Ako háčkovať sukňu pre ženy a dievčatá?

Väčšina dievčat, dievčat a žien rád nosí sukne kedykoľvek počas roka, ale to je obzvlášť dôležité, samozrejme, počas teplej sezóny. Sukne môžu byť vyrobené z rôznych materiálov, ktoré sú z najneuveriteľnejších tvarov a rôznych veľkostí, ale čo je dôležité, môžu byť vyrobené vlastnými rukami podľa vášho nápadu.

Jedna z mnohých možností pre vytvorenie sukne - háčik. Proces pletenia je potešením a výsledkom bude veľmi pekne nielen majiteľ veci, ale všetci okolo, pretože dobrá sukňa zvýrazní výhody a skryje chyby postavy.

Háčkované sukne vyzerajú vzdušne, textúrované a veľmi zaujímavé. Môžu sa vyrábať v rôznych vzorkách a motívoch - od jednoduchých až po otvorené a reliéfne. Zvážte rôzne možnosti pletenia týchto sukní v poradí, počnúc modelmi pre dievčatá, a potom skúmame možnosti pre ženy.

Háčkovaná pletená sukňa pre dievčatá

Dievčatá milujú originálne veci, mnoho z nich ako pletené veci podľa špeciálnych schém, ako sú šaty, blúzky a sukne. Dizajnéri a obyčajní obdivovatelia háčkovania prišli s obrovským množstvom modelov háčkovaných sukní, ktoré dokážu uspokojiť aj tie najnáročnejšie dievčatá, ktoré budú vyhovovať tak začiatočníkom, ako aj profesionálom: letné, ohrievané, čipky s volánkami - skvelá voľba. Najprv sa pozrime na opis a háčkovanie vzory pre začínajúcich majstrov.

Jednoduchý model alebo master class pre začiatočníkov

Takýto zaujímavý model detskej sukne dokáže pre začiatočníkov pletené vzory, že môžu dosiahnuť dobré výsledky v tomto remeslá, a majstrovskej triedy na háčkovanie sukne pre dievča pomôže robiť to správne a rýchlo.

rozmery

110/116 (122/128) 140/146

materiály

 • priadza (100% bavlna, 125 m / 50 g) - 100 g tmavo modrej;
 • 50 g svetlo modrej, lososovej a ružovej priadze;
 • priadza 50 g viacfarebných výtlačkov;
 • háčik číslo 4;
 • šírka elastického pásu 2 cm - 65 (70) 75 cm

Knit vzory podľa diagramov a popisov.

Hlavný vzor

Pletené okrúhle rady Art. b / n a art. s / n, pričom každý kruhový riadok začína od 1 alebo 3 obj. namiesto prvého st. b / n alebo art. s / n a ukončite 1 pripojenie Art. na najvyššiu úroveň Ak chcete zdvojnásobiť 1 steh, na jednu slučku základne prilepte 2 ok.

Cikcak vzor

Počet slučiek je násobkom 16. Knit podľa schémy v kruhových riadkoch. Každý riadok začína s 1 v. P. zdvíhanie namiesto prvej slučky a slučky pred rapportom, opakovanie rapportu, koniec so slučkami po raporte a 1 konn. Art. v 1. p. 1-4. krug.r. pliesť 4 krát, potom neustále opakovať 5. a 6. krug.r. Pre prehľadnosť je v schéme zobrazená posledná kruhová séria umenia. s / n

Postupnosť farebných pruhov

* na 1 krug.r. tmavo modrá, tlačená, tmavo modrá, potlačená, ružová, potlačená, svetlo modrá, potlačená, svetlomodrá, tlačená, ružovo-oranžová, potlačená, ružovo-oranžová a tlačená niť, od * opakovania.

Hustota pletenia

16 strán X 20 krug.r. = 10 x 10 cm, spojené hlavným vzorom umenia. b / n;
16 strán X 8 krug.r. = 10 x 10 cm, spojené hlavným vzorom umenia. s / n;
18 str. X 10 kruh. p. = 10 x 10 cm, spojený vzorom cikcaku.

Je dôležité:Musíte pletené sukne zhora nadol s jediným plátnom.

vzor

Pokrok v práci

Tmavo modré ihly s číselnicou 86 (96) 109 v.p. a použitím 1 Comm. Art. zatvorte krúžok. Potom pliesť na prúžky 4 cm od hlavného vzoru umenia. b / n

Ďalšie 3 krug.r. pletené umenie. s / n, zatiaľ čo v každom kruhovom riadku rovnomerne dvojité 14 (16) 17 s. = 128 (144) 160 polievkových lyžičiek. s / n

Potom pliesť cikcak vzor podľa poradia farebných pruhov.

Po 24 cm = 24 krug.r. (28 cm = 28 krug.) 32 cm = 32 krug.r. dokončiť cikcak vzor.

zhromaždenia

Otočte tyč na polovicu na nesprávnu stranu a šiť. Vložiť elastický pás.

Pletená letná sukňa s goliermi

Veľmi vhodným darčekom môže byť letná háčkovaná sukňa pre dievča. Tento model detskej sukne perfektne zapadá do kategórie "háčkovanie pre začiatočníkov". Takáto otvorená sukňa s goliermi pre dievčatko je jednoduchá vďaka hlavnému vzorku a vyzerá hravá a roztomilá vzhľadom na jeho štruktúru a strih.

rozmery

86/92 (98/104) 110/116

materiály

 • priadza (96% bavlna, 4% polyester, 160 m / 50 g) - 100 (150) 150 g biela a 50 g modrá;
 • háčik číslo 4 a 5.

Knit vzory

Dvojité háčkovanie

Pletené v kruhových radoch, každý krug.r. začať s 3 vp namiesto prvého st. s / n a ukončite 1 pripojenie Art. v hornej časti ce zotavenie.

karnýr

1. krug.r. pletené biele vlákno. Pripojte vlákno do príslušného kruhu. P: 1 ce, * 3 slučky preskočte, 9 lyžičiek. od 2 / n do ďalšej slučky, 3 slučky na preskočenie, 1. b / n v ďalšej slučke, od * neustále opakovať, preskočte 3 slučky, 9 lyžice. c 2 / n v ďalšom okruhu, 3 s. preskočenie, 1 kon. Art. vykonať v počiatočnom čase (= blízko).
2. krug.r. pletené modré vlákno. Pripojte závit do príslušného kruhu. P: 1 ce, potom 1 str. Na každú stranu predchádzajúceho kruhu. pletené 1 polievková lyžica. b / n, 1 Comm. Art. vykonať v počiatočnom čase (= blízko).

oblúky

* 1 Comm. Art., 2 loops skip, 5 Art. b / n prejsť na ďalšiu slučku, preskočiť 2 slučky, z * neustále opakovať, dokončiť 1 pripojenie. Art. v prvom spojení Art.

srdcové

Modrá závitová väzba 1 začiatok c. n.
1. b .: 1 ce. zdvíhanie, 1 lyžica. b / n v ce predchádzajúci r.
2. b .: 1 ce. zdvíhanie, 3 lyžice. b / n v čl. b / n predchádzajúci r.
3. b .: 1 ce. zdvíhanie, 5 lyžice. b / n vykonávať v 3 lyžice. b / n predchádzajúce p., zatiaľ čo v 1. a poslednom p. predchádzajúceho p. vykonajte 2 polievkové lyžice. b / n
4. b .: 1 ce. otočte, 7 lyžice. b / n z 5 čl. b / n predchádzajúce p., zatiaľ čo v prvej a poslednej slučke predchádzajúceho p. vykonajte 2 polievkové lyžice. b / n
5. p.: 1 ce zdvíhanie, 3 lyžice. b / n, 1 Comm. Článok 3 Čl. b / n
Na konci kravatu srdce 1 krug.r. Art. b / n

Hustota pletenia

18 čl. s / n x 10 str. = 10 x 10 cm, čl. s / n

Je dôležité:Sukňa je pletená jednou handričkou zhora nadol.

Pokrok v práci

Biele vlákno na vykonanie počiatočného reťazca 104 (120) 136 vp a použitím 1 Comm. Art. zatvorte krúžok. Pletené umenie. s / n, zatiaľ čo v 2. a 3. krug.r., rovnako ako v posledných 7 krug.r. pletené slučky, zavádzanie háku len pre zadnú stenu slučky.

Po 24 (28) 32 cm od počiatočného radu dokončite prácu.

zhromaždenia

Prepojte rukávy tak, ako je to popísané vyššie. Zaveste hák pre vstup do prednej steny horných slučiek umenia. s / n stopy. Riadky: 17., 20. a 23. (21., 24. a 27.), 25., 28. a 31. miesto.

Horný okraj sukne pokryte modrou niťou s oblúkmi, zatiaľ čo okraj mierne okraje.

Link 2 srdcia, ako je popísané vyššie.

Pri kábli s háčikom č. 5 prilepte v 2 modrých závitoch reťazec vp 110 (115) 120 cm dlhý, preskočte šnúru, začínajúc od stredu prednej ruky, v druhom kole. sukne (nad 2 a pod 2 st / n), šiť na koncoch kábla 1 srdce.

Video lekcia

Výrazne uľahčiť pletenie procesu pomôže detailné video s procesom háčkovanie pletacie sukne. V tomto prípade bude pracovať na krásnej svetlej sukni pre holku.

Video lekcia na háčkované sukne pre dievčatá

Háčkované sukne pre ženy s diagrammi a popismi

Dievčatá a ženy majú tiež niečo na výber medzi mnohými zaujímavými modelmi háčkovaných sukní. Môžu vyzerat striktne a hravo a variácie rezaných a farebných riešení pomáhajú pravidelne vytvárať šarm, ktorý je vlastný najrôznejším štýlom v každodennom šatníku: mini, klasický, dlhý, s klinmi, sukňami ceruzkou, plážovými sukňami, svetlom, načechranými alebo s ozdoby - variácie nespočetné. Zvážte niekoľko zaujímavých vzorov pletenia, ktoré budú užitočné ako pre vážnu dámu, tak aj pre sladké mladé dámy.

Krátka letná sukňa

Neexistuje žiadna alternatíva ideálnejšia pre horúce sezóny ako krátka letná háčkovaná sukňa pre ženu. Výrobok je ľahký a vzdušný, príjemné telo a veľmi atraktívny. Vytvorte to bude veľmi jednoduché a rýchle. Čo nie je dôvod na doplnenie šatníka krásnou sukňou? Zvážte roztomilú verziu pruhovanej sukne, podobnej farby so slnkom, ktorá bude vyzerať skvele u žien a dievčat.

rozmery

34/36 (38/40 - 42/44) 46/48

materiály

 • priadza (100% ovčia vlna, 120 m / 50 g) - 150 g každej ružovej, červenej a béžovej, 100 g víno-červenej, koralovej a žltej;
 • háčik číslo 3.5 a 4;
 • elastická páska s dĺžkou obvodu pásu a šírkou 4 cm.

Knit vzory podľa diagramov a popisov.

Stĺpec bez nakida

Každý riadok začína 1 vp zotavenie.

Hlavný vzor

Knit podľa vyššie uvedenej schémy. 1 čas pliesť 1. a 2. krug.r., potom 16 krát opakovať 2. krug.r. Knit 1 čas 19-21st krug.r., Potom opakujte 20 krát 22nd krug.r. Potom 1 čas pliesť 42-45th krug.r.

Ak sú odznaky pripojené v spodnej časti, stĺpce úplet na jednej slučke základne.

striedanie kapiel

8. kruh koralový závit,
2 kruh. červená,
8. kruh béžová niť
2 kruh. víno červené
8. kruh červená,
10. kruh ružová,
2 kruh. béžová,
2 kruh. víno červené
3 kruh. červená niť.
Pri zmene farby nite navlečte poslednú farbu predchádzajúcej farby na novú farbu.

Hustota pletenia

20 strán X 25 str. = 10 x 10 cm, pripojený (hák č. 3.5) s jednými háčikmi;
1-18.krug.r. - 6 záznamov x 12 krug.r. = 10 x 10 cm, spojené hlavným vzorom.

Je dôležité: najprv spojte pás v radoch v smere dopredu a späť, potom pletenú pleteninu v kruhovom riadku zhora nadol.

vzor

Pokrok v práci

Pás

Žlté závitové háčiky č.3,5 na vykonanie počiatočného reťazca 18 koní + 1 vč. zdvíhanie a pletenie 86 (94 - 102) 110 cm = 216 (236 - 256) 276 str. Art. b / n Povrchová úprava pásu.

Spustite stredný šev, pre ktorý je prvý rad prišitý do posledného riadku.

Preložte pás na polovicu pozdĺžne, vložte do neho elastickú pásku a šiť pozdĺžne okraje pásu.

sukne

Korálový závit háčkovanie №3,5 pletené hlavný vzor v šev pása a potom úplet, striedanie pruhy. Ak to chcete urobiť, opakujte vzor háčkovania v každom štvrtom st. opasok.

Z 19. kola. vzor pokračovať na háčkovanie №4.

Pre prírastky v 21. krug.r. prejsť v každom piatom vzťahu len 2 lyžice. s / n Povrchová úprava sukne.

Ako viazať krásnu dlhú sukňu

Ďalším spôsobom, ako diverzifikovať obraz, bude pletenie dlhej háčkovanej sukne pre ženu. Zvlášť, ak si to zachováte v módnom štýle, ako je etno. Kúpou takýchto štýlových sukní v obchodoch musíte stráviť obrovské sumy peňazí a môžete sa naučiť pliesť túto krásu zadarmo. Dovoľte, aby sme podrobne zvážili, ako dlhá háčkovaná sukňa pre dámske pleteniny - program a popis nám to pomôže.

rozmery

36/38 (40/42-44/46) 48/50

materiály

 • priadza (53% bavlna, 47% ľan, 112 m / 50 g) - 350 (350-400) 400 g béžová a 100 g čierna;
 • číslo háku 3.5.

Knit vzory podľa diagramov a popisov.

Hlavný vzor

Pletené umenie. s / n riadkov v smere dopredu a späť, pričom každá kruhová séria začína s 3 vp namiesto prvého st. s / n

Hraničný vzor

Knit nitky dvoch farieb podľa počítanie. Každá bunka zodpovedá 1 polievkovej lyžice. s / n vláknom určenej farby.

Začnite na určenom mieste počítacieho obvodu, neustále opakujte 24 opakovaní opakovania a skončíte na určenom mieste A (B-C) D počítacieho obvodu.

Spustite 1-26. Riadok 1. Pri pletení žakáru je nepoužitá niť jednoducho vytiahnutá spolu s prácou a viazaná.

Jednoduché odčítanie

Riadok začína 3 v. P. zdvíhanie, pletené 2 lyžice. s / n dohromady, potom pletené umenie. od / n a pre 3 slučky od konca radu na pletené 2 lyžice. s / n dohromady a vykonajte 1 lyžica. s / n v poslednom článku. s / n

Dvojité odčítanie

Riadok začína 3 v. P. zdvíhanie, pletené 3 lyžice. s / n dohromady, potom pletené umenie. s / n a pre 4 slučky od konca radu pliesť 3 lyžice. s / n dohromady a vykonajte 1 lyžica. s / n v poslednom článku. s / n

Hustota pletenia

19 str. X 10 str. = 10 x 10 cm

vzor

Pokrok v práci

Na sukňu prilepte predný a zadný panel smerom nahor a potom šiť.

Zadný panel

Pre zadný panel sukne béžový závit na vykonanie reťaze 89 (98-107) 115 vp + 3 vč. zdvíhanie a pletenie hlavného vzoru umenia. s / n riadkov v smere dopredu a dozadu.

Vo výške 14 cm = 14 riadkov, plete hranicu s vláknami dvoch farieb podľa počítanie.

Potom pokračujte v práci s béžovou niťou s hlavným vzorom umenia. s / n riadkov v smere dopredu a dozadu.

Zároveň začínajú od 41 cm = 41 riadkov (42 cm = 42 riadkov - 43 cm = 43 riadkov) 44 cm = 44 riadkov od počiatočného radu: v 41. riadku, na oboch stranách, vykonajte 1 jednoduchý jednoduchý) dvojitý prírastok, v 45. a 47. riadku na oboch stranách vykonajte 1 jednoduchý (jednoduchý - dvojitý) dvojitý prírastok, v 49. rade, na oboch stranách vykonajte 1 jednoduchý (1 dvojitý - 1 dvojitý) 1 duálny prírastok, v 51, 53 a 55 riadkoch na oboch stranách pre všetky veľkosti vykonajte 1 dvojitý odčítanie. V dôsledku toho sa počet slučiek zníži na 69 (75-81) 87 strán.

Vo výške 57 cm = 57 riadkov (58 cm = 58 riadkov - 59 cm = 59 riadkov) 60 cm = 60 riadkov dokončiť prácu.

Predný panel

Predný panel sa podobá.

zhromaždenia

Spustite postranné švy a ponechajte horné 20 cm otvorené v ľavom švom.

Pri krabíkoch z lepenky nakrájajte štvorec o rozmeroch 15 x 15 cm a zabaľte ho béžovou niťou. Následne narežte nite na jednej strane. 2 vlákna sa spájajú do spodného okraja lúča v odbore. s / n

Pre väzby v páse vykonajte reťaz ce. 144 (150-156) 162 cm dlhý reťazec vo vzdialenosti 1 cm od horného okraja v každom 3. st. s / n Začnite a dokončite v strede predného panela.

Video lekcia

Ďalšiu zaujímavú verziu sukne háčkovaných dievčat si môžete prezrieť v podrobnej mistrovskej triede. Video pomôže rýchlo orientovať začínajúcich pletařky, a pre profesionálov to bude dôstojnou výzvou pre seba.

Háčkovanie sukne video tutorial video