Schéma a popis háčkovania

Háčkované koberce sa nedávno stali veľmi populárne: štvorcový (ako na obrázku nižšie), obdĺžnikový koberec, okrúhly, oválny, z priadze, povrazu alebo zvyškov handier, na stoličke alebo na podlahe v kúpeľni. Všetky možnosti sú dobré. Najdôležitejšia vec je, že taký nádherný koberec môže byť háčkovaný sám, pomocou schémy a popisu, krok za krokom inštrukcií, alebo sa spoliehať na video tutoriál na YouTube alebo MK (master class: Ako háčkovať diagram a popis).

Okrem toho, že môžete zdobiť svoj dom, vytvorte v ňom útulnú atmosféru - je to stále dobrý spôsob, ako si každá bežecka môže cvičiť a rozvíjať svoje tvorivé schopnosti. Všetci si spomínajú bunky babičky v celom dome, veľmi by som ich robil sám: na nočných stoloch, na stoličke, na chodbe, v kuchyni. Krajkové motívy sú veľmi vzdušné a okamžite priťahujú veľa pozornosti.

Háčkované pletené koberce: schémy a popis

Ako sme už napísali vyššie, koberec môže byť viazaný absolútne z akýchkoľvek materiálov, či už je to model zo starých vecí (Tričká), z plastových vrecúšok (z celofánu a odpadu) alebo z bežnej priadze, Každá voľba bude vyzerať krásne vo vašej domácnosti na podlahe alebo na stoličke. Často, okrem koberčekov, pre interiér dekorácie a miestnosti vytvárať krásne plátky látkových zvyškov, kryt stoličky, viacfarebné vankúše z pletených štvorcov s pleteninou alebo háčkovaním, originálne obrúsky na nábytku alebo pod vázy z háčkovaných kruhov pre pohodlie, Existuje veľa vzrušenia okolo výrobkov z pletených výrobkov - modely sú veľmi "domáce" a neobvyklé.

Na to, aby ste mohli vlastným rukám prilepiť krásny koberec, môžete použiť ľubovoľné materiálakýkoľvek viazanie(polkruhové filé viskózne) a vzor(hviezda, mačka, sova, tiger, slnko, korytnačka). Môžete to robiť rôznymi spôsobmi a potom ju zdobiť podľa želania. Pozrite sa na fotografiu - výber nižšie a vyberte možnosť pre seba a pre váš domov.

Ako háčkovať koberec z priadze?

Najprv musíte vyzdvihnúť požadovanáa doprava materiály, Ak prvýkrát pliesť, možno potrebujete pomoc od už skúsených bežcov (napríklad matka alebo babička). Môžete si úplet produkty, riadené krok za krokom pokyny pre začiatočníkov z hlavnej triedy, napríklad.

Každý vie čo sú najkrajšie koberce, háčkované - japonské, Tu je tajomstvom správna voľba farby budúceho produktu. Nezáleží na tom, či je koberec veľký alebo malý - mal by byť krásne spojený a harmonicky spojený s kusmi nábytku v miestnosti. proste nie je potrebné používať svetelnú farbu - béžovú(vyhnite sa mliečnym odtieňom) rýchlo sa znečistí, A tiež - tenké vlákna, aby vaše stvorenie vydrží dlhšie.

Takže teraz vám poskytneme podrobný plán a popis toho, ako krokovať koberec s vlastnými rukami krok za krokom. Otvorená možnosť "sun" - je lepšie, aby ho zobral žltá niť, Nepoužívajte akrylát a vlnu - iba bavlna! Môžete tiež potrebovať jeden. číslo háku 7, a toto množstvo priadze, ktoré by stačilo na celý koberec. Odporúčame pletenie priadze v dvoch dodatkoch.

 1. Vytočte 4 V.P., (vzduchová slučka) pripojiť pomocou ss (spojovacia lišta) v kruhu.
 2. Schéma pleteniny A1 (na prvom obrázku nižšie) 6 krát.
 3. Ďalej po vyplnení ustanovenia 2, pliesť schému A2.
 4. Ďalej - opakujte schému A3. Zavrieť 264 S.T. (Bar).
 5. Pletené v kruhu s SB.BN(stĺpec bez nakida). Produkt sa uzatvorí - je pripravený!

Háčkované koberčeky s diagrammi a popismi

Ako urobiť háčkovaný koberec - schéma je uvedená nižšie, Pletené vzor "popcorn" viacfarebný závit. Produkty tohto formulára sú veľmi obľúbené u malých detí: je pohodlné a pohodlné sedieť na nich hrať, Malé dieťa bude potešené hmatovými pocitmi. Zvieratá budú radi novým "obyvateľom" domu - môžete ostriť pazúry alebo spať o tom.
Vezmite niekoľko farieb závitov, háčikov a postupujte podľa nasledujúcej schémy:

Háčkovaný oválny koberec

Make krásne oválne majstrovské dielo je veľmi jednoduché. Pliesť to jednoduchými slučkami podľa schémy. Takýto detský koberec sa dobre hodí do každej miestnosti.

 1. Prijímanie reťazca VP dĺžku, ktorú chceme.
 2. Aby ste si ho mohli správne vybrať, musíte odstrániť šírku budúceho koberca z jeho dĺžky.
 3. Ak je šírka 40 cm a dĺžka 100 cm, potom 100 - 40 = 60 cm. Ale nezabudnite, že pri pletení sa bude rozťahovať!
 4. Knit ho v kruhu / spirály podľa nižšie uvedenej schémy, striedajúcich sa stĺpcov. Dúfame, že tento podrobný popis pre začiatočníkov skutočne pomohol!

Ako háčiť kruhový koberec pre začiatočníkov: video

Existuje veľa video lekcie o tomako sa naučiť háčik zadarmo. To môže byť vyrobené z hrubého vlákna, tkať s predĺženými slučkami, šiť z niekoľkých motívov, pruhy, robiť to chlpatý, froté a objemné. Takéto remeslá sa môžu predávať alebo darovať na narodeniny alebo domáce varenie.

Ako pliesť štvorcové a obdĺžnikové rohože?

Aby sa dostali krásne námestie - v každom riadku, zvýšenie v 4 rohoch: 2 S.T., 2 V.P. ... 2 S.T. V nasledujúcom texte R. Hook je uvedený pod V.P. Toto je rušickejšia možnosť, ale vhodná pre mesto, ak zmeníte štýl párenia.

Najjednoduchšia možnosť háčkovania štvorcového koberca:

 • Vezmite priadzu z pleteniny. Farba - voliteľné.
 • reťaz od V.P. požadovanej dĺžky.
 • 1 R .: všetky slučky S.C.N. Otočte plátno.
 • 2 R .: všetky slučky v prednej stene P. Obráťte znovu pletenie.
 • 3 R .: S.B.N.
 • 4P. = 2 P.
 • 5 R .: pre na zadnej strane steny ssn
 • 6P: všetky riadky. Počnúc šiestym pletený vzor od 2 do 5 R.
 • Na videu môžete vidieť príklad takého produktu.

Rovnakým spôsobom je pletený obdĺžnikový koberec.

Pletené koberce urobte sami pre podlahu

Pozrite sa zaujímavý výber inšpiratívnych nápadov, K dispozícii sú koberce v modernom štýle, ktoré pozostávajú z ruží a kvetov, od náplastí, handier, dvoch alebo viacerých kvetín - všetky sú dobré v interiéri.

Ako háčiť koberec z vlákien pre začiatočníkov: video

Háčkovaný koberec zo starých vecí: krok za krokom

Veľmi často máme veľký počet pletencov, čo sme my bude to vyhodiť, Ale čo, keď vám poviem, že to nie je nutné robiť? Môžete to urobiť krásnou pletenie priadze a väzba veľa dizajnérov unikátny gizmos. Skôr ako začneme väzbu, naučme sa, ako vytvoriť priadzu samotnú. Na to potrebujete handričku, tričko a tak ďalej. Z takýchto materiálov možno urobiť rôzne vzory.

Háčkované koberčeky: majstrovská trieda

Budeme pripojiť nižšie videá pre začiatočníkov: ako háčkovanie hrnčeky koberce. Pre túto chvíľu pre skúsenejších bežcov je naša materská trieda.

Pre začiatočníkov rezali sme staré tričká, Je lepšie to urobiť v jednej kontinuálnej špirále, aby ste mali viazať menej uzlov. Potom musíte vziať veľký a hustý hák a začať zbierať slučky. Ako ich píšete pomocou normálneho vlákna. Zatvorte V.P. v reťazci a šiť spojenie pre trvanlivosť. Vzor pletenia je pripojený nižšie. S ňou a jednoduché priadze môžete pletený kruh koberec.

Koberec starých tričiek

materiály: pletací priadza z fialových a fialových kvetov, háčik č. 15, nožnice, ihly a nite.

 1. Priame rezaniezložený na polovicu väzba 10 S.C.N. a zatvorte krúžok.
 2. 2 S.S.N. v každom P. z predchádzajúceho R.
 3. Z každej P. na 2 S.S.N.
 4. S.C.N., 2 V.P., S.SN. 1 P. Tento vzor sa opakuje až do konca R.
 5. S.S.N. okolo kruhu.
 6. Lilacový závit by mal byť opravený po predchádzajúcom riadku. Teraz pletené fialové. Na háku urobíme 1 P. Ssn okolo kruhu.
 7. S.C.N., 2 V.P., S.S.N. in 1 P.
 8. 1 S.T. v P., 2 S.T. v diere nižšie, potom znovu v P.
 9. Zmeniť vlákno. Celá séria S.C.N.
 10. Opakujte vzorec vyššie s otvormi v tomto riadku.
 11. S.S.N. okolo kruhu.
 12. Zmena farby. Otvorte otvory po celom kruhu.
 13. S.S.N.
 14. Lilac vlákno: S.T. - 1 R., otvorený výkres - 1 R., S.T. - 1 riadok.
 15. Na samom konci modelu "klinčekov". Z 1 P. 6 S.B.N. = opakujte každých 6 P. Všetko je pripravené! Rovnakú možnosť je možné urobiť aj z kábla.

Z plastových vreciek s vlastnými rukami

Pletené koberčeky z odpadkových vriec urobte to sami, je to veľmi zložité. Koniec koncov, aj pre toto by ste mali najprv vyrobiť priadze. Ako sa to robí správne?

 • Baliace pásy (3 cm pre polyetylén, 1 - 1,5 cm pre vrecia na odpadky), rozrezať pozdĺž obalu a nie cez, pripojiť.
 • Môžu pripojte tak: zaväzujeme ich do uzla, alebo prechádzame cez druhý prsteň a cez vlastný krúžok.

Ďalšia možnosť: použite obruč / obruč:

Háčkované koberčeky pre kúpeľňu a toaletu: nápady a novinky