Pletenie z mohéra

Mohair je obľúbená priadza mnohých módnych šperkov a skutočne nezabudnuteľným vrcholom väčšiny pletacích obdivovateľov, pretože práca s touto priadzou je dosť komplikovaná a vyžaduje zvýšenú pozornosť. Pulóvre, vesty, blúzky, klobúky, štóly, bundy alebo šaty - to všetko bude vyzerať originálne, ak si vyberiete mohér pre pletenie.

Táto priadza láka novorodencov so svojou krásou a charakteristickými vizuálnymi a hmatovými vlastnosťami - ľahkosť, jemnosť, beztiažnosť a profesionálne pletařky milujú túto priadzu vyrobenú z kozieho vlny Angora za príležitosť vykonať zaujímavú prácu a sofistikované modely.

Univerzálnosť mohéra nie je len v bohatej palete farieb, pretože táto priadza perfektne absorbuje farbivo, ale aj v pohodlí ponožky ako v chladnej sezóne, tak v teple: v zime sa ohrieva a nezmrazuje a v lete absorbuje vlhkosť a chráni pred prehriatím. A najpriaznivejšia kvalita priadze, ktorá je presne dôvodom, prečo si mnohí ľudia zvolia pletenie pre pletenie, je hypoalergénne - nedráždi ani najcitlivejšiu pokožku. Tu je dôležité vedieť, že mohair často neobsahuje viac ako 83% koženej vlny Angora, zvyšok kompozície je doplnený ovčenou vlnou, hodvábom a akrylovou.

Tento mäkký materiál je rozdelený do troch poddruhov:

  • Kid Mohair (Kid Mohair) - najjemnejší tenký mohér, ktorý je vhodný pri pletení so šnúrkami;
  • Gatling (Goatling) - hustšia priadza získaná od detí do dvoch rokov, ktorá je vybraná pre husté vzory na rôznych modeloch pletených vecí;
  • Dospelý Mohér - hrubé hrubé nite, ktoré sú dobré pri práci s nekomplikovaným veľkým viskóznym.

Konečný výsledok závisí od výberu priadze, pretože ak vyberiete hustý mohér pre jemné vzory, výrobok bude vyzerať anorganicky a s najväčšou pravdepodobnosťou ho nebudete chcieť nosiť.

Pletacie vzory mohérov pletenia - schémy a popis

Odborníci tvrdia, že z mohéru môžete spájať takmer akýkoľvek model oblečenia, stačí nájsť správne vzory a popis postupu práce. Pletenie z mohéra môže byť veľmi uľahčené Ak používate zlaté pravidlo: pre tenké priadze použiť tenké pletacie ihlice, pre hrubé - veľké. Napätie mohérových nití musí byť konštantné, inak bude v dôsledku toho vec nerovná, voľná a natiahnutá.

Zásadne dôležitým bodom tejto práce je správne zvolený vzor a popis pletenia z mohéra s pletenými ihličkami. Pokúsme sa zvážiť niekoľko možností pre schémy rôznych stupňov zložitosti pre rôzne modely odevov.

Klobúk pre ženy

Možno to nie je najoriginálnejší model klobúkov na pletenie mohára, ale toto je osvedčená klasika, ktorá vyhovuje ženám i deťom, a dokonca aj mladým ľuďom, pretože tento model klobúkov je dnes populárny u mužov. Pletenie mohér s pletacími ihličkami pre ženy nie je ťažké, stačí len starostlivo študovať schému a opis práce.

Pletená čiapka s žakárovými pruhmi na obvode hlavy 54-57 (57-60) cm

Šírka a dĺžka čiapky z mohéra: 22 (24) cm.

Pre tento model budete potrebovať 2 typy priadze: 1) 1 šedá sivá (hlavná farba), 1 pradianka biela (konečná farba 1) 100% vlna; 100 g / 575 m; 2) zelená farba (finálna farba 2) 66% mohér, 4% vlna, 30% polyamid; 50 g / 500 m; a tiež kruhové ihly č. 4 a č. 5.5 dlhé 40 cm.

Pracovný postup:

Pletené gumy striedavo 1 osoba., 1 vonku.

Plocha tváre: v okrúhlych riadkoch iba pletené obličkové slučky.

Jacquard vzor: pletené podľa vzoru predného saténu. Rozdelenie farieb je uvedené v popise.

Hustota pletenia: 20 str. X 19 str. = 10 x 10 cm, spojené žakárovým vzorom na ihly č. 5,5.

Vzor pletený v 2 závitoch = dokončovacia niť 1 + dokončovacia niť 2, vzaté dohromady.

Schéma a popis:

Na ihly číslo 4 vytočte vlákno primárnej farby 72 (80) str. A pletené v kruhu 18 str. gumový pás.

Prejdite na ihly číslo 5.5 a spustite 3 str. predný steh, zatiaľ čo v 1. p. rovnomerne pridajte 0 (4) str. = 72 (84) str.

Potom pliesť podľa schémy 1, potom spustite 3 p. závit hlavnej farby a pokračujte v práci na schéme 2. Dokončiť 3 str. primárna farba vlákna.

Ubavki:

pokračujte v úplet so závitom hlavnej farby a súčasne zatvorte každý 6. bod (pletenie 2 predmety spolu s predným) = 60 (70) položka.

Prostredníctvom 5 strán, Pripojený s hlavným vláknom, úplet 1p., Striedavý 1p. S vláknom hlavnej farby a 1p. S vláknom finálnej farby.

Ďalej, pliesť až do konca dokončovacie vlákna: v 4. p. po znížení zatvára každých 5 p. = 48 (56) p., pliesť 3 str. vpredu, zatváranie každé 4 str. = 36 (42) str., úplet 3 str. tvár, uzatváranie každé 3. n. = 24 (28) n., úplet 3 str. obličky, zatvárajúc každý 2. n. = 12 (14) n.

Vytiahnite závit cez zostávajúce slučky. Konce závitov upevňujú.

Vytvorte pompom z dokončovacej nite a šijte ju na viečko.

Pletená sveter

Mohair sveter pletenie môže byť rôzne varianty, od skromnej a klasickej, odvážne a poburujúce. Niet divu, že návrhári a kočovníci z celého sveta milujú používať mohérovú priadzu, keď stelesňujú tie najodvážnejšie náčrty! Súčasne mohérové ​​modely sveterov môžu vyzerať ako žarty, koketné, jemné a prísne. To je dôvod, prečo by ste sa mali pokúsiť pliesť aspoň jeden model mohéra s pletacími ihličkami.

Pletený sveter zapnutý veľkosť: S (M) L (XL).

šírka Mohér obvod prsníka: 05 (113) 121 (129) cm.

dĺžka bude: 65 (69) 73 (77) cm.

Na výrobu sveter bude potrebovať: Priadza 1 (100% bavlna, 50 g / 220 m) - 4 (5) 5 (6) mentolové vlákna; priadza 2 (70% mohér, 30% hodváb, 25 g / 210 m) - 4 (5) 5 (6) mentolové vlákna; Pletacie ihlice číslo 5 a 6; kruhové ihly číslo 5 s dĺžkou 60 cm

Vzory a schémy:

Plocha tváre: Predné riadky - predné slučky, obruby - obruby obruby.
Elastická potreba pletené striedavo: 1 osoba, 1 out.


Ako pliesť vzor srdca:

16 str. X 22 str. = 10 x 10 cm, pletené s pletacími ihličkami č. 5 v 2 závitoch (= jeden závit z priadze 1 a priadze 2).

Pracovný výkon:

chrbát:

Ihly číslo 5 v 2 závitových číslach 85 (91) 97 (103) str. A pletená kučeravá elastika:
1. riadok (= externý riadok): osoby. chróm (vo všetkých riadkoch), * 1 out, 1 osoba. *, opakujte od * do *, dokončite 1 out, 1 osobu. chróm. 2. riadok: tvárové slučky. Opakujte tieto 2 písmená, celkový počet väzieb na 21 riadkov. Potom prejdite na číslo 6 lúčov a pokračujte v práci na prednej ploche (1. riadok = osoba.

Je dôležité:

Prejdite na vlákno nového klbka na začiatku alebo na konci riadku. Viazajte uzol a zaistite koniec závitu na okraji.

Ak je dĺžka časti 42 cm (platí pre všetky veľkosti), uzavrite na oboch stranách pre dierky 4 p.

Potom odčítajte 2 p. Na oboch stranách v každom 6. p. (= osobné riadky): chróm, 3 str. zväzok dopredu, pletené prednou stranou až do poslednej 4-ti bodov na pletacej ihly, odstráňte 2 ks jeden po druhom, ako v prípade predného pletenia, 1 stranou pletená predná a odstráňte stehy cez háčkované , chróm.

Po dokončení redukcie len 6 (7) 8 (9) krát, úplet 4 p. rovno.

Potom zatvorte 1 str. Na oboch stranách a premiestnite zostávajúci 51 (53) 55 (57) str. Na pomocnú ihlu.

pred:

Na ihličkách č. 5 číselník 85 (91) 97 (103) str. A pletený kučeravý elastický.

1. riadok (= izn. Riadok): krom., * 1 osoba, 1 izn. *, Opakovať od * do *, dokončiť 1 osobu., Krom.

2. riadok: tvárové slučky.

Opakujte tieto 2 str., Stačí kravatu 21 str.

Potom prejdite na ihly číslo 6 a navlečte 18 (21) 25 (29) str. hladkosť tváre (prvý riadok = osobný riadok).

Potom navlečte vzor podľa schémy (1 bunka = 1 str. X 2 str.).

Súčasne, ak je dĺžka dielu 42 cm (platí pre všetky veľkosti), zatvorte závesy pre dierky rovnakým spôsobom ako je popísané pre operadlo. Dokončiť skôr, ako späť.

rukávy:

Na ihly číslo 5 číselník 33 (37) 41 (45) str. A kravata 21 str. ako je popísané na zadnej strane.

Prejdite do ihiel na pletenie č. 6 a prilepte predný saténový steh a pridajte 1p. Na oboch stranách v 1. p., Potom na 1 p. V každom zo 4. p. Sa celkový prírastok vykoná 14 (15) 16 (17) krát = 63 (69) 75 (81) str.

Potom úplet priamo, kým dĺžka objímky k dierke nie je 37 (38) 39 (40) cm (pamätajte si, že výška dierky je dostatočne veľká).

Potom zatvorte na 4 strany z obidvoch strán, potom znížte z oboch strán o 1 sekundu na každé 2 osoby. riadok: chróm, 2 body, úplet vpredu, pliesť predné až do posledných 3 bodov na pletacej ihly, 1 bod, odstrániť ako prednú jednu, 1 bod, pletené predné a odstrániť slučku cez pletené.

Celkové downs ukončené 20 (23) 26 (29) krát, dokončiť izn. zatvorte a zatvorte v tomto rade na oboch stranách 1 str.

Zostávajúcich 13 bodov (platí pre všetky veľkosti) sa prenáša na pomocnú ihlu. Druhá manžeta sa viaže rovnako.

Pečieme ústa:
Ľavé slučky všetkých detailov sa prekladajú do kruhových ihiel č. 5 v nasledujúcom poradí: puzdro, predné, rukáv, chrbát a pletené v kruhu s pružným pásom:

1. riadok: * 1 osoba., 1 externá. *, Opakujte od * do * do konca série.

2. riadok: tvárové slučky.

Opakujte tieto 2 riadky, stačí spustiť 8 strán. a v nasledujúcom riadku zatvorte slučku.

zostava:
Spustite šité stehy (použite bavlnu alebo bavlnenú priadzu vhodnej farby). Pri prepnutí na novú niť najskôr spojte konce závitov v uzle a potom ich pripevnite. Spustite bočné švy a švy na rukávoch. Produkt ľahko navlhčite a nechajte vysušiť.

Mikina s otvoreným vzorom

Ako sa vám páči pred nástupom chladnej sezóny? Môžete prepojiť pruhovanú blúzku s otvoreným vzorom! Mäkký a jemný sveter nielen nemŕtva a zdobí dievča alebo ženu, ale aj teplo. Nie je to krásne? Je dôležité: Tento konkrétny model bude tiež vyžadovať schopnosť pracovať s háčikom.

Bunda s pleteným mohérom s otvoreným vzorom zodpovedá rozmeru: S (M) L (XL) XXL.

Na prácu bude potrebné:

Priadza 1 (100% vlna, 50 g / 225 m) - 3 (3) 4 (5) 6 pradienok levanduľovej farby;
Priadza 2 (70% mohér, 30% polyamid, 25 g / 225 m) - 2 (3) 3 (3) 4 pradianky svetlo purpurovej; Pletacie ihlice č. 3.5 a 4; kruhové ihly č. 2,5 a 3 40 cm dlhé; kruhové ihly č. 3.5 a 4 sú dlhé 40, 60 a 80 cm; číslo háku 2.5.

Predné riadky - predné smyčky, obruby - obruby obruby.

Je dôležité:

Výrobok je pletený zhora nadol od výstrihu k výrezom na kruhových pletacích ihliciach v kruhu, potom z kanálikov pletených v kruhu vpredu a vzadu. Rukávy pletené z promy riadkov v dopredných a opačných smeroch na rovných pletacích ihiel.

Knit vzor vzorov pre schému a popis:

1 vypnutie: 1 odraziť, ako predné, pliesť ďalšiu slučku s prednou a vytiahnuť slučku cez pletené jeden.
Pruhy: Pletené na ihly № 4 - 12 str. vzor otvoru priadze 2 v 1, potom na ihly číslo 3,5 - 12 str. vzor priadze 1 v 1 závit. Tieto 24 riadkov sa neustále opakujú.
Hustota pletenia: 22 str. X 30 str. = 10 x 10 cm, spojený s otvoreným vzorom (podľa schémy) s efektom pruhov.

Vykonajte prácu:

Začnite od výstrihu. Na kruhové ihly č. 2.5 s priadzou s 2 až 2 závitmi, číselníkom 142 (150) 150 (158) 158 p. A pletením 2 p. V kruhu. Zle. Potom pliesť len v 1 vlákne.

Prejdite na kruhové ihly číslo 3. Označiť začiatok raglnyh prírastkov: zľava doľava, počet 45 (47) 47 (49) 49 bodov (= späť), označte ďalšie 2 body, počet 23 (25) 25 (27) 27 bodov (= pravý rukáv) 2 str., Počet 44 (46) 46 (48) 48 str. (= Pred), označíte nasledujúci 2 bod, číslo 23 (25) 25 (27) 27 str. series.

Je dôležité:

Na kruhových pletacích ihliciach č. 3 vykonajte nasledujúci okrúhly riadok, potom prejdite na ihly č. 4 a vykonajte 1. pásik priadze 2.

Potom striedavo nasaďte ihly č. 3.5 (priadza 1) a ihly č. 4 (priadza 2).

Pokračujte v úplet v kruhu s otvoreným vzorom (rozdeľte vzor pre každú časť zvlášť). 1. str. štart a koniec štvorcového vzoru (pre zadné, predné a rukávne) podľa šípok na diagrame.

Súčasne vykonajte prírastky ragáru - 1 prírastok na oboch stranách 2 označených slučiek = celkom 8 prírastkov za sebou.

Pravidelné prírastky sa opakujú v každom 2. p. Na vyznačené slučky pletený povrch tváre. Pridané slučky by mali byť zahrnuté do vzoru čo najskôr (predtým by mali byť pletené textúrou tváre). Súčasne pletené prúžky, meniace ihly a priadzu (pozri vyššie). Pruhy pokračujú až do konca produktu.

Celkovo vykonajte 26 (28) 30 (32) 34 raglannyh prírastkov na každej strane = 98 (104) 108 (114) 118 odsekov pre zadné a predné a 77 (83) 87 (93) 97 odseky pre rukávy. Počet slučiek obsahuje 2 označené slučky, ktoré sa berú do úvahy pri výpočte slučiek pre každú časť.

Pánty rukávov dočasne opúšťajú a pokračujú v práci na závesoch chrbta a prednej časti.

Späť a pred:

Pletené kruhové ihly v kruhu. Na oboch stranách vytočte 3 (4) 6 (6) 8 bodov pre dierky = na lúčoch 202 (216) 228 (240) 252 bodov a pokračujte v práci v kruhu.

Pletené s pruhmi vzorky na otvorenej strane na tých slučkách, ktoré môžu vstúpiť do vzoru - na oboch stranách môžu byť slučky, ktoré nezadávajú do vzoru, môžu byť pletené tvárovým stehom. Pletené, až kým sa z hrdla celého radu nevytvoria 8 párov (= 12 strán.) Vzor otvoru s priadzou 2, 12 p. Vzor priadze 1 = celkový 24 p., 8-krát pletený). Posledná páska pletené priadze 1. Zavrie sa slučky.

rukávy:

Počet slučiek = 77 (83) 87 (93) 97 s., Pletené ihly č. 4 v radoch v smere dopredu a dozadu. Na začiatku a na konci riadku vytáčajte 2 (2) 3 (3) 4 slučky pre slučky = 81 (87) 93 (99) 105 slučky.

Pokračujte v práci v riadkoch v smere dopredu a dozadu. Pletené s pruhmi vzorky na otvorenej strane na tých slučkách, ktoré môžu vstúpiť do vzoru - na oboch stranách môžu byť slučky, ktoré nezadávajú do vzoru, môžu byť pletené tvárovým stehom. Všetky rady začnú a skončia jednotlivci. chróm. slučky.

Po 2 cm od klenby začnite snižovať na začiatku a na konci ďalších osôb. počet: jednotlivcov. chróm, 2 str. spojiť dopredu, pliesť až na posledné 3 str. na ihly, 1 otočenie, osoby. chróm.

Zopakujte pokles v každom desiatom p. (8. p.) Alternatívne v každom šiestom p. a na každom osem mieste. (v každom šiestom stor.) striedavo v každom štvrtom p. a každých šiestich p. - len vykonajte 13 (16) 18 (21) 23 krát = 55 (55) 57 (57) 59 str.

Pletené, až kým nie je celkom 8 razení pruhov (= 12 strán.) Otvorená vzorka s priadzou 2, 12 strán s vzorom priadze 1 = celkom 24 strán, 8-krát pletená), na zadnej i prednej strane, + 1 ďalší prúžok priadze 2. Dĺžka rukávov od dierky = 44 cm Zatvorte všetky slučky.

Druhá objímka je podobne úpletá.

Zhromaždenie mohérovej bundy:

Spustite švy rukávov. Rukávy na spodných častiach šiť v kanáli. Viazanie na krk 1 p. Conn. Art. priadza 2 v 1. Výrobok sa má umyť, položiť a nechať uschnúť.

Mohrový svetre - majsterka pre začiatočníkov

Ľahko nositeľný svetre vyrobený z mohéra bude vždy vhodný. Navyše, tento voľný strih skrýva akékoľvek chyby na obrázku a ako sa ohrieva, aj napriek otvorenej práci!

Pulóvre je možné pletené v nasledujúcich veľkostiach:38/42

To bude vyžadovať:Priadza (43% prírodná vlna, 22% hodváb, 22% mohér, 13% yaková vlna, 150 m / 25 g) - 200 g farby. palisander; kruhové ihly číslo 4.

Vzory a schémy

Otvorený vzor: Počet slučiek je násobkom 18 + 11 + 2 okraj = pletený podľa. schému. Na ňom sú uvedené riadky tváre. V obrubníkoch sa hodí všetky slučky pletené obruby alebo podľa. návod, nakida neustále pletené obruba.

Začnite s 1 okrajom a smyčkou pred rapportom, zopakujte opakovane neustále, skončte so slučkami po raporte a 1 okrajom. Neustále opakujte riadky 1-16.

Patentová hrana:Previažte 2 slučky v prednom rade s prednými slučkami, odstráňte 2 slučky v rade peňaženky ako v zadných slučkách a natiahnite vlákno pred prácou.

guma: Rovnaký počet slučiek = v predných a zadných riadkoch medzi okrajom pletene striedavo 1 tvár, 1 kabelka.

Hustota pletenia:20 str. X 33,5 str. = 10 x 10 cm

Je dôležité:Vzhľadom na veľký počet slučiek odporúčame pletenie na kruhové ihly v radoch v smere dopredu a späť. Pulóvre plete jedno plátno bez ramenných švov, začínajúc od chrbta. Šípka na vzore = smere pletenia.

vzor

Vykonajte prácu:

Typ 102 slučky na zadnej strane na lúčoch a väzba 7 cm pre popruh s elastickým pásom, povrch s 1 čiarou a v tejto poslednej tvárovej rade rovnomerne rozložte, pridajte 19 bodov = 121 bodov.

Potom prvý kravata 1 obruba riadok na obruba. Táto séria sa pri následných výpočtoch neberie do úvahy.

Pokračujte v práci s otvoreným vzorom.

Po 15 cm = 50 riadkov od počiatočného radu pridajte 1 x 1 bod pre bočný skosenie na oboch stranách, potom v každom 2. rade 30 x 1 str. vzor = 183 str.

Po 55 cm = 184 riadkov od počiatočného riadku sa dosiahne osadenie ramena.

Potom ponechajte posledných 91 slučiek na ľavej poličke a pokračujte v prácach na pravých poliach na prvých 92 slučkách riadku nasledovne: okraj, 90 bodov s otvoreným vzorom, z priečneho vlákna pridajte 1 kríž na tvár a túto slučku a tiež úplet poslednú slučku riadku okraj 2 slučky = 93 strán.

Prostredníctvom 54,5 cm = 183 riadkov od ramena ramena, t.j. po riadku tváre opustite slučku.

Potom spustite ľavú 91 slučku pre ľavú polici a pritlačte do zrkadlového obrazu, zatiaľ čo v 1. rade pozdĺž pravého okraja (= hrana krku) pridajte 2 s. = 93 s.

Prostredníctvom 54,5 cm = 183 riadkov od ramenného ramena tiež ponechajte slučky.

Potom na oboch poliach spojte 1 obrubu s jednou látkou na oboch poliach: pletené 67 slučiek ľavej poličky, umiestnite prvých 26 slučiek pravého police za posledných 26 slučiek ľavej police a neustále navlečte 1 slučku na pravej polici s jednou slučkou ľavej police spolu s vnútornou stranou a potom pliesť zostávajúce 67 slučiek pravá polica = 160 strán.

Po 55 cm = 184 riadkov od ramena ramena, pliesť pre pás s elastickým, zatiaľ čo v 1. rade, rovnomerne rozložiť, znížiť 58 p. = 102 p. So šírkou 7 cm, zatvorte všetky slučky podľa vzoru.

zostava:

Spustite bočné švy a ponechajte horné 22 cm otvorené pre dierky.