Moslimské modlitby za každú príležitosť

V islame sú namaz a dua, modlitby, vytvorené a volané po rozhovoroch s Bohom. Takto sa človek dotýka Najvyššieho, neba a duchovne rastie. Podľa rozkazov Všemohúceho je každý muslim povinný poznať a recitovať namaz, dua a sura sú vytvorené na pomoc vo svetských a duchovných záležitostiach.

Kedy je zvykom čítať islamské modlitby?

V islamskom náboženstve je jednou z najdôležitejších činov čítanie modlitby. Predpokladá sa, že modlitba je spojenie každej osoby s Bohom, takže sa moslimovia snažia čítať to častejšie. Každý chce byť čo najbližšie k Všemohúcemu, k Alahovi. Prorok Muhammad povedal, že najlepším činom človeka je modlitba. Namaz sa číta päťkrát denne, zbavuje moslima hriechy, posilňuje ducha a vieru a chráni aj pred budúcim hriechom a hriešnymi myšlienkami. Ľudia islamského náboženstva pevne veria, že prvou vecou, ​​o ktorú sa budú musieť obrátiť v poslednom súde, je to, či to bolo namaz v čase.

Podľa prijatých pravidiel a tradícií sa pred namazom vykonáva osvieženie. Až potom sa čitateľ objaví pred Pánom. V prvý ranný namaz, chváli a uctíva Stvoriteľa, vychováva, potvrdzuje svoje nezvratné právo uctievať. Čitateľ sa spýta Stvoriteľa, žiada ho, aby mu ukázal správnu cestu, a ako dôkaz najväčšej vernosti a úplnej pokory sa sťahuje k Alahovi na zem.

Moslimské modlitby sa spievajú výlučne v arabčine, iba tento jazyk sa považuje za jazyk Zjavenia, iba v tom, že človek má právo hovoriť s Bohom. Tiež podľa požiadaviek sa namazuje päťkrát denne.

Tu je zoznam modlitieb, ktoré sa musia každý deň prečítať v islamskom náboženstve:

 • Pri svitaní, keď sa slnko len dotýka oblohy, číta sa prvý ranný modliteb. Nazýva sa to Irtenga;
 • Presne uprostred dňa, keď je slnko na svojom zenit, sa hovorí druhá, poludňajšia modlitba. Volá sa Oile;
 • Medzi polovicou dňa a západom slnka, vo večerných hodinách, keď sa slnko začne pohybovať na obzore, sa číta tretia večerná modlitba. On sa nazýva Ikende;
 • Pri západe slnka, v momente, keď slnko začína prekračovať hranice viditeľnosti, číta sa štvrtá neskorá modlitba. A nazýva sa Ašam;
 • Za súmraku, keď slnko zmizne, sa číta posledná, piata, nočná modlitba. Je nazývaný Yastu.

Tento rytmus je rytmom života každého moslima, jeho neodvratnej povinnosti. Má právo čítať namaz kdekoľvek, v mešite, doma, v práci, na ulici, v kancelárii, na tom nezáleží. Pred modlitbou je Azan povinné - toto je výzva na modlitbu.

Okrem toho, existujú aj podmienky, ktoré moslimovia musia dodržiavať:

 • Rituálna čistota. Pred každým namazom čitateľ musí skontrolovať, či je miesto čisté a čisté. Pri kontaminácii by ste mali umyť miestnosť a umyť sa. Taktiež sa umyte pred každým namazom;
 • Qibla. Počas čítania modlitby muslim musí čeliť moslimskej svätyni Kaaba;
 • Odevy. Muslimské oblečenie musí byť úplne čisté, najmä z nečistôt a vlny ošípaných a psov. U mužov a žien musí byť aurat krytý, u mužov to je len časť tela, od pupka až po kolená. U žien toto celé telo je úplné, s výnimkou tváre, rúk a nôh;
 • Úprimnosť a čestnosť. Každý moslim má právo modliť sa Salah len s otvoreným srdcom a úprimnou túžbou, inak Alah ho potrestá.

Dôležitá je aj myseľ pri čítaní, musí byť jasná a jasná. Všetky psychotropné a horiace látky pod prísnym zákazom islamského náboženstva.

Čo by mal každý muslim vedieť?

V islamskom náboženstve existujú isté modlitby, ktoré by mal každý muslim vedieť. Takže to je v iných náboženstvách. Ľudia sa ich naučia srdcom a používajú ich v určenom čase. V islame sa modlitby nazývajú namaz, dua, sura a sú prevzaté z Koránu. Namaz sa číta päťkrát denne a je povinný pre moslimov po celom svete. Špecifický čas bol schválený pre každý namaz a kdekoľvek je človek, ak je moslim, je povinný čítať namaz v čase určenom na tento čas.

Dua a sura sú modlitby, ktoré sú navrhnuté tak, aby niekomu niečo pomohli. Predpokladajme, že existuje dua na liečenie choroby, dua pre prilákanie bohatstva, dua pre zlé oko, suru pre cestujúcich, suru pre rodičov atď.

Hlavné moslimské modlitby sú namaz. Nižšie sú uvedené základné duše a suras, ktoré pomôžu človeku v živote.

Pre šťastie a peniaze

Modlitba k Alahovi pre šťastie a peniaze musí byť čítaná v jazyku Zjavenia, teda v arabčine. V Hadith Sharif sa čas od času uskutočňuje a číta modlitba, pomáha všetkým moslimom zbaviť sa dlhov, vrátiť tok finančných prostriedkov do rodiny, zlepšuje šťastie.

Pre pohodlie čítania budeme dávať modlitbu za šťastie a peniaze, ako by sa malo čítať v arabčine:

"Allahum Falikal-isbahi va juillellela bol pridelený vám-shamsa wal-camara husbanen a ikdi annina daina va anini minel-fakri va amtini bi-si va bazari va kuveveti fi stabilibu".

V ruskej dua sa prekladá takto:

"Všemohúci Boh nám každé ráno dá slnko a západ slnka každú noc, aby sme sa mohli prebudiť a pracovať a potom odpočívať. Rozdeliť deň a noc, Alah nám dal Mesiac a Slnko, a teraz od nich požaduje. Ó, Milosrdný Stvoriteľ, daj mi silu, daj mi vôľu a ducha, aby som mohol zarobiť peniaze na splácanie svojich dlhov, aby som nebol chudobný a nemohol žiť v prosperite. Staneš sa otrokom na tvojej ceste, budem ti slúžiť verne, s mojimi očami a ušami, s celou svojou silou. (Malik, Dua, 495). "

Je to bezplatný preklad, najmä pre tých, ktorí konvertovali len do islamu a stále nevedia jazyk tak, aby pochopili všetky modlitby. Koniec koncov, ako to bolo napísané vyššie, pre čítanie modlitieb je potrebná krištáľovo čistá myseľ, a preto je dôležité pochopiť, čo čítate.

ochrana

Na ochranu pred zlým okom a iným nešťastím používajú moslimov obe duše aj suras. Okrem modlitby existujú aj odporúčania na ochranu pred zlým okom.

Medzi odporúčania patria:

 • Krása človeka musí byť starostlivo ukrytá. Preto ženy a muži moslimovia tak starostlivo pokrývajú svoje telo oblečením. Ak nie je moslimská žena oblečená do šaríe, nespĺňa požiadavky Všemohúceho. Ak má niečo otvorenejšie ako jej tvár, ruky a nohy, potom je ľahko vystavené zlému oku;
 • Denne ráno a večer by ste mali čítať zikr a modlitby proroka Mohameda, rovnako ako modlitby 5 krát za deň;
 • Deti, bratia, sestry a manželky by nemali byť na miestach, kde by mohli byť vystavení zlému oku. To je dôvod, prečo malé deti a ich matky často robia prácu v domácnosti a upratovanie, aby sa nestretli.

Podľa legendy tohto dua anjel prišiel k prorokovi Mohamedovi v momente jeho smútku. Smútkom bola choroba detí, Husajn a Hassan. Boli chorí kvôli zlému oku. Potom anjel povedal prorokovi účinné slová, ktoré ich okamžite zdvihli na nohy.

Slová modlitby z korupcie a zlého oka v islame v arabčine sú nasledovné:

"Alahumma pre sultanil azimi va manil kadimi hala vazhil karimi valyal kalimati ttamamati da davatil mustajabat affil Hasa-na va Husayn (uveďte meno pacienta tu) min anfusil zhinni va aiunil insi".

Voľný preklad do ruštiny pre lepšie pochopenie modlitby:

"Všemohúci Alah chráni človeka pred poškodením a zlé oko, pretože človek má luky nízky, slúži mu s celým jeho bytím. Chráňte, Všemohúci (meno človeka), od zlých očí, ktoré sú závistivé a plné zlosti. Ako si anjel drží a chráni, tak si nás tiež zachováva a chráni. "

Okrem ochrany pred zlým okom sú tu aj špeciálne duše a sušky na ochranu pred rôznymi životnými problémami. Duše uvedené nižšie by sa mali čítať trikrát za sebou. Táto modlitba bola daná prorokom Mohamedom jednému sahábovi, ktorý sa sťažoval na škorpiónovú skus. Povedal, že pre neho je ťažké brániť sa a Prorok mu napísal slová, ktoré treba čítať trikrát za sebou.

V arabčine sú tieto slová:

"Aguzu Bi-Kalimati Llyahi-t-Tamati Min Sharri Ma Halyak".

Preklad slov do ruštiny je nasledovný:

"Obhajujem sa týmito slovami, perfektnými a veľkými slovámi Alaha, zo všetkého zlého a všetkého nešťastia, ktoré vytvoril a ktoré ma obklopujú."

Existuje veľké množstvo moslimských modlitieb - ochrancov ochrany, opísaná verzia je jedným z mnohých.

Modlitby pred skúškami na šťastie a šťastie (Islam)

Pre každého študenta sú skúšky veľkým stresom. Dokonca aj keď dokonalý predmet vie a perfektne sa naučili lístky, strach z nehanebnosti, nehovoriac sa o otázke, nie je len študent, ale všetci jeho príbuzní musia byť na úkor. Často dobré alebo zlé, odovzdávame predmet závisí nielen na vedomostiach, ale aj na sebavedomí. Súhlasíte s tým, že vyššie uvedené posúdenie sa bude klásť na sebaistého študenta, ktorý jasne odpovie na otázky, s chladnou mysľou súvisiacou s úlohou ako s tým, kto mumlá, je stratený, dlho si myslí, atď. Preto treba mať na pamäti, že hlavnou vecou je naučiť sa včas, pripraviť a nepochybovať o svojich vlastných schopnostiach. Veriaci majú ďalšiu výhodu - svoju vieru a modlitby. Pred skúškou si môžete prečítať niekoľko duá alebo sura.

Nižšie uvádzame niekoľko duší a suší, ktoré je možné použiť pred skúškami na upokojenie, relaxáciu, vyčistenie mysle a prilákanie šťastia a šťastia.

Prvá modlitba prináša úspech, môže byť použitá v každom podnikaní, znie to takto:

"Rabbi yassir wa la toissir." "Rabbi tamim bil-haire."

Ruský preklad je nasledujúci:

"Všemohúci Alah! Začínam toto podnikanie a žiadam vás, aby ste to nekomplikovali a neuľahčili mi to. Môj pane Modlím sa, daj mi rýchle a dobré dokončenie písaného. "

Druhá modlitba má pomôcť v práci, ktorá už začala. Pomáha človeku nájsť nové spôsoby, ako ho vyriešiť, pomáha nájsť ďalších ľudí ochotných pomôcť urýchliť alebo uľahčiť proces. Znie to takto:

"Allahumma khyr li va-htar li Val la taklini ala ichtiari".

Význam slov:

"Všemohúci Alah! Urob si ma hodnou dokončiť náročnú úlohu a urobiť dobrú cestu pre mňa. Nenechávaj ma sami s ťažkosťami. "

Tretia modlitba pomáha objasniť myseľ a uľahčiť ťažké rozhovory, uvoľňuje jazyk. Môže byť použitá nielen pred skúškami, ale aj pred náročnými obchodnými rokovaniami a rozhovormi. Slová dua:

"Rabbish-shrakhl sadri va yasir amri va-hlyul uddatan min lisani, yafkah kavli".

význam: Môj pane Otvorte svoju dušu a srdce, aby ste urobili správne rozhodnutia, uľahčili moje podnikanie. Odviažte uzol na svojom jazyku tak, aby slová pre ostatných mohli byť ľahko pochopené a prijaté.

A posledná modlitba, ktorú sme urobili v článku, nám umožňuje zvýšiť tok vedomostí. Pomáha zapamätať si všetko, čo bolo prečítané a naučené, pomáha plačom ľuďom, ktorí dobre poznajú predmet, ale kvôli prirodzenému skromnosti nemôže správne odpovedať na otázku. Znie to takto:

"Rabbi Yassir wa la tuassir Sahil Alayna bi fadlikya ya muyassir Rabbi zidna ilman va fahman Nafian vam tamim bil hayrin".

význam: Pán, Alaha! Uľahčite mi dokončenie tejto úlohy, nezahľujte ju. Vďaka svojej veľkodušnosti môžem využiť svoju myseľ čistú a otvorenú. Pane, rozširujte svoje vedomosti, porozumenie, dajte mi šťastné dokončenie zamýšľaného!

Moslimská modlitba za čítanie pred spaním

Okrem posledného namazu, ktorý je potrebné čítať pri súmraku, sú tu aj duše a suras, ktoré zlepšujú spánok a pomáhajú v nasledujúci deň. Veľa z nich, takže sme v článku dali len pár.

Pre dobrý spánok si moslimovia prečítali nasledujúcu modlitbu:

AlhamduliLlyahi allyazi ah-na ba'da ma amata-wa wa ilay-hi-n-nushur!

Prekladá sa takto:

Chvála Bohu! Oživil nás po zabití, je to Alahovi, že nás očakáva návrat na konci života!

Tiež, pred spaním, existuje určitý obrad, ktorý musí každý muslim urobiť. Podobne ako prorok Mohamed, človek pred spaním musí trikrát vyfúknuť dlani a potom čítať tri suras, to je 112 "Al-Ikhlas" ("Čistá viera"), 113 "Al-Falyak" "My" ("Ľudia").

S pomocou týchto suras bude osoba chránená pred shaitan až do rána. Po opakovaní proroka by sa po prečítaní modlitieb mali trikrát vyčistiť celé jeho telo od hlavy po päty.

Loading...