Čo modlitba čítať pri viazaní červenej nite

Mnohí veria, že prítomnosť červenej nite na zápästí je symbolom príslušnosti k inej viere alebo akémukoľvek druhu pohanskej čarodejnice. Zapomíname však, že červená niť má omnoho rozsiahlejší význam a vzťahuje sa aj na pravoslávnosť. V tomto článku chápeme skutočný význam červenej nite, naučme sa správne spájať, naučiť sa potrebnú modlitbu a spôsoby nosenia talizmanu.

Hodnota červenej nite, požiadavky na šarm

Červená niť je najobľúbenejší a najrozšírenejší amulet na svete. Predpokladá sa, že takýto talisman chráni pred zlým okom, negatívnou energiou zvonku, negatívnym vplyvom nepriateľov. Inými slovami, takýto strážca je najsilnejšou obhajobou proti všetkým druhom zla vychádzajúceho z iných. Bude vyhovovať tak dospelým, deťom, ako aj starším ľuďom.

Je dôležité mať na pamäti, že červená niť sa nosí na ľavej strane. Predpokladá sa, že všetky negatívne príchádza z ľavej strany tela, takže prítomnosť šarmu neumožňuje, aby negatívna energia prenikla do tela a ublížila človeku.

Červená niť má dve hlavné funkcie:

 • ochrana pred nevzrušeným závistlivým pohľadom;
 • ochrana nositeľa pred závistom a hnevom v duši.

Na akejkoľvek strane takýto talisman prináša iba dobrý život a prispieva k harmonickej existencii, ako aj duchovnému zdokonaľovaniu. Ak ho nosíte na pravej strane - prinesie vám veľa šťastia. Preto vyberte vlákno pre strážcu čisto červenej farby z prírodnej vlny.

Ako sa viazať?

Aby vlákno správne vykonávalo svoju funkciu a čo najdlhšie, malo by sa venovať pozornosť nielen materiálu, z ktorého sa vyrába, ale aj spôsobu nastavenia. Zvyčajne sa v tomto procese používajú rôzne sprisahania, ale pre ortodoxných je modlitba na červenú niť na zápästí 7 uzlov.

Čítanie modlitby sa tiež riadi pravidlami, berúc do úvahy všetky pokyny:

 1. Iba ďalšia osoba môže spojiť niť na ramene. Robiť to sami nestojí za to. A opýtajte sa o to lepšie ako niekoho s dobrým srdcom a dobrými úmyslami. Najlepšie je, ak to robí blízky príbuzný: matka, otec, babička, starý otec.
 2. Ovinutím nití okolo zápästia musíte spojiť sedem uzlov.
 3. Modlitba sa číta na uzly.

Samozrejme, môžete to urobiť sami, ale účinok nebude taký silný. V každom prípade by ste sa nemali vzdať tohto talismana, pretože má silnú energiu, ktorá prispieva k prosperite a šťastnému životu.

Modlitba, ktorú treba čítať pri väzbe červenej nite

7 uzlov je povinné šťastné číslo zodpovedajúce každému uzlu. Preto je červená niť na zápästí správne zviazaná s modlitbou, kde každý uzol obsahuje samostatný riadok:

 1. Modlíme sa: s veľkou silou tvojej pravice ruky odtrhnú!
 2. Prijmite modlitbu vášho ľudu, posilňujte a očistite nás, Grozny!
 3. Modlime sa: Všemohúci! Vyhlásenie jednoty Tvojho spasenia ako žiaka oka!
 4. Dobrorečte im, očistite ich, ukážte im milosrdenstvo, udeľte im vždy vašu spravodlivosť!
 5. Neporušiteľný a svätý, s veľkou láskavosťou vládnuť svojmu ľudu!
 6. Len, Najvyšší, obráťte sa k svojmu ľudu a pamätajte na Vašu svätosť!
 7. Prijať našu modlitbu a počuť náš výkrik, ty, pred ktorým je tajomstvo zjavené!

Keď sú uzly zviazané celkom sedemkrát, ten, kto bol umiestnený na talismanovi, musí vysloviť posledné slová: "Požehnaný je meno Slávy Jeho kráľovstva navždy!"

Druhá verzia správneho viazania červenej nite na zápästí zahŕňa ortodoxnú modlitbu. Číta sa počas formovania všetkých uzlín od prvého do posledného:

"Drž sa, Pane, chráni ma touto nevyčerpateľnou mocou, schopnosťou chrániť pred ťažkosťami a chorobami, od nepriateľov a zlých duchov. Táto niť sa stane nezničiteľnou stenou, (ochranou), ktorá neumožňuje nikomu vytvárať škody a nevhodné myšlienky. Sedem kľúčov, sedem zámkov zamkne, nikdy sa neporuší, pretože tvoje tvrdé slovo je v nebi a na zemi. Amen! "

Je povinné viazať talismana len s dobrými úmyslami, nechcením človeka zla a modliť sa výlučne za jeho blaho.

Ako nosiť talizman?

Modlitba na väzbu červenej nite na zápästí sa číta z nejakého dôvodu. Jeho hlavnou úlohou je sústrediť nebeské sily na vykonanú sviatosť, prosiť ich, aby pomohli a investovali časť svojej moci do amuletu. Málokto však vie, ako správne nosiť takéto ochranné príslušenstvo a čo robiť, ak je roztrhané alebo opotrebované.

Pri výbere červenej nite ako amuletu stačí pripomenúť:

 • Nosí sa na ľavej ruke kvôli ochrane pred zlým okom, poškodením, nevhodnými slovami, zmätenosťami, chorobami. V tomto prípade sa používa iba modlitba.
 • Na pravej strane sa nosí, aby získal veľa šťastia, bohatstva, lásky, peňazí. Niektoré spôsoby väzby vlákna vpravo sú sprisahania.
 • Zároveň sa neodporúča viazať talisman na obe ruky, inak nebude fungovať žiadny z nich.
 • Ak sa opatrovník opotreboval - mal by byť nahradený novým. Musí to byť rovnaká dĺžka ako predtým.
 • Roztrhané vlákno je znakom, že talizman vykonal svoju prácu a chránil ho pred silným prekliatim. Musí sa nahradiť rovnakým.
 • Doplnenie talismana pomocnými atribútmi alebo dekoráciami (korálky, srdce, kríže, iné symboly) nie je zakázané, ale neodporúča sa. Môžete nosiť ďalší náramok na rovnakej strane, ale niť sa s výhodou nenosí.

Niť nie je odstránená a tým viac sa nepodlieha praniu. Len dôverujte vyšším silám a verte v všemohúcnosť Pána, ktorý určite ochráni a zachráni.

Red Story Legends

Každý kedy počul o červenej nite osudu, ale sotva premýšľal o tom, odkiaľ tento výraz pochádza. Je to všetko o legendách hovorí o zázračné účinky takýchto amuletov a ich úlohu v rôznych udalostiach. Najpopulárnejší príbeh o červenej nite odkazuje na spojenie medzi dvomi ľuďmi, ktorí sú predurčení byť spolu navzájom. Tento romantický príbeh dáva nádej, že každý na tomto svete má určenú druhú polovicu.

Oba prepojení ľudia sa vždy nájdu navzájom, bez ohľadu na vek, spoločenské postavenie a dokonca aj krajinu pobytu. Nezáleží na tom, koľko ciest je pokrytých, bez ohľadu na to, či sa stretnú s pokusmi, stretnú sa, pretože sú priťahované červenou niťou.