Ako rýchlo a ľahko šiť bábiku doma

Ak ste si istá, mala by si byť túžba potešiť svoje milované dieťa s domácou novinkou. Deti milujú ručne vyrábané hračky, pretože sú príjemné na dotyk, a čo je najdôležitejšie, robené s láskou.

Ako materiál môžete použiť staré nežiaduce oblečenie (pančuchy, sukňa, tričko, tričko, šaty, nohavice, kombinézy, bundy, nohavice, šortky, bundy, pyžamy, nohavice, sveter, džínsy, župan, bundy, a dokonca aj kabát).

Po výbere materiálu postupujte do lekcie s podrobným opisom celého procesu.

Ako rýchlo a ľahko šiť svoju bábiku vlastnými rukami doma

S podrobnými ponaučeniami od skúseného majstra v jeho arzenáli môže dokonca nováčik rýchlo a ľahko šiť textilnú bábiku. Aby ste to urobili, buďte trpezliví a potrebné nástroje (textílie, nite, ihly, nožnice, pastelky, vzor). S takouto minimálnou sadou môžete vytvoriť ľubovoľný model, ktorý sa vám páči.

Ako šiť panenku z nylonovej punčochy (krok za krokom)

hlava

Začíname s najťažším výrobkom - s hlavou.

Pre to budete potrebovať odrezaný kúsok mäsových farebných pančúch, kus sintepónu ich starého bundy alebo vankúše (hoci si môžete tiež kúpiť nový v obchode - to je pomerne lacné) a dve dierovacie ihly s kožou sfarbené vlákna.

Jeden kus syntetického zimolezka je vložený do vrecka kaprónu, do prednej časti je vložená ďalšia menšia guľa - pre nos. Najskôr vytvorte nos s ihlou a závitom. Potom musíte vytvoriť dutinu pre jednu nosnú dierku. Vytvorte aj druhú nosnú dierku.

Zviazaným nosom zospodu. Zvýšte jednu nosnú dierku a potom druhú. Teraz, po vytvorení výtoku, musíte zvýšiť líce cez dolný rez v vrecku - blízko krku.

Prilepením výplní po oboch stranách výtoku vložte malú klobásu do pier. Zapneme druhú ihlu a vytvoríme rohy pery a dutiny pre oči - zásuvky. Medzi rohmi pery natiahnite slučku - úsmev.

Počas práce by ste nemali rezať vlákna - všetky časti by mali byť vykonávané "na jediný vzdych Keď pracujete, musíte napĺňanie plniva, rovnomernejšie ukladanie alebo zhromažďovanie na správnych miestach .. Tiež tvoríme dolnú špongiu pomocou očka.

Keď sú pery vyšívané, ihla sa objaví v očných dutinách, takže sa začínajú podobať "lodiam" skôr ako bodom, ako to bolo na samom začiatku. Ihla by mala byť umiestnená uprostred horného okraja, aby sa vytvorila špongia.

S kravatou, oči-rohy pery, pán dosiahol očarujúce úsmev jeho budúcej tvorby. Na druhej strane robia podobné akcie.

Môžete dosiahnuť úsmev, s ktorým sa ústa mierne otvárajú. Teraz potrebujete trochu predĺžiť nos.

Oči za bábiku je možné zakúpiť v špecializovanom obchode na vyšívanie alebo nahradiť farebnými tlačidlami. Môžete lepiť nylonové valčeky okolo očné gule, ktoré napodobňujú očné viečka.

vlasy

Jedna parochňa je postačujúca pre dve kukly, ak sú nakrájané na jednotlivé pásy, z ktorých pozostáva. Pás je krútený "slimák" a zaistený závitom. Potom sa táto "škrupina" šije na hlave. Zostávajúce pruhy, jeden po druhom, pripevniť okolo slimáka, šiť ihlu. Vlasy môžu byť ozdobené stuhami a vlasovými vlasmi pre drobné módy.

kufor

Najskôr vytvorte rám pre telo, ktoré bude držať celé telo. Ak je klapačka naplánovaná na pol metra, potom bude kábel potrebovať asi tridsať metrov. Po sklopení podľa potreby je potrebné "kostru" na niektorých miestach pripevniť páskou alebo škótskou páskou.

Ladoshki MK

1. Aj pre dlane musíte vytvoriť rám, ktorý je zabalený s polstrovaním. Malé štvorcové figúrky, odrezané od pančúch, budú slúžiť ako kože pre ruky.

2. Kapronová kapsička je na každej strane vytiahnutá a na "zápästiach" je viazaná uzla.

3. Prsty a nohy sú vytvorené spôsobom, ktorý je už známy.

telo

Ruky sú priskrutkované na skelet kostry, tiež na hlavu. Potom sa telo vytvorí obalením drôtu polstrovaním. Kapron taktiež pokrýva zvyšok tela, podpazuší sa vytvárajú pomocou nití a ihiel a kĺby dlaní a rúk sú skryté.

šaty

Pokiaľ ide o bábiku šiť šaty, každá žena vie, preto v tejto fáze môžete dať voľnú ruku svojej fantázii.

Ako šiť tilde bábiku

Existuje veľa variantov tilde pupae a všetci sa ohromujú svojimi rôznymi sladkými obrazmi - medzi nimi nie sú žiadne krásne ženy! Tieto úžasné veci nie sú len hračky. Už dlhé roky zdobia panenky tilde domovy miliónov ľudí po celom svete a nie je to prekvapujúce, pretože ich fanúšikovia vnímajú tieto malé víly a anjelov ako talizman a amulet.

Na šitie každej bábiky potrebujete vzor. Tiež pripravte potrebné materiály a nástroje.

Pre prácu by mali pripraviť potrebné materiály a nástroje:

 • v prvom rade, rovnako ako vytvoriť nejakú takú bábiku, budete potrebovať vzor (môžete jednoducho vytlačiť z počítača);
 • prírodná tkanina na báze mäsových alebo béžových látok na prispôsobenie telo kukate;
 • plnivo (holofiber, syntetické zimolez, vata);
 • pletaciu ihlu alebo drevenú tyčinku (pomôcť si pri plnení);
 • tkaniny na šaty;
 • stuhy, čipky, gombíky a iné dekorácie;
 • akrylová farba alebo ceruzka a sčervenanie;
 • materiál na vytvorenie vlasov (závit, priadza, koža - voliteľné).

Takže začnime s majstrom triedy na šitie tildy v šálke.

 1. Vyberte vzor, ​​podľa toho, či chcete šiť bábiku, malú alebo veľkú. Vytlačte ho a preneste ho do mäkkej tkaniny (tkanina by mala byť sklopená dole na polovicu).
 2. Potom musíte položiť bežúci šev tak, aby to bežalo pozdĺž dna tielového trupu.
 3. Vezmite plnidlo a zabaľte bábiku. Pri úplnom rovnomernom rozložení obalu šiť produkt. Rukoväte je potrebné pripevniť k telu takmer v blízkosti krku.
 4. Pri šatách si vezmite dve kúsky obdĺžnikovej tkaniny a zložte ich (dovnútra von). Prejdite do vzoru oblečenia na tkanine, šiť po stranách. Potom musíte vyčistiť príspevok na vrchu odevov a na malých rohoch po stranách. Odobrať šaty, tiež chodiť na to so železom a nosiť na bábiku. Najprv ju zašlete švami (podél okrajov lemu a krku) a dobre utiahnite závit. Tiež s golierom. Nakoniec šiť.
 5. Je lepšie, aby sa chĺpky pre túto kaču vylúčili z priadze, a farba tváre s akrylovými farbami a červom. Prilepte malú ružu na vlasy a šiť tilde rukoväť k ústam.
 6. Teraz potrebujete krásny pohár. Odlepte jej dno lepidlom a sedte tam bábiku. Ak ju chcete zavesiť, pripojte malú slučku.

Aby malí anjeli mali nohy, ktoré sa môžu ohýbať, najskôr ich naplňte do polovice, potom urobte priamku a len potom pokračujte v balení až do konca. Je lepšie vyplniť všetky diely tým, že si pomôžete s drevenou palicou alebo pletací ihlou. Doplňte obraz vašich tildok s rôznymi prvkami, dávajte mu jedinečnosť a jedinečnosť: dajte pero srdcu, kyticu s kvetmi, štýlovú kabelku, košík alebo knihu.

Video lekcie v štádiách "ako urobiť handru panenku"

Deťom s takou krásnou hračkou sa môžete páčiť s veľmi realistickou tvárou. Krásna tvár so záhybmi a nádherným šatom nenechá ľahostajné dieťa.

Ako doplnok môžete prísť s krásnou kabelkou, spodné prádlo, topánky.

Vykurovacia podložka na čajník z kuchynskej tkaniny - mistrovská trieda pre začiatočníkov

Ako ornament je národný ruský ľudový odev a materiál je kapron.

Dýňová hlava

Ak neviete, ako šiť oblečenie pre bábiky Barbie, lalalupsi, baby bon, niekedy po vysokej, monštrum vysoko v našom článku "Ako šiť šaty pre bábiku" nájdete veľa cenných a užitočných informácií.