Nápady na originálne svadobné darčeky

Svadobné pozvanie - znamenie pozornosti a rešpektu. Aby ste na to odpovedali dôstojne, musíte pripraviť darček, ktorý novomanželia neprestávajú spomínať v teple a radosti v priebehu rokov. Nemusí to byť drahá položka. Pokiaľ si prajete, môžete urobiť dobrý a praktický dar, aj keď máte skromné ​​množstvo. Hlavnou vecou je dôkladne premýšľať a prezentovať ju originálnym spôsobom.

Top 10 darčeky pre novomanželov na svadbu

Tisíce párov vstupujú do manželského zväzu každý deň na svete. Bez ohľadu na to, v ktorej časti sveta sa oslava koná, štatistiky zhromaždené v celosvetovom meradle nám umožňujú posúdiť, aké rozšírené sú alebo sú dary pre novomanželov. V hornej časti najpopulárnejších a originálnych darčekov, ktoré robia novomanželov na svadbe dnes patria:

 • Peňažné darčeky;
 • Elektrotechnika;
 • Darčekové certifikáty;
 • Originálne výrobky (figuríny, obrazy);
 • Objekty umenia.

Bez ohľadu na to, ako je to trite, ale peniaze - najčastejšie a čo skrývať, požadovaný dar, vybraný ako svadobná ponuka. V súčasnosti sa bankovky v obálke postupne strácajú do pozadia: mladým ľuďom sa dnes poskytujú peniaze ako vklady alebo počiatočné základné imanie, alebo vykonávajú prevod na peňažný účet, ktorý vopred označujú tí, ktorí sú ženatí.

Mnohí novomanželia ešte pred rodinnou oslavou informujú hostí o tom, čo môže predložená suma peňazí robiť. Takto moderné pôvodné páry dávajú prednosť kvótam a darom, aby preniesli darované peniaze charitatívnym organizáciám: hospicov, nemocníc, opatrovateľských domovov atď. Takéto gesto je samo o sebe krásne a pomáha dať tomuto slávnosti osobitný význam, zahŕňajúceho všetkých majiteľov peňazí v ušľachtilej veci darček.

Koľko to bude stáť: Sociálne prieskumy vo väčšine krajín Európy a Spojených štátov ukázali, že v priemere hostia radšej pridelia na svadbu sumu 160 dolárov za hotovostný darček.

Darčekové certifikáty tiež populárne. Návšteva masážneho salónu alebo reštaurácie, kde jedia v temnote a dotyku, predplatné na výcvik jazdy na koni, dvojitý zoskok padákom, kontrola s priestorom na mieste pre návštevu železničného obchodu - možnosti, ktoré môžu byť uvedené v darčekovom certifikáte na svadobnú sadu. Všetko závisí od predstavivosti darcu a jeho finančných možností, ale zvyčajne tento dar je vítaný.

Pomocou originálneho darčeka alebo hotovostného certifikátu zabijete dvaja vtáky s jedným kameňom: zachráňte sa pred dlhým hľadaním prekvapenia a prezentujte neštandardný nezabudnuteľný darček na svadbu.

Koľko to bude stáť: V závislosti od typu ponuky alebo služby uvedenej v osvedčení je priemerná výška svadobných výdavkov 1 000 až 1 500 rubľov na osobu (tj 2 000 - 3 000 rubľov pre obe novomanželky).

Spotrebiče (elektronické a domáce) považovaný za klasický darček. V prvých rokoch rodinného života by mal pár navzájom si užívať a väčšinu času strácať varením alebo umývaním. Kvôli uľahčeniu ich životných a rodinných povinností hostia tradične dávajú užitočné veci pre domácnosť:

 • chladničky;
 • Práčka;
 • doska;
 • mikrovlnná rúra;
 • mixéry;
 • Toaster.

Ak existuje príležitosť, je lepšie spočiatku rozmýšľať, čo bude užitočné v každodennom živote pre budúceho rodinného páru, a podať túto vec na svadbu vedome.

Koľko to bude stáť: rôzne položky stojí inak. Cena kuchynského časovača začína od 112 rubľov a horná hranica veľkokapacitného vybavenia na svadobný dar môže byť niekoľko stotisíc.

Pôvodný dizajnový stolový riad na svadobný darček

Nastavenie riadukonkrétne štýlová moderná služba pre niekoľko ľudí nie je relikviou minulosti, ale pozoruhodné praktické riešenie, ktoré nevestu a ženícha ocenia. Samozrejme, pokrmy by nemali byť lacné, tak pre svadobný darček vybrané predmety z luxusnej kategórie: české alebo muránske sklo, francúzsky porcelán atď.

Koľko to bude stáť: od 4 tisíc rubľov a viac.

Posteľná bielizeň, kúpeľňové odevy môže byť tiež originálny darček. Hlavné kritérium - darované položky musia byť spárované, to znamená, že musia byť určené na dve. Krásna drahá sada posteľnej bielizne vyrobenej z prírodnej tkaniny (egyptskej bavlny alebo saténu, prírodného hodvábu) alebo luxusného froté je skvelým nákupom pre mladých rodinných príslušníkov, ktorí určite nebudú nadbytočnými.

Koľko to bude stáť: z 3 - 5 tisíc.

Originálne návrhárske príslušenstvo pre interiér kúpeľne

Nábytok a interiérové ​​doplnky - Darčeky sú praktické, ale dávať im je nebezpečné, aspoň preto, lebo sa sotva môžete hádať so štýlom domova novomanželov. Ako možnosť si môžete zaplatiť výlet do salónu s nábytkom a prosím svojím svadobným prekvapením na 100%.

Koľko to bude stáť: je ťažké predvídať konečnú sumu, pretože všetko závisí od typu, materiálu nábytku a počtu zakúpených položiek.

Foto relácia. Stále viac si hostia vyberajú tento druh svadobného darčeka a to nie je prekvapujúce. Novomanželia na programe majú vážne náklady na organizovanie osláv, tak prečo nie uľahčiť ich rodinný život a platiť za tradičné svadobné fotografie?

Dnes nie je len kolekcia fotografií a videí dovolenky v móde, ale aj špeciálne tvrdé albumy, ktoré vyzerajú ako skutočné knihy a stanú sa cenným rodinným dedičstvom.

Koľko to bude stáť: Cena za svadobnú fotografiu s profesionálnym fotografom sa pohybuje od 15 - 20 tisíc rubľov a viac (v závislosti od miesta, počtu záberov atď.).

Hotelová izba. Na oslavu prvej svadobnej noci na nádhernom mieste a nie v rodičoch "odnushku" - taký darček sa určite stane jedným z najcennejších pre mladých. Môžete im dať nielen pobyt v izbe, ale aj návštevu kúpeľov v hoteli.

Koľko to bude stáť: náklady na dar závisia od miesta "hviezdy" a počtu zahrnutých služieb.

Medové týždne - spoločné, ale nie lacné prekvapenie. Ak chcete príjemne prekvapiť novomanželov, môžete účtovať za cestovanie, ak máte dobré vzťahy s ostatnými hosťami. Ak je rozpočet obmedzený, vydajte sa zo situácie výberom nie luxusného, ​​ale pôvodného miesta.

Kto vie, možno výlet do okresov Gorny Altai, aby ste preskúmali miestnych šamanov, prekvapí nevestu a ženícha oveľa viac ako tradičná pláž na Maldivách. Miesto na cestovanie by malo byť krásne a bezpečné.

Koľko to bude stáť: z 10 - 15 tisíc rubľov.

Horské bicykle, hoverboard, quad bike, segway, monowheel, elektrické skútre, motocykel, ale aspoň auto - nápady na darček vo forme vozidlo veľa, ale výber z niekoľkých vozidiel by mal byť len ten, ktorý bude najdôležitejšie pre mladého páru. Takéto dary nie sú lacné, takže sú zvyčajne vyrobené osobami, ktoré sú najbližšie k rodinnému páru.

Koľko to bude stáť: z niekoľkých desiatok tisíc rubľov.

Originálne svadobné darčeky

Funkčný a praktický svadobný dar vyžaduje informovanú voľbu, ale nie je také ťažké robiť to, čo sa môže zdať. Ďalšou otázkou je, či chcete urobiť skutočne jedinečné prekvapenie, ktoré vynikne z davu a stane sa hitom osláv.

Svadba je mimoriadny moment spojujúci dvoch milujúcich ľudí do jedného celku. Iba skutočne mimoriadne osobnosti môžu označiť udalosť s jedinečným darom. Ak chcete urobiť originálne svadobné prekvapenie, môžete použiť jeden z nasledujúcich návrhov.

Odliatok rúk. Dlhé palmy sú ideálnou metaforou manželstva: dvaja ľudia sa spoja s rukami, spájajú osudy a chodia po svojej životnej ceste. Existujú špeciálne zostavy, vrátane sadry a plesní, ktoré môžu novomanželia používať sami. Ale je lepšie ich vopred venovať prekvapeniu (čiastočne) a pri odobratí pôvodného obsadenia si ho objednajte v dielni, aby ho dal do bronzu.

Romantická soška - krásny originálny suvenír, symbolizujúci postavy milovníkov - je to univerzálny darček. Sklo, bronz, drevo, porcelán, akýkoľvek liaty kov sa zvyčajne používajú ako materiály.

Špeciálne pomôže vyniknúť z ostatných darčekov box pre šaty nevesty. Mnohé dievčatá dávajú pred svadobným šiatam svadobné šaty. Aby sa na vešiaku nedostalo prachu, môžete si objednať špeciálnu škatuľu na uloženie dreva alebo trvanlivého kartónu. Tento dar jednoducho nemožno nazvať triviálne.

Originálne darčeky

Sud s medom - darček je symbolický, zaujímavý a chutný. Rodinný život by mal byť sladký, a dokonca ani muška v masti nie je to miesto. Po predstavení sudu medu nevesty a ženícha určite prekvapíte všetkých, ktorí sa zhromaždili. Darček môžete sprevádzať prípitkom, ktorý si želá pár šťastný medové týždne.

Retro štýl je teraz viac než kedykoľvek predtým v móde. Objednajte si fotografické štúdio portrét mladé pop artvyrobené z ich spoločnej fotografie. Ako sprievodca si môžete vybrať štýl popového umenia, ako je Andy Warhol. Takýto suvenír je výborným doplnkom do interiéru manželskej spálne.

Hlasový obrázok - originálny darček

Hlasový obrázok. Hlasy nevesty a ženícha sú šifrované pomocou qr-kódu a sú pripojené k obrázku vo forme malej nálepky. Kód sa číta vďaka aplikácii v telefóne. Môžete šifrovať nielen hlas, ale aj video, odkaz na stránky, sociálnu sieť, telefónne číslo.

Alebo môžete urobiť portrét slov. Ak chcete vytvoriť portrét, budete potrebovať fotografiu oboch milovníkov, ktoré budú vytlačené vo forme slov pomocou virtuálneho spracovania. V srdci posolstva môžete dať blahoželanie k svadbe, čo robí tento dar dvojnásobne jedinečným.

Originálny retro plagát

Vintage témy neprestávajú byť vlnou popularity. Nevesta a ženích určite ocenia ich obrázky retro plagátvytlačené v tlmených farbách alebo naopak, jasné kričiace farby pripomínajúce obdobie masovej propagandy.

Pozor: takýto darček je lepšie urobiť mladého a progresívneho páru, ktorý má všetko v poriadku so zmyslom pre humor.

Svadobný denník môže byť dosť nezvyčajný darček. Ale nie ten, ktorý bol kúpený pri vchode do metra, ale unikátne vydanie, špeciálne navrhnuté pri príležitosti svadby. Témou tohto časopisu je nevesta a ženích, ich rodina, rodičia, moment stretnutia atď. Aby sa časopis stal ešte originálnym, rozhovor s priateľmi a príbuznými páru. Menej dar - musíte na ňu vážne pracovať.

Pôvodný obrázok nite v štýle reťazca

Obrázok bavlny- jedinečný koncept súčasného umenia nazývaný strunové umenie (izonit). Obraz je vytvorený na doske pomocou závitov a nechtov na akomkoľvek nákrese alebo fotografii. Takýto dar bude určite jedinečný. Mimochodom, prípitok môže byť sprevádzaný frázou, že novomanželia "zabili" na všetky problémy, s ktorými sa stretli - máte zaručený úspech!

Designer prasiatko

Cork money box- krásny originálny suvenír vo forme sklenenej krabice alebo nádoby s nominálnym dátumom na stene alebo na konci svadobného dňa. Darček je symbolický, pretože manželia budú môcť zachrániť dopravné zápchy, ktoré zostanú nielen po sobáši, ale aj romantické večere, spoločné výročia, pôrod a iné významné dátumy rodinného života.

Rodinný monogram. Objednávanie individuálneho monogramu pre mladého páru od profesionálneho litografa nie je lacné, ale váš dar bude najromantickejší a originálny. Môžete im tiež dať osobný rodinný erb.

Cool darčeky pre novomanželov na svadbe

Nie je ľahké vyniknúť ako darček medzi ostatnými hosťami, ale novomanželia určite pamätajú a oceňujú tento neštandardný prístup. Ak chcete urobiť neobvyklé a zábavné prekvapenie s twist, zvážte nasledujúce podmienky, aby sa nedostal do nepríjemnej situácie:

 • Chladný darček by nemal mať žiadne prvky alebo podtext, ktoré by mohli uraziť novomanželov, ich priateľov, príbuzných a kolegov. Aby nedošlo k urážaniu nikoho, zvážte prípustné hranice humoru a stupeň oslobodenia novomanželov a ostatných účastníkov oslavy;
 • V mnohých ohľadoch úspech chladného daru závisí od toho, ako ho prezentujete. Správna sprievodná prípitok môže ušetriť alebo celkom zkaziť celú myšlienku.

Zvážte, či by smiešny dar bol vhodný v celkovom kontexte osláv. Môžete sa poradiť s hostiteľom, ktorý pozná skript večera, rodičov páru alebo ich najbližších priateľov.

Takže ak sú splnené všetky dohovory, je čas začať premýšľať o téme a druhu chladného prekvapenia. Nasledujúce typy neštandardných darčekov sú zvyčajne populárne: flash davy, karikatúry, neobvyklé tričká, boxerské rukavice, certifikáty atď.

Kolektívny darček bude špeciálne organizovaný flash mob, Tanec desiatok ľudí v centre mesta, predstavenie vašej obľúbenej skupiny novomanželov, "živý nápis" postavený s pomocou ostatných hostí a natočený drone zo vzduchu - existuje veľa nápadov na zábavný darček flashmob, to všetko závisí od vašej fantázie a túžby.

Originálny letecký banner je skvelý spôsob, ako vytvoriť neštandardný darček.

Môžete si objednať darčekový toast, ktorý uvidia nielen novomanželia, ale aj celé mesto, využívajúc leteckú reklamnú službu - aviabannery pod tesnosťou letúna alebo vrtuľníka.

Karikatúra nevesty a ženícha. Môžete dať karikatúru mladých ľudí len vtedy, ak medzi nimi máte veľký zmysel pre humor. Avšak, ak je karikatúra pripojená k podstatnej sumy peňazí, darček bude určite miloval.

Tričká s nápismi - jednoduché, ale zaujímavé. Súčasnosť je dosť lacná, ale vyhráte na úkor originality. Najdôležitejšie je zamyslieť sa nad nápisom na tričku a pokúsiť sa, aby mala pár tém. Štandardné možnosti: nápis "Môj majetok" na košeli každého manžela alebo vtipné obrázky so šípkami.

Plot na Mesiaci - štandardná možnosť pre darček-vtip. Za malú čiastku (3000 rubľov za 40 akrov) získate a prezentujete novomanželom osvedčenie o vlastníctve skutočného pozemku na území prírodného satelitu Zeme. Súčasťou certifikátu je aj mapa, v ktorej sú vyznačené hranice pozemku, teda mesačné vlastníctvo.

Dve páry boxerských rukavíc. Taký darček zachráni situáciu, ak nemáte dostatok peňazí na drahé prekvapenie, ale je tu silná túžba urobiť nezabudnuteľný pozdrav. Pri odovzdávaní rukavíc si želajte mladým, aby "hrajú podľa pravidiel" a vyriešili veci len "športovou vášňou". Vtip sa určite stretne s teplým potleskom. Rukavice by mali byť červené a modré, symbolizujúce ženské a mužské.

Tiež možnosti pre chladné darčeky môžu byť:

 • Predikčná cookie, kde každá predpoveď obsahuje tematické prianie;
 • Súbor magnetov pre všetky budúce výročia svadobnej oslavy (až do "zlatého jubilea" 50 rokov a dokonca 100 rokov výročia);
 • Medaily alebo diplomy s humornými nápismi ("Rodinné skúsenosti - načítanie v percentách" atď.);
 • Kuchárka s komickými receptami ako "101 možností variť míchané vajcia";
 • Dekoratívny valček alebo panvicu s nápisom "Pre vzdelanie" nevestu a pár pletené "uchin" rukavice s mušľou ježka pre ženícha.

Lacný dar dobrý svadobný darček

Pozvaní na svadobných hostí často odmietajú zúčastňovať sa na podujatiach z finančných dôvodov.

Neschopnosť minúť túto alebo tú sumu na darček je dobrý dôvod, ale mnohí novomanželia by radšej videli ľudí, ktorí sú k nim takmer tak blízko.

Ako urobiť dobrú, ale lacnú darček, aby sa dostatočne dostal von zo situácie a necítil sa nepríjemne? Budete prekvapení, ale existuje Veľa vynikajúcich možností rozpočtu zahŕňa:

 • Domáce spotrebiče;
 • Interiérové ​​predmety;
 • Rôzne zostavy;
 • Kurzy pre vlastný rozvoj.

Parný stroj, mlynček na kávu, mixér, mixér - to všetko by malo byť v kuchyni každej domácnosti, takže praktickosť daru vo forme malé domáce spotrebiče nepochybne. V súčasnej dobe je sortiment výrobkov taký, že môžete ľahko nájsť kvalitný model od známej značky za prijateľnú cenu a udržiavať v rozmedzí až 5 tisíc rubľov.

Teplá prikrývka pre dva - neobvyklá a súčasne možnosť rozpočtu. Dobrý kabát z kvalitnej vlny vyzerá dobre, ale časom stráca svoj predchádzajúci vzhľad. Ďalšia vec - prikrývky z akrylátu. Nielenže dobre zvládajú hlavnú úlohu (otepľovanie), ale aj dlhodobo si zachovajú svoj tvar a farbu.

Stropné svietidlo Klasický model podlahovej svietidla v štýle minimalizmu môže zdobiť akýkoľvek interiér, ale je rovnako dôležité, že cena je k dispozícii pre väčšinu spotrebiteľov.

Môžete dať mladý certifikát alebo predplatné samo-vývojové kurzy. Školenia, ktoré možno navštevovať spoločne: keramika, oratórium, fotografia, maľba - dnes tréning je prístupnejší ako kedykoľvek predtým a je pomerne lacný. Taký dar je vždy originálny a môžete si ho určite dovoliť.

Prakticky dostupné dary tiež zahŕňajú:

 • Akvárium so zlatou rybkou - "naplniť všetky túžby";
 • Уютный гамак на двоих;
 • Чемодан для совместных путешествий;
 • Набор для пикника;
 • Столик для завтрака в постель;
 • Пара ортопедических подушек;
 • Подкова на счастье из дерева, керамики, металла с именной гравировкой.

Многие гости, не располагающие широкими возможностями, предпочитают дарить молодоженам вещи, сделанные своими руками. Это замечательная традиция, поэтому мы обязаны поделиться ее идеями с вами.

Делаем подарок на свадьбу своими руками

Сюрприз, изготовленный собственноручно - это не обязательно примитивный объект, у которого видны швы от клея и торчащие нитки. Можно изготовить такой подарок, который будет ничем не хуже фабричного изделия.

Можно «приготовить» денежный торт. Не спешите смеяться. Такой подарок - это не только классный прием красиво оформить деньги для вручения новобрачным, но и ловкий способ выйти из затруднительного положения, если сумма для подарка не очень велика. Разменяйте сумму на мелкие купюры и соорудите торт, согласно видео-инструкции.

Набор блестящих бокалов - интересный вариант на свадьбу. Для изготовления подарка потребуются стеклянные бокалы на тонкой ножке, набор блесток (одного или нескольких цветов), кисть, малярный скотч, ПВА-клей. Наклейте скотч на стекло, ограничив линию нанесения клея. Затем кистью смажьте те участки, где будут блестки. Обсыпьте бокалы и потрясите их в воздухе, подстелив на стол газету. Оставьте бокалы сохнуть на 30 минут. Подарок готов!

Свадебная корзина - очень нужный и полезный предмет на свадьбе, ведь именно в корзину складывают конверты с подаренными деньгами. Подготовьте плетеную корзинку из лозы (диаметр не менее 20 - 30 см), атласную ткань и шелковые ленты нескольких оттенков, искусственные цветы (лучше розы и эустомы), декоративные бусины, стразы, клеевой пистолет, ножницы.

Обтяните корзинку тканью, заправив лишнюю материю под дно с наружной стороны. Заверните красиво остатки ткани на дне снаружи и, спрятав их друг под друга, склейте пистолетом. Декорируйте корзинку приготовленными элементами (ленты, цветы, бусины) по вашему вкусу. Хороший эффект дает также декоративная бечевка, изящно обвитая на ручку.

Как красиво упаковать и подать свадебный подарок?

Свадьба - красивое величественное торжество, поэтому все нюансы к ее приготовлению должны быть продуманы. Это касается не только внешнего вида гостя, но и упаковки, в которой он преподнесет молодоженам свадебный подарок.

Даже если сам сувенир отличается высокой ценностью, невзрачная или неаккуратная упаковка испортит все впечатление от сюрприза. Оформить подарок красиво и оригинально можно несколькими способами.

Говорящая упаковка. Упакуйте выбранный подарок в любую коробку, а сверху прикрепите устройство для записи голосового модуля (небольшой диктофон, петличный микрофон и пр.). Запишите голосовое поздравление с описанием подарка для молодоженов и установите на коробке с подарком устройство для воспроизведения записи. Такую упаковку точно не забудут.

Упаковка с намеком. На подарочном конверте или боксе можно прикрепить символ того, что вы дарите. Если вы преподносите им путешествие, разместите на упаковке виды Лондона, пирамиды Египта или небоскребы Нью-Йорка. Если дарится бытовая техника, прикрепите на бумагу симпатичный небольшой холодильник из фетра или наклейку стиральной машины.

Акцент на форму. Квадраты и прямоугольники - золотой стандарт, но сегодня в ход идут более оригинальные решения. Цилиндрические, овальные, круглые и пирамидальные коробки выглядят однозначно интереснее и привлекут внимание уже одним видом.

Вручать подарки можно и так!

"Живая" упаковка. Если вы не знаете, как красиво упаковать и подать свадебный подарок, предоставьте это профессионалам. В специальных праздничных агентствах можно заказать презентацию сюрприза и даже составить свой индивидуальный сценарий. Ваш подарок вынесут бразильские танцовщицы самбы или чета жонглеров, его могут спустить с вертолета либо преподнести руками приглашенной звезды, которая споет для молодоженов песню или произнесет зажигательный тост.

Отдельной темой являются способы вручения денег, Упаковывать купюры в конверт сегодня не модно. Подарить денежные средства красиво и необычно можно разными способами, а именно:

 • Заполните керамическую копилку купюрами и при вручении укажите, что разбить ее можно только в случае необходимости;
 • Законсервируйте деньги в стеклянную банку с настоящей жестяной крышкой. На стекле напишите что-нибудь вроде "Семейная реликвия" или "Семейный бюджет";
 • Приобретите серебряный или золотой слиток и выгравируйте на нем номинал стоимости затраченной суммы;
 • Наполните воздушные шары гелием, привяжите к каждому по купюре (лучше, если шаров будет не меньше десятка) и подарите связку молодоженам;
 • Купите альбом для фотографий, вложите в каждый прозрачный пазл по денежной купюре и снабдите все страницы какими-либо идеями для траты подаренных денег.

Особым успехом пользуются денежные букеты, выполненные в технике оригами, Пошагово инструкция его изготовления выглядит так:

 • Подготовьте стальную проволоку, клеевой пистолет, скотч, банковские резинки, простую бумагу (газетную или упаковочную) и сами купюры;
 • Выпрямите проволочные отрезки (длина - 10 - 15 см), оберните кончики скотчем, чтобы термоклей лучше адгезировался с их поверхностью;
 • Сделайте квадрат из бумаги размером 8х8 см, оберните его вокруг проволоки, чтобы получился небольшой конвертик;
 • Приклейте свернутый конверт к проволоке. Должно получиться несколько заготовок одинакового размера;
 • С помощью проволоки закрутите купюры любым способом, чтобы они напоминали лепестки;
 • Насадите "лепестки" по диаметру бумажной заготовки и прикрепите их резинками.

Идей для подарков на свадьбу - великое множество. Выбор зависит от денежных средств, которые вы готовы потратить, времени, желания и, конечно же, вашего воображения!