oslabiť svoje sexuálne schopnosti, ale aj v dôsledku toho, keď človek dosiahne vek 45 rokov, vedie k impotencii.

Ak hovoríme o žene, potom vo veku od 25 do 35 rokov je sexuálny život jednoducho potrebný, pretože počas intímnej intimity dostáva od partnera určité množstvo mužských pohlavných hormónov, ktoré ženské telo nemôže produkovať v dostatočnom množstve na to.

A nezabudnite: mať sexuálny život robí ľudí nielen veselými a duševne pokojnými, ale umožňuje aj udržať si mladosť.