Rukavice na pletenie so vzorom pre začiatočníkov krok za krokom

Rukavice boli vždy najpraktickejšie a najpohodlnejšie na chladnú zimu. Dnes majú obchody obrovský výber rukavíc pre celú rodinu, ale je oveľa príjemnejšie nosiť veci, ktoré boli vytvorené s láskou vlastnými rukami.

Keď sa naučíte pliesť, môžete vytvoriť celé súbory: klobúk, šál, palčiaky. Budú sa navzájom harmonizovať, ak sú vyrobené v rovnakom štýle s rovnakým vzorom.

Navrhujem ísť priamo na diskusiu o téme: "ako pliesť palčiaky s pletacími ihlami - krok za krokom inštrukcie."

Ako pliesť rukavice s ihlami (pre začiatočníkov krok za krokom)

Aby ste sa naučili, ako pliesť krásne štýlové rukavice, musíte sa naučiť, ako pliesť tie najjednoduchšie, na základe ktorých môžete vytvoriť najoriginálnejšie modely pre celú rodinu.

Bezšvové rukavice - majsterka s podrobným popisom (foto)

Najzaujímavejšou vecou je, že dokonca aj leniví sa dokážu vyrovnať s týmto modelom. Môžu byť jasné, ale autor navrhuje, aby sa k zmene pridalo niekoľko červených pruhov.

Pre prácu potrebujeme vlnu (70 g), 5 ihiel na pitie č. 3.

Hustota pletenia autora =1,7 smyčky v 1 cm Potom musíte merať obvod štetca, ale budeme pliesť na ruku, obvod ktorého sa rovná 20 cm.

Výrobok sa pletie zhora nadol na piatich pletacích ihiel, takže sa získa bez švu. Vypočítajte počet slučiek:20 x 1,7 = 34 slučiek. Distribúcia do 4 ihiel 34 slučiek. Navrhujem zaokrúhliť a skórovať 36 slučiek, takže môžeme urobiť 9.

Na uľahčenie vysvetlenia poskytneme každému hovorovému poradové číslo. Po uzavretí kruhu sme pletené štyrmi slučkami prvej ihlice na pletenie spolu s koncom priadze, ktorá bola zvyčajne zľava zo štyrovej pletacej ihly zo sady slučiek, aby sa kruh na okraji viac uzavrel.

Začnime s pravá časť, Predpokladáme, že na 1. a 2. ihličku - slučku spodnej časti rukavíc a na 3. a 4. mieste. Začneme prácu gumovou páskou, ktorú sme pliesť 1 × 1 (1 predný, 1 zlý). Výška gumy alebo manžety 7 cm.

Ďalej prejdite na pletenie hlavnej časti rukavice: pletené v kruhu so slučkami na tvár na základňu palca 5 - 7 cm, v závislosti na veľkosti.

Palca bude prichádzať na 1. ihlu, vľavo - na 2. mieste. Aby sme to dosiahli, pliesť prvú slučku s vláknom hlavnej farby na 1. papier. Všetky ostatné slučky, s výnimkou poslednej, pletené s farebnými vláknami. Potom vrátime slučky spojené farebnou niťou do prvej ihlice na pletenie a opäť plete hlavný závit. Dostávame farebnú pomlčku. Toto bude ďalší otvor pre palec. Ďalej, len úplet na malý prst (asi 8 cm).

Potom pokračujte odvrátenie slučiek na palčiach prstov, Na prvom a treťom lúčoch sme na začiatku pliesť prvé dve slučky spolu s prednou časťou druhou cestou (za zadnými stenami), po prvom otočení prvej slučky. Na druhú a štvrtú pletaciu ihlu sme na koncoch lúčov prednej strany prichádzali dve slučky dohromady pri prvom spôsobe (za prednými stenami). Takže kruhovo znižujeme slučky, kým každá ihla nemá polovičný počet slučiek (v našom prípade, keď je počet slučiek na každom hovore podivný, v kruhu zmenšujeme menšiu časť - 4 slučky), potom znížime slučky v každom kruhu (5 slučiek). V tomto prípade na 1. a 3. lúčoch, v tých riadkoch, kde slučky neodčítavajú, sú prvé slučky tiež obrátené a pletené prvým spôsobom. Ak sú na každom paprči 2 smyčky, dotiahnite slučky a upevnite ich na nesprávnej strane.

Teraz pokračujte palcový uzol, Za týmto účelom opatrne vytiahnite farebný závit z otvoru palca. Potom vložíme dve ihly do uvoľnených slučiek, dostaneme sedem slučiek na spodnú ihlu, na vrchu 6. Začneme prichádzať prstom a rozdelíme smyčky na 4 ihly: na prvých 4 slučkách, na druhom 3 a vytiahneme jednu slučku von z bočného okraja otvoru, na 3. a štvrtý papier má tiež 4 slučky (3 + 1 od bočného okraja otvoru). Aby ste to urobili pohodlnejšie, koniec pracovného závitovky môže byť spustený do otvoru (na nesprávnej strane výrobku).

Pokračujeme v prúte prstom do kruhu až do stredu nechtu a potom začneme redukovať slučku rovnakým spôsobom ako pri pletacích špičkách prstov: na prvej a tretej pletacej ihličky na začiatku, na 2. a 4. pletacie ihlice na konci, ale klesajúca robiť v každom rade. Keď každá ihla zostáva na prvej slučke, slučky sú utiahnuté a pripevnené na nesprávnej strane.

Ľavé rukavice to sa plete rovnakým spôsobom ako vpravo, ale v zrkadlovom obraze: sme prichytili dieru na prst na druhom papuče.

Krok za krokom pokyny pre pletenie na dve ihly

Tieto dlhé rukavice a dva ihly. Môžete oddelene pripojiť obe časti s následným pripojením polovice, ale považujeme za možnosť, kde musíte urobiť len jeden nenápadný šev (bude to správne a vizuálne krajšie).

Potrebné: priadza, pletacie ihlice, čap a jednoduché pletenie, meracia páska, hák, ihlica.

Začnime správnou časťou.

Meria sa obvod zápästia, dĺžka dlane a palec. Je tiež potrebné merať hustotu pletenie, trochu pletenie. Zmeráme, koľko slučiek padá na 1 cm. Mám obvod 20 cm, na 1 cm - 2 slučky. Potrebujete 40p-4 = 36p + 2 hrany.

Začneme spodnou časťou pomocou 2x2 gumy (2 tváre, 2 obruby). Ukázalo sa to asi 10 cm (15 riadkov).

Potom prejdite na hlavné plátno, kde si môžete vybrať ihly menšieho priemeru. V druhom riadku pridajte 4 slučky rovnomerne. Potom pliesť iba 7 radov na základňu palca. Môžete skúsiť a, ak je to potrebné, viazať viac / menej.

Prst v rukavici nie je na boku, ale akoby nebol oveľa bližšie k dlani, tak pre pravú rukavici pliesť takto.

  • A. - Edge, 2n. sme pliesť na výkrese a odstrániť na pravidelný šijací kolík.
  • B. - Pri prstoch sa odoberú 6-7 slučiek. V závislosti od úplnosti. Pliesť 7 slučiek podľa vzoru a všetok zvyšok odskrutkujeme na čap.
  • V. - na pracovnej ihle máme iba 7 úchytiek na palec.

Pleteme hlavný vzor vo výške bez okraja !!! Dĺžka prsta je vynásobená 2. Mám prst 6 cm * 2 = 12 cm na výšku. Out 21 série. PRVÝ A POSLEDNÝ NÁRAZ NA ČERPANIE !!! Vráťte slučku do ihly veľkým kolíkom.

Pletenie na koniec riadku na obrázku. Potom prilepte na obrázok požadovaný počet cm Na miesto, kde končí malý prst. Mám 16 riadkov tváre. Skúste a skontrolujte veľkosť.

Rozdelíme všetky slučky o 2. Jedna časť sa odstráni na čape.

Dostať sa k zníženiu.

Edge, 1p. podľa výkresu, 2p. spolu, potom podľa obrázka, keď ihla zostáva 4p. sme pletené 2 spolu, 1 podľa obrázku a posledné, ako okraj obruba.

Peňaženka pletená úpletom kresbou. Nemám ihly 20 slučiek. Pliesť tak, okraj, predné, 2 spolu, 12 tváre, 2 spolu, 1 predné, 1 tréning. Výsledkom je 20 slučiek. Skrátili sme ho v každom prednom riadku, kým na špici zostanú 6-8 slučiek. Mám 7.

Zatvorte slučku a postupujte rovnako ako v druhej polovici. Aby ste mohli správne dokončiť, jednoducho úplet spojte dvoma slučkami a posuňte pleteninu na hlavnú pletaciu ihlu.

Ďalej urobte záverečnú prácu. Šijeme prst a samotnú rukavici.

Z týchto lekcií môžeme konštatovať, že nie také zložité pletenie. Pletené palčiaky vyžadujú základné vedomosti a voľný čas.

Rukavice na pletenie so vzorom (grafy a popis)

Keď sa naučíte pliesť najjednoduchšie modely, môžete ich rozriešiť krásnymi vzormi a dávať voľnej nohe svojej predstavivosti. V článku "Vzory a vzory pletenia (popis)" ich nájdete vo veľkých počtoch.

A teraz navrhujem prejsť na zložitejšie rukavice s pletacími ihličiami (diagramy a popis vám pomôže pochopiť túto náročnú úlohu).

Ako spájať krásne palčiaky s pleteninami pre ženy

Rukavice s plátno pletenie schémy a popis pre milovníkov klasiky.

Pigtail bude hlavnou dekoráciou. Vybrali sme si jednoduchý oplet, ale ak sa nebojíte ťažkostí, môžete si vybrať zložitú a originálnu verziu.

Priadza - akrylová (možná z angora), približne 70 g; zberné ihly číslo 3.5.

Vzor "guma": 2 osoby., 2 out.

Pletené vzory "prúžky": Prejdite 8 slučiek doľava (ponechajte 4 slučky na pomocnom papuče pred prácou, 4 tváre a spojte slučky s pomocnými pletacími ihličkami).

Prejdite 8 slučiek doprava (ponechajte 4 slučky na pomocnom papučiku pri práci, 4 tváre a spojte slučky s pomocnými pletacími ihličkami).

Vytočte 48 bodov a rozdeľte ich na lúče, na každej ihly sa objaví 12 slučiek. Knit guma vzor 3,5 cm (ak máte malú gumu, pliesť viac cm).

Potom pokračujte do pletenia hlavného vzoru. Pre uľahčenie pletenia "štetka" vzor, ​​som sa pohybovať slučky z 1. a 2. pletacie ihlice na jednu ihlu. tj Moje slučky sú rozdelené na 3 ihly (nie na 4 ihly), na prvej ihle je 24 slučiek hlavného vzoru a na druhej a tretej ihličky zo strany dlane je každá 12 slučiek.

Takže prvý riadok po elastickej začína ihly, na ktorých je 24 slučiek, začneme pliesť hlavný vzor.

Riadok 1-6: 1 osoba., 2 osoby, 8 osôb, 2 osoby, 8 osôb., 2 osoby, 1 osoba., Smyčky na 2 ihly na strane dlane, pletené tváre.

7. riadok: 1 osoba., 2 výstupy, 8 slučiek na prechod doľava, 2 výstupy, 8 slučiek na prechod napravo, 2 von., 1 osoba., Loops na 2 paprsky zo strany dlane sme pletené tváre. Opakujte riadky 1-7 v celej práci.

Vo výške 10 cm od začiatku pletenie (nemusíte mať 10 cm, každý z rúk a prstov je iný), vytvoríme dieru pre palec. Začnime s ľavou rukavicou. Na ihly zo strany dlane (tretia ihla) sme pletené 4 tváre., 6 bodov sme odstránili na kolíku, zhromažďujeme na ihly 6 bodov (tak, že je ich 12, ako predtým), 2 tváre.

Dierka palca pravej rukavice je symetricky pletená, t.j. na druhú ihlu zo strany dlaní: 2 tváre., 6 strán sme odstránili na čape, zhromaždíme na pletaciu ihlu 6 ks, 4 osoby.

Tvorba mysu vykonávame po zatvorení malého prsta na ruke.

Pri zaoblenej špičke navlečte na každú papučku dve stredné slučky.

Otočte slučky v každom riadku, kým zostanú na ihly len 1 písmeno (celkom 4). Potom odtrhnite závit lopty a zatlačte ju do ihly. Zachyťte ihlu so všetkými 4 bodmi, vytiahnite a upevnite prstové rukavice zvnútra.

Po dvoch pleteninách sú pletené, začneme pletenie palec. Za týmto účelom odstránime šesťpólové body z čapu pletací ihlou, zhromaždíme 6p. Na paralelnom rade zhromažďujeme 4p. Na dvoch bočných radoch. Celkom to bolo 20 strán, rozdeľujeme ich na 4 ihly (5 ks na papriku).

A pletené okrúhle rady ľudí. až po požadovanú dĺžku prsta. Vytvárame prst prsta rovnakým spôsobom ako tvorba rukavíc.

Hotovo!

Pletacie palčiaky pre deti

Deti milujú, keď ich matka vytvára napríklad krásne lišty alebo medvede, ktoré si môžete dať na perá a hrať si snehové gule.

Pletené detské palčiaky so sovami

Pre dieťa nie je nič zaujímavšie ako rukavice so vzorom. Takéto veci nesie s veľkým potešením, a preto navrhujem, aby sme si dieťa potešili nádhernými sovy.

Materiály a nástroje:

1 hank;
zdobené ihly číslo 1.5;
prídavná pletací ihla alebo špeciálne uvoľnenie slučky;
ihlica na priadzu;
štyri korálky;
závit a ihlica na šitie korálkov.
Rukavice pletené do dvoch nití.

Preto zhromažďujeme 32 slučiek, rozdeľujeme ich do 4 ihiel (8 kusov).
1 - 10 riadkov: guma 1 osoba. x 1 out.
11 riadok: jednotlivci.
12 riadok: osoby; pridajte broky 2 osôb. na každú ihlu
13 - 18 riadkov: jednotlivci.
19 rad: začneme pliesť sovu na 12 slučkách tretej a štvrtej lúče. Prvá ihla - osoby.; druhá ihla - osoby.; tretia ihla - 4 osoby., 6 ex. štvrtá ihla - 6 osôb, 4 osoby.
20 riadok: rovnaký ako 19..

21 riadok: prvá pletací ihla - osoby; druhá pletací ihlica - 2 osoby, odstráňte 6 slučiek pre otvor pre palec na čape, vytočte 6 dodatočných slučiek, 2 osoby; tretia ihla - 4 osoby, 2 osoby, 4 osoby. štvrtá ihla - 4 osoby, 2 osoby, 4 osoby.

22, 23 riadkov: prvá pletací ihla - osoby; druhá ihla - osoby.; tretia ihla - 4 osoby, 2 osoby, 4 osoby. štvrtá ihla - 4 osoby, 2 osoby, 4 osoby.

24 riadok: prvá pletací ihla - osoby; druhá ihla - osoby.; tretia ihlica - 4 osoby, 2 out, 2 slučky na odstránenie. pletaciu ihlu pri práci, pliesť ďalšie dva slučky jednotlivcov, potom slučky na pridať. hovoril - osoby; štvrtá ihla - odstráňte dve smyčky na pridanie. pletaciu ihlu pred prácou, pliesť nasledujúce dve osoby, potom slučka na pridať. hovoriaci - osoby, 2 osoby, 4 osoby.

25 - 31 riadkov: prvá pletací ihla - osoby., Druhá pletací ihla - tváre., Tretia pletací ihlica - 4 osoby, 2 roky, 4 osoby; štvrtá ihla - 4 osoby, 2 osoby, 4 osoby.
32 riadok: rovnaký ako 24

33 - 35 riadkov: prvá ihla - osoby; druhá ihla - osoby.; tretia ihla - 4 osoby, 2 osoby, 4 osoby. štvrtá ihla - 4 osoby, 2 osoby, 4 osoby.

36 riadok: rovnaký ako 24. a 32. miesto.

37 riadok: prvá pletací ihla - osoby; druhá ihla - osoby.; tretia pletací ihla - 4 osoby., 2 ex., 2 osoby, 2 ex. štvrtá ihla - 2 osoby, 2 osoby, 2 osoby, 4 osoby.

38 - 41 riadkov: prvá ihla - osoby; druhá ihla - osoby.; tretia ihla - 4 osoby., 6 ex. štvrtá ihla - 6 osôb, 4 osoby.

39 riadok: začať odpočítavať. Prvá ihla má pletené prvé 2 smyčky tváre. za zadnou stenou; Druhá ihla má pliesť posledné 2 slučky obličejov. za prednou stenou; Tretia pletací ihla má pleteniny prvých 2 smyčiek. za zadnou stenou; štvrtá pletací ihla má pliesť posledné 2 slučky obličejov. pre prednú stenu. Zvyšok slučky na pletené vzory (tvár a izn.)

Keď na ihly zostaneme len 8 slučiek, zachyťujeme ich ihlou, pre palec prenesieme 6 slučiek, ktoré boli nakrútené na kolík na pletenú ihlu, a od okrajov potrebujeme od okrajov 2 + 6 + 2 slučky.

Pletené 12 riadkov v kruhu. Potom prenesieme všetky slučky do dvoch pletacích ihiel a začneme klesať: na každom papieri pliesť prvé 2 slučky dohromady za zadnou stenou, posledné 2 slučky nad prednou stenou. Pliesť druhú rukavicu rovnakým spôsobom - iba otvor pre palec nie je ponechaný na druhú ihlu, ale na prvej.
Šijeme korálkové oči a užívame si nádherný nový výrobok na zimu.

Myšlienky bullfinch (vyšívanie)

Po ruke s jednoduchými rukavicami ich môžete zdobiť originálnou výšivkou, ktorá v detskej súprave bude vyzerať nádherne.

Video lekcie od najlepších majstrov

YouTube sa dnes stalo skutočným pokladom, kde nájdete obrovské množstvo videoklipov. Napríklad v blogoch Svetlana Bersanova video tutorial je možné prezerať zadarmo. A taký dobrý autor nestačí. Môžete nájsť mentora pre dušu a získať najcennejšie vedomosti úplne zadarmo.

Originálne myši alebo biely ježkovia pre deti

Ako pliesť palčiaky

Teplá dierka pre dievča (dvojitý mohér)

Časť 1

Časť 2

Zaujímavé dvojfarebné prisluhovače pre chlapca 7-8 rokov

Produkty Jacquard (video tutoriály)

Jacquard so zimnou témou je klasika, ktorá bude vždy dôležitá, preto navrhujem prejsť na najkomplexnejšie možnosti, ktoré vyžadujú maximálny čas a pozornosť k detailu.

Pôvodné pletenie s ornamentom (norské vzory)

Pre dievčatá s jeleňmi

Ak sa chcete naučiť pliesť zložitý, ale veľmi originálny vzor "jeleňa", táto lekcia s podrobným popisom vám pomôže.

Pánske Aran rukavice pre malých mužov

Ak sa naučíte všetky lekcie, ktoré ponúkame, môžete si predstaviť a vytvoriť produkty akejkoľvek zložitosti: dámske prstové rukavice, kabriolet, s falošným vzorom, z hrubého priadze a výšivky. Veľa šťastia vo vašich snahách. Skúste, experimentujte a doprajte svoj dom s peknými zväzkami.

Loading...