Ako sa správať počas pracovného pohovoru?

Dnes už nie je také ľahké získať prácu a ak je voľné miesto v dobrej organizácii, je ešte viac (rovnako ako študent na prestížnej univerzite po prijatí). Ako sa správať na absolventku rozhovoru? Navrhujeme túto problematiku zvážiť hlbšie. Hlavnou témou navrhujeme identifikovať otázky: ako sa správať v rozhovore a čo povedať, aby získala pozornosť a miesto budúceho zamestnávateľa.

Ako sa správať počas pohovoru pri podaní žiadosti o zamestnanie?

Mnohí ľudia v modernej spoločnosti nemôžu dostať dobrú prácu, aj keď majú všetky údaje o navrhovanej pozícii: primerané vzdelanie a úroveň vedomostí, vek, neprítomnosť detí atď., Často to všetko končí v rozhovore. Aký je dôvod? Je to jednoduché, vyrovnané dobrý odborník by mali vedieť, ako sa správať pri rozhovore pri podaní žiadosti o zamestnanie.

Práve v tejto chvíli často potenciálni zamestnávatelia venujú pozornosť. Na testovanie budúcich zamestnancov vedúcich psychológoviaktorí vyvinuli veľa psychologických testov, na základe ktorých sa riadia nielen vedomosťami, ale aj stresovou odolnosťou, dodržiavaním navrhovaného voľného miesta pri výbere kandidáta. Ale testy nie sú celý arzenál. Dôležité momenty ako napr správanie, správne zvolený šatník na tento účel, reč, pohlavnej identity, skúsenosť (či už alebo nie) atď.

Ako sa správať pri rozhovore pre zamestnanie

Vzhľadom na uvedené je dôležité vedieť ako sa správať v rozhovore s zamestnávateľom pri podávaní žiadosti o zamestnanie, čo nosiť na rozhovor a čo je potrebné, alebo je naopak nemožné hovoriť v tomto procese, Avšak ani jeden odborník nemôže ponúknuť jediný obraz, pretože v tomto variante veľa závisí od voľby žiadateľa, t. J. voľné miesto.

Napríklad pre prácu v sektore služieb v akejkoľvek variácii: hosteska, sekretárka, opatrovateľka v materskej škole, kuriér, predajca áut, realitná kancelária, kuchár, obchodný zástupca, merchandiser, pedagóg, reklamný agent, konzultant Euroset, (pre ženy alebo dievčatá na materskej dovolenke) kozmetický salón atď.. stačí mať družstvo a zároveň prísne oblečenie. A tu pre prácu v Gazpromu, FSB, MIA, prokuratúre, v policajnej / milícií, právnikovi, bezpečnostnej službe (štátnej službe), učiteľ školy alebo učiteľ školy, správca systému, programátor, lekár v nemocnici(Mestská nemocnica), inžinierom, návrhárovi v modelovej agentúre atď.úplne odlišné požiadavky, ktoré sa neobmedzujú len na usmievajúce, prísne oblečenie a spoločenskú schopnosť, ale všetko o tom všetkom a podrobnejšie o niečom neskôr budeme hovoriť.

Základné pravidlá správania pri podaní žiadosti o zamestnanie: video

Získanie práce je umenie predávať ... sami, svoj čas, vaše vedomosti (mať skúsenosti alebo nie) atď. Prezentácia v tejto verzii by mala byť primeraná. Nebuďte plachý podobný výklad, pretože v istom zmysle to je presne ten prípad. Ponúkame vám, aby ste sa zoznámili s niektorými technikami (video tutoriál, ktorý neodmietajú akceptovať) pre začiatočníkov na základe odporúčania psychológov: školenie pre začiatočníkov, ako sa obliekať, ako sa správať, ako sa pripraviť, čo sa žiadatelia môžu stretnúť pri prijímaní ponúk od náborára, pokojne akceptovať aj vedúceho nákupného centra (nájdite iné miesto, pozrite si hlavnú triedu od profesionála alebo ho stiahnite do počítača):

//www.youtube.com/watch?v=Vr2lRWw_M-U

Poradca psychológa: ako sa správať v rozhovore

Psychológovia z celého sveta už identifikovali hlavné aspektyako sa správať na rozhovore, začínajú tipy v prvej fáze s návrhom podrobne študovať informácie o budúcom pracovisku, Dnes nie je takéto detailné hľadanie problémom: nájsť on-line (dostávať odporúčania na fórach, oficiálnu stránku spoločnosti atď.), zistite sa od priateľov, ktorí pracujú vo vybranej spoločnosti (vedia veľa a môžu pomôcť získať prácu, napríklad vedú k šéfom s odporúčaniami), ich priateľov, atď..

Druhým dôležitým aspektom je dochvíľnosť, Ak chcete prísť na pohovor včas, podrobne si prečítajte trasu, vypočítajte čas potrebný na cestu, premýšľajte o celej ceste a odstraňujte chyby. Neskoro sa neodporúča, je lepšie, aby ste prišli dopredu, 10-20 minút skôr (ak je žiadateľ oneskorený, je vnímaný ako frivolny kandidát).

Idem do rozhovoru - ako sa správať?

Úsmev vyhrá srdce, aj keď je to potenciálny zamestnávateľ, uistite sa, že bude na mieste, Ale tu je dôležité, aby sme nepreháňali to. Vaším cieľom je vytvoriť dojem zhovievajúceho žiadateľa a akýkoľvek náznak hlúposti (a nadmerná úsmev by sa mohol považovať za taký) by mal úplne chýbať.

Jedným z hlavných bodov je prípravu na proces a tu možno pripísať úplná príprava na danú položku: otázka-odpoveď. A hlavná vec je, že to je vzájomný proces, t.j. Je dôležité nielen poznať správne odpovede na možné otázky, ale aj pripraviť vlastné otázky pre svojho súpera.

Ako sa správať v rozhovore, ak nie sú žiadne pracovné skúsenosti

 • Ako sa správať pri rozhovore so zamestnávateľom?
 • Ako sa správať na rozhovore, aby ste sa mohli venovať práci bez skúseností?

Hlavná vec, ktorú musí kandidát urobiť, je presvedčiť svojho súpera, že potrebná vedomostná základňa je k dispozícii, dostatočná (alebo lepšia ako) pre zamýšľanú pozíciu. Nebude to nadbytočné presvedčte ho o jeho schopnosti učiť sa, Ale výška vynaliezavosti v tejto verzii ho presvedčí, že nedostatok skúseností je skôr plusom ako mínus. Vzhľadom k tomu, v tejto verzii bude schopný opraviť vaše vedomosti správnym smerom, Môžete to urobiť len vtedy, ak ste si vedomí požiadaviek pre uchádzača o voľné pracovné miesto (znalosť povinností). Takéto informácie sa zvyčajne uverejňujú na oficiálnych webových stránkach spoločnosti. Ak neexistuje portál vybranej organizácie, použite priľahlé zdroje (stránky podobných firiem).

Pravidlá správania pre skupinový rozhovor

Skupinový rozhovor vykonávané s hromadným náborom pracovníkov na rovnaké alebo súvisiace pozície (napríklad čašníci v spoločnosti McDonalds). Pre HR manažéra - To je možnosť výberu s najmenšou stratou času. V tomto vyhotovení musíte byť schopní kompetentne a primerane preukázať svoje najlepšie schopnosti a vlastnosti. Pokúste sa situáciu vziať do vlastných rúk - ukážte iniciatívu a vedúce vlastnosti, ak je to pre vás typické. Opýtajte sa na otázky a odpovedajte na otázkyStručne povedané, uistite sa, že ste si zapamätali čo najlepšie.

Ako sa správať v rozhovore pre Skype?

Online dialóg taktiež navrhnuté tak, aby sa znížili časové náklady na nábor pre telefónne konverzácie (so zamestnancom alebo manažérom). To mu umožňuje v neprítomnosti vyhodnotiť reč, vzhľad a obchodnú skúsenosť žiadateľa. V tomto variante je dôležité, aby mimo rozhovoru neboli rozptýlené vonkajšie zvuky, domáce zvieratá, priatelia, príbuzní atď. Ak zvon nie je v vhodnom čase zvonený, ospravedlňte sa a jemne požiadajte o zavolanie trochu neskôr. Vzhľad zohráva dôležitú úlohu v tejto otázke. Domáca pyžama alebo tričko nie je najlepšou voľbou.

Rozhovor v kaviarni: čo a ako to povedať?

voľba obchodný rozhovor v kaviarni alebo v reštauráciis vedením nie je nič iné ako hovoriť v kancelárii. Ale pre takéto rozhovory je pravdepodobnejšie, že pozvete uchádzačov na vedúce pozície. V tomto prípade je dôležité pochopiť účel návštevy. A pretože poradie veľkého množstva jedál v tomto prípade by bolo nevhodné., Je tiež dôležitá znalosť etikety. Žiadateľ má jedinečnú príležitosť preukázať znalosť pravidiel obchodnej etikety.

Prvý rozhovor - ako sa správať?

Ako sa správať v rozhovore, aby sme si túto prácu prevzali všeobecne, hovorili sme. Nedotkol sa len témy vzhľad žiadateľovi. Medzitým sa stretnú na oblečení. Najmä v prípade rozhovoru s režisérom, ako by sa mal v tomto variante správať?

Vo väčšine prípadov sú požiadavky na vzhľad rovnaké, preto odporúčame, aby ste sa oboznámili s tým, ako správne obliecť: oblek, účes, minimálny make-up(pre dievčatá), úplný nedostatok jasných detailov (príslušenstvo, rúž, lak na nechty atď.). dostupnosť príliš drahé veci by bolo nevhodné.

Ako sa správať v rozhovore, aby sa ubezpečil zamestnávateľ

 • Venujte pozornosť svojmu hlas: malo by to byť mierne zvukový, reč koherentný a voľný, medzi frázami, otázkami a odpoveďami by mala byť pauza.
 • Zbavte sa stuhnutosť.
 • Sledujte svoje gestá a držanie, Prax pred zrkadlom.
 • Musíte vytvoriť názor vážna a istá osoba, A tvoje nátlak a nátlak bude prenesený na partnera a bude sa cítiť nepríjemne, čo negatívne ovplyvní všeobecný názor na vás.

Typy rozhovorov: Tipy pre zamestnanie

Na konci témy prezentujeme niekoľko odborných rád o faktoroch správania pre niektoré typy voľných pracovných miest:

 1. Ako sa správať v rozhovore pre manažérsku pozíciu, Dobrý manažér by mal mať: vodcovské kvality (organizovať prácu kolektívu, hromadiť smer, schopnosť riadiť atď.), majú schopnosť narábať s viacerými úlohami, iniciatívou, tendenciou k sebaanalýze, schopnosťou prilákať zdroje z vonku atď. Práve tieto vlastnosti, ktoré manažér personálu hľadá v žiadateľovi. Dobrý vodca kladné a dôveryhodné odpovede poskytnú všetky otázky: som si nastavil a pr, Dobrá skúsenosť v podobnom postavení, napríklad generálny riaditeľ alebo jeho zástupca (pri prechode na vyššiu pozíciu (kariérny postup) na otvorenom stretnutí s nadriadenými, napríklad ak bol pozvaný žiadateľ atď.) Bude dobrou pomôckou.
 2. Rozhovor pri podaní žiadosti o pozíciu manažéra, obchodného manažéra, obchodného zástupcu. Hlavné vlastnosti manažéra, obchodného zástupcu, školiteľa atď .: komunikačné schopnosti, schopnosť presvedčiť sa a vynaliezavosť, odolnosť voči stresu (schopnosť urobiť punč môže byť testovaná na agresívnom, tj stresovom rozhovore (primárny alebo opakovaný)) a dobrý zmysel pre humor, V obchodnom rozhovore je vašou úlohou presvedčiť logistiku o prítomnosti týchto vlastností. A samozrejme, vzhľad by mal byť dôveryhodný a zbavený rozhovoru.
 3. Chcem pracovať ako predajca: poradenstvo psychológov, Predávajúci je sprostredkovateľ medzi kupujúcim a výrobcom. Jeho hlavnými úlohami sú: posúdiť možnosti, potreby a ponúknuť právo, To pomôže hlavné poradenstvo psychológa: naučiť sa prispôsobiť hlasu a správaniu kupujúceho, Táto jednoduchá technika pomôže viesť súpera k požadovanému rozhodnutiu. Nezáleží na tom, či chcete získať prácu ako predajca v Pyaterochke alebo kozmetickom konzultante, predávať knihy alebo ísť do obchodu s športovými odevmi v spoločnosti Adidas alebo Sportmaster.
 4. Rozhovory pre pozíciu psychológ, účtovník, bankový zamestnanec. Tieto tri povolania sú zjednotené požadovaná úroveň vedomostí, dostupnosť odporúčaní a zhrnutia, Na rozhovor ako účtovník sa žiadateľovi odporúča potvrdiť. odborné zručnosti, najmä znalosti prof. programy, dostupnosť príslušných certifikátov atď. Uchádzač musí dbať na to, aby svojimi konkurentmi prekonal nielen teoreticky, ale aj byť pripravený na demonštráciu v praxi (aby úspešne absolvoval výber na záverečnom interview). Tie isté úlohy čelia psychológ, ale v tejto situácii, okrem podporných dokumentov o prof. príprava tazateľa by mala byť pripravená na povinné testovanie zhody. pre bankový zamestnanec (napríklad dievča bolo pozvané byť ekonómom v Sberbank), kvality a zručnosti manažéra sú dôležité. Ak chýbajú skúsenosti, môžete napríklad preukázať svoje úspechy v súťažiach počas tréningu. Nebude to nadbytočné preukázanie vedomostí v bankovníctve: úspechy a neúspechy v práci konkurentov atď.
 5. Ako sa správať v rozhovore na americkom veľvyslanectve, Jedna z najťažších úloh je úspešný rozhovor s veľvyslanectvami Spojených štátov, Českej republiky, Poľska a najmä schengenských krajín (Izrael napríklad). Jednou z dôležitých podmienok tazateľa je úhľadný vzhľad: náročné oblečenie, atraktívny make-up atď. tu nie sú povolené. Džínsy budú vhodné, ale nepreháňajte to, všetko by malo byť mierne. Ešte jedna vec - znalosti krajiny (kultúra a história). Otázky na túto tému sú potrebné v programe. Okrem toho, konzul alebo dôstojník na konzuláte sa určite pýtajú na vás a na program (štúdium na ústavu, práca s cudzincami (napr. Číňania), lekárske vzdelávanie, turistické vízum. Niekedy sú tu otázky: Úplné meno dekanu alebo učiteľa univerzity alebo univerzity. Ak neviete presnú odpoveď, neváhajte prísť s tým, konzul nezná správnu odpoveď, ale preňho je dôležité skontrolovať vašu úroveň angličtiny.