Ako robiť otvory a šupky na džínsoch?

Niektorí fanúšikovia ručne vyrábanej rezortu vytvárajú otvory a odtiene na džínsoch, aby znova vyvolali obľúbenú vec, dali jej druhý život, iní sa pokúšajú sami v tomto umení, aby ušetrili na drahých modeloch nenáročných džínsov s neuveriteľne populárnym pre mnoho ročných období v radoch diery.

Nie je potrebné vytvárať estetický vzhľad dierky na džínsoch, v súčasnosti sú to denimové bundy, šortky, vesty a oveľa viac, ktoré sú vyrobené z notorického denimu.

Vytváranie dier v džínsoch doma

Otvory na džínsoch doma sa dajú robiť vlastnými rukami, aj keď sa ten človek predtým nepokúšal robiť nič podobné. Hlavná zásada práce v tejto oblasti - Nepreháňajte to, Vo všetkom, čo musíte dodržiavať, vrátane pri vytváraní harmonického štýlu aktualizovaných džín. Dokonca aj nedbalosť a nedbanlivosť môžu vyzerať krásne, ak vopred viete, na akom základe sa "rozptýlia" do obrazu.

Niekoľko všeobecných pravidiel skôr, než začnete

 • Berte do úvahy džínsy
Druhy denimu.

Je dôležité zvážiť, akú tkaninu vyrobili džínsy: hrubé alebo tenké, husté alebo natiahnuté, Vyzbrojenie a otvory na strihaných džínsoch by sa mali robiť nie príliš blízko k okrajom, aby sa pri konštantnom napätí nerozlomili a vec nevyzerá nepríjemne.

 • Pred konceptom premýšľame.
Ako môžem rozdeliť dierky v džínsoch.

Presné umiestnenie škrabiek a otvorov môže závisieť od typu ľudskej postavy, pre ktorú sú premenené. Niektorí dávajú prednosť diery na kolenách, iné rozdeľujú na malé ostrovčeky pozdĺž celej dĺžky, a tak vizuálne predlžujú postavu, iní neváhajú a vykrajujú obrovské "okná" na bokoch a dokonca aj na zadku. Tu je hlavná vec, aby zvážili tieto vlastnosti: čo odvádza pozornosť a čo priťahovať.

Možnosti vytvárania scuffs a dier v denim.

Mnohí odborníci sú toho názoru nie je nutné vyrezať sloty doma, pretože väčšinu času tieto akcie pre neprofesionálov skončia v zničených džínsoch a zlá nálada. Ide o to, že toto miesto je obzvlášť náročné a dokonca aj keď urobíte krásnu dieru, časom rastie a stane sa obrovským.

 • Opravili sme túto myšlienku
Ako načrtnúť budúce dierky na džínsoch.

V počiatočnom štádiu je dôležité, aby sa s konceptom "zničil", aby ste mali presnú predstavu o výsledku. Preto potrebujete doslova nastaviť cieľ, musí byť kriedou alebo perím na džínsy, presné umiestnenie budúcich dier a nosenie džín, aby sa zabezpečila dobrá voľba miesta a veľkosti budúcej dierky.

 • Výber správnych nástrojov
Ako urobiť diery na džínsoch?

Otvory a odreniny môžu byť vyrobené s jedným alebo viacerými zariadeniami, ktoré budú mať iný efekt. Po prvé, ktorá metóda a nástroj by sa nevybrali, je potrebné pripraviť malú dosku, ktorá je vložená do nohavice džínsy priamo pod pracoviskom, aby sa nepoškodila chrbát nohavíc.

Čo najčastejšie používajú bežné ženy na vytváranie dier v džínsoch:

 1. nožnice;
 2. Administratívny nôž;
 3. Kuchynský nôž;
 4. pinzety;
 5. Nožnice na manikúru.

Čo sa používa na vytvorenie scuffs:

 1. čepeľ;
 2. razor;
 3. šmirgľový papier;
 4. pemza;
 5. Kuchynské strúhadlo.

Aby sa pre začiatočníkov ľahšie pochopili špecifiká vytvárania krásnych dier na džínsoch s vlastnými rukami, môžete sa zoznámiť s niektorými jednoduchými schémami práce s rôznymi nástrojmi.

Pri prvom zážitku doma je vhodné, aby ste si staré džínsy alebo orezávanie nohy a prax na nich.

Čisté "biele vlákno"

Klasické dierky v džínsoch s bielymi niťami.

V poriadku vytvoriť svojimi vlastnými rukami módny efekt vyčnievajúcich bielych nití, odborníci odporúčajú len mierne uvoľniť údajné umiestnenie otvorov z tmavých vlákien.

Celé zameranie je založené na skutočnosti, že džínsová textília sa takmer vždy skladá z vrstiev bieleho a modrého vlákna, ktoré sú navzájom spojené. Biele vlákna sú usporiadané horizontálne, a to paralelne so spodným okrajom nohy a modré nite šiju vertikálne. Aby všetko fungovalo správne a esteticky, dokonca aj doma, je potrebné starostlivo chytiť niektoré modré vlákna, ponechať len svetlo, Ale to má svoje jemnosti.

Nástroje na výrobu otvorov:

 • rifle;
 • Preglejka alebo lepenka;
 • Kancelársky nôž alebo skalpel;
 • nožnice;
 • Pinzeta.

Ako to urobiť správne:

Ako urobiť úzke otvory na džínsoch vlastnými rukami.
 1. Prijímame vhodné džínsy, určujeme budúcu polohu štrbiny, ktorú označíme mydlom, kriedou alebo plsteným perom.
 2. Vložíme kus hrubého kartónu alebo preglejky do nohavičiek priamo pod označenou oblasťou.
 3. Vezmeme duchovný nôž alebo skalpel a urobíme dva plytké rezy rovnobežné navzájom, označujúce hornú a dolnú hranicu budúcej "bielej diery".
 4. Vezmeme tenké nožnice a s jemnými pohybmi vyzdvihneme prvé biele vlákna, najprv z jedného kusu, potom z druhého. Je dôležité, aby sa tieto vlákna neodtrhli, ale opatrne ich uvoľnite z modrých pruhov.
 5. Teraz, keď horné a spodné okraje sú jasne vymedzené bielemi vláknami, ktoré sú uvoľnené, môžeme pokračovať v uvoľnení zostávajúcej strednej časti bieleho otvoru z modrých nití.
 6. Zoberieme pinzety a jemne začneme vyťahovať modré nite, ktoré sú kolmé na bielu (obrázok 4 na fotografii vyššie).
 7. Biela štrbina v bežných džínsoch bude pripravená, ak celý priestor nebude mať modré struny.
 • Tip!

Ak chcete urobiť veľkú dieru v štýle "bieleho otvoru"Je potrebné odstrániť modré závity z bielych samostatných blokov, ako je uvedené na fotografii vyššie.

Rebelujúci "moja suka"

Extravagantné otryskané otvory sú ideálne na bežné nosenie.

Zaujímavý spôsob, ako vytvoriť svoj vlastný trendový efekt neopatrnosti, ktorý niekedy pridáva do obrazu len potrebný dotyk povstania - nepríjemný vzhľad dierky. Nesystematická nepríjemnosť vyzerá skvele v príležitostnom alebo uličnom štýle a je celkom jednoduché robiť to doma.

Nástroje na výrobu otvorov:

 • rifle;
 • Preglejka alebo lepenka;
 • Administratívny nôž;
 • šmirgľový papier.

Ako to urobiť správne:

Spôsob, ako vytvoriť "bláznivé" dierky na domácom džíne.
 1. Aby nedošlo k poškodeniu zadnej časti nohy, položíme na miesto práce hrubú lepenku alebo preglejku.
 2. Označte približnú veľkosť budúcej dierky, jej celkový tvar a zaokrúhlenie. Ak sa po inštalácii plánu nezmeníte, môžete sa dostať do práce.
 3. Vezmeme tenký papierový nôž a urobíme 5-8 priečnych rezov rôznych dĺžok jeden pod druhým, nie veľmi zriedka. Môžete zabudnúť na presnosť tým spôsobom práce na chvíľu, pokiaľ existuje nejaká systematická, harmónia v chaose. sloty nedávajte príliš blízko k okrajom džínsyaby táto vec mohla slúžiť čo najdlhšie.
 4. Aplikujúc predstavivosť a zmysel pre štýl uvoľňujeme biele priečne vlákna z pozdĺžnej modrej. To by sa nemalo robiť tak úhľadne ako v prvom príklade práce, ale náhodne, nechať hrany neopracované, s vyčnievajúcimi modrými koncami nití.
 5. Pokiaľ si prajete, môžete odstrihnúť niekoľko bielych nití, takže dierky sú výraznejšie a viac.
 6. Konečným dotykom bude zaobchádzanie s okrajmi slotov brúsnym papierom. Toto by sa malo vykonať opatrne, aby sa nevypustilo spojenie medzi bielymi vláknami.
 • Tip!
Otvory na džínovej tkanine rôznych tvarov.

Ak má ihla myšlienka vytvorenia tematických otvorovako srdcia, slnko, mesiac, hviezdy alebo čokoľvek iného, ​​nezabudnite na to. Hlavná vec je vopred načrtnúť budúci tvar dierky a pracovať na nej. Okraje je možné spracovať na šijacom stroji alebo nakrájať pomocou ihly a môžu byť ponechané načervenalé.

Módne "otvory-okná"

Populárny medzi hviezdami džínsov s veľkými otvormi.

Obrovské diery v džínsoch, ktoré nie sú pokryté bielou niťou, sú tiež veľmi populárne medzi mladými ľuďmi, ktorí nepoznajú hanbu. Nebudete prekvapovať niekoho s veľkými otvormi na kolenách alebo bokoch. Tento spôsob zdobenia vašimi vlastnými rukami bude oslovovať tých, ktorí hľadajú nekomplikovaný, ale štýlový spôsob, ako zmeniť staré džínsy.

Nástroje na výrobu otvorov:

 • rifle;
 • Preglejka alebo lepenka;
 • Kancelársky nôž alebo nožnice;
 • Vyberte si z: brúsneho papiera, holiaceho strojčeka alebo pinzety.

Ako to urobiť správne:

 1. Najprv by ste mali načrtnúť umiestnenie budúcich okien do plytkých džín, umiestniť ich na seba a uistiť sa, že vyzerajú dobre. Je potrebné vytiahnuť otvory podľa toho, či budú otvory ozdobené okrajom vyčnievajúcich nití alebo ostré odrezanie.
 2. Dostali sme hrubú dosku pod pracovný priestor v nohe a pomocou nožníc, alebo lepšie ako duchovný nôž, sme na každej nohe vyrezali obrovský priestor džínsov na jednej alebo viacerých miestach. Je dôležité, aby sa neprekročilo "oknami", a to, aby sa rozptýliť veľké diery navzájom príliš veľa, pretože to môže byť smiešne.
 3. Teraz, keď sú "okná" rezané, môžete spracovať okraje otvorov a zdobiť ich okrajmi. Ak to chcete urobiť, môžete použiť jeden z vyššie uvedených tipov na izoláciu bielej priadze z denimu a odstránenie modrých nití vlastnými rukami alebo pomocou pinzety. Môžete tiež nechať na okraji len niekoľko dlhých biele roztrhané nite.
 4. Úplnejší pohľad možno dosiahnuť úpravou okrajov brúsnym papierom alebo holiačkou.

Elegantná dierka

Očné a jemné dierky na džínsoch, ktoré sa môžu nosiť pri večerných aktivitách.

Krajkové dierky - iný druh zaujímavo zdobených dier na džínsoch, ktoré je možné dosiahnuť doma niekoľkými spôsobmi naraz, vrátane najjednoduchších:

 • Džínsy zdobené tkaninou lemovanou čipkou;
 • Čipka náplasť cez džínsy;
 • Pančuchové hadice s motívom krajky pod džínsy s pripravenými otvormi.

Ak je pri prvých dvoch možnostiach potrebné predbežne vytvoriť otvory na nohaviciach v jednom z vyššie opísaných schém a byť schopný používať šijací stroj, posledná metóda je určená pre tých, ktorí chcú meniť obrázky a chcú nosiť džínsy s otvormi s čipkami alebo bez nich.

 • Tip!
Spôsoby, ako zdobiť džínsy vlastnými rukami.

Pridajte džínsy viac elegancie, môžete použiť techniky návrhárov a zdobiť ich:

 1. pruhy;
 2. náplasti;
 3. gombíky;
 4. nity;
 5. kamienky;
 6. perličky;
 7. jasná farba nanášaná na hornú časť šablóny.

Nosenie džín na vlastné ruky

Pomocou šupiek môžete rýchlo a ľahko robiť módne džínsy z bežného džínsu doma.

Úchvatné scuffs ľahko nahradia veľké otvory na džínsov, prinášajú zaujímavý efekt, ale zároveň vám neumožňujú zamerať sa na nepríjemnosť a vzbúrenosť ... alebo to - to všetko závisí od myšlienky autora.

Nosenie džínsy je alternatívou k otvorom.

Veľkou výhodou vytvárania škrabancov je to, že dokonalé ako dierky samotné, tak aj samostatné akcenty na celej časti tkaniny.: trieť spodnú čiaru alebo stranu džínsy, vytvoriť zadné a predné vrecká.

Okraj a šupky, ktoré môžete robiť na svojich obľúbených džínsoch svojimi vlastnými rukami.

Všetko sa to robí v továrenských podmienkach, ale je v našom úsilí vytvoriť ho doma a pomocou improvizovaných prostriedkov.

Výber správneho nástroja.

Rôzne nástroje vytvárajú rôzne efekty módnych scuffs na džínsoch.

Ako bolo uvedené vyššie, Najobľúbenejšie a súčasne dostupné spôsoby, ako vytvoriť odtieň na džínsy, sú:

 1. Razidlo alebo čepeľ;
 2. šmirgľový papier;
 3. pemza;
 4. Kuchynské strúhadlo.

Ako sa líšia a čo je pre vás to pravé? Ich rozdiely sú v konečnom dôsledku, pretože každá z týchto položiek má iný efekt.

 • Konečným druhom džín po práci s čepeľ a holiaci strojček sa môže líšiť v závislosti od stupňa tlaku, a preto je veľmi dôležité pracovať s nimi.
 • Maximálny brúsny účinok zabezpečený kuchynský strúhadlo, Samozrejme, že prichádzajú v rôznych veľkostiach, sú však strúčiky považované za najhrubšie nástroje na vytváranie šupiek na džínsoch.
 • Pumový kameň spôsobuje však menšie poškodenie tkaniva a po ňom sú pomerne veľké odreniny.
 • v šmirgľový papier najmenší efekt, ktorý vyzerá čisto a pokojne.

Spôsob, ako vytvoriť scuffs s improvizovanými prostriedkami

Varianty práce na džínsy.

Ako urobiť šuff na džínsoch svojimi vlastnými rukami?Je potrebné pracovať tu na rovnakom princípe ako vytváranie otvorov:

 1. Na začiatok sme načrtli požadovanú oblasť pre budúce odieranie. Noste džínsy, aby ste sa uistili, že úpravy budú vyzerať dobre.
 2. Vyberáme džínsy, v pracovnej oblasti vložíme hustú lepenku alebo dosku do nohavíc.
 3. Vyberáme si jeden z potrebných nástrojov pre prácu, ktoré sú k dispozícii po ruke a starostlivo pracujeme, čas od času vyčistiť povrch džínsy z extra vlákien.
 4. Je dôležité čas na zastavenie, Aby ste to neprehrali, musíte pravidelne zastaviť a vyhodnocovať výsledný výsledok, aby ste pochopili, že je trenie pripravené. V opačnom prípade môžete dostať dieru.
 5. Hrana okraje môže byť namaľovaná, čo má malý okrajový efekt, alebo je vľavo.

Video lekcia: Ako robiť ripované džínsy

K vizuálnym príkladom je ešte jasnejšie, môžete použiť tipy pre odborníkov zozbierané v video tutoriách, ktoré pomôžu nielen zničiť džínsy, ale aj výrazne zlepšiť ich vzhľad. V tomto prípade ide o vytvorenie otvorov s účinkom odierania.