Modlitba "Boh môže byť vzkriesený ..." alebo Čestný kríž

Jeden z najpopulárnejších a zaradený do zoznamu povinných pre pravoslávnych veriacich je modlitba k "Životnému krížu". Je zahrnuté v rannom modlitebnom pravidle a zvyčajne sa číta na drevenom alebo striebornom kríži. V tomto článku budeme chápať možnosti modlitby, určiť, v akých prípadoch pomáha a zvážiť fakty z histórie Čestného kríža.

Výklad modlitby "Životný kríž"

Životný kríž je drevený stĺp, na ktorom bol ukrižovaný Ježiš Kristus. Po mnoho storočí mu boli ponúknuté modlitby a kópie sa preniesli spolu s ním ako talizman. Modlitba určená životodarnému krížu je symbolom viery človeka v Božskej esencii a sile Najvyššieho vo všetkých jeho prejavoch.

Prostredníctvom modlitby veriaci uznáva, že najsilnejší talisman z zlých duchov a zlých skutkov je znamenie udelené zhora. Toto je žiadosť o duchovnú pomoc a požehnanie od Pána. Považuje sa za život, pretože je symbolom večného života v nebi, ktorý bol udelený ľudskej rase obeťou Ježiša Krista.

To je dôvod, prečo mnohí pravoslávni ľudia nosia kríže na reťaze zasvätenom svätou vodou ako pripomienku prijatého daru, obete Božieho syna a ako obranu. Tiež kríže sú prilepené na steny domu a uchovávané v sklenených skriniach, aby ich sila chránila domov a rodinu.

Čo pomáha modlitba?

Modlitba k pravému krížu nie je len symbolom alebo holdom viere pomáha ľuďom v rôznych situáciách:

  • chráni pred chorobami;
  • hojenie;
  • šetrí zo zlého a nešťastného ľudu;
  • upokojuje v ťažkých chvíľach;
  • odstraňuje škody a zlé oko;
  • chráni pred nebezpečenstvom.

Jeho zázračná moc viac ako raz zachránila a obhajovala veriacich, uvoľňovala oslobodenie od smútku a nešťastia a naopak prinášala mier a šťastie.

Text "Boh môže byť vzkriesený a hodený na svojho nepriateľa ..."

Existujú dve možnosti modlitby k Živočíšnemu krížu. Text modlitby: "Nech je Boh vzkriesený a jeho nepriatelia sa premárnia ..." v plnom rozsahu:

"Nech je Boh vzkriesený a jeho nepriatelia sú rozptýlení a tí, čo ho nenávidia, utekajú z jeho tváre. Keď dym zmizne, nech zmizne; Keď sa vosk rozplyne od tváre ohňa, tak aj démoni z tváre tých, ktorí milujú Boha a podpíšu znamenie kríža, a v radosti sloves: Radujte sa, Väčšina ctihodní a životodarujúci Pánov kríž, vyháňajte démonov mocou Pána Ježiša Krista na vás, príďte do pekla na diabla a ktorý nám dal svoj kríž, aby sme vás odhodili odobrať každého nepriateľa. Ó čestný a životodarný kríž Pána! Pomôž mi so Svätou Pannou Máriou a so všetkými svätými na veky. Amen. "

Krátky text modlitby k životnému krížu v ruštine je nasledujúci: "Chráňte ma, ó Pane, silou čestného a životného darovania svojho kríža a zachráň ma pred všetkým zlom."

Rozdiel je v tom, že krátka modlitba sa odporúča čítať v noci pred spaním. Zároveň je nevyhnutné políbit kríž, prednostne ten, ktorý vždy nosíte so sebou. Potom by ste mali prejsť a urobiť posteľnú značku. Pokojný spánok bez nočných mám a nepokojov je zabezpečený a zbytočné myšlienky a úzkosti nebudú prekonané, čo sťažuje zaspávanie.

Historické fakty

Z histórie najznámejších je prípad kráľovnej Helenovej, matky kráľa Konštantína, ktorý sa snaží nájsť ten istý kríž, na ktorom bol Kristus ukrižovaný. Kráľovná pomáhala jejmu synovi pri hľadaní a na výzve Jidáša našla v hlbokej jaskyni tri kríže. Na ktorom bol Pánov Syn ukrižovaný - nikto nevedel, pretože bolo rozhodnuté skontrolovať každého. Alternatívne boli priviesť k chorým ženám. Len čo sa životný kríž dotkol jej, bola uzdravená chorobou. Potom, aby to potvrdili, znížili ho na zosnulého a on okamžite vstal. Takto bola potvrdená neuveriteľná sila kríža, ktorá zostala na strome po smrti Ježiša.

Odvtedy sa čítanie modlitby "Boh znova stúpa ..." úprimne, s nádejou a zo srdca, dáva modlitbe nebeskú ochranu a spásu z nešťastí a nešťastí. Táto legenda je považovaná za prvú, a preto je najpravdepodobnejšia a tradičnejšia.