Ako pliesť šatku pletenie?

Podväzok steh, tiež známy ako "struna", "lieska", "posteľ" a dvojjadrové steh vzor, ​​sa nazýva základ pletacie ihlice. To je považované za jeden z najjednoduchších vzorov, spolu s pletenie pančuchy, ktoré pomáhajú začiatku majstrov zvládnuť pletenie rovnakého typu, v tomto prípade tvár pletenie.

Názov vzorov podväzkov sa zahrial, naplnený združeniami s milými matkami a babičkami a úplne sa ospravedlňuje - za starých čias boli často podobné šatky z kôz.

Pletacie podväzkové ihly

Teraz sa s úspechom používa šatka pri vytváraní rôznych modelov pletených vecí: klobúky, šály a šaty, vesty a bundy, kabáty a ďalšie. Fantázia a chuť remeselníka umožňujú urobiť veci neuveriteľnej krásy kombináciou pleteniny šatstva s inými, zložitejšími a zložitými vzormi, čo vedie k originalite čiar, ozdôb a vzoru ako celku.

Samozrejme, že sa naučili pliesť šál vzor, ​​remeselníci budú chcieť robiť viac zaujímavých vzorov v práci, ale šatka pletenie môže byť užitočné neskôr kedykoľvek, napríklad, sa stáva krásnym zázemím pre openwork vzory, arans, opice a mnoho ďalších vecí, ktoré remeselníci plánujú vytvoriť v budúcnosti ,

Čo je ohrievač?

Poďme začať študovať základy pletenie - podväzkové pletenie. Najprv - to je obojstranné pleteniePreto je vzor často vybraný pre pletenie šaty, šály, opasky, krídla, obojky a lamely.

Navyše, výhody podväzkov podväzkov nie sú obmedzené na jednoduchosť prevedenia a všestrannosť použitia:

 1. dokonale zachováva pôvodný vzhľad a zabraňuje deformácii pôvodnej podoby veci;
 2. okraje s podväzkovým uzlom nie sú skrútené;
 3. Pletenie vzor šál dáva veci ľahkosť - zvláštny objem vďaka krásne reliéfne pletenie.

Ako pliesť - schéma a popis

Tak, ako pliesť šatku pliesť? Existuje niekoľko spôsobov, ako urobiť tento dva razík vzor. Zvážte tiež schému s podrobným opisom procesu pletenia.

 • Klasický podväzkový steh

Najpopulárnejšia a najjednoduchšia možnosť pletenie vzor šála. Tento typ pleteného šitia sa vykonáva takzvanými klasickými obličkovými slučkami - to znamená, že je za prednou stenou slučky vložená ihla.

Zriedkavé pletenie - schéma a popis:

 1. Zbierame dvadsať slučiek na pletacej ihly a začneme pletené podľa vzoru.
 2. Odstráňte prvú slučku, ktorá bude ohraničená - takže okraj pletenia bude čistý.
 3. Teraz pliesť prednú gombíkovú dierku tým, že natiahneme ihlu do slučky vpredu a potiahne ju za ňu. Týmto spôsobom musíte pletené riadky na samom konci.
 4. Posledná slučka je pletená zvnútra. Ihla by mala ísť za slučku a uchopiť vlákno umiestnené vpredu.
 5. Otočte výrobok a začnite pletením rovnakým spôsobom ako prvý riadok: slučky by mali byť obličejové, s výnimkou okrajových slučiek, ktoré sa nachádzajú na okrajoch.
 • Šál pletené "bunky" tváre smyčky

Jedným z komplikovanejších spôsobov, ako pliesť šál vzor, ​​ktorý používajú skúsení majstri, ktorí si pre seba určili najvhodnejšiu možnosť pletenie. V prípade metódy "babičky" pletenie obličkových slučiek je za zadnú stenu slučky vložená ihla. Tento typ podväzkov nie je tak pohodlný, ale niektoré bežné ženy "rozpoznávajú" iba jeho.

Režim pletenia a postup práce:

 1. Zbierame požadovaný počet slučiek v prvom riadku.
 2. Odstránime prvú slučku bez pletenia, ďalšia - predná slučka.
 3. Celý prvý riadok - tvárové slučky.
 4. Otočili sme pletenie - máme okrúhle smyčky.
 5. Odstránime prvú slučku a pozorne sledujeme pokračovanie práce!
 6. Pracovná niť na pletenie - pliesť našu obrubu smyčkou, ako predné.
 7. Pliesť ďalšiu slučku aj ako predná slučka. A tak ďalej.
 8. Pre pletenie podväzok steh v kruhu, stačí, aby nepárne riadky pletené s predné a rovnomerné - s obrubou, alebo naopak.
 • Šálové pletené obruby

Niektorí remeselníci uprednostňujú tento spôsob vytvárania tohto vzoru: plodia ho úplne s nesprávnymi slučkami. Vzor výsledku je trochu širší a voľný - to znamená, že je daný azhura.

Režim pletenia a postup práce:

 1. Zhromažďujeme požadovaný počet slučiek na lúčoch, nezabudneme na konci o prvej odobratej slučke, ktorá bude lemovať.
 2. Prešla pletaciu ihlu. Pracovný závit by mal byť umiestnený vpravo od slučky, ktorá je umiestnená na ľavej ihle.
 3. Pravá ihla je vložená do ľavej slučky pod závitom.
 4. Ak chcete vytvoriť obrubu obruby, potrebujete koniec ihly, ktorá je v pravej ruke, aby ste zachytili vlákno. Potiahnite ju zľava doprava cez aktuálnu pletaciu slučku.
 5. Ďalšie a všetky nasledujúce slučky budú purlies, bez započítania okrajových slučiek. Podrobnejšie je, že tento typ pletenia je zobrazený v video tutore nižšie.

Video lekcia

Ak diagramy a popisy paličiek stále ponechávajú nejaké otázky, potom môžu začiatočníci vždy využiť vizuálne videá na pletenie.

Video - pletenie šatku klasické tváre kolo:

Video - šatka pochybný kolo:

Video - šatka babička kolo:

Pozrite si video: Návod na pletení šikmého trojúhelníkového šátku - i pro začátečníky (Október 2019).

Loading...