Domáce masky na farebné vlasy

Ľudia majú tendenciu meniť sa. Ženy preferujú predovšetkým dramatické zmeny vzhľadu. Zmena štýlu, make-upu, účesu a farby vlasov, ktoré sú charakteristické pre férový sex.

Bohužiaľ, pravidelné farbenie, ostré zjasnenie alebo chemické permie vedie k zničeniu štruktúry vlákna, ktoré ovplyvňujú vzhľad. Môžete obnoviť poškodené pramene doma. Vďaka priaznivým vlastnostiam extraktov, olejov a čerstvých produktov sa vyblednuté vlákna môžu premeniť len za niekoľko mesiacov.

Farebné problémy s vlasmi

Ak chcete odpovedať na otázku, prečo sa vlasy pri farbení zhoršujú, musíte pochopiť, ako dôjde k reakcii.

Každá prirodzená farba vlasov je pokrytá ochranný filmktorý ho chráni pred vonkajšími faktormi, poskytuje lesk a zdravý vzhľad. Táto vrstva pozostáva z hornej váhy. V procese farbenia agresívne zložky farbiva zdvíhajú váhy a umyjú prírodný pigment z vlasov, pričom umelé.

Po zafarbení zostanú "váhové šupky" v otvorenom stave. S týmto stavom kučierov pramene strácajú lesk a horšie prenášajú živiny od koreňa po špičky. To znamená, že keď omráčené vlasy nemôžu odolávať účinkom nepriaznivých podmienok prostredia. Preto sú problémy s vlasmi.

Pri neustálom farbení sa hosteska stáva slabými, nespravodlivými, často prehnojenými vlasmi, ktoré potrebujú starostlivú starostlivosť.

V kombinácii s chemickými účinkami na vlasy sa objavuje nezdravá strava a životný štýl nasledujúcich problémov:

 • Suchosť a lámanie prameňov;
 • Lupiny a podráždenie pokožky, alergie;
 • Rozdelené konce;
 • Strata vlasov

Ak chcete znížiť škodlivé účinky a obnoviť farbené vlasy, musíte im dať správnu starostlivosť a pokúsiť sa znížiť používanie produktov s amoniakom.

Starostlivosť o farbené vlasy

Ak chcete znížiť škodlivé účinky farby a udržať vlasy zdravé, musíte poskytnúť správnu starostlivosť.

Ak nemôžete robiť bez farbenia na vlasy, potom by ste mali nasledovať podľa týchto pravidiel:

 • Nevykonávajte komplexné zafarbenie sami. Je lepšie dôverovať špecialistovi. Nesprávny pomer pigmentu a okysličovadla môže viesť nielen k škaredému sfarbeniu, ale aj k tomu, že zle zničte vlasy. Zvlášť stojí za to byť opatrný pri osvetlení;
 • Je lepšie uprednostňovať farby bez amoniaku. Jedná sa o jednu z najdôležitejších škodlivých látok, ktoré poškodzujú zvislé šupiny;
 • Nezabudnite použiť balzam na vlasy. Je potrebné používať nielen kondicionér, ktorý je súčasťou farbiacej súpravy, ale aj s každým šampónom po umytí hlavy;
 • Vykonajte plné sfarbenie vlasov (od koreňa až po špičku nie viac ako 2 krát za rok). Pri použití kontrastného odtieňa od prirodzeného farbiva by sa farba mala meniť v čase: plné zafarbenie a len korene;
 • Pri farbení vlasov postupujte podľa pokynov.

Aby získaná farba vlasov bola perzistentná a nie po uplynutí niekoľkých týždňov vymývať, nesmiete si vlasy umyť prvé dva dni po procedúre. V tomto čase je tu fixácia pigmentu na kadeřníkoch, takže pri umývaní hlavy šampón znižuje väčšinu farby na nič.

Neodporúča sa hrebeňové mokré vlasy, pretože ostrý mechanický náraz poškodzuje štruktúru prameňov. Ideálne na hrebeňovanie mokrých vlasov.

Ako prostriedok starostlivosti o farbené vlasy môžete použiť kozmetiku v obchode, procedúry v kozmetike a domáce recepty.

V obchode nájdete často tieto nástroje:

 • Šampóny a balzamy na farebné vlasy. Môžete tiež nájsť výrobky, ktoré podporujú svetlý alebo tmavý odtieň vlasov;
 • v sére;
 • Spreje.

Farbené vlasy sú ovplyvnené nielen chemickou expozíciou, ale aj tepelnou expozíciou. Preto by sa mali používať sušičky na vlasy a iné stylingové zariadenia.

Na trhu existuje množstvo výrobkov, ktoré sú určené na ochranu vlasov pred vysokými teplotami. Spreje, peny, krémy pomáhajú chrániť vlasy pred škodlivými účinkami vysokých teplôt a uľahčujú proces kladenia vlasov.

Doma môžete vyrobiť veľké množstvo masiek z prírodných ingrediencií, ktoré obnovia poškodené vlasy a kompenzujú nedostatok potrebných komponentov.

Ponúka domáce masky pre farbené vlasy

Farbené vlasy potrebujú dodatočnú výživu a hydratáciu. Masky, ktoré obsahujú esenciálne oleje, ovocie, mliečne výrobky a alkoholické tinktúry majú najväčší účinok.

Masky na farebné vlasy majú číslo rysyktoré si musíte pamätať skôr, než ich použijete, napríklad:

 • Ak sú vlasy suché, mali by sa používať s opatrnosťou recepty s obsahom alkoholu. Masku nemôžete udržiavať dlhšie ako zadaný čas;
 • Po maske opláchnite vlasy by nemali horúcu, ale teplú vodu. Zvýšená teplota vody tiež poškodzuje štruktúru zvlnenia;
 • Počas procedúry urobte ľahkú masáž hlavy. Toto je obzvlášť vhodné pri distribúcii masky v koreňovej zóne;
 • Zakaždým si vytvorte novú zmes. Komponenty masiek pre farbené vlasy sa rýchlo zhoršujú a strácajú väčšinu vitamínov po 24 hodinách.
 • Na obnovenie prameňov nepomôže len maska. Počas liečby sa pokúste piť veľa vody, najlepšie 1,5 - 2 litre denne, ako aj konzumovať viac vitamínov.

V závislosti od zloženia masky trvá jeden postup od 20 minút do jednej hodiny. Ak v zmesi nie sú žiadne agresívne prísady, napríklad korenie alebo horčica, potom sa masky môžu robiť 2-3 krát týždenne. V opačnom prípade sa procedúry vykonávajú 1 (niekedy 2) krát za týždeň, aby nedošlo k nadmernému vysušeniu hlavy a nespôsobeniu podráždenia. Doba trvania kurzu závisí od každého receptúry samostatne.

Masky na udržanie farebného jasu

Najjednoduchšie je umyť jasnú farbu vlasov, napríklad červenú, červenú alebo gaštanovú. Ak chcete, aby farba zostala dlhšie nasýtená a nie je potrebné znovu farbiť vlasy, môžete pripraviť masku založenú na vajciach.

Pre zmes bude potrebné nasledujúce zložky:

 • 3 vaječné žĺtky;
 • 3 polievkové lyžice. l. čerstvá citrónová šťava;
 • 3 polievkové lyžice. l. jablčný mušt ocot.

Ak chcete vytvoriť masku, stačí, ak zmiešate všetky zložky, až kým nebudete hladké a aplikujte na kaderníky. Kompozícia by mala byť rozložená vo vlasoch, začínajúc od koreňov, siahajúc až k vrcholom.

Masku je možné aplikovať 2-3 krát týždenne po farbení. Ak použijete ingrediencie v správnom množstve, potom budete môcť farbiť vlasy menej často, asi 1,5-krát.

Masky pre suché a krehké vlasy

Ak sa chcete zbaviť suchosti a krehkých vlasov, potom musíte poskytnúť dobrú výživu, ktorá umožní prameňom obnoviť štruktúru a dodávanie tekutín. Výrobky z kyslého mlieka sú vynikajúcim pomocníkom v tejto oblasti. Recepty s kefírmi, jogurtom alebo krémom sa jednoducho pripravujú a nevyžadujú veľa času.

Najjednoduchší spôsob ako oživiť suché pramene je čistá kefírová maska, Kefír má bielkoviny, vápnik, vitamín B a E, ktoré sú potrebné pre normálne fungovanie tela, a to najmä vlasov a kože.

Ak chcete použiť kefír ako masku, trochu ho zahrejte 400 až 500 ml tekuté a aplikujte na vlasy pozdĺž celej dĺžky. Postup sa vykonáva 20 až 30 minút a kefír sa odmyje. Takéto masky je možné vykonať 2-3 krát týždenne.

Ak chcete zvýšiť účinok užitočných komponentov a zrýchliť vzhľad výsledku, odporúčame pridanie ďalších zložiek do kefíru. Ideálny žĺtok a olivový olej.

Maska na bielené vlasy s banánom

Zosvetlenie spôsobuje maximálne poškodenie prameňov. Ak chcete oživiť, je potrebné sledovať starostlivosť o vlasy a prijať komplexné opatrenia. Najprv musíte použiť balzam na bielené vlasy, rovnako ako chrániť vlasy pred ultrafialovým žiarením. Masky s obsahom olejov, banánov alebo žĺtkov vám pomôžu.

Najjednoduchšie masky pozostávajú z jednej alebo dvoch zložiek,banánov a vajec.

Ak chcete vytvoriť masku, musíte rozmiešať v mixéri a rozmiešať 1 banán s vidličkou, zmiešať ju s 1 žĺtkom až do homogénnej hmoty. Maska sa má aplikovať na mokré vlasy, rozdeľujúce sa z koreňa na špičky. Udržujte kompozíciu na hlave 30-40 minút.

Táto maska ​​sa môže používať často, pretože neobsahuje agresívne biologické látky (2-3 krát týždenne). Masku umyte v teplej vode, ak je to potrebné, použite šampón na vlasy.

Maska na obnovenie slabých vlasov

Blond vlasy trpia nedostatkom vitamínov B a E. Maska z avokádo sa dá nazvať zázračným, pretože vám umožňuje obnoviť vlny, ktoré po osvetlení oslabili. B vitamíny stimulujú rast farebných vlasov a poskytujú im lesk a zdravý vzhľad. Vitamín E v kompozícii zvlhčuje a vyživuje pramene a tiež zachováva pigment vlasov.

štruktúra masky obsahujú nasledujúce komponenty:

 • Vláknina 1 avokádo;
 • 2 polievkové lyžice. l. rastlinný alebo olivový olej;
 • 1 žĺtok;
 • 1 polievková lyžica. l. ocot.

Ak chcete pripraviť masku, musíte zmiešať všetky zložky a aplikovať zmes na hlavu 30-40 minút, Aby zmes mala efektívnejší účinok, musíte obaliť hlavu z polyetylénu a uteráka. Je možné vykonať maskovacie údaje 1-2 krát týždenne kurz 1,5-2 mesiacov.

Žlté vlasové masky pre blondínky

Docela ťažké sa zbaviť žlté vlasy čerstvo maľované blondínky. Jeden z mála produktov, ktoré môžu pomôcť bežným vlasom, je med, Táto zložka vyživuje a obnovuje vlasy a odstraňuje nadbytočný pigment.

Na varenie budete potrebovať iba pár polievkových lyžíc medu. Tekutina musí byť zahriata na kvapalný stav a rozdelená na prameň. Zatiaľ čo je maska ​​na hlave, mala by sa zachovať mierne zvýšená teplota tekutiny. Aby ste to urobili, hlava by mala byť zabalená v klobúku a uteráku.

Postup sa vykonáva dlhý čas - 3-4 hodiny, Použiť masku nemôže byť viac ako Raz týždenne.

Plákanie musí byť veľmi opatrné, pretože med má lepkavú štruktúru, ktorú je ťažké odstrániť. Pri opláchnutí hlavy použite šampón na suché farbené vlasy.

Maska na vypadávanie vlasov s proteínom

Aby sa farebné vlasy nezastavovali, je potrebné dbať na posilnenie vlasových folikulov. Je potrebné poskytnúť vlasy horčík, draslík, vápnik a ďalšie mikroelementy, ktoré sú najviac potrebné pre kosti, pokožku a vlasy po farbení.

Posilniť korene a urýchliť rast farbených vlasov pomôže populárny recept pomocou vaječné biele a kvasinky, Bielkovina v zložení akejkoľvek masky na vlasy zohráva úlohu stavebného materiálu pre tkanivá a bunky, preto ak je nedostatok tejto látky, koža a vlasy trpia: vypadávanie vlasov a strata vlasov zažiari.

Zvlášť bielkoviny sú potrebné pre farbené vlasy, pretože užitočné zložky sa nedajú dostať od koreňov až po špičky vlasov v dôsledku porušenia vlasového náteru.

Maska obsahuje:

 • 10 gr. droždie;
 • 1 kuracieho proteínu.

Pri príprave zmesi potrebujete kvasnicu pripraviť. Je potrebné namočiť kvasinky v malom množstve teplej vody alebo mlieka. Kvasinky sa infúzia počas 40-60 minút v závislosti od teploty vody a formy uvoľnenia kvasiniek.

Hotové kvasnice by mali byť zmiešané s proteínmi, až kým nebudú hladké. Aplikujte masku na vlasy masážnymi pohybmi. Procedúra trvá až hodinu, v závislosti od stupňa sucha poškodených vlasov.

Umyte masku by mala byť teplou vodou pomocou šampónu. Táto maska ​​sa odporúča 1-2 krát týždenne dosiahnuť požadovaný výsledok.

Maska pre hydratačné vlasy s čajom

Každý vie, že čaj má pre telo priaznivé vlastnosti. Je rovnako dôležitá pre vlasy.

V čaji obsahoval veľké množstvo:

 • Minerály: fluór, meď, draslík, mangán, vápnik atď .;
 • Činidlá na opaľovanie, ktoré slúžia na posilnenie vlasov a odstránenie lupín;
 • Aminokyseliny, ktoré aktívne vyživujú farbené vlasy;
 • Alkaloidy, ktoré zlepšujú krvný obeh.

Čaj je nepostrádateľná rastlina, ktorá má komplexný účinok na vlasy a pokožku hlavy.

Pre čajovú masku bude potrebovať:

 • 1 lyžička. tea. Blondínky by mali používať zelený čaj a brunetky čierne;
 • 1 polievková lyžica. voda;
 • 2 polievkové lyžice. l. želatína;
 • 4-5 kvapiek oranžovej silice.

Pripraviť hydratačnú masku, ktorú potrebujete pripravte čaj v pohári teplej vody. Potom sa má kvapalina ochladiť a naleje do nej bezfarebnú želatínu. Keď produkt napučia, maska ​​musí byť roztavená vo vodnom kúpeli.

Potom sa kvapalina znovu ochladí na teplotu miestnosti a pridá sa niekoľko kvapiek oranžového alebo hroznového oleja. Zmes by mala byť rovnomerne rozložená po celej ploche vlasov a ponechaná na 30 až 40 minút. Odporúča sa nosiť sprchovú hlavicu a zabaliť ju do uteráka. Postup sa môže uplatňovať najviac dvakrát týždenne počas mesiaca.

Ak budete dodržiavať všetky pravidlá pri vykonávaní odporúčaných postupov, ako aj znížiť množstvo zafarbenia a vystavenia teplu, potom vlasy môžu byť obnovené za 4-6 mesiacov.