Pletacie ihly na pletenie - schéma s opisom

Prámiky sú vždy skvelým nápadom pre akýkoľvek pletený výrobok: sú univerzálne, pretože sú vhodné pre deti, ženy a mužov; Existuje obrovský počet odrôd - vždy si môžete vybrať z možností; pletené pásy a postroje vyzerajú nádherne na väčšine modelov pletených predmetov, či už sú to klobúky, svetre, šály, vesty, šaty, rukavice, svetre, šaty, topánky, vesty, nohavice a oveľa viac.

Použitím diagramov s popismi pletených úpletov je takmer vždy možné spájať nielen inú vec, ale jedinečný autorský výrobok svojho druhu, z ktorého bude nadšená nielen remeselníčka, ale všetko okolo.

Ako pletené pleteniny s ihlami - schémy a popis vzorov

Treba poznamenať, že existuje špecifická práca, s ktorou by ste sa mali pred pletením jednoznačne oboznámiť. To znamená, ako pliesť s opletení? Za toPotrebné sú pomocné ihlyktoré prichádzajú v rôznych veľkostiach. Ich hrúbka by mala byť zvolená podľa jednoduchého princípu: pomocné ihly by mali byť o niečo menšie ako pracovníci.

Aký je princíp pletených pletených ihiel? Závesy sa počas prevádzky neustále pohybujú. Niekoľko slučiek sa prenesie na pomocnú ihlu a nechá ju za prácou alebo pred ňou, po čom je podľa zvoleného schémy pletený určitý počet slučiek a potom vrátený späť do práce položený späť na pomocnú ihlu slučky.

Aby bolo jasné, akým princípom sú pletené pletené pleteniny, zvážime niekoľko možností pre prácu s pletacími ihličkami v tomto štýle, vrátane pre začiatočníkov.

Jednoduché spony - mistrovská trieda pre začiatočníkov

Aby ste pochopili základy pletených pletených pletacích ihiel, zvážte najjednoduchšiu možnosť, ideálne pre začiatočníkov. Tento MK pletený pletenie naznačuje, že pomocné pletacie ihlice sú nahradené jednoduchým kolíkom, čo je veľmi výhodné, ak ešte nemáte správne nástroje.

Ako pliesť pleteniny pletenie - majster triedy pre začiatočníkov

Vytvorte oplet na 8 slučkách. Budeme vytáčať 14 slučiek pre vzorku (12 slučiek pre opletenie a "rám" + 2 okrajové slučky) a postupujte podľa vzoru.

1. riadok: 2 obruba, 8 tvár, 2 obruba;

Od 2. do 4. riadku sme pliesť, čo väzba vyzerá ako - sme pletené tváre cez obličeje, a obruba smyčky nad obruba (foto 1).

5. riadok:2 obruba, 4 slučky opätovne strieľajú, neviažu ich na pomocnú ihlu na pletenie a nechajú prácu dopredu; pliesť ďalšie 4 slučky s tvárovými (na začiatku ich pletenie, snažte sa mať veľký obruč medzi slučky). Potom sa do ľavej ihly premiestnia 4 slučky s pomocnými ihlami a tiež ich pliesť s prednými. Ukázalo sa, že slučky, ako keby boli, boli prekrížené s naklonením na ľavú stranu (fotografie 2 a 3).

Od 6. do 12. radu - pliesť kresbou.

Ďalej, pletené opakovanie z 5. riadku, Výsledkom je taká kosa (foto 4).

Teraz sa pozrime na zložitejšie pletené pásy s ihlami - schémy s popisom pomôžu v tejto náročnej úlohe pre začiatočníkov.

Krásny vzorec objemu

Objemový šperk s ihlou bude robiť niečo zvláštne a určite pridá malú romantiku do obrazu. Len jeden trojrozmerný vzor je dosť, ako napríklad tento úžasný oplet a vec už nadobudne jedinečný vzhľad.

Diagram zobrazuje predné a zadné riadky. Šírka motívu je 40 slučiek, zopakujeme výšku od 1. do 32. radu.

Schéma a označenie pleteniny:

- obruba (obruba - v predných riadkoch, vpredu - v obrube)

- obličej (tvár v obličejových radoch, obruba v obrube).

- Prejdite 4 smyčky doľava (odstráňte tretie slučky na pomocnej ihlici na pletenie a nechajte pred prácou, 1 plete uzol v nesprávnej slučke, potom tretiu slučku s osobnou ihlou na pletenie).

- Prejdite 4 smyčky doprava (odstráňte 1 slučku na pomocnej ihlovú ihlu a nechajte ju v práci, navlečte 3 slučky s prednými slučkami a potom navlečte 1 slučku s pomocnou ihlou na pletenie).

- Prejdite 5 slučiek smerom doprava (odstráňte 2 smyčky na pomocnej ihlici na pletenie a nechajte ju v práci, navlečte 3 slučky s prednými slučkami a potom navlečte 2 slučky s pomocnými uzlami na nesprávnej strane).

- pretiahnite 5 slučiek doľava (odstráňte tretie slučky na pomocnej ihlovú ihlu a nechajte pred prácou, plete 2 smyčky s nesprávnou stranou, potom tretie slučky s pomocnou ihlou na pletenie).

- pretiahnite 5 slučiek doľava (odstráňte 3 smyčky na pomocnej pletacej ihly a nechajte pred prácou, plete 2 slučky s prednými slučkami, potom 3 slučky s prednými slučkami na pletacích ihličkách).

- pretiahnite 5 tvárí vpravo (ponechajte 2 slučky na pomocnom papučiku pri práci, 3 pletené úplety a potom 2 slučky s pomocnými lúčmi na prednej strane.

- pretiahnite 4 smyčky doľava (odstráňte druhé smyčky na druhú ihlu na pletenie a odíďtepred prácou, 2 slučky pletené tváre, potom 2 slučky s aux. lúče tváre).

- pretiahnite 4 smyčky doprava (odstráňte 2 smyčky na pomocnej ihlici a odíďtev práci, Druhé slučky pletené tváre, potom 2 slučky s aux. pletacie ihlice pletenie tváre).

- pretiahnite 4 smyčky doľava (odstráňte 2 smyčky na pomocnej ihlici na pletenie a odíďtepred prácou,2 nasledujúca pletená obruba, potom druhá slučka s pomocným. lúče tváre).

- pretiahnite 4 smyčky doprava (odstráňte 2 smyčky na pomocnej ihlici a odíďtev práci, Druhé slučky pletené tváre, potom 2 slučky s aux. pletené ihlice pletené obruba).

- pretiahnite 5 slučiek doľava (odstráňte slučky na pomocnej ihlovú ihlu a nechajte pred prácou, plete 3 slučky s prednými slučkami a potom 2 slučky s prednými slučkami lúčov).

- pretiahnite 5 tvárí vpravo (ponechajte 3 slučky na pomocnom papučiku pri práci, 2 pletené útvary a 3 slučky s pomocnými lúčmi na prednej strane).

Vzor krytu

Šikmý vzor pre čiapku je trvalou klasikou zimnej módy. Pre harmonický súbor, pletenina sa často pletie aj na šatkách alebo šnúrkach, rovnako ako na palčiach - to robí obraz úplný. No, pre demi-sezóny a zimné klobúky užitočné tak jednoduché schéma pletacie preplátky s ihlami s opisom.

Schéma a označenia:

- slučku obruby.

- predná slučka.

- odstráňte dvojité háčkovanie.

- provyazyvanie dve slučky spoločne vpredu.

Prámika na pánske svetre

Obraz zmyselného muža v chladnej sezóne je dokonale doplnený teplým pleteným sveterom s prúžkami - overené mnohými romantickými komédiami! Preto je čas spojiť krásnu vec s drahým človekom.

Tento pletené pletacie ihlice pre pánske svetre tiež pletie s pomocou ďalších pletacích ihiel.

priebeh:

Ihly vytočia počet slučiek, rozdeliteľných o 11 a 2 smyčky pre symetriu vzoru plus 2 okrajové slučky.

1,3,7,9 radov: * 2 obruba, 9 tváre *, 2 obruba;

2 a všetky rovnomerné riadky: 2 tváre, * 9 obruba, 2 tváre *;

5 riadok: * 2 obruby, 3,4,5 slučky sú odstránené dopredu na ďalšej pletacej ihly, pliesť 6,7,8 slučky, potom 3,4,5 smyčky s obličkami, 3 slučky s obličkami, 2 peňaženky;

11 riadok: * 2 obruba, 3 tvárové, 6,7,8 slučky sú odstránené späť na ďalšiu pletaciu ihlu, úplet 9,10,11 slučky, a potom 6,7,8 slučky s ďalšími pletacími ihličkami tváre *, 2 obruba.

Ďalej sa z prvého riadku opakuje pletenie vzorov švov, pričom sa postupuje podľa nasledujúcej schémy.

Čo si môžete vybrať pre ženskú vestu?

Prúžok pre ženskú vestu môže vyzerať rozdielne: veľký, malý, opakujúci sa, kombinovaný s inými kopírovacími prvkami alebo v jednej kópii, ale vždy bude mať pletené veci originálny vzhľad.

Schéma ihly a symboly:

- tváre (tváre - v predných radoch, obruba - v obrube).

- prejdite cez 10 slučiek doľava (odstráňte 5 slučiek na pomocnej ihlici na pletenie a odíďte pred prácou, 5 nasledujúcich slučiek pletené tváre, potom 5 slučiek s aux. lúče tváre).

- prejdite cez 10 slučiek doprava (odstráňte 5 slučiek na pomocnej ihlici na pletenie a odíďte v práci, ďalších 5 slučiek pletené tváre, potom 5 slučiek s prídavným. pletacie ihlice pletenie tváre).

Na schéme sú znázornené riadky tváre aj obruby. Čítame predné (nepárne riadky) sprava doľava, obruba (dokonca riadky) čítaná zľava doprava.

Šírka šípky - 20 slučiek. Opakujeme výšku od 1. do 12. riadku. Počet riadkov vo výške schémy sa môže zvýšiť v závislosti od požadovaného vzoru.

V klasickej verzii, ak sme väzby 5X5 pásky, potom medzi väzby sme pletené 10 radov vo výške (vrátane prednej a zadnej). Tu v tomto modeli by mal byť počet riadkov v schéme zvýšený vo výške na 16 riadkov.

Vzor pre palčiaky

Dobrá nálada a teplo v tejto zimnej sezóne vytvoria palčiaky s ihlami z pásov, ktoré si dokážete sami sebe, sestrou, priateľkou, matkou.

Táto možnosť pletenie môže byť pre nováčikov ťažké., pretože rukavice potrebujú pliesť s piatimi ihličkami na pletenie.

priebeh:

Zhromažďujeme 52 slučiek - 13 slučiek pre jednu ihlu. Guma pletená 2x2, približne 40 riadkov. Sledujeme schému a popis, aby sme pochopili, ako sa pletené pletené prútiky na palčiaky.

Dali sme prst do 10. riadku. Na strane malých pletencov pridajte do dvoch stredných slučiek - trikrát v druhom rade. Potom v treťom rade trikrát. Keď sa stane 18 slučiek, hodí ich na čap a pokračuje pliesť rukavica. Prst môže byť prepojený neskôr. To sa hodí rovnako ako rukavica sama, len v menšej veľkosti.

Potom nasleduje dvojité pletenie, v prvom rade na pletacích ihliciach striedavo pliesť jednu tvárovú slučku a dve tvárové slučky dohromady. V druhom rade tvárových slučiek, dva slučky dohromady a tak ďalej až do konca radu. Zostávajú všetky zostávajúce slučky.

Schéma a označenia:

Aký vzor je vhodný pre detský svetr?

Detský pletený sveter môže byť zdobený aj krásnym motívom pleteniny. Bude to veľmi užitočné pre zimné produkty, pridaním vlastnej chuti pri vytváraní svetru pre dieťa. Vezmime si ako základnú šnúru.

V schéme, podľa ktorej budeme pletenú pleteninu, sú zobrazené iba predné riadky. V obrube pletené vzorom. Šírka motívu je 36 slučiek. Opakujeme výšku od 1. do 20. riadku.

Schéma a vysvetlenie:

- obruba (obruba - v predných radoch, vpredu - v obrube).

- tváre (tváre - v predných radoch, obruba - v obrube).

- Prejdite 3 slučky doprava (odstráňte 1 slučku na pomocnej ihlici na pletenie a nechajte ju v práci, pliesť druhé slučky s prednými, potom pletené pútko s pomocnými pletacími ihličkami na prednej strane).

- Prejdite 3 smyčky doľava (odstráňte druhé smyčky na pomocnej ihlovú ihlu a nechajte pred prácou, pliesť prvú slučku s prednou a potom navlečte druhú slučku s pomocnými ihlou na pletenie s prednými).

- Prejdite 3 slučky doprava (1 pomocnú ihlu odstráňte a nechajte ju v práci, navlečte druhé slučky s prednými, potom úplet navlečte pomocnou ihlou na pletenie).

- Prejdite 3 smyčky doľava (odstráňte druhé smyčky na pomocnej ihlici na pletenie a nechajte pred prácou, 1 pletená smyčka s obrubou a druhá slučka s pomocnými ihlou na pletenie).

- Prejdite 4 smyčky doľava (odstráňte druhé smyčky na pomocnej ihlici na pletenie a nechajte pred prácou, plete 2 smyčky s prednými slučkami, potom druhé smyčky s pomocnými lúčmi smyčiek).

- Prejdite 4 smyčky doprava (odstráňte 2 smyčky na pomocnej pletacej ihly a nechajte na pracovisku, pletené 2 slučky s prednými slučkami a potom pletené 2 slučky s pomocnými pletacími ihličkami s prednými očkami).

- pretiahnite 4 smyčky doľava (odstráňte 2 smyčky na pomocnej pletacej ihly a nechajte pred prácou, prilepte 2 ďalšie s obrubou, potom 2 smyčky s pomocnými pletacími ihličkami predných).

- Prejdite 4 slučky vpravo (odstráňte 2 smyčky na pomocnej ihlovú ihlu a nechajte ju v práci, navlečte 2 slučky s prednými slučkami a potom navlečte 2 slučky s pomocnými uzlami na nesprávnej strane).

- Prejdite 2 smyčky doľava (odstráňte 1 smyčku na pomocnej ihlici na pletenie a nechajte pred prácou, plete druhú slučku s prednou, potom plete 1 smyčkou s pomocnou ihlou na pletenie).

Vzor pre kockovaný

Viazanie prikrývky s pletacími ihličkami z opások je skutočnou výzvou pre beželenku, pretože táto práca trvá veľa času a vyžaduje veľa úsilia a trpezlivosti, ale výsledok bude radovať celú rodinu už veľa rokov! Čo musíte urobiť na prepojenie budúcej obľúbenej prikrývky rodiny? Odpoveď je jednoduchá: nenáročný šmýkací vzor, ​​ktorý dáva útulnosť pletenému úpletu.

Knit úplet na koberec:

Volumetrický pásik pozostáva z 12 slučiek. Výškový vzor vo výške je 8 riadkov. Riadky od 1. do 8. tvoria vzor. V každom štvrtom rade dochádza k striedaniu prekrytia pásikov.

priebeh:

1. a 5. riadok: * 9 out. P. 12 osôb. n., 9 out. n. *, zopakujte od * do *;

2. a všetky vyrovnané riadky: všetky slučky pletené vzorom;

4. riadok: * 9 out. (4 odsek opustiť pomocný paprík pred prácou, 4 tváre odsek, potom pripevniť tvár 4 odsek s pomocnou ihlou), 9 out. n. *, zopakujte od * do *;

8. riadok: * 9 out. p., 4 osoby. (4 body, aby ste odišli na prídavný hovor v práci, 4 tvár, potom na 4 pomocné ihly umyte 4 strany), 9 von. str., *, zopakujte od * do *.
Opakujte vzor, ​​začínajúci od 1. riadku, na požadovanú výšku opletu.

Video lekcia

Ak fotografia schém a produktov s opletmi spojenými s pletacími ihličkami nebola dobre pochopená, video lekcia o pletení volumetrického opletu s ihlami pomôže pochopiť niektoré dôležité body.