Hračky z plsti s rukami so vzormi pre začiatočníkov

Hračky z plsti - skutočná spása pre kreatívnych rodičov, ktorí nechcú minúť peniaze na detské plastové výrobky a materiály s neistým pôvodom. Úspora však nie je jediným plusom týchto jasných a roztomilých malých vecí z plsti.

Obrovskou výhodou výrobkov z plsti pre deti je možnosť vytvoriť vývojové a vzdelávacie hračky pre najmenšie - dotykové a hmatové vrecká alebo svetlé plstené knihy s prvkami, ktoré sú zaujímavé na dotyk a liečbu detí. Môže tiež urobiť zavesenie kolotoče na detskú postieľku s roztomilými zvieratami alebo roztomilými nebeskými telesami ako sú slnky a hviezdy - milujú ich deti i dospelí.

Staršie deti môžu šiť nielen zvieratá, bábiky, kreslené postavičky a rozprávkyale aj čísla s písmenami, Veľkým nápadom by bolo vytvoriť jednoduché veľké svetlé. skladačky, To umožní učiť sa hravým spôsobom. Dobrý nápad by bolo urobiť dieťa prstom divadla alebo skladateľná hračka niekoľkých prvkov, ako napr strom s ovocím alebo ježko s jablkami na chrbtektoré sa upevňujú na šnúrky, stužky alebo gombíky.

Okrem toho môžete ľahko zdobiť s plsťami. Vianočný stromček alebo prázdninový kútik v dome pre iné oslavy. Získajte nezvyčajné hračky, ktoré odrážajú osobnosť vašej rodiny, vášho domova.

V priebehu času môže byť dieťa priťahované k vytvoreniu týchto hračiek - to pomôže vniesť lásku k dekoratívnemu a užitočnému umeniu. Bez ohľadu na cieľ, budú krásne hračky získať každý bez výnimky, a zaujímavé šablóny a schémy pomôžu v tomto.

Ako urobiť krásnu cítil hračka s vlastnými rukami?

Hračky vyrobené z plsti môžu dokonca byť vyrobené ihlami bez veľkých skúseností, všetko, čo potrebujete, je vybrať vzory a vzory strednej zložitosti - a práca bude pokračovať sama. Farby, tvary, náčrty budúcich vecí sa dajú vybrať v súlade so záujmami dieťaťa alebo naopak - vytvoriť nezvyčajnú hračku, ktorá pritiahne pozornosť dieťaťa a rozširuje jeho obzory.

Jednoduché plyšové hračky - master class pre začiatočníkov

V tejto časti sa naučíme, ako vytvoriť prvé cítiť hračky vlastnými rukami so vzorcami pre začiatočníkov. Urobme nejaké roztomilé malé zvieratá z jasných plste. Majstrovská trieda pri výrobe cítených hračiek s vlastnými rukami vám s tým pomôže.

 • Detská líška

Taká roztomilá líška bude milovať nejaké fidget a určite sa stane obľúbenou hračkou. A bude to pre každého dospelého veľmi zaujímavé, najmä za predpokladu, že vám pomôže krok za krokom.

materiály:

 1. šablóny;
 2. Plsť: oranžová, biela, čierna;
 3. sintepuh;
 4. Tkanivové a umývateľné markery;
 5. Hůlka na vypchávanie;
 6. Pravítko, nožnice, ihly, závit vo farbe plsti, lepidlo na textílie;
 7. Blush / art pastel pre tváre;
 8. Satinová stuha na luk.

Šablóny pre prácu:

priebeh:

Etapa 1

Vystrihnite všetky potrebné prvky podľa šablóny. Opakujúce sa prvky by mali byť symetrické. Všetky lepidlá lepidlo lepiame na všetky malé časti z plsti až na veľké, alebo ich nalepíme kontrastnou niťou. Je dôležité, aby všetky duplicitné prvky boli v rovnakej vzdialenosti od okrajov veľkých častí. To je potrebné, aby hračka vyzerala čisto.

Etapa 2

Začíname šiť malé časti s jednou bielou niťou, ktorá vykonáva vertikálne stehy.

Potom môžete začať prepájať prednú a zadnú časť hračiek, počnúc ušami. Ihlu s jedným závitom červenej farby začneme vytvárať stehy (prvý - zvnútra von), nastavenie hry späť a zavedenie na rovnaké miesto ako prvýkrát, čím sa vytvorí úhľadná slučka okolo dvoch prvkov budúceho ucha hračky. Ihla sa premenila na slučku a potom sa utiahla.

Teraz urobíme ďalší steh v rovnakej vzdialenosti od okraja tkaniny a získame ďalšiu slučku. V ňom znova začneme ihlu, čím sa priťahujeme a získavame zamračený steh, Toto očko sme šiť týmto stehom a posledný steh musí byť vložený do prvého. Na uľahčenie začiatku majstrov je lepšie pozrieť sa na podrobnejšie fotografie.

Tie isté manipulácie vykonávame s druhým uchom, po ktorom budú hotové uši zviazané s prednou časťou hlavy budúcej lišajky z plsti.

Etapa 3

Priťahujeme oči a ústa na bielu čenicu. Začnite zvnútra dvojitou čiernou niťou a opatrne vyražte oči a presuňte sa na prednú. Prvý steh je vytvorený tak, že ihla sa vráti na úplný začiatok, po ktorom je steh utiahnutý. Všetky nasledujúce stehy sú vyrobené rovnakým spôsobom, hlavnou vecou je, že tvarová slučka by mala byť vždy na vrchole - nad závitom s ihlou. Na konci môžete urobiť riasu. Druhé oko a úst vyšívané na rovnakom princípe. Už v tejto fáze môžete nakresliť líšku lišku.

Štádium 4

Čas šiť veľké časti hlavy. Po prvé, je lepšie zamiesť prednú a zadnú časť hračkárskej hlavy kontrastnou niťou. Potom môžete začať obmetovať obmetochnym švom. Rovnako ako predtým potrebujeme oranžovú jedinú niť. Keď sa stehy dostanú do ucha, je potrebné vložiť ihlu a závit na zadnú stranu tak, aby vzdialenosť od okraja prednej aj zadnej strany bola rovnaká (ihlica musí prechádzať cez ucho dovnútra).

Vložte ihlu priamo do ucha - na mieste, ktoré je priamo nad bodom, odkiaľ si ihla a závit vytiahli. Nakoniec sa ihla objaví priamo v uchu priamo nad pôvodným miestom. Vložte ihlu do vytvorenej šnúry a dotiahnite ju. Bude to taký šev, ktorý by mal vyzerať ako obmetochny. Obložili sme celú tvár a ponechali sme miesto na vypchávanie.

Etapa 5

Je čas naplniť vrchol roztomilé hračky plste. V tomto prípade je vhodná palica pre sushi, ceruzku alebo špeciálne zariadenie. Plnenie hlavy hračky by malo byť rovnomerné, nie príliš tesné, a malo by byť jemné.

6. etapa

Ďalším krokom je vytvorenie chvosta. Najprv potrebujete jedinú čiernu niť na šitie čierneho stanu na koniec chvosta, bez šitia bokov konca chvosta, ale len šitie na cikcaku. Po tom, prednej a zadnej časti chvostu šité na seba už známe obmetochnym švu oranžová niť.

Čierny hrot je zošívaný zvnútra, pretože čierny hrot bude musieť byť prešitý čiernym niťom, ktorý bude pôsobiť rovnako ako pri zakrytí zvyšku plsti. Opačný koniec chvosta zostáva otvorený - je potrebný na vycpávky s polytechnikou. Po tom, ako je chvost rovnomerne čalúnená, je šitá na detaily karosérie s kontrastnou niťou.

7. etapa

Potom sú zadné a predné časti tela navzájom prišité zväčšeným ševom a nechávajú otvorené miesto krku. Rovnomerne rozložte syntetické kožušiny pozdĺž tela, po ktorom je diera šitá obmetochnym švom.

Etapa 8

Teraz, keď sú dve hlavné časti plstej plsti úplne pripravené, musia byť spolu spojené. Aby ste si ich navzájom šikmo a krásne šiť, môžete na lište umiestniť líšku - priamo nad ním a umiestniť nos a ústa zvieraťa.

Teraz sa ihly s dvojitým závitom oranžovej farby začnú šiť časti. Najskôr je potrebné vložiť ihlu do spodnej časti hlavy, 3-4 mm od okraja, ako na fotografii, približne v úrovni stredu oka. Potom je ihla prechádza cez okraj tela - v rovnakej vzdialenosti - výsledkom je tajný steh. Je potrebné utiahnuť hlavu s telom na opačný koniec krku a pevne utiahnuť švy. Preto je predná strana prišitá.

Pre bezpečné upevnenie obidvoch častí je potrebné ich opätovne blikať, ale presnejšie. Teraz, keď je ihla na opačnom okraji krku, je potrebné šiť zadnú časť hlavy. Najprv musíte pretiahnuť trup z prednej strany a potom vytiahnuť ihlu zo zadnej časti hlavy. Pokračujeme v ďalšom šití podľa tejto schémy, aby vlákna neboli vôbec viditeľné (pozrite si fotografiu). Pup fox ready!

 • Funny sova

Veľmi populárne hračky sú plné rozkošných sovy - je to ľahké ich vyrobiť a v priebehu procesu môžete dokonca zmeniť niektoré prvky produktu podľa svojho vkusu a chuti. Výsledkom budú nielen deti, ale aj dospelí. Pokúsme sa vytvoriť jemnú hračku z plsti, ktorá bude zdobená kvetinovým motívom z malých kúskov tkaniny.

materiály:

 1. šablóny;
 2. Plsť: ružová, hnedá, šedá;
 3. Kus farebnej tkaniny na bruchu a krídla;
 4. Plnivo, ako sintepón;
 5. Nožnice, kolíky, ihly, závit.

Šablóny pre prácu:

priebeh:

Etapa 1

Odstráňte prvky papierového vzoru z vytlačeného vzoru. Pripevňujeme ich k hrebeňovým materiálom a vyberáme tvar, po ktorom odoberáme kolíky.

Tip!Použite ručný steh "dopredu s ihlou" na šitie dielov, čím urobíte rovnaké čisté stehy a preskočíte.

Šijeme farebnú tkaninu na plstených polotovaroch pre budúce krídla dopredu s ihlou. Uzol môže byť skrytý medzi látkou a plsťou. A udržať tkaninu v procese vytvárania hračky na jednom mieste, je lepšie ho pripevniť kolíkom.

Etapa 2

Ak chcete, aby sova získala nápad, musíte umiestniť podrobnosti podľa šablóny. V budúcnosti sa telo sov je upevnené kolíkmi na šedé ovály špendlíka, po ktorom šiť. Vzdialenosť medzi očami a okrajmi tela by mala byť rovná 0,5 cm. Potom upravíme oči - šiť na ďalších dvoch častiach.

Na našich ušiach máme tiež dva hnedé trojuholníky.

K sovu prikladáme farebné bruško, šiju zobák a nohy na vrchu. Zadná strana tela sov je potrebné doplniť o chvost podľa vzoru.

Tip!Deti, ktoré chcú pomôcť pri výrobe hračiek, môžu lepiť detaily viacfarebného materiálu, po ktorom si ihlica už môže šiť dokonca s krásnymi stehmi.

Etapa 3

Predná a zadná časť tela sa navzájom pôsobia. Medzi nimi, podľa schémy, vložte pripravené krídla, to všetko je fixované kolíkmi. Začíname šiť hračku zo spodku pravého krídla a prechádzať do kruhu na dne ľavého krídla. Zvyšný priestor sa používa na vypchávanie.

Zložili sme hračku so syntetickou zimnou záhradou, ale nie úplne! Je dôležité, aby dizajn a švy neboli na konci práce skreslené. Dierka je šitá, čapy sú odstránené z krídel. Plsťová hračka je pripravená. Aby ste sa vyhli ťažkostiam v procese, môžete vidieť fázované fotografie.

 • Peppa Pig na magnetoch

Mnoho detí miluje postavu z karikatúry rovnakého mena, takže môžete potešiť deti s miniatúrnym prasiatkom z plsti. Vnútri, ak je to žiaduce, môžete vložiť magnety a túto položku môžete ignorovať a vytvoriť jednoduchú hračku - neškodí ani najmenšiemu.

materiály:

 1. šablóny;
 2. Plsť: červená, svetlo ružová, tmavo ružová, čierna, biela;
 3. Dve korálky;
 4. Plnidlo: syntetické zateplenie alebo holofiber;
 5. Nožnice, kolíky, ihly, nite;
 6. Ceruzka alebo ohrozená značka;
 7. Neodymové magnety sú voliteľné.

Šablóny pre prácu:

priebeh:

Etapa 1

Je potrebné vytlačiť vzor, ​​vyrezávať vzorec všetkých častí budúcej hračky z plsti. Prenos obrysov papierových modelov prenášame na materiál pomocou ceruzky alebo pera s plstenou, vystrihneme časti z plsti.

Etapa 2

Vystrihnite vrecká pre magnety a utiahnite ich dovnútra zadnej časti tela a hlavu prasaťa, vložte do nich 1 cm magnety a rozširujte otvory.

Etapa 3

Šijeme nos do tváre, jasne ružovú tvár, oči, a potom si všimneme, že hračka má ústa.

Obe časti tela sme položili dohromady, do stredu položili nohy, chvost, ruky, šijeme ich spolu a zanecháme otvor v oblasti krku. Tam posielame malé množstvo polstrovania z polotovaru, po ktorom sme dieru vypli.

Potom sme prekrývajú hlavu na šatách a ponecháme malý otvor pre vypchávkový polyester. Vyplňte a vysušte poslednú dieru. Plsť hračka je pripravená! Vďaka fotografiám krok za krokom proces vytvárania Peppy bude oveľa rýchlejší.

Vzory a vzory vianočných hračiek

Skvelým nápadom by bolo vytvoriť plstené hračky na vianočný stromček, pretože výsledkom budú rozsiahle skvelé remeselné remeslá, z ktorých budú mať radosť aj dospelí aj deti. Jeleni, vianočné stromčeky, sladkosti a girlandy - to všetko možno zdobiť hlavnou sviatkou roka, a to vďaka tenkej plsti a malému úsiliu. Navyše veľa vianočných ozdôb z plsti je docela rýchlo a dobre dokonca aj zo strany nováčikov obdivovateľov tohto umenia. Zvážte, ako vyrobiť vianočné hračky z plsti s vlastnými rukami - vzory a fotografie vám s tým pomôžu.

 • Vianočné plavky

Roztomilé hračky, zvieratá na vianočnom strome alebo v malom pere - je to vždy dobrý nápad. Preto môžete s láskou prekiazať krásneho jeleňa, a tak si sami seba a svojich blízkych. Uľahčite to - stačí sledovať schému a všetko bude fungovať.

materiály:

 1. šablóny;
 2. Plsť: hnedá, červená;
 3. Plnenie: sintepukh alebo holofiber;
 4. Gombík alebo korálka pre nos, ako aj korálky pre oči;
 5. Hůlka na vypchávanie;
 6. Nožnice, ihly, závit vo farbe plsti, lepidlo na textílie;
 7. Samolepiaci marker;
 8. Satinová či replikovacia stuha na luk;
 9. Tape-suspenzia.

Šablóna pre prácu:

priebeh:

Vystrihnite papier z vytlačenej šablóny, naneste ju na textíliu, prilepte špendlíky a preložte vzor na list plsti so značkou. Opakujte postup pre druhú polovicu budúcich hračiek.

Šiť na prednej strane "identifikačné značky" - dekoratívne vec, ako srdce, snehové vločky, luk - čokoľvek.

Šijeme obe časti hračky spolu s jednoduchým očkom. Keď šijacie príde na krk, môžete ihneď šiť pendant stuhu a slávnostnú stuhu na krku.

Keď zostane šiť brucho, najprv naplníme hračku plnidlom a rovnomerne ju rozplníme. Potom šitý otvor. Namiesto chvosta môžete šiť vtipný pompon.

Zostáva to, aby sa ťahal papuľa: šiť gombík a korálky-oči.

 • Vianočné hviezdy

Z jednoduchého materiálu najobvyklejšej formy môžete získať originálny produkt s určitou náladou. Skúsme to urobiť tým, že spustíme niekoľko prázdninových hviezd, ktoré premení aj najmenší vianočný stromček.

materiály:

 1. šablóny;
 2. Pocit všetkých farieb, ktoré zodpovedajú štýlu vianočného stromčeka;
 3. Korálky, korálky;
 4. Plnivo: syntetické zime, sintepukh alebo holofiber;
 5. Nožnice, kolíky, ihly, nite;
 6. Ceruzka.

priebeh:

Etapa 1

Na papier čerpáme hviezdu s priemerom 8 cm. Vystrihnite tento jednoduchý vzor hviezdy z papiera. Šablóna je na plste obklopená ceruzkou alebo značkovačom. Je dôležité, aby všetky hviezdy boli rovnaké. Hviezdičky sú vyrezané z materiálu a sú spojené v dvoch kusoch s kolíkom.

Etapa 2

Šijeme dve časti hviezdy do jednej a necháme malý priestor na vypchávanie. Naplňte rovnomerne a potom vyseďte poslednú dieru.

Etapa 3

Šijeme korálky s hviezdičkami. Pre pohodlie to môžete urobiť skôr, ako sú obe časti hviezdy spolu spojené - podľa želania.

Štádium 4

Do jedného konca hviezdy sme položili vlnený závit, pomocou ktorého môžete vianočný strom zavesiť hotový výrobok z plsti. Najjednoduchšia a veľmi roztomilá vianočná hračka je pripravená.

 • Garland, pletenec

Ďalšia krásna a jednoduchá "hračka" vyrobená z plsti, ktorá určite zmení náladu všetkých obyvateľov domu k lepšiemu, je dvojfarebný stužkový pigtail. Je ľahké urobiť takú dekoráciu a čo je najdôležitejšie, nie je nutné stráviť čas plnením hračiek a švením pozdĺž okrajov.

materiály:

 1. Cítil akékoľvek slávnostné farby;
 2. Nožnice, nožnice na písanie;
 3. Ihla, závit, kolíky;
 4. Ceruzka.

priebeh:

Vyrežte dva listy plsti rôznych farieb s pásikom rovnakej veľkosti (dĺžka 25 cm, šírka je voliteľná). Medzi sebou upevňujeme dva rozdielne farebné pruhy s kolíkmi nad a pod.

Potom, v strede zdvojeného pásika, sú urobené dva kusy s papierovým nožom (ako na fotografii). Potom urobíme vzor "pigtail": prejdeme koncom dvojitého pásu, ktorý je najbližšie k nej, do hornej časti a potom pás prechádza druhým otvorom.

Teraz môžete vytvoriť girlandu z niekoľkých hotových "prútikov" tým, že ich všte dohromady. A môžete ho nechať v krátkej forme a visieť okolo domu.

Vývoj pre deti

Rozvíjanie hračiek vyrobených z plsti je veľmi populárnou oblasťou, pretože je možné šité takéto výrobky samostatne pre začiatočníkov remeselníkov a ihiel, a existuje veľa variantov takýchto hračiek - pre rôzne vekové skupiny a záujmy detí. Budú pomáhať vytvárať vzde- lávacie a vzdelávacie hračky.

Vývoj hračiek vyrobených z plsti s vlastnými rukami sa uskutočňuje na rovnakom princípe ako ostatné druhy výrobkov z plsti. Tu sú niektoré nápady na fotografie s užitočnými palatasks.

 • Felt hádanky "Vo svete zvierat"

Jasné hádanky dvoch zložiek s roztomilými malými tvárami malých zvierat určite priťahujú dieťa. Týmto spôsobom bude možné začať učiť dieťa hravým spôsobom. Pozrime sa podrobnejšie na to, ako urobiť takúto vyvíjajúcu sa hru z plsti s vašimi vlastnými rukami.

materiály:

 1. šablóny;
 2. Tvrdé plste v rôznych farbách pre základňu a postavy;
 3. Očné korálky;
 4. Clay;
 5. Nožnice, špendlíky, ihly, nitovacie nitky, pravítko;
 6. Ceruzka alebo značka samovznietenia.

Šablóna pre prácu:

priebeh:

Etapa 1

Na štítku papiera s pravítkom a ceruzkou označíme 12 × 12 cm štvorcov. Nakoniec by malo dostať 10 štvorcov. Potom vytlačíme zvieracie vzory a nakrájame na papier.

Etapa 2

Zaznamenávame vzorky zvierat, pripravené na materiál s kolíkom, na plsť jasných farieb. Hlavy a labky sú vytvorené v dvoch kópiách, druhá kópia "zrkadlí" prvú kópiu. Vystrihnite všetky obklopené časti nožnicami alebo nožnicami. Preto sa ukáže ako pripravený základ pre tvorivú prácu.

Etapa 3

Наши выкройки с прямоугольниками можно превратить в выкройки пазлов, нарисовав посередине подобие «замка». Теперь можно вырезать одну из фигурных половин и приложить к прямоугольнику, обвести и вырезать. Делаем то же самое с другим ярким прямоугольником, который предназначается для задней части пазла.

Этап 4

После этого выбираем одну из заготовок зверьков, прикладываем к передней сдвоенной части будущего пазла, выбираем наиболее подходящее место для зверюшки. Пришиваем верхнюю часть к одной из передних половинок пазла простыми стежками. Важно предварительно сделать отступ от края заднего фона пазла, оставив место под соединительные стежки между основами.

Этап 5

Теперь половинка пазла с животным переворачивается, чтобы по его контуру отрезать нужную половинку зверька. Прикладываем часть туловища к нижней основе пазла и пришиваем его в соответствии с краями контуров. На этом этапе животному нужно пришить светлые детали мордочки и тела, которые отрезаются по тому же принципу, что и тело.

Этап 6

Сшиваем лицевую и заднюю части пазла обычными стежками, спрятав узелок между деталями. Пришиваем зверьку носик и лапки, приклеиваем глазки или пришиваем бусинки. По этому же принципу работаем со всеми остальными пазлами.

Результатом работы станут милые игрушки-головоломки, которые обязательно порадуют и увлекут деток.

 • Игра «подбери зверюшкам одежу»

Чудесная игра для малышей, которая учит расцветкам животных, а еще она поможет по-творчески взглянуть на большой мир маленькими глазками. Делать ее проще простого: игра не требует больших навыков или художественного образования - здесь чем проще, тем лучше. Такая игрушка из фетра подойдет малышам старше годика.

priebeh:

Этап 1

Необходимо взять шесть одноцветных листов фетра одинакового размера, предварительно нарисовать на бумаге 6 простейших фигур животных, вырезать их и перевести карандашом на ферт. Затем нужно вырезать эти овалы и примитивные образы животных канцелярским ножом.

Этап 2

Далее следует вырезать из ярких фетровых листов несколько треугольников, овалов и кружков для ушек и голов наших будущих животных. Глазки можно купить в специальных магазинах, а можно также вырезать кружочки или бусинки. Все это нужно приклеить к крупным листам фетра, либо пришить вручную (для маленьких деток лучше выбирать вариант пришить вручную, ведь они тянут все в рот).

Этап 3

Теперь нужно позаботиться об изготовлении «шубок» для нашего домашнего зоопарка. Здесь лучше воспользоваться яркими интересными цветами фетра, чтобы привлекать ими внимание малыша. Поработать придется только над четырьмя шубками: зебры, коровы, рыбы и жирафа. Вырезаем незатейливые полосы или пятнышки для наших шубок и пришиваем их к фоновым листам фетра.

Вот еще один простой мастер-класс по изготовлению игрушки из фетра - на этот раз цыпленка. Благодаря видео начинающим рукодельницам будет легче обучиться этому увлекательному прикладному искусству.

Loading...