Horné plniče na pery: Top 10

Dobre vymedzené plné pery, darované prírodou, zdobia vzhľad ženy a priťahujú pozornosť. Ale ak vám príroda nie je tak veľkorysá, môžete opraviť tvar a veľkosť pier pomocou korekčných plastov. Vykonáva sa na základe špeciálnych prípravkov nazývaných plnivá.

Typy plnív

Filler (z anglického "fill - fill") sa nazýva injekčne biologicky odbúrateľný implantát, ktorý umožňuje uskutočňovať tvarovanie plastov bez chirurgickej invázie. Prípravky na injekciu môžu upravovať tvar a objem pier. Nasledujúce ciele sa dosahujú aj pomocou plnív:

 • Zvyšovanie rohov na perách;
 • Korekcia tvaru pery;
 • Zvýšenie objemu;
 • Vyhladzovanie jemných vrások.

Injekcie na zavedenie implantátu sa uskutočňujú injekčnou striekačkou s veľmi tenkou ihlou. Trvanie procedúry je od štvrtiny do pol hodiny (v závislosti od skúsenosti kozmetičky, ktorá ju vykonáva). Samotný postup je dosť bolestivý, pretože tkanivá pier obsahujú veľa nervových zakončení. Na minimalizáciu nepohodlia výrobcovia často zahŕňajú anestetikum do plnív.

Liečivo sa má podávať za sterilných podmienok.

Pri klasifikácii prípravkov na injekčné implantáty sú najprv rozlíšené biologicky odbúrateľné plnivá založené na syntetizovanom hyaluronáte umelého alebo živočíšneho pôvodu. Základom týchto prostriedkov je kyselina hyalurónová - nesulfonovaný glykozaminoglykán, ktorý je súčasťou spojivového, epiteliálneho a nervového tkaniva. Je to hlavná zložka extracelulárnej matrice biologických tekutín.

Po zavedení hyaluronátu zachováva účinok a zvyšuje tvar pier na určité obdobie - od 3 do 24 mesiacov (v závislosti od typu lieku a výrobcu). Po určitej dobe sa kyselina hyalurónová absorbuje (biodegradáciou) prirodzeným spôsobom, po ktorom sa postup opakuje na žiadosť pacienta.

Biologicky rozložiteľné plnivá kyseliny hyalurónovej sú rozdelené na tieto typy:

 • Monofázický - hyaluronát, ktorý je v zložení liečiva, má molekuly rovnakej veľkosti. To dáva účinnej látke väčšiu plasticitu a uľahčuje jej použitie;
 • Bifázická kyselina hyalurónová tohto typu má inú molekulovú hmotnosť;
 • Kolagénové prípravky vyrobené z vláknitého proteínu z ošípaných, hovädzieho alebo ľudského pôvodu;
 • Tkanivo pacienta získané autológnou transplantáciou. Inými slovami, príjemca transplantátu je jeho vlastný darca;
 • Implantáty na báze kyseliny polymliečnej.

Ďalším typom plniva je syntetických materiálov na báze polymérového gélu, Nie sú biologicky odbúrateľné a sú klasifikované nasledovne:

 • akryl;
 • silikón;
 • polyakrylamid;
 • Trifosfát sodný;
 • Biosyntetické plnivo na báze syntetickej poly L kyseliny mliečnej izolované z ľudského tkaniva.

Ďalšie druhy, ktoré je potrebné spomenúť: syntetické plnivá, ktoré zahŕňajú polymetylmetakrylátu v kolagénepôsobí ako prepravovaný materiál. Tento typ náplne je v USA a v mnohých krajinách EÚ zakázaný z dôvodu možného poškodenia, ako aj riziko komplikácií a vedľajších účinkov po ukončení procedúry.

Techniky augmentácie pier s plnivami

Oprava vstrekovania tvaru a veľkosti pier sa môže uskutočniť na základe niekoľkých techník. Jedna alebo druhá technológia postupu sa vyberá v závislosti od individuálneho prístupu pacienta, ako aj rozšíriť rozsah možností pri vytváraní rôznych typov vzhľadu. Injekčný gél sa zavádza klasický jemná ihla buď špeciálne kanylas menšou traumou.

Ak je vybraná prvá možnosť, kozmetik, ktorý vykoná tento postup, vykonáva piercing pier podľa schém zvoleného ním a pacienta. Pri každej punkcii sa injikujú mikro-dávky plniva. Tento proces je dosť bolestivý a musíte byť na to pripravený.

Pri použití kanyly je distribúcia plniaceho gélu rovnomernejšie rozložená, pričom koža je minimálne poškodená. Kozmetička urobí jedinú punkciu, vloží kanylu cez ňu a roztiahne tkanivo. Keď stlačíte piest injekčnej striekačky, zdá sa, že liek "rozvinie" vnútri pery. Už počas postupu môžete vidieť približne to, ako je droga podávaná rovnomerne a aký bude konečný výsledok.

Účinok použitia plniva trvá od 9 mesiacov do 2 rokov.

Tam sú rôzne metódy vstrekovania liečiva do pier, a každá technológia má svoje vlastné meno:

 • lineárne - S touto technikou, kozmetička vedie zavedenie plniva odmerané, vyplnenie kontúry rovnomerne pozdĺž okraja pery. Obrysy sú teda jasne definované. Ak sa naplní celý okraj pier, súčasne sa dosiahne zvýšenie objemu. Pery sú plné a majú hladký obrys;
 • Bolusova technika - Celé meno technológie znie ako "bolus, lineárne retrográdny úvod." V skutočnosti ide o dva samostatné druhy, ale často sa kombinujú, pretože v obidvoch metódach je ihla ponorená do tkaniny do maximálnej hĺbky. Bolus ponorenie ihly umožňuje vstúpiť liečivo do veľkého objemu do tkaniva. Lineárna retrográdna technológia pracuje na podobnom princípe, ale ihla nepodlieha hĺbke, ale rozdeľuje pohyb gélu na povrch pery. Tieto techniky môžu pracovať lineárne alebo kolmo, sú charakterizované vysokou bolesťou, preto by si mali vybrať plnivo liekom anestetikom;
 • "Hollywoodský zväzok" - s touto technikou, ktorá kombinuje bolus a lineárnu technológiu plniaceho, je zvýraznený okraj pier (Cupidov oblúk). Táto technika je dobrá, pretože s jej pomocou je ľahké dosiahnuť účinok "bozkávacích pier";
 • "Francúzska špongia" - injekcia sa uskutočňuje v smere kolmom na obrys, liek sa distribuuje lineárne alebo krížovo, zatiaľ čo sa podáva iba v strede pera, bez toho, aby ovplyvňoval rohy úst. Druhý názov tejto techniky - "špongia" - presnejšie opisuje výsledný výsledok. Ďalším termínom je "parížska technológia";
 • "Mona Lisa" - Ak chcete opakovať účinok tajomného úsmevu Jockondy, kozmetológovia sa pokúšajú vstrekovať liek lineárne retrográdnym, ošetrujúc bočnú časť obrysu a zachytiť spojenie pier v rohoch ústneho otvoru. Táto metóda môže byť použitá na zdvíhanie spodných okrajov pery, takže je často vybraná pacientmi staršieho veku.

Ak chcete zistiť, aký druh technológie je pre vás správny, kozmetický lekár by mal brať do úvahy priania pacienta, ale tiež zohľadniť zvláštnosti svojho tela, zdravotný stav a ďalšie podmienky. Zodpovedný a profesionálny špecialista sa nikdy nezmieňuje o želaní klienta a naopak, neuloží mu svoju vôľu a podmienky postupu, ak niektorý z jeho aspektov predstavuje potenciálne nepohodlie alebo riziko.

Výhody a nevýhody zväčšenia pier s plnidlami

Injekčná korekcia pier má plnidlá niekoľko výhod, konkrétne:

 • Po ukončení procedúry sa pružnosť a elasticita pokožky zväčšuje, obrys pier sa vyhladí a stáva sa čistejším. Vychádzajú malé vrásky, kvôli čomu sa pacient stáva mladším vonku;
 • Väčšina moderných plnív je hypoalergénna a bezpečná;
 • Po injekcii do tkaniva sa liek prispôsobuje existujúcim podmienkam a časom biodegraduje;
 • Postup môžete vykonať bez ohľadu na sezónu;
 • Plnivá neovplyvňujú svaly tváre a nemenia ich výrazy tváre.

Samozrejme, použitie plnív má svoje vlastné nedostatky, Niektoré nevýhody postupu sú dosť vážne, preto by sa mali určite spomenúť. Patria medzi ne:

 • Vývoj komplikácií spôsobených traumou postupu - hematómy, opuch a opuch, sčervenanie okraja pier, svrbenie a podráždenie, lokalizované zvýšenie teploty v tkanivách pier. Vo väčšine prípadov príznaky zmiznú po niekoľkých dňoch, ale ak sa tak nestane, budú sa vyžadovať lekárske konzultácie a prípadne následné lekárske zákroky;
 • V závažných prípadoch sa zápal zmení na fibrózu (zhrubnutie tkanív). Táto komplikácia vyžaduje naliehavú lekársku liečbu.

Aj v množstve možných negatívne dôsledky Procedúry na korekciu peripetiek na plnidlá zahŕňajú:

 • Migrácia liečiva do priľahlého tkaniva;
 • Výskyt bolestivých alebo bezbolestných tuleňov, kužeľov;
 • Pigmentácia ošetrenej plochy;
 • Infekcia tkaniva pier;
 • Alergická reakcia a angioedém (zriedkavé, ale možné);
 • Ischémia krvných ciev v dôsledku nadmerne hlbokého podávania lieku.

Ďalšou nevýhodou postupu je vysoká cena liekov. Kvalitné plnidlá stojí asi 10 - 35 tisíc za 1 ml a drahšie.

Je tiež potrebné zdôrazniť osobitnú kategóriu. kontraindikáciek dispozícii pre postup vstrekovania korekčných plastov:

 • Prítomnosť rakoviny a / alebo hematologických ochorení;
 • Zápalové infekčné vírusové alebo dermatologické procesy v tkanivách a koži pier (opar, vyrážka, stomatitída, psoriáza, diatéza atď.);
 • Nedávno prenesená infekčná choroba;
 • Tendencia vzniku epileptických záchvatov;
 • Choroby nervového systému, duševné poruchy atď .;
 • Obdobie tehotenstva a laktácie;
 • Vezmite si nejaké lieky (ak pravidelne užívate akýkoľvek liek, povedzte to svojmu kozmetikovi).

Ako si vybrať výplň?

Žena pred (vľavo) a po (vpravo) aplikovaní plnív

Ak podstupujete prvýkrát injekciu pier, voľba lieku, ako aj technika korekcie, by mala byť zverená kozmetike. Najprv je potrebné zamerať sa na varianty svetla s hyaluronátom. Ich výhodou je bezpečná biodegradácia a vzácny výskyt vedľajších účinkov. Pamätajte, že niekedy nie je dostatočné jedno sedenie injekcie, preto opakujte postup po niekoľkých týždňoch.

Pred zavedením plniva sa nutne uskutoční test na vznik alergickej reakcie na základe zavedenia mikro dávky liečiva v oblasti predlaktia. Ak v predpísanom čase (každý výrobca je povinný túto lehotu uviesť), v mieste vpichu nie je žiadne sčervenanie, pocit pálenia, svrbenie alebo opuch, potom je liek vhodný.

Pri výbere plniva by ste sa mali riadiť aj cieľom, ktorý sledujete počas postupu. Ak chcete mať za následok mierne opuchnuté pery krásneho tvaru as hladkým obrysom, mali by ste venovať pozornosť monofázickým biologicky rozložiteľným plnivám kyseliny hyalurónovej.

Syntetické liečivá pomerne zriedkavo používané, pretože od nedávnej doby sa zvyšuje množstvo informácií získaných v priebehu nedávnych lekárskych štúdií o ich negatívnych účinkoch na zdravie a ľudský organizmus.

Pamätajte si, že účinok korekcie injekcie závisí nielen od drogy, ale aj od schopnosti kozmetičky dodržiavať určité odporúčania týkajúce sa správania po procedúre. Napríklad v prvých 2 - 3 dňoch po podaní injekcie je potrebné obmedziť aktivitu výrazov tváre, aby sa nevyvolala migrácia plniva.

Takisto budete musieť po určitú dobu prestať používať kozmetiku, alkohol a fajčenie, návštevu sauny a bazéna. V prvých dňoch po procedúre sa pokúste spať na chrbte bez toho, aby ste si vložili tvár do vankúša, aby ste nepoškodili pery.

Hodnotenie plniacich pery

Dnes medzi klientmi kozmetických kliník sú najpopulárnejšie plnivá na báze hyaluronátu a kyseliny polymliečnej. Mnoho pacientov tiež preferuje hovädzí kolagén, ale tento typ materiálu má vysoké riziko vzniku alergickej reakcie. Pri správnom vykonaní procedúry je pravdepodobnosť výskytu komplikácií nulová.

Vzhľad opuchu je takmer nevyhnutelný, ale zvyčajne sa opuchy rozpadajú už 2-3 dni po injekcii.

Ak chcete rozšíriť vaše horizonty o moderné nápravné prípravky na korekciu tvaru pery, vybrali sme produkty TOP-10, ktoré získali najvyššiu spätnú väzbu od používateľov.

Belotero Basic

Účinná droga od nemeckého výrobcu Merz Pharma. Rozlišuje rýchly účinok transportu pri zavádzaní do tkanív vďaka fosfátovému pufru prítomnému v kompozícii. Hlavnou aktívnou zložkou plniva je kyselina hyalurónová s krížovým usporiadaním molekúl (inovácia od výrobcu). Účinok injekcie trvá približne 12 mesiacov. Cena - od 5,5 tisíc rubľov.

Restylane Perlane

Švédsky výrobok s dlhodobým aktívnym účinkom. Okrem hyaluronátu je v kompozícii prítomný chlorid sodný, ktorý uľahčuje injekciu v dôsledku rýchlejšej distribúcie látky v tkanivách pier. Po zákroku účinok trvá až jeden rok, po ktorom sa plnivo biodegraduje a je odstránené z tela. Nepochybnou výhodou produktu je intenzívna hydratácia a nedostatok pocitu tesnosti pri vstupe do tkaniva. Cena - od 14,5 tis

Hlas princípu

Rakúska výplň na báze kyseliny hyalurónovej. Vhodné pre pacientov rôznych vekových kategórií, čo vysvetľuje popularitu ich používania. Liečivo sa vyznačuje vysokou kvalitou, zatiaľ čo má stredné náklady. Cena - od 4 tis.

Juvederm Ultra Smile

Plnka od výrobcu Allergan (USA), považovaná za najpopulárnejší prostriedok na injekčnú korekciu pier. Vyrába sa z biosyntézneho hyaluronátu a preto je hypoalergénny. Výhody lieku sa považujú za ľahké pri jeho zavedení do tkaniva a rýchlosť postupu (až 30 minút). V kompozícii je anestetikum lidokaín. Cena - od 8 tisíc

Surgiderm 30XP

Francúzske plnivo vyrobené zo syntetickej kyseliny hyalurónovej, ktorá má najlepšie hypoalergénne vlastnosti. Liečivo má homogénnu konzistenciu, čo zjednodušuje injekciu a vysokú plasticitu. Účinok postupu trvá až jeden rok. Cena - od 8 tisíc

Teosyal bozk

Švajčiarske hyalurónové liečivo sa používa na korekciu obrysov a zvýšenie objemu pier, obnovenie normálnej vlhkosti a naplnenia vrások v rohoch úst. Postup zvýšenia alebo biorevitalizácie sa vykonáva po 9 mesiacoch. Cena - od 11 tisíc

Radiesse

Jedinečné dermálne plnidlo na báze hydroxyapatitu vápnika (USA). Poskytuje korekciu pery po dobu 12-15 mesiacov alebo dlhšie. Môže sa používať súčasne s lidokaínom. Cena - od 7 tisíc

Yvoire Volume

Kórejské plnivo s vysokou koncentráciou hyaluronátu a zvýšenou hustotou textúry. Používa sa na korekciu pier v najzložitejších prípadoch, vrátane vrodených chýb. Cena - od 5 tisíc

Restylane Lipp

Samostatná škála produktov od švédskeho výrobcu určená na riešenie nasledujúcich problémov: malý objem pier, strata čerstvosti, výskyt vrások a nepravidelný tvar. Dobre vnímaná telom. Cena - od 9 tisíc

Glytone

Inovatívna výplňová farmaceutická spoločnosť Pierre Fabre (Francúzsko). Okrem kyseliny hyalurónovej obsahuje liečivo manitol, osmotický diuretikum, ktorý uľahčuje transport hlavnej látky počas injekcie. Cena - od 13 tis