Ako háčkovať gumu?

Háčkovaný elastický nie je len pekný reliéfny vzor, ​​ale dôležitá časť produktu, ktorá má určité funkčné vlastnosti. Elastický pás je dôležitou súčasťou väčšiny modelov pletených odevov: svetre, klobúky, sukne, palčiaky, ponožky. Zodpovedá za pružnosť niektorých prvkov výrobku., súčasne hustá štruktúra prútia umožňuje dlhodobú udržanie tejto funkcie. Navyše, háčkované elastické pásy sa považujú za presnejšie a pružnejšie ako pružné pásy súvisiace s úpletmi.

Dokonca aj na prvý pohľad má jednoduchý háčkovaný vzor vlastné pletacie prvky, z ktorých každá umožňuje dosiahnuť iný ornament na elastickom páse. Na druhej strane každý spôsob háčkovania gumy zahŕňa iný stupeň elasticity a reliéfu. Aby bolo ľahšie zistiť začiatku remeslá, musíte sa oboznámiť s technikou práce a pletacie vzory.

Guma háčkovanie - schéma a popis

Existuje niekoľko spôsobov, ako háčkovať gumičku. Niektoré z nich sú zložitejšie v popravách, iné sú tkané spolu rýchlo a jednoducho, to všetko závisí od pletiarových nápadov, schopností a túžob. Tu sú najužitočnejšie možnosti háčkovania:

  1. Tkanie gumy v dôsledku striedania konvexných a konkávnych stĺpov s nakidou;
  2. Vytvorenie gumičiek pomocou jediného háčkovania stehov za zadnou polovičnou slučkou;
  3. Semi-stĺpce na háčiky na zadnú polovičnú slučku;
  4. Tkanie s dvojitými háčikmi za zadnou polovičnou slučkou;
  5. Pletené gumové spojovacie stĺpy.

Ako môžete vidieť, môžete háčkovať štandardným vzhľadom 1 × 1, 2 × 2 háčkovaním a striedaním zadných a predných reliéfnych stĺpov môžete získať elastické pásky 1 × 2, 1 × 3, 3 × 3 a iné. Zvážte spôsoby, ako niektoré z nich podrobnejšie zviazať.

Pletacie technika a schéma

Krok za krokom pokyny háčkovanie gumy pomôže dostať do podstaty veci pre neskúsených pletařky. Jeden z najjednoduchšie vykonávacích gumových pásov sa považuje za 1 × 1.

Schéma háčkovania 1 × 1

Zbierame párny počet slučiek, vkladáme háčik do štvrtej slučky reťaze z háku a plete prvý rad bežnými dvojitými háčikmi.

Pomocné stĺpiky s plášťom zodpovedajú 2 slučkám na zdvíhanie vzduchu. Preto na konci 1. riadku sme pletené 2 cecs, otočiť vzorku a začať pletenie 2. riadok (obrázok 1, obrázok 1).

Zadajte háčik z prednej strany sprava doľava, pod dvojitým háčikom predchádzajúceho radu (obrázok 2) a pletené reliéfne predné (konvexné) dvojité háčkovanie (obrázok 3), potom vložíme háčik z nesprávnej strany sprava doľava, chyťme nohu dvojitého háčkovania predchádzajúci riadok (obrázok 4) a pletené reliéfne obrysové (konkávne) dvojité háčkovanie (obrázok 2, obrázok 1).

Foto 1: Vykonanie 1 × 1 háčkovania

Ďalej sa strieda pletenie prednej a zadnej časti reliéfnych stĺpov na konci riadku (obrázok 2).

Na konci druhého riadku pliesť 2 VPF, otočiť vzorku a začať pletením 3. riadku (obrázok 3).

3. riadok (obrázok 3, obrázok č. 1), potom sme pletený podobným spôsobom ako druhý, striedajúci reliéfny predný (konvexný) dvojitý háčik (obrázok 4) a reliéfne nesprávne (konkávne) , Vypnite hriadeľ (obr. 2).

Fotka 2: Vykonanie 1 × 1 háčkovania Fotografia 3: Vykonanie 1 × 1 háčkovania

2 × 2 schéma háčkovania

Pracujú teda podľa schémy pružného pásu so striedaním 2 reliéfnych tvárových a 2 reliéfnych obrubníkových stĺpov s háčkovaním. Táto guma je hustá. Okrem tejto možnosti existuje aj spôsob, ako háčkovať mäkší a pružnejší 2 x 2 pružný pás, ak pletete vzduchové slučky medzi reliéfnymi stĺpmi podľa nasledujúcej schémy:

Video tutorial pre začiatočníkov

Teória videa pomôže upevniť teóriu háčkovania gumy zobrazenú vo výukových lekciách a diagramoch. Teraz, keď boli všetky podrobnosti študované, mali by ste určite vyskúšať háčkovanie jedného alebo dvoch druhov gumičiek.

Video lekcia pre začiatočníkov "háčkovanie"