Ako sa viaže šatka openwork háčkovanie schéma a popis

Pletené šály sú vždy v trende, najmä s nástupom chladu. Každý chce mať jedinečný a krásny teplý šál. Dnes sa pozrieme na rôzne schémy a popisy pletacích šálok pri všetkých príležitostiach. Aby sme spojili šatku na háčkovanie, potrebujeme: háčik, priadzu, nožnice.

Ako pliesť háčkovanie šatku majster triedy pre začiatočníkov

Openwork šatka je trendovým doplnkom šatníka každého módy. V našej lekcii bude podrobne opísaná hlavná trieda vytvárania otvoreného šatku pre začiatočníkov.

Na viazanie tohto módneho doplnku potrebujeme: žltú niť - 200 g (2 cievky), háčik, cigánsku veľkú ihlu a nožnice. Urobili sme pre vás veľmi jednoduché schémy, najmä pre začínajúcich bežcov. Pod každou fotkou je detailný popis procesu pletenia. Po prvé, poďme sa pozrieť na vzor pletenie.

Šablóna šablóny

Existujú univerzálne konvencie pre háčkovanie. Pozrime sa, čo tieto podmienené ikony znamenajú:
1. Vzduchová slučka (VP) reťazec. Reťazec vp je základom pre akýkoľvek pletený výrobok. Tie ce veľmi jednoduché: vezmite pracovný závit na ukazovákom ľavej ruky, podržte háčik pod závitom, otočte sa zľava doprava, čím vytvoríte prvú slučku. Potom zavesíme pracovný závit s háčikom a vytiahneme ho cez plechovku, čím pleteme jednu slučku za druhou a vytvárame reťaz.

2. Pripojovací stĺpec (с.ст.) - použitý pre vyvyazyvaniya end p., ako aj spojenie jednotlivých častí. Pracovnú závit vytiahneme naraz dvoma smyčkami.

3. Polustolbik (pol.st.) - zovretie pracovného závitku na hák, vloženie do tretej slučky z prednej strany a vytiahnutie závitov cez všetky 3 slučky, v dôsledku čoho zostane na háku jedna slučka.

Poďme sa vrátiť k pletenie náš šál. Dĺžka nášho šálu: 18 cm * 170 cm Pre prácu potrebujeme kúpiť: žltá priadza (bavlna) - 150 g, háčik číslo 2.

Prijímajte reťazec s 73 koncovými bodmi

1 str.: V štvrtom mieste od okraja slučky sme pletený st.n, potom v každom 5 ce. Stále pokračujeme v st.n. do konca

2 riadky: na konci prvého p., Knit 1 ce zdvíhanie, v prvej slučke základne do 1 st.B.n.

Potom pletené 5 ce., 3 ce. preskočiť a na štvrtom úplete 1 st.B.N., potom pliesť pikot 3 v. potom opäť urobíme 5 v.,

Sme preskočiť 3 slučky av 4. sme pliesť 1 st.b.n, opakovať vzor od picot na koniec rieky.

3. riadok: 5 vč. (3 Cf + 2 Cf podľa schémy), ďalej v stredu článok B.N. n. oblúky predchádzajúci + 5 VP, čl. loop sarki predtým. p. , + picot z 3 ce, znova 5 ce a článok BN v stredu. sled trasy arch. Ďalej 5 VP, článok B. n. V stredu. n chodník oblúky, pico z 3 ce, 5 ce, art.bn v priemere. n chodník Opakujeme oblúky až na koniec rieky. Na konci pleteniny 2 vp pre zdvíhanie + 1 st.n.

4 p .: Na konci 3 p. plete 1 ce, otočte výrobok. V prvej slučke základne vytvoríme 1 st.bn v st.b.n. p. pliesť 5 stn, v stredu. n chodník oblúky predtým p. knit 1 st.Bn, 5 v.p. a článok BN v stredu. n chodník Oblúky, potom 5 UF. v článku N predtým. R., článok BN v stredu. n chodník arch. 5 VP, čl. n chodník oblúky, potom 5 umenie n v predtým. riadok, článok BN v médiách. n chodník Opakujeme oblúky až na koniec rieky. Posledný st.b.n urobte v 3 v.p. oblúky predtým p.

5 str.: 4 ce (3 vpp + 1 vp podľa schémy), potom robíme art.n. stn pred р., 3 v.п, st.Bn. v stredu. n chodník oblúky, 3 ce, st.bn v stredu. stn pred p.3 ce, čl. BN v médiách. n. arch, 3 vp, art.bn v stredu. stn pred p. - opakujte až do konca rieky. Na konci p. urobiť 1 vp a 1 stn. p. b.


6 p .: Na konci 5 strán. knit 3 vp a premeniť produkt. V každom p. 1 st do konca. Ďalej sme pletené, opakovanie p. od 2. do 6. do konca dĺžky nášho šatka.

Po dokončení pletenie šálku, pokračujte v páse. Bez narezania nite sme pletenú p. Na krátkej strane výrobku (pozdĺž šírky), podobne ako na 2. p., S výnimkou pikového prvku.

Na dlhej strane pleteme rieku. st.b.n pre vyrovnanie okraja. Zvyšok väzby šatku rovnako. Prinášame povinnosť druhého radu.

Pliesť reťaz z 28 ce., Vložiť háčik do 5 z háku p., A my sme úplet v polovici cesty B. n., Potom sme pletené 20. n chodník arch.

My pliesť 25 vp, zavádzame háčik do 5. z háku reťaze a my pliesť semi-bi., 20 vp a článok BN v stredu. n chodník Oblúky - opakujte až do konca rieky. Posledný reťazec str. pletené z 28 ce


Na dlhej strane sme pliesť takto: 3 vp, 1 p. Preskočiť a úplet 1 st.b.n - opakovať až do konca. Rovnakým spôsobom spájame všetky strany šatky.

Pred tým, ako nosíte šatku, vyprať ju ručne a žehliť. Noste na zdravie!

Jednoduchá schéma háčkovania a popis fotografie

Pozrime sa na ďalší jednoduchý príklad pletenie na háčkovanie. Použijeme vzor svetelného filmu. Budeme potrebovať: priadzu - 190 g, hák, nožnice. Veľkosť nášho produktu je 30 cm * 145 cm, ale môžete si vybrať veľkosť, ktorá sa vám páči viac. Prejdime k opisu:

1. Získajte 99 v.p. + 3 str. Zdvíhanie a jesť. podľa schémy.

2. 5 reportov (opakovanie) + 19 bodov pre symetriu. Opakujte od druhého až siedmeho bodu.

3. Nakoniec priradíme prvý p. a skončiť.

Schéma profilu filé:

Šatka Loose Crochet Hook

Voľný šál alebo jho šál je stále módny trend tohto roku. Na začiatok pletenie šálku potrebujeme: 800 g - akrylovej priadze hnedej a zelenej farby v 2 závitoch, háku, nožníc. Pleteme pomocou objemových pukov 4 UF. N v jednej slučke. Vyberte si dĺžku nášho šálku vynásobením 2 a získajte správne množstvo vp

Postupujte podľa popisu:

1. Takže na dĺžku 140 cm zbierame reťazec hnedého 280 ce. 1 p .: Vyazh. 3 str (zdvíhacie slučky), 1 poof v piatej z háku vp potom opakujte až do konca riadku - 1 vp, 1 poof preskočiť 1 str. reťaze,

2. Zmeňte na zelenú a urobte 3 vp, pletené 2 a 3 str. zelené vlákna.

3. Ďalej 8 radov hnedých nití, 2 str. zelená a 1 str. hnedé. Celkovo sa zmenilo 14 strán.

4. Naučili sme sa robiť poof:

a. urobte nakid, preskočte 1 slučku a vložte háčik do slučky, uchopte hlavný závit a dostaňte n. Na háku by sme mali mať 3 n.

b. Nakid, provyaz v tej istej slučke a vytiahnite ďalšie p. Na háku 5 str.

v. Nakid, vytiahnite ďalšie 1 p. Na háku je už 7 strán.

Pán Nakid, zopakujte rovnakú akciu. Na háku 9 str.

Uchopíme vlákno a potiahneme ho za 8 sekúnd, hák musí zostať 2 sekundy.

e. Provyaz. 2 p. Je ešte 1 p. Poof! Ďalej urobte 1 vp a naďalej robiť bičovanie až do konca.

5. Keď sme všetky rady šiť, až do dĺžky, ktorú potrebujeme, zatvoríme riadok a šiť. Náš trendový šál LIC je pripravený!

Ako sa viazať šatku openwork háčkovanie video lekcie

Prázdny šál je módny doplnok k zimnému alebo jesennému vzhľadu. Ako vytvoriť šatku s otvoreným okrajom sa v ďalšom výukovom videu zobrazuje veľmi detailne. Po sledovaní videohovoru sa naučíte, ako vytvoriť základné háčkované prvky.

Krásne zimné pánske šály háčkované krok za krokom

Pletenie pánske šály vám veľa poteší, pretože taký pletený výrobok bude nasýtený energiou lásky a tepla. Darček vyrobený z vlastných rúk zahreje srdce vášho muža.
Vybrali sme si komplikovanú štruktúru pletenia modelu klasického šálu, takže každá začínajúca bežca si dokáže poradiť s popisom. Pre pletenie klasického modelu mužského šálu potrebujeme: priadzu - 50 g, tmavošedú a 50 g svetlo šedú, háčik č. 3.

Dôležité vedieť!

1. Keď zmeníme farby, je potrebné provyazovať. špecifikované st.n. až do posledných 2 p. Potom pokračujte v jeseni. iná farba.

2. Pri pletení plotu s jednou farbou držte zvyšnú niť inej farby nad hornou časťou posledného p. st.n.

Pozeráme sa na algoritmus:

1. Vytvorte reťazec s 37 koncami Pozeráme sa na schému.

2. Zopakujte z 1 až 8 strán. * 14 krát.

3. Po raporte od 1 do 4 str. * 1 krát.

4. Dokončite pletenie, zatvorte slučky.

5. Vytvárame okraj šatky.

Schéma klasického modelu:

Vďačnosť od milovaného človeka je zaručená!

Detský háčkovaný šál, ako sa k sebe viazať

Detský šál môže pozostávať z rôznych vzorov a farieb. Považujeme podrobný opis popisu detských šiat. Za to sme my
potrebujete: farebnú priadzu - 100 gr., háčik, nožnice.
Jedinečnosť nášho šálu spočíva v skutočnosti, že pletený výrobok pozostáva z identického p., Ktorý sa navlečie oddelene a potom sa navzájom priľne. Pozrime sa na popis:

1. Vytvorenie prvého p. Zozbierame požadovaný počet ce. (násobok 9), + 4 vp, + 3 vt na zdvíhanie.

2. Výroba 1 polievková lyžica. n. v štvrtom, piatom, šiestom, siedmom storočí reťazec.

3. Preskočíme 4 ce, vyrábame 4 ce, na 1 st. v nasledujúcich 5 c. opakujte na konci.
Ukazuje sa rad pozostávajúci z malých okien so 4 vp

4. Vykonanie druhého p. Náborový reťazec vp podobne ako v 1. p. Prejdeme ho do okien 1. p. vlna do konca.

5. Vykonanie r. podobne ako prvá, vzhľadom na to, že reťazec je predtým závitovaný cez okná. p. To znamená, že 2 susedné riadky sa navzájom priliehajú v reťazci 4 ce.

6. Rovnakým spôsobom urobíme potrebné množstvo p., Zmena farby a pripojenie každého nasledujúceho riadku k predchádzajúcemu.

7. Vytvárajeme šál s strapcami. Zložíme zväzok 6 - 7 nití rovnakej dĺžky a farby (každá 35 cm). Výsledný zväzok sa skladá na polovicu. Vytvorte slučku pre lúč v šálke. Z očka vytiahnite voľné konce lúča a utiahnite. Podobne urobíme štetec na celú hranu šálu a potom prejdeme na opačnú stranu.

Farebný šál našich detí je pripravený!

Ako háčkovať šatku na kravatu pre dievča

Detský šál pre dievča so vzorom je vynikajúcim doplnkom k obrázku malej princeznej. Sledujeme algoritmus:

1. Recruit 37 ce. Ak je dieťa stále dosť malé, môžete vytočiť 32 v. P. Prvý p. pletený st.n.

2. Druhé p. prev. 3 st.n. v 1 p., každé 3 p. Urobíme 5 článok. To bude náš hlavný vzor. Dokážeme to až do konca.

3. Tretia strana. prev. všetky články st., preskočte 1 p. keď prídeme do slučiek so st.n.
3 vp výťah, 2 UF., preskočiť 1 str., 4 UF. preskočiť 1 str., 4 st.n. až do konca.

4. Štvrtý p., Rovnako ako druhý. Provyaz. 3 st.n. v 1 p., každé 3 p. Urobíme 5 článok. To bude náš hlavný vzor. Provyaz. ho až do konca.

5. Opakovanie tretej strany.

6. Vykonanie r. až do konca šálky. Posledná r. zatvorte slučku. Vyšívame šál s lukom.

Náš skvelý šál pre dievča je pripravený!

Pletenie z veľkej priadze - opis procesu

Pletenie z veľkej priadze vyzerá veľmi pekne a elegantne. Dnes sa pozrieme na inú schému - ako háčkovať šatku pre začiatočníkov z veľkej priadze. Budeme potrebovať: veľkú priadzu - 200 g, háčik, nožnice. Ďalej pracujeme podľa schémy:

1. Vytváranie posuvného uzla.

2. Vykonanie reťaze (35 - 40 ce)

3. Robíme st.n. 6 strán od háku až do konca

4. Robíme 2 ce, protyaz. od 1 str.

5. Robíme st.n. v tej istej slučke.

6. Správajte do konca dĺžky. Preskočíme 2 str., Provyaznogo st.n., do 2 vp ďalšie 1 polievková lyžica v rovnakej slučke, opakujte až do konca.

7. Otočenie produktu a vykonanie 3 vp

8. Robíme st.n. v 1 pasu, z 2 ce. pred.r.

9. Vytvorte 2 vp Vytvárame dve vzduchové slučky, počnúc od 1 dňa. Na háku.

10. Robíme st.n. v tom istom preukaze, kde to provyaz. 1 st.n.

11. Sledujte koniec. Provyaz. 1 polievková lyžica. v každom prechode od 2 vp pred.r. až do konca.

12. Opakujte až do konca produktu. Každý riadok sa opakuje. Na konci každého riadku robíme 3 vs.

13. Posledná r. uzavretý.