Jačmeň na oku: príčiny a liečba

Jačmeň na oku je bežným oftalmologickým ochorením, pri ktorom je zapálená mazová žľaza alebo vlasový folikul v oblasti rias, čo vedie k opuchu. Jačmeň vyzerá ako nával alebo začervenanie, ktoré spôsobuje nepríjemné pocity, svrbenie a bolesť. Preto čím skôr začnete liečiť chorobu, tým skôr sa môžete zbaviť tejto choroby.

dôvody

Hlavným dôvodom, prečo sa objaví zápalový proces a objaví sa nádor na oku, je bakteriálna infekcia vyvolaná Staphylococcus aureus. Stačí stačiť oči špinavými rukami a človek môže ľahko nakaziť infekciou. Vzniká zápal a príde nepríjemné "prekvapenie". Navyše nádor oka sa môže vyskytnúť pomerne často z týchto dôvodov:

  • metabolické poruchy;
  • napadnutie červami;
  • znížená imunita alebo hypotermia;
  • problém s tráviacim traktom.

Vo väčšine prípadov choroba začína pocitom svrbenia, pálenia, začervenania v dolnom alebo hornom viečku. Symptómy môžu byť rôzne: oblasť očí bolí, svrbenie po celú dobu, môže teplota vzrásť, roztrhnutie sa objaví. V ľavom alebo pravom rohu oka dochádza k miernemu opuchu. Po niekoľkých dňoch sa na opuch tvorí žltá hlava - absces, ktorý sa postupne dozrieva a môže spôsobiť nepríjemné pocity. Jačmeň dozreje, ak sa ohrieva, s časom môže zrelý tuberkulu prasknúť. V prípade výskytu vnútorného jačmeňa na oku sa vo vnútri očného viečka objaví sčervenanie s žltou škvrnou.


Je neprijateľné začať chorobu a čakať, kým zmizne, môže to skončiť komplikáciami. Čím skôr diagnózu urobí lekár, ktorý predpíše lieky, tým rýchlejšie bude zotavenie. Ak dôjde k ochoreniu, neodporúča sa ísť do kúpeľa a nosiť šošovky. Väčšina ľudí sa uchyľuje k abscesovej liečbe doma, používa osvedčené ľudové lieky a pokúša sa ich vyliečiť sama, a nerad sa poraďte s lekárom. Malo by sa pamätať na to, že nesprávne zaobchádzanie s abscesom doma, ktoré neprinieslo výsledok, sa môže vyvinúť do chronickej formy, takzvaného "studeného" alebo starého, zmrazeného jačmeňa, ktorý bude musieť byť odstránený.

Ako vyliečiť jačmeň?

Ak spozorujete prvé príznaky: erytéme, oko napučané a zápallen začať a uvedomil si to v oku vyskočil jačmeň, a potom s použitím liečby cenovo dostupných a účinných ľudových liekov, môžete ho rýchlo vyliečiť doma. Počiatočná fáza ochorenia sa rýchlo lieči kauterizácia alkohol alebo zelená farbaktorý sa aplikuje s bavlneným tampónom - pripojte ho k zdroju problémov. Pomôžte tiež umývanie silným čajomčo je potrebné vykonať niekoľkokrát počas dňa, okrem čaju môže byť použitý nenávistná tinktúra, Ak sa objaví absces na hornom viečkovi, pomôže efektívna jednoduchá metóda. zahrievanie s vajcom, Ovarieme varené vajce v utierke a priložte ho teplým na zčervenalé viečko. Dobre zahreje zapálený tuberkulo môže byť morská soľ, kalcinovaný v panvici na vyprážanie. Nalejte teplú soľ v posteľnej bielizni a počas dňa zahriejte oči.

Varovanie! Ak sa v jačmeni vytvorí hnisavá tyčinka alebo praskla a praskla a objavil sa hnis - zahrievanie je zakázané, na pokračovanie v liečbe budú potrebné antibiotiká.

ak bolestivý kus objavil sa na spodnom viečku, aby ho priviedol von a zbavil sa ho, pomôže cesnak, mušt čistiť polievku z cesnaku až do masti, pridajte alkohol (0,5 lyžice lyžice) a trvať na tmavom mieste. Tento nástroj musí byť použitý a použitý veľmi opatrne, aby nespôsobil popáleniny.
Zbaviť sa vnútorného jačmeňa pomáha koláče suchého ražného chleba a tekutý kvetový med, Mala by sa aplikovať na oko niekoľko dní, takže jačmeň vo vnútri oka prechádza.

Ako liečiť jačmeň v oku dieťaťa?

U dieťaťa môže spôsobiť jačmeň na oku infekciektoré prinášajú špinavé rukyRodičia nie vždy dokážu kontrolovať čistotu rúk dieťaťa. Preto má dieťa väčšiu šancu na infekciu ako dospelý.


Prvé pravidlo, ktoré musia dodržiavať rodičia pri liečbe dieťaťa, je mokré mlieko a kompresia je zakázané na liečbu abscesu, takže môžete rozšíriť infekciu po celom vašom oku, Po uplynutí 2 až 4 dní po vypuknutí výronu a opuchu očného viečka je potrebné odstrániť formáciu a liečiť ju alkoholom niekoľkokrát denne, snažiac sa nehorieť sliznicu dieťaťa. Odstrániť príčiny výskytu choroby u dieťaťa účinne používať antimikrobiálne lieky, opuch a nádor prejde rýchlo. Veľmi pomáha tetracyklínovej mastia očné kvapkyktoré potrebujú kvapkať po celý deň, čo dokazujú mnohé pozitívne recenzie mladých matiek. Rovnaký liek sa môže používať počas tehotenstva. Časté umývanie rúk pomáha zabrániť výskytu jačmeňa u dieťaťa., Pozrite si video, v ktorom Dr. Komarovský ponúka liečbu zápalu očí u detí.

prípravky

Na rýchlu a účinnú likvidáciu jačmeňa lekári odporúčajú používať lieky, ktoré majú silný antibakteriálny účinokako napr levomekol, acyklovir, Floksal, Masť musí byť pomazaná na mieste, kde vyskočil náraz. Súčasne môžete použiť na liečbu očných kvapiek, ako je napr Tobrex, kvapky levometsitin, sulfacetamidu až do úplného odstránenia príčiny jeho výskytu. Pri komplikáciách môže lekár predpisovať tabletky, ktorých meno je ofloxacín alebo amoxil - Toto sú antibiotiká, ktoré účinne bojujú proti infekcii.

Liečba ľudových prostriedkov

okrem kauterizácia zapálenej oblasti a zahrievanie doma sa používa liečba bylinys účinným protizápalovým účinkom. Napríklad harmanček, skorocelktoré je možné použiť ako v suchom, tak v čerstvom vzhľade.

recept:1 polievková lyžica. l jednej z bylín nalial do pohára vriacej vode a trvá 30 minút. Potom bylinkový odvar bol filtrovaný, Bylinné odvar, navlhčeným vankúšikom, môžete niekoľkokrát denne otrieť, opuchnuté viečko. Účinná liečba aloe list, ktoré musia byť najprv uchované v chladničke.

Len málo vedia, že jačmeň môže sa ho vyliečiť a zbaviť sa jedného dňa, preto stačí poznať starú modlitbu, ktorú naši predkovia zbavovali tejto pohromy.
Ječmen na oku - ako hovoriť jeho modlitba? Prečítajte si modlitbu najmenej trikrát, kým je potrebné ukázať jačmeň fíg. Po prečítaní je potrebné pľuvať cez ľavé rameno.

"Jačmenný jačmeň, vezmi fík, ktorý chceš, potom si ju kúp si a kúp si sekeru, rozstrihni sa!"

Je oči očí nákazlivé?

Pri odhaľovaní jačmeňa v priebehu storočia mnohí ľudia majú otázku: "Je nákazlivý a je infekcia prenášaná kontaktom s pacientom?"Je bezpečné povedať, že jačmeň žiadne nebezpečenstvo pre ostatných, Patogény - baktérie, ktoré nie sú prenášané ľuďom buď kvapôčky vo vzduchu alebo kontaktom s nimi, Infekcia je možná len v zriedkavých prípadoch, keď zdravá osoba na koži okolo očí dostane hnis obsahujúce baktérie, ale táto infekcia je nepravdepodobná.

Čo vyzerá barley?

Druhý deň po infekcii nápadný prvé náznaky jačmeňa, Zvyšuje sa edém, oči sa zalievajú a opuch sa objavuje v hornom alebo dolnom viečku, čo sa podobá tesnej gule, ktorá má malú veľkosť. Po 2-4 dňoch sa objaví na vrcholová tuberkulózna žltkastá škvrna - je to absces, často pokryté kôrou, ktorá by sa v žiadnom prípade nemala odstraňovať alebo sa snažiť vytlačiť. V tomto štádiu sa niekedy objaví jačmeň, čo spomaľuje proces hojenia. Obrázok o jačmeňoch na oku je uvedený nižšie.