Ako uviazať ženy bez rukávov pletacie ihlice?

Bundy bez rukávov vám umožnia úspešne kombinovať štýly oblečenia a „oživiť“ obraz ženy, vytvorenej na základe zvyčajného štýlu ležania: starej blúzky, unavenej košele alebo blúzky - všetko vyzerá inak, ak si vyberiete tú pravú vestu a rozriedite ju obrazom. Bundy bez rukávov sú ideálnym riešením pre domácnosť, kanceláriu, ulicu za zlého počasia, pretože najdôležitejšie časti tela sú vždy spoľahlivo chránené pred chladom a vetrom.

Móda nikdy stojí, ale pletené dámske bundy bez rukávov nikdy neopustia svetové trendy. O to pozoruhodnejšie, že v novej sezóne si môžete vlastnými rukami ľahko urobiť jednu alebo dve vesty v rôznych štýloch a farbách. Zvlášť skvelé je, keď vybraný model obsahuje množstvo zaujímavých vzorov, krásnu výzdobu, nezvyčajný tvar a strih - ako sa hovorí, mimo formátu. Dokonca aj v takejto zdanlivo monotónnosti, ako vzory pletených bez rukávov bundy, tam je naozaj niečo, čo sa prekvapí a záujem aj skúsený needlewomen. Okrem toho, v tomto prípade môžete určite byť hýčkať so zaujímavou zábavou.

Dámske pletenie bez rukávov - schémy a opis

Pre mnoho žien je pletená dámska vesta spojená s prísnym, dokonca trochu nudným štýlom, ale v dnešnej dobe nás taká bunda bez rukávov zachráni pred nudou a šerokom, ktoré každý deň vyháňa monotónnosť vlastného šatníka. A čo môžeme povedať o tom, že pletené vesty sa môžu zahriať a dodať dotyk pohodlia, ktorý často chýba v chladnom období.

Krásne pletené dámske vesty a bundy bez rukávov môžu byť podobné prísnym klasikám tohto žánru, a môžu byť zdobené romantickými copánkami, arans, kvetinovými motívmi, reliéfnymi ornamentami, gombíkmi, výstrihmi alebo kapucňami, prelamovanými lemami. Môžu byť voľné a môžu byť namontované. Môžu byť obyčajnej dĺžky, alebo superlong, a zároveň vyzerajú harmonicky. Pokúsme sa zvážiť niekoľko možností pletenej dámskej vesty, ktorú si každá švadlena dokáže vytvoriť.

Pletenie jednoduchý model pre začiatočníkov

Začnime s nekomplikovanou, ale veľmi zaujímavou bundou bez rukávov s krásnym voľným strihom, ktorý bude vyzerať dobre v duete so širokou škálou oblečenia. Tento model je čo najľahší, ale má svoje zaujímavé vlastnosti. Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že je to pre začiatočníkov dosť ťažké, táto lekcia pre začiatočníkov v jednoduchej dámskej bunde bez rukávov vám pomôže rýchlo pochopiť.

Veľkosť vesty:

34/36 (38/40) 42/44.

nástroje:

Priadza 1: (75% vlny, 25% hodvábu; 200 g / 100 m) - 500 (500) 600 g šedej melanže;

Priadza 2: (100% vlna; 260 m / 100 g) - 100 g tmavosivej melanže;

Kruhové ihly č. 7 s dĺžkou 80 cm.

Vzory a opisy pletacích vzorov

Hlavný vzor

1. str. (= Pers. P.): Všetky slučky pletené tváre prešiel.
2. str. (= izn. r.): pliesť všetky slučky s obruba.
1. a 2. riadok sa neustále opakujú.

Dekoratívne rozšírenia

V predných radoch od pravého okraja: Krom., 1 osoba. prešiel, potom z priekopy pliesť ďalšiu 1 osobu. prekračované.
V predných radoch od ľavého okraja: pliesť riadok na posledné dve slučky, pletené 1 osoba od broach. skrížená slučka, 1 osoba. skrížené, chróm.

V zadných radoch od pravého okraja: chróm., 1 w. prekračované.
V predných radoch od ľavého okraja: pliesť riadok na posledné dve slučky, pletené z 1 strúhať z priekopy. skrížená slučka, 1 obruba, chróm.

pliesť 2 slučky s predným saténovým stehom, obe z nasledujúcich slučiek pliesť spolu s prednou so sklonom doľava (1 slučka na odstránenie ako predné jeden a 1 predné, potom pretiahnuť cez odstránené slučky).
Na konci radu: pliesť riadok na posledné dve slučky od konca pred pletené úplet spolu s prednou, pletené 2 slučky s predným saténovým stehom, lemovanie.

Dekoratívne spomalenia

V predných radoch od pravého okraja: po hrane plette 2 slučky spolu s prednou so sklonom doľava (1 slučka na odstránenie ako predná z jednej slučky, potom ju ťahajte cez odstránenú slučku).
V predných radoch od ľavého okraja: plette rad do posledných štyroch slučiek, potom 2 sek.

Hustota pletenia

11,5 s. X 17 p. = 10 x 10 cm, spojené hlavným vzorom s dvojitým závitom.

vzor

Pokrok v práci

späť

Vytočte sivým závitom 62 (66) 72 slučiek a plette hlavný vzor, ​​začínajúc zvnútra. series.

Potom pre bočné skosenie vykonávať na každej strane dekoratívne doplnky: v 4. p. pridajte 1 p., potom v každom 4. p. 2 x 1 str. 6 x 1 p = 80 (84) 90 str.

Cez 42 cm = 71 p. od začiatku pletenia pokračujte v práci spojením priadzí z jednej priadze dohromady (= sivá a tmavo sivá).

Vo výške 48 cm = 81 p. Z počiatočného radu, začnite z oboch strán dekoratívne závesné slučky pre skosenie ramien: najprv znížiť 1 p., Potom v každom rade ďalšie 13 x 1 p. A ďalšie 1 (2) 3 krát 1 p. V každom 2. p. = 50 (52) 56 s.

Pokračovať v pletení s hlavným vzorom, vo výške 17 (18) 19 cm od začiatku tmavšej oblasti, nahradiť tmavo sivej nite sivým a potom pliesť s dvojitou šedou niťou 5 cm, po ktorom by mali byť uzavreté slučky.

pred

Knit ako chrbát, ale vo výške 36 cm = 61r. od spodného okraja dielu, na obidvoch stranách zatvorte pre každú z nich 11 bodov, potom v ďalších 2 r. 1-krát viac ako 1 p = 56 (60) 66 p.

Po pletení nasledovných 4 p., Aby sa vytvorili výklenky, vykonajte dekorácie s dekoratívnymi slučkami: najskôr pridajte 1 p. Na oboch stranách, potom 11 krát v každom riadku 1 p. = 80 (84) 90 p.

Súčasne vo výške 42 cm = 71 p. od začiatku pletenia, nahradiť jednu sivú niť tmavo šedou a pokračovať pletenie s hlavným vzorom.

Po 48 cm = 81 p. od spodného okraja vykonávať skosenie ramien, ako na zadnej strane.

Vo výške 17 (18) 19 cm od začiatku tmavšej oblasti, nahraďte tmavosivú niť sivou farbou a potom plette dvojitou šedou niťou 5 cm, po ktorej by mali byť slučky zatvorené.

zhromaždenia

Prick detaily na vzor, ​​navlhčite a nechajte uschnúť.

Beh bočné a ramenné švy.

Okraj hrdla a spodný okraj spontánneho skrútenia, tvoriaci valec.

Módny model pre štýlové ženy

Keď hovoria o pletení vecí v kontexte módy, znamenajú dobrú kombináciu klasiky a nových trendov, hovoriac o kombinovaní textúr, textúr, farieb, reliéfov, prelamovaných textúr a mnoho ďalšieho. Vesta našej generácie sú nepostrádateľnou vecou, ​​ktorá vyzerá ľahko a hravo, ale zároveň je schopná urobiť si príležitostný pohľad na biznis a romantiku. Táto módna dámska pletacie ihly bez rukávov je skutočný Masthev v šatníku módy.

Treba poznamenať, že pri výkone je zložitejšie ako predchádzajúca verzia. Ako presne sa pripojiť - zvážte podrobne práve teraz.

Veľkosť vesty:

36/38 (42/44) 48

nástroje:

priadze (72% dieťa mohair, 21% nylon, 7% lurex; 167 m / 25 g) - 100 (125) 150 g zlatohnedej farby pre pulunder;

lúče: №4,5; krátke kruhové ihly č. 4, 5;

háčik: №4,5.

Vzory a opisy pletacích vzorov

Seamy povrch

Tvárové rady - obruba slučky, obruba riadky - tváre slučky.

Vzor prelamované 20 slučiek

Knit podľa schémy, ktorá označuje predné a obruba riadky. Rozdeľte slučky podľa pokynov v návode. Vo výške neustále opakovať 1-24th r.

Hustota pletenia

20 str. X 28 str. = 10 x 10 cm, spojené prelamovaným vzorom.

vzor

Pokrok v práci

späť

Na lúče, vytočte 122 (132) 139 slučiek a kravatu medzi okrajom 1 obruba predný rad, potom rozdeliť slučku takto: 1 chróm. 0 (5) 0 s. Obruba, * 20 p. Z prelamovaného vzoru, 13 (13) 9 p. Od * do * neustále opakovať, dokončiť 20 s. Prelamované vzor, ​​1 (6) 1 s. Zadná strana, 1 chróm.

Na tvarovanie do veľkostí 36/38 pliesť v každých 10 m. medzi prelamovanými pruhmi spoločne obruba 13 x 2 odseky (pre veľkosti 42/44 pletené v každom 10 m r medzi prelamované pruhy spolu obruba 13 x 2 odsek) pre veľkosť 48 v každom 14 m r. spojenie medzi prelamovanými pruhmi spoločne obruba 9 x 2 p. = 83 (93) 103 s.

Po 58 cm od počiatočného radu zatvorte priemer hrdla 25 (27) 29 bodov a dokončite obe strany oddelene, pričom každý v druhom p. na okraji krku zatvorte 2 x 5 p.

Po 60 cm od počiatočného radu zatvorte zostávajúce ramenné slučky.

pred

Knit ako chrbát, ale s hlbším krkom.

Za týmto účelom, po 48 cm od počiatočného riadku, zatvorte priemer 15 (17) 19 bodov a dokončite obe strany oddelene, pričom každý z druhého p. na okraji krku zatvorte 1 x 4 p., 1 x 3 p., 1 x 2 p. a 6 x 1 p.

Zostávajúce ramenné slučky sa tesne dotýkajú výšky operadla.

zhromaždenia

Detaily mierne navlhčite, natiahnite podľa rozmerov špecifikovaných vo vzore a nechajte úplne vyschnúť.

Beh ramenné švy. Postavte bočné švy a horný 20 (21) ponechajte otvorený 22 cm.

Na okraji výstrihu vytočte kruhové ihly s 130 (134) 138 str. predné a 1 krug.r. Zle. Potom zatvorte všetky slučky.

Na okrajoch otočného čapu na kruhových ihlách 84 (88) 92 p. predné a 1 krug.r. Zle. Potom zatvorte všetky slučky a na konci jemne parte všetky švy.

Loading...