Ponožky pletacie vzor s popisom

Ak chcete potešiť svojich blízkych s pletenými ponožkami, ktoré ich zahrejú v chladnej sezóne, pripomínajúc vašu lásku a starostlivosť, naše fotografie a video tutoriály vám pomôžu porozumieť tejto ťažkej záležitosti. Pozývame vás, aby ste sa naučili od začiatku a podrobne zvážili, ako pliesť pre dospelých (mužov aj ženy) a deti.

Tak, ako pliesť (krok za krokom začiatočníci) ponožky pomocou dvoch, päť a kruhové pletacie ihly.

Podrobné hlavné triedy "ako pletené ponožky pletacie ihlice" (fotka krok za krokom)

Ak sa naučíte základy, v budúcnosti sa nebudete báť krásnych výrobkov s žakárovým vzorom, neobvyklými v štýle "patchwork", novými modelmi s opletkami, veľmi cool s ornamentami atď.

Pletené ponožky na 5 ihličkách

Táto technika zahŕňa viazanie výrobku bez jediného švu. Ponožky zapadajú do špirály, čo vedie k dokonalému uloženiu na stonke.

Ponožky na piatich pletacích ihiel sú pletené z hornej časti ponožky na špičku s kruhovým viskóznym, štyri ihly sú slučky, piaty pracuje.

Počet slučiek sa vypočíta na základe obvodu nohy. Vykonávame dve merania nôh:

1. zdvíhací kruh; zmerajte nohu od päty k vzostupu na naklonenej rovine.

2. obvod nohy; merané na nohách, v najtenšom bode nohy, nad kosťou.

Potom určujeme priemerný obvod: pripočítajte obvod vzostupu a obvod nohy a rozdeľte číslo 2. Napríklad zdvihový kruh 31 cm, obvod nohy 21 cm; dostaneme 31 + 21 = 52, 52: 2 = 26 cm. Pre tento počet centimetrov vykonáme výpočet množiny slučiek. Odporúča sa zaokrúhliť výsledný počet slučiek na číslo deliteľné 4, takže je vhodné pliesť na 4 ihly.

Zhromažďujeme požadovaný počet slučiek, rozdeľujeme ich do 4 pletacích ihiel a pletené gumové pásky viskózne. Zvyčajne gumy 5-6 cm, ale môžete pliesť a menej - podľa želania. Potom sme pliesť 7-8 cm s prednou pätou. Päta pliesť na dve ihly z polovice slučky, a druhá polovica je ponechaná na nepoužívané ihly. Na dvoch pletacích ihiel sme pletené predné viskózne plátno 5,5 - 6 cm, to je výška päty. V závislosti od vzostupu nohy môže byť menej, ale od 35. vekosti nohy je konštantná hodnota.

Potom, aby sme dostali pätu do formy, znižujeme pätu: rozdeľujeme všetky slučky na tri časti. Ak existujú ďalšie slučky, pripojíme ich k centrálnej časti (ak počet slučiek nie je deliteľný 3). Smyčky strednej časti budú ďalej pletené a slučky bočných častí (ktoré budú tvoriť strany päty) budú postupne pripojené k slučkám centrálnej časti.

Začali sme klesanie pántov z šedej strany, aby sme ju dokončili dopredu. Pliesť dve tretiny slučiek s peňaženkami, potom dva slučky dohromady - posledná slučka z centrálnej časti a prvá slučka z tretej časti - pliesť ich spolu s obrubou. Po tom, otočte pletenie a pletené na prednej strane päty, zatiaľ čo v tom istom čase na rade odstránime prvú slučku, nie pletenie.

Pliesť sa s obočím, pliesť poslednú slučku strednej časti a prvá slučka prvej časti spolu s štetcom (odstrániť prvú slučku, pliesť druhú slučku prednej slučky a potom hodiť slučku, ktorá bola odstránená na úpletovú slučku). Otočte znovu pletenie, odtrhnite prvú slučku bez pletenia atď.

Pokračujeme v úplet, kým nebudú všetky bočné smyčky zatvorené. Teraz zbierame slučky zo strany päty, z každého druhého radu zbierame naviac 1 slučku + 1 slučku, t. Z 2 riadkov zhromažďujeme 3 slučky. Obrátime sa na okrúhle pletenie, začneme pracovať slučky z ľavej pletacie ihlice, novo zozbierané slučky z bočných častí päty a slučky strednej časti päty. Knit jeden rad tváre viskózny. Potom v každom druhom kruhovom rade pre lepšie nasadenie päty pliesť 3. a 2. smyčok z konca prvého lúča spolu s prednou slučkou a druhá a tretia slučka štvrtého zazvoní spolu s brošňou.

Zopakujte pokles, až kým sa nedosiahne počiatočný počet slučiek (zadaním začnete pletenie položky). Potom pliesť nohu tváre viskózne v kruhu na kosť palca alebo na koniec malého prsta. Potom ponožte ponožku. Smyčky redukujeme nasledovne: v každom druhom rade pleteme 3. a 2. smyčku z konca 1. a 3. pletacie ihlice spolu s obličkovými slučkami a 2. a 3. smyčky 2. a 4. slučky pletacie ihlice spoločne broach. Keď polovica slučiek zostáva na ihlach, vykonávame takéto redukcie v každom kruhovom riadku, kým zostanú 4 okruhy. Ich niť a upevniť.

Použitie dvoch pletacích ihiel (najjednoduchšie)

Už ste sa naučili ako pliesť najjednoduchší model na piatich pletacích ihiel, tak choďte na pletenie na 2 ihly (môžete použiť kruhové ihly). Pletenie tohto modelu umožňuje vytvárať vzory akejkoľvek zložitosti, ale mnohé sú zmätené švom. Ale ak sa vám podarí dokončiť švy krásne a správne, šev bude neviditeľný vizuálne a na dotyk.

Ak chcete začať pletenie, počítajte počet slučiek na základe obvodu nohy.

Napríklad, vezmite 48 slučiek, napíšte 2 okraje (50 okruhov celkom) pre 2 ihly, plete rovnú 5-6 cm sieťku s elastickým pásom, potom predné satén alebo vybraný vzor 7-8 cm Začneme pletené päty: počet slučiek (bez okrajov okrajov) rozdelíme sa na 4 časti, ukáže sa na 12 slučkách. Päta bude úplet v dvoch stredných častiach. Pliesť obličej 12 + 12 + 12 slučiek (tri časti), obrátiť práce a pletené 12 + 12 slučky (dve stredné časti). Opäť obrátime práce a pletené slučky 12 + 11.

Opäť obrátime prácu a pletené slučky 11 + 11 atď. To znamená, že v každom riadku sme pliesť 1 slučku menej (robíme skrátené riadky), kým nemáme 8 slučiek v práci. Teraz začneme zvyšovať počet pracovných slučiek, v každom riadku pletenie predtým odstránenej slučky. Aby sa zabránilo pleteniu diery, urobíme to: postaviť bočnú slučku na ľavú ihlu a pliesť túto slučku a ďalšia spolu s prednou. tj počet pracovných slučiek sa zvýši o 1.

Potom otočte pletenie, odstráňte prvú slučku, potom 8 obruba, zdvihnite bočnú slučku na ľavú pletenú ihlu a pletené 2 slučky spolu s obrubou. A tak, až sú všetky slučky (12 + 12) v prevádzke.

Naše pletenie má tento vzhľad. Ďalej pleteme hlavný vzor rovným plátnom na všetkých okrajoch 48 + 2 okrajov, dĺžka je približne do stredu veľkého prsta.

Teraz začať pliesť prst. Opäť rozdeliť slučku na 4 časti - 12 + 12 + 12 + 12. Smyčky zmenšujeme nasledujúcim spôsobom: v každom druhom rade pleteme 3. a 2. smyčku z konca prvej a tretej časti spolu s obličkovými slučkami a druhú a štvrtú časť pleteme spolu s brošňou. Keď polovica slučiek zostáva na ihlach, vykonávame takéto redukcie v každom riadku, kým zostanú 6 slučiek.

Sú prešité spolu s niťou a šiť ponožku s rovnakou niťou. Švy sa získajú v hornej časti ponožky.

Video tutoriály s popisom krok za krokom

Najzaujímavejšie MK s podrobným popisom celého procesu.

Pletené ponožky na 5 ihlových videách pre začiatočníkov

Dámske papuče

//www.youtube.com/watch?v=tZxD_0u3RKA

Pánske ponožky (podrobná) inštrukcia

Otvorené pletené ponožky so vzorom

//www.youtube.com/watch?v=ZjZWOANa4f0

Botičky s pleteninami pre najmenších

Originálne tenisky pre chlapcov

Ak chcete viazať topánky na novorodenca (topánky, letné papuče, papuče, tenisky a tenisky pre dievčatá a chlapcov), náš článok "Ako zaväzovať topánky s ihlami pre novorodencov (schémy)" vám pomôže.

Pozrite si video: Škola pletení - vyplétání norský vzor, Norwegian knitting tutorial (November 2019).

Loading...