Háčkovaná tunica - popis a vzory pleteniny

Tunikúra je v každom ročnom období dobrá - nielen v lete, aby ju umiestnila na vrchole plaviek, ale aj na jeseň - chráni vás pred chladom. Veľkosť tuniku môže byť často väčšia, ako je potrebné, aby sa cítila ako kostra.

Najlepšie modely sú tie s dlhými rukávmi - môžu sa nosiť počas chladnej sezóny. Mimochodom, namiesto toho, aby ste si kúpili takýto produkt, môžete ho háčkovať zadarmo. Okrem toho, že to bude exkluzívne, vďaka vlastnému dizajnu si môžete vybrať farbu a materiál sami. Ďalej nájdete skvelé video tutoriály, nie jedinú majstrovskú triedu, nové pletené módne modely, jednoduché diagramy a podrobný popis!

Programy a popisy háčkovaných tuniek pre ženy

Začnime s ružová hladká tunika pre ženy. Toto je najčastejšie - pletená háčkovaná tunica (boho - vzor). To je technológia, ktorú budeme používať dnes. Okrem toho je to dokonalé pre začiatočníkov remeselníci - jednoduché háčkovanie v kruhu. Veľkosť približne 46/48, ale môžete ho vždy upraviť sami.

 1. 318 V.P. do krúžku. Ak chcete urobiť 106 súborových buniek (FY). pridať štítok na 24 yardov - pravý rukáv, 29 - polica (rovnaké chrbát a), 24 - ľavý rukáv.
 2. pliesť lasetku, Značka 8 R.
 3. Ananásový vzor, Aby sme to robili veľmi presne a symetricky distribuovali rapporty = 16 R. Zároveň, nezabudnite pliesť rukávy (pokračovať v náklonnosti).
 4. Opatrne postupujte podľa vzoru tak, aby sa neprehľadával. Ďalej je dôležitý krok o veľkosti. Ak je viazaná tkanina dostatočná na obvod hrudi, môžu sa skombinovať detaily police a chrbta. Rukávy - pokračujeme v práci. Aby ste to urobili, vzory láskyplných a ananás sa striedajú: 8 až 16.
 5. Rozšírte model bočného skosenia7 cm po pripojení prednej a zadnej časti tuniky.
 6. plátno rozdeľte dve pred posledným vzorom ananasy. Dokončite jednotlivé detaily v priamom smere.
 7. Aby bol výrobok po obvode krásnejší a elegantnejší - na kravatu "PIKO", Zatvorte rukávy po dosiahnutí požadovanej veľkosti.
 8. že háčkovaná tunica vyzerala úplne, musí byť umývaný v teplej vode. Môžete žehliť ale nie pary, zvnútra.
  Práca je ukončená! Dokonale zapadá do ženskej šatníka, jej štýl je univerzálny pre letné a jesenné obdobie.

Háčkovanie Beach Tunic pre začiatočníkov a popisy

Naša ďalšia dielňa ponúka háčkovanie plážovej tuniku. Táto verzia oblečenia bude veľmi ľahká, takmer vzdušná, ale napriek tomu v teple, aby ste ju mohli nosiť na prechádzku večer.
Takže začneme s popisom. Ak môžete ľahko pochopiť schému - preskočte túto položku. Rukávy, späť a dopredu pletené zhora nadol. 160 V.P. v kruhu ss

 • 1 R .: 3 V.P., 1 S.S.N. prvý V.P., 3 V.P., 2 S.C.N. v tom istom P., 5 V.P., 2 S.S.N. pri 8 P., 3 V.P., 2 S.S.N. v tom istom p., 5 V.P., (2 S.S.N. v 8 P., 3 V.P., 2 S.S.N. v tom istom p., 5 V.P., 5 C.C.N. v 8 P. bázy, 3 V.P., 2 C.CN.N. v rovnakom P. základ, 5 V.P.) = zátvorky sa opakujú na koniec riadku, Celkom bude osemkrát, t. 10 správ. Dokončili sme R.S.S.
 • 2P. a 4 R: 3 V.P. na zdvíhanie, 1 ssn v oblúku 3 V.P. predchádzajúci R., 3 V.P., 2 S.S.N. v oblúku, 5 VP, 2 C.SN. do ďalšieho oblúka, 3 bp, 2 ccn do nej, 5 V.P., (2 S.C.N. v ďalšom oblúku 3 V. P. a., predchádzajúci R., 3 V. P., 2 S. S. N. 3. V. P., 2 C.C.N., 5 V.P.). Opakujte činnosť v zátvorkách 8-krát. Vyžaduje 10 správ. Pokračujte v procese na C / X 1 až 25 R. Rozdeľte dielo na časti: do doprava a ľavý rukávy s 2 rapportmi, vzadu a vpredu - 4 každý.
 • 26 R: zatvorte chrbát a prednú časť tuniku do kruhu, pokračujte podľa schémy do 82 R. S 83 až 90 R. = C / X 2. Každý ananás je vyrobený samostatne podľa schémy 2 (1 - 11 P.).
 • Spracovanie spodnej časti výrobku a objímky 1 S.BN., 1 PIKO, 1 C ... N., 3 V.P. = na koniec R., S.S.

Hrebenatka je veľmi jednoducháAko sme už povedali, je to skvelý spôsob, ako začátečník zlepšiť svoje zručnosti pletenie. Tento vzor môže byť ľahko vytvorený ako tunika pre obéznych žien, pre dievčatá, ako aj pre pláž. Sirloin topy, košele a mikiny vyzerajú veľmi dobre.

Otvorené háčkove schémy a popis háčkovania

Otvorená tunika so šnurovaním, Je vyrobená z krásnej pištoľovej priadze. Najlepšie brať bavlnu. Proces pletenia začína hraničnéktoré sú v priečnom smere. Všetky lamely - S.BN. Na okraji 1 R: hlavný vzor (jeho vzťah: 4 V.P., 3 S.C.N. pod oblúkom, 2 V.P., 3 S.C.N., 1 V.P., 1 C. .SN., 1 V.P.). vo všetkých radoch, vrátane chrbtov, urobte vzor ako v tvári.

Háčkované tuniky motívov

Navrhujeme, aby ste zvážili a vybrali pre seba to, čo sa vám páči. tuniky, Na fotografii nižšie sú krásne schémy na vytvorenie takého prvku šatníka. Samozrejme, že taká vec môže byť úplet a úplet, ale hák je oveľa pohodlnejšie! Na internete nájdete sekcie o pletení širokej škály schém pre obézne ženy, háčkovú tuniku, raj vtáka, boho háčkovanie majster triedy a rôzne ďalšie. Existuje veľa jednoduchých schém, sú oveľa zložitejšie. Určite nájdete niečo vhodné pre seba!

Detský model:


Háčkované topy, tričká, bundy, tuniky s popismi a schémami

Pletené odevy vyhovujú takmer všetkému., Môžu byť kombinované ako medzi sebou, tak s inými prvkami vášho oblečenia. Samozrejme, v pletených šatách nebudete chodiť na obchodné recepcie alebo do práce, ale na romantický deň to perfektne padne! Krásne pletené sukne dobre kombinujú topy, orezané topy, tričká na popruhoch alebo tričká.

Háčkovaná letná tunika

Letná tunika oka háčkovanie pletené čiernej nite na veľmi jednoduchý vzor. To môže vyžadovať čierna priadza (alebo bielej) farby. Táto priadza potrebuje asi 350 gramov, rovnako ako háčkovanie №2,5. Späť a pred väzbou to isté.Reťazec VP je napísaný. 41 cm dlhý, naklonený vzoru a schéme1 - pletené tkaniny. že Správne zostavte tuniku: vytvorte rameno, bočné švy + 18 farieb (C / X 2) a šijte ich na jumper. Tento krok sa vykonáva podľa vášho záujmu, nemôžete nič zdobiť. Alebo umiestnite do šachovnice. Pozdĺž obvodu - С.Б.Н.

Háčkované tuniky pre dievčatá

Dievčatá Naozaj chcú byť ako ich matky a staršie sestry. Ak máte nádhernú háčkovú tuniku, prečo môže vaša dcéra mať to isté? Dnes budeme poskytovať podrobný popis háčkovania pletenie pre dievča 10 rokov. Takáto otvorená letná blúzka je pletená háčkom č. 1,25 a vláknami svetlého odtieňa.Háčik v tomto type pletenie je oveľa menší ako v predchádzajúcich. To je spôsobené tým, že technikou otvorenej práce sa vyžaduje, aby všetky slučky a stĺpiky boli veľmi dobre vykonané, šírka a dĺžka boli rovnaké. Na budúcu vec bola krásna, mali by ste to robiť opatrne a pomaly.

Tu je to potrebné dva vzorky otvoreného otvoruktoré sa vykonávajú presne podľa nižšie uvedených diagramov. Začneme našu prácu s hornou časťou chrbta. K tomu musíte vytočiť 92 V.P. + tri P. na zdvíhanie, jeden R. - С.С.Н. Pokračujeme s otvoreným vzorom 1. Aby sme vytvorili rovnomerné dierky na 15 centimetroch, odstránime raz 9 P. Potom pokračujeme v procese rovno. Po 27 cm ponechajte 40 strán v strede. Toto sa musí urobiť pre krk, takže budeme pokračovať v kreslení samostatne. Po 32 centimetroch je možné dokončiť prácu, slučky sa uzavrú a závit sa odreže.

V hornej časti prednej častirobiť všetky kroky, ako v predchádzajúcom odseku, ale nezabudnite, že výstrih by mal byť oveľa širší a viac. Preto sa každá strana musí robiť samostatne, začínajúc výškou 23 cm. Pracuje aj po 32 cm.
Nakoniec prichádzame do otvoreného vzoru - je potrebné dokončiť lem. Ak chcete vytvoriť bočné švy, pliesť v kruhu pozdĺž spodného okraja s druhým otvoreným vzorom. Po 5 R. - 1 R. S.B.N.

manžety, podľa nášho názoru najťažšie v tejto práci, pretože sú dve z nich! 70 VP, 1 R.SS.S.S., otvorený vzor číslo jedna. Po 16 cm nechajte na oboch stranách 9 P, potom 10 krát 1 P, 3 krát 2 P. Vo výške 14 centimetrov zatvorte. Zostaviť tuniky - ramenné švy, šiť rukávy. Po obvode krku - 1 R. S. B.N.

Háčkovaná tunika: video

Mamochkin kanál: háčkovanie videa Ponúkame vám majstrovskú triedu na pletenie tuniky.

Háčkovaná pletená tunica pre ženy: módne modely v roku 2018