15 hlavných chýb v make-up - skontrolujte sa!

Hlavné pravidlo make-upu - žiadne pravidlá! Napriek tomu je tu 15 veľmi hrubých chýb, ktoré robí každá piata dievčina. Najzaujímavejšie však je, že sú povolené aj profesionálnymi umelcami make-upu. Preto vám odporúčame zvážiť Top 15 najčastejších chýb v make-up a otestujte sa.

1 chyba: Nesprávne kreslenie lícnych kostí

Túto chybu tvorí 80% tých, ktorí sa považujú za profesionálnych make-upov. S prekvapením vedie neznalosť anatómie a slepého kopírovania k takmer nejasnému zmätku.

Kreslenie lícnych kostí, všetky nakresliť trojuholník, rozširujúci sa do chrámov, čo je úplne v rozpore s biológiou. Musíte stmaviť jediný dôležitý bod na tvári. Ako ju nájsť? Vložte prst do lícnej kosti. Na križovatke kosti a spodnej čeľuste je rovnaký bod.

Existuje obrovský počet lekcií make-upu s podrobným popisom kontúrovania a najhoršie je, že všetci sú úplne zle.

2 chyba: Červený bronz namiesto šedo-hnedého kontúrovania

Asi pred 10 rokmi sme nevedeli nič o kontúrovaní a nakreslili červené tváre s našim bronzom.

Dnes však stojí za to vedieť, že červený pigment vyzerá veľmi neprirodzene na koži tváre, takže výtvarní umelci odporúčajú kúpiť paletu na kontúrovanie šedo-hnedého odtieňa. V obchodoch s kozmetikou existuje obrovské množstvo výrobkov pre každý make-up.

3 chyba: Príliš ľahký korektor pod očami v tvare kruhu

Rozhodli sme sa okamžite pokryť 2 chyby make-up, ktoré sa týkajú korektora. Ukazuje sa, že takmer nikto nevie, ako ju používať. Hlavným miestom použitia tohto výrobku je očný kút, pretože tam je veľké množstvo veniec a kapilár, kvôli ktorému sa vytvára modrina.

Použite malé množstvo korektora do rohu oka a odtiene smerom do stredu (získavame ten istý trojuholník, ale mäkší). Tu je jediný správny spôsob. Ani polkruh, ani obrovský trojuholník až k nosu nie sú považované za správne a nedávajú svieži tvár.

Pokiaľ ide o farbaMnohé ženy si myslia, že ak majú pod očami tmavé kruhy, potom by mala byť farba korektora vyberaná ľahšie. Ale nakoniec dostaneme šedé kruhy, čo spôsobuje, že vzhľad je ešte unavený a ťažší.

V prítomnosti tmavých kruhov použite korektor na broskyne a potom aplikujte tón a len mierne označte miesto korektorom. Farba produktu by mala byť maximálne o 1 tonu ľahšia, ale nie viac (môžete tiež vybrať tieň, ktorý zodpovedá tónu).

4 chyba: Červená neprirodzená farba na zygomatickej kosti

Začnime tým, že mnohí zabúdajú na taký dôležitý prvok v make-up ako blud. Po vytvorení krásneho očného make-upu, jasných farebných pier, musíte vytvoriť spojovací prvok medzi pier a oči. Tento spojovací prvok je červenú farbu, ktorá by mala byť správne vytiahnutá.

Smile, nájdeš správne miesto pre tváre rouge - jablká.

Ďalej, najdôležitejšou vecou make-up tváre je farba červeného. Pamätajte, že prirodzená červenka nie je oranžová a hnedá. Odtieň môže byť umývaný studený alebo teplý (v závislosti od tónu pleti), ale vždy svetlo ružový alebo koralový. Ako určiť farbu? Zmačknite tvár.

No a bonusový tip, prechádzajte so zvyškami produktu na špičke nosa a po obvode tváre, aby ste vytvorili harmóniu farby.

5 chyba: Príliš tmavé alebo naopak nepodstatné obočie

Jasné večerné očné make-up vyžaduje intenzívnejšie obočie, zatiaľ čo svetlý deň - jemné prírodné. Aby sme to nepreháňali, najprv sme maľovali naše oči a konečne sme opustili okraj.

A nezabudnite, aké krásne prírodné obočie vyzerá: vnútorný kútik je menej intenzívny, blížiac sa k vrcholu prestávky je viac nasýtený.

6 chyba: Nedostatok farebnej harmónie

Niekedy technicky krásny make-up vyzerá veľmi nepríjemne. Faktom je, že pán nedodržal "harmóniu farby", ktorá hovorí, že stojí za to pracovať v jednom odtieni (studený alebo teplý). Studené odtiene obsahujú modré, teplé žlté. Takže pomocou úplne odlišných farieb môžete vytvoriť krásny harmonický obraz.

7 chyba: Zvýrazňovač na vybraných miestach

Všetci sme zapožičali, že zvýrazňovač by mal byť aplikovaný pod obočie, lícne kosti, rohy očí, zadnú časť nosa a kliešť nad horným perom. V dôsledku toho dostaneme lesklé kusy, ktoré vyzerajú nepríjemne. Je veľmi dôležité správne odtieniť žiarivú farbu: lesk na lícnej kosti je hladko zatienený a vytvára mierny lesk nad obočím, aplikuje zvýrazňovač na základňu nosa a odtieň na špičku, opatrne zaškrtí horný ret, ktorý sa natiahne do rohov ústia.


A čo je najdôležitejšie, nepreháňajte ju zvýrazňovačom, pretože význam sálavého pri vytváraní prirodzeného lesku na tvári, a nie účinkom mastnej pokožky.

Tiež sa snažte vybrať ten najprirodzenejší odtieň.

8 omyl: Žiadne kontúrovanie po vyrovnaní

Make-up pre každý deň zahŕňa použitie BB-krémovej alebo ľahkej základne, ktorá sa neprekrýva, ale vytvára efekt krásnej kože. Ak hovoríme o večernom make-up, keď sa používa silný tonalnik, nemali by ste zabudnúť na jednoduché kontúrovanie. Hustá základňa skrýva všetky chyby pokožky, ale s ňou všetky prirodzené tiene. V dôsledku toho dostaneme bábkovú tvár, ako prázdny list papiera obrovskej veľkosti.


Je potrebné ľahko chodiť po poprášení mäkkou kefou so suchým korektorom v oblastiach tmavnutia.

9 chyba: Maľovanie len špičiek mihalníc

Všetci sme používali na farbenie mihalníc, so zameraním na špičky (hlavne keď ráno rýchlo urobíme svetlý make-up). Čo dostaneme? Pod váhou riasenky, chĺpky zostupujú a my nemáme veľké oči, ale opačný efekt. Pamätajte si, maľovanie rias, zameriavame sa na korene.

10 chyba: Biela čiara na sliznicovom oku

Keď chcú zväčšiť oči, mnohé dievčatá maľujú cez nižšie sliznice očí a sú takmer správne. Zosvetlenie sliznice, oko sa skutočne stáva vizuálne väčšie, mala by byť použitá len svetlo ružová alebo béžová ceruzka, nie biela. Biela farba je neprirodzená pre tvár (nie je na našej tvári).

11 chyba: Vyčistite okrajové tóny - "maska" na tvári

Takmer všetky tóny sa uplatňujú striktne na tvári, čo vedie k jasnej hranici a "maske" na tvári. Profesionálny make-up umelci dávajú malý produkt na uši a krk, a potom veľmi dobre odtiene jemné syntetické kefa (duofiber). Venujte zvláštnu pozornosť krku, pretože sa často líši nie v farbe, ale v štruktúre. Takýto problém vyrieši pomerne malý tón.


Z tejto chyby hladko pokračujeme k ďalšiemu problému.

12 omyl: Nesprávne vyzdvihnutý tón

Ak urobíte chybu s farbou tónu, získame tú istú masku. Takže pleť a krk budú veľmi odlišné. Ako sa nemýliť s dotykom?
Táto chyba sa vyskytuje z dvoch dôvodov.

Prvý dôvod: v obchodoch s kozmetikou sú žlté lampy, ktoré neutralizujú "červenohnedú" (majú taký hriech). Vďaka tomuto umelému! Tónovanie osvetlenia vyzerá perfektne v obchode. Ale keď sa dostaneme domov, často sme sklamaní. Aby ste sa nemali mýliť s odtieňom, položte malý produkt pod oči, odtienejte na tvári a opusťte obchod, berúc do úvahy, ako to vyzerá pri dennom svetle.

Druhý dôvod: každý testuje tieň na ruke. Treba však pamätať na to, že odtieň rúk a tváre je veľmi odlišný. Skúšajte tonálne striktne na tvár (na ruke len skontrolovať štruktúru). Aplikujeme tón na tvár, s ním žijeme celý deň, kontrolujeme, ako sa vyrovnáva s našim rytmom života. Ak sme spokojní, kupujeme tento produkt, ak nie, skúšame ďalší.

Takisto by som to rád poznamenal použitie suchého kozmetického mixérasa tiež považuje za chybu. Ale ako vizuálne je nemožné vidieť, len pripomenúť, ako ho správne používať.

Kozmetický mixér sa perfektne aplikuje a "poháňa tón v koži", ale pod podmienkou, že je mokrý. Suchý kozmetický mixér absorbuje príliš veľa produktu (čo je veľmi neekonomické) a vytvorí veľmi silnú vrstvu. Ak ho navlhčíte a dobre ho zatlačíte, pomôže vytvoriť ultra tenký náter a absorbovať minimálne množstvo výrobku.

13 chyba: Jedna farba tieňov pre všetky pohyblivé očné viečka

Amatéri dali jednu farbu tieňov na všetky pohyblivé očné viečka a dostali len "farebné" očné viečka.

Ako robia profesionáli? Zoberieme 2 odtiene matnej hnedej tiene (tmavej a svetlohnedej) a vytvárame hĺbku: s tmavým odtieňom označujeme horný záhyb pohyblivého očného viečka s ľahkým pohybujúcim sa viečkom. Mierne prejdeme tmavou farbou na spodné viečko a nedosiahli vnútorný roh. Všetko je dobre zastreté.

Príklad jednoduchého make-upu.


To je základ pre absolútne akýkoľvek make-up (každý očný make-up začína týmto), pretože táto technika vám umožní urobiť oči veľké a krásne.

14 omyl: Opustite obrys pier, aby ste ich zvýšili

Dokonca aj veľa hviezd hreší s tým, ale nemali by ste zabudnúť, že ostatní môžu jasne vidieť obrys vašich perí.


Preto, ak chcete urobiť pery luxusnejší a chutnejší, nalepte horný ret s zvýrazňovačom, zatmavte ho pod perom a osvetlite stred pery a / alebo vytvorte ombre (hrajte s farbou ako na fotografii nižšie).

15 chyba: Množstvo tónov a korektorov (ako v video lekciách)

Všetci sme pozreli videá, na ktorých dievčatá doslova nalievali tón a vložili obrovské množstvo korektorov, ktoré dlho vedú po ich kráse mixéri. Stojí za zmienku, že fotoaparát "jedie" 50% make-upu, takže funguje iba na natáčanie fotografií a videí. V živote to vyzerá ako "omietka".
Uložte produkty okrem toho, nikto by nemal vedieť o našich malých tajomstvách.

ZhrnutieRád by som povedal, že hlavnou vecou make-upu nie je to preháňať. Skúste zvýrazniť svoje silné stránky a skryť chyby. Nepokúšajte sa byť ako "intrent divs", ktoré sú veľmi podobné sebe navzájom, stratili svoju individualitu a na tvári nie je vidieť nič okrem makeupu.

Prečítajte si tento článok v Yadnex Zen. Prihláste sa na náš kanál v spoločnosti Yandex Zen.