Sprisahanie od nepriateľov pri práci

Účtovník Maria Stepanovna vždy mrzí, že váš plat je príliš vysoký? Kolegovia sa snažia odtiahnuť váš šálku a vymeniť cukor so soľou? Má šéf kritizovať politiku pracovnej plochy? Ak sa cítite zabitý pred začiatkom pracovného dňa, nezúfajte! Pomôcť prísť sprisahania od nepriateľov v práci, čas-testované a okolnosti.

Ako sa zbaviť nepriateľov v práci navždy - sprisahanie

Je dôležité si uvedomiť, že sprisahanie je v prvom rade pochopenie psychológie ľudí a druhé je už mágia. Čím lepšie chápete svoje motívy a motívy iných - tým vyššia je šanca na magické spustenie.

Existuje niekoľko typov sprisahania od nepriateľov pri práci.

zakresľuje

Napodiv, najúčinnejší spôsob, ako hovoriť od nepriateľov. Spôsob, akým sa správame k sebe a do tej miery, do akej sme si istí svojimi schopnosťami, priamo ovplyvňuje postoj ľudí okolo nás. Ak cítite svoju slabosť a ostýchavosť, silnejšie a tvrdšie osobnosti ich cítia o to viac a začnú s vami vynikajúco zaobchádzať. Naopak, ak sa budete držať sebaisto, kritici vás niekoľkokrát strčia s paličkou a pokrčia ramenami. Uistite sa, že nereagujete, nepriatelia vás budú rešpektovať. Ale čo robiť, ak si nemôžete udržať sebaistotu?

S cieľom premôcť komplexy a odstrániť následky nesprávneho vystupovania v tíme pomôžu najsilnejším obranným sprisahaniam proti nepriateľom, zlu, škodám a všetkým škodám. Môžete si ich prečítať o sebe bez toho, aby ste sa rozptyľovali od práce. Sprisahania na sebe nie sú ani tak obklopujúce ochranné pole. Je to skôr prostredie vonkajšieho sveta prostredníctvom zmeny vo vašom vlastnom svetonázore. Takéto sprisahania sú ako dobré modlitby alebo vtipné kúzla. Vyzerajú tak zvláštne, aby zvýšili váš tón, vitalitu a dobrú náladu.

Najsilnejšie sprisahania sú často veľmi krátke. Ale je potrebné si na ne pamätať a často sa opakovať, najmä v kritických okamihoch.

 • Sprisahanie "Som šikovný."

Tento dej je najjednoduchší a najprirodzenejší, jeho cieľom je obklopiť vás ochranným poľom nepreniknuteľným pre urážky a provokácie. Každé ráno, keď príde do práce, vezmite si stoličku pri stole. Na chvíľu zakryte oči a predstavte si, že ste vo vnútri ponorky. Mentálne prijímanie Zen budhistické pózy, obsadenie magické kúzlo:

„Všetko okolo šikovných, pretože som šikovný, amen. Všetko je dobré, pretože som dobrý, amen. Všetci okolo mňa ma milujú, pretože milujem každého. Amen!

Po určitom čase sa situácia v práci magicky zmení k lepšiemu.

 • Sprisahanie "Otsyavis."

Začiatok tohto sprisahania spočíva v slávnom kúzelníkovi "simoron". Simoron je najobľúbenejším typom bielej mágie. Bol vytvorený mladými dervišmi - ezoterickými na začiatku 90. rokov. Simoron je dodnes populárnou, rýchlou a efektívnou každodennou mágiou. VykresliťUkázať„- najkratší z mnohých sprisahaní a najľahší, - neprináša nepriateľovi pomstychtivú ujmu. Ako magické synonymum pre slovo „príde“ odporúča, aby nepriateľ o vás stratil záujem. Nepriateľ cíti túžbu robiť viac užitočných vecí, než odvíjať spleť nervov. Úplnejšia verzia tohto sprisahania je fráza "Využite svoj zánik." Takéto sprisahanie môže byť vyslovované zakaždým, keď cítite negatívny alebo nežiaduci vplyv. Už v prvých desiatich opakovaniach je významný pozitívny efekt.

Ak chcete ho "zabiť", môžete veselo obísť ceruzkou alebo perom v smere nepriateľa. Predstavte si, že drží čarovný prútik. Prekvapenie, ktoré sa objavilo na tvári nepriateľa, bude znamenať úspešné sprisahanie.

Vykreslenie položiek

Ak ste dokonale schopný zdvihnúť svoje duše v prvých dvoch smeroch, je čas prejsť na sprisahania na objektoch.

Môžu byť použité v neobmedzenom množstve. Denná doba a fáza mesiaca nehrá dôležitú úlohu, aj keď je lepšie to urobiť skoro ráno. Najpriaznivejšia fáza mesiaca bude rásť. Hlavná vec, použitie mágie, nezabudnite na dôležité pravidlo:

"Akékoľvek sprisahanie z negatívnej energie musí niesť v sebe dobré a len dobré."

 • Kvety pre kancelárskych pracovníkov

Ak ste, samozrejme, ste alergickí, izbové rastliny sú váš najlepší čarovný priateľ. Choďte do kvetinárstva, poraďte sa s kvetinárstvom a vyberte si krásnu rastlinu. Malé rozmery a príjemné na pohľad. To môže byť vaša obľúbená kvetina: fialová, Benjamin ficus, kaktus. Ak ste muž - kúpte si plastovú palmu. Kvetina si môžete kúpiť pre seba alebo pre kolegu, ktorý je pre vás obzvlášť nepríjemný. Najprv sa uistite, že váš nepriateľ nie je alergický na peľ a pôsobí na tento faktor.

Sprisahanie ku kvetom pre seba pozostáva z dvoch častí: revitalizácia predmetu a posilňujúci energiu, Na oživenie kvetu - daj to meno, Napíšte názov na spodok hrnca, alebo ak ste energický a jednoduchý človek, odvážne ukazuje svetu vašu otvorenosť na strane hrnca. Môžete tiež pripojiť list s názvom dekoratívne clothespin na kmeň kvetu alebo podporné špíz. Teraz, keď ste pomenovali kvetinu, vyberte, ako budete hovoriť.

Poskytovanie pozitívnej energie. Najúčinnejšou možnosťou pre optimistov je prenos pozitívnych myšlienok na kvet s cieľom následného spätného kŕmenia. Dajte svoj kvet blízko monitora. Kedykoľvek sa ocitnete v dobrej nálade, alebo sa stane niečo pozitívne, porozprávajte sa s ním s podobnými slovami:

"Drahý Arkady Cactus, aký som rád, že si kvitneš a cítiš. Dnes aj cítim a kvitnem, pretože NameRek, s ktorým máme komplikované vzťahy, sa správa slušne celý deň a dokonca mi ponúkol, že mi dopoludnia dopoludnia."

alebo:

"Drahá fialová Marušia, dávam vám úsmev účtovníka Márie Stepanovnovej, vášho menovateľa, ktorý ma pochválil za dobrú správu. Zdá sa, že s ňou máme vzťah a ona už nehovorí o mojom vysokom plate, ktorý je unavená z počítania."

Je veľmi dôležité, aby slová boli jednoduché a ľudské. Rastliny, najmä spiklenci, berú slová doslovne. Rovnako ako molekuly vody a kryštály cukru, hromadia pozitívne emócie v sebe a dávajú ich späť. Simoronisti, používajúc túto techniku, zaznamenávajú rast energie v najkratšom čase po štarte. Je dôležité premôcť sa na začiatku cesty a odmietnuť pochybnosti o vhodnosti toho, čo robíte (a to nie je o práci, ale o mágii).

Sprisahanie kvetu pre kolegu je odlišné v tom, že v okamihu, keď je kvet prenesený príjemcovi, spojenie medzi vami a kvetom sa stáva tenšie alebo zmizne. Preto je takáto kvetina nevyhnutná na to, aby ste hovorili doma alebo na ceste do práce. Sprisahanie môže byť vo voľnej forme, ale musí niesť pozitívne posolstvo a túžbu po jasných emóciách. Napríklad:

"Milý Ficus Benjamin, nosím ťa ako dar nádhernému mužovi menom Yomomrek Yommerkovich Iomirkov, toto je môj najobľúbenejší šéf, jeho stôl je priamo cez stenu odo mňa / dole chodbou vpravo / v ďalšej miestnosti." tak, že sú ešte lepšie, preto som sa rozhodol (a) dať mu ho, pretože ste nádherná kvetina a cítite sa dobre, že si želám Nomirekovi Nommerekovičovi len dobrú a dobrú náladu a tiež, že ma bude menej báť za zlú prácu a dobre odvedenú prácu úlohy Pôjdem do kancelárie a dám vám budúceho majiteľa - skúste mu odovzdať tieto slová: Hovorím, že ste „kvetina“ a budeme poznať iba toto tajné meno a budeme s ním v kontakte. odovzdať mu cukroví cez vás.

Ak sa po prijatí takéhoto daru váš kolega usmial a srdečne poďakoval - zvážte, že dej bol úspešný. Ak sa reakcia nedá predpovedať a ukázalo sa, že je to zdržanlivé a neutrálne, alebo ešte horšie - nešťastný fikus letel na zem - nebojte sa. Existujú aj iné sprisahania, silnejšie!

 • Vykreslite kľúče od pracovnej miestnosti.

Ako viete, kľúče sú univerzálnym predmetom sprisahania. Hovoria nielen o predaji domu alebo auta, ale aj o priateľskej atmosfére v odomknutej miestnosti. Pre takéto sprisahanie budete potrebovať kópiu kľúčov od kancelárie. Ak sa to stane, že ich nemáte, vezmite si z interkomu magnetickú kartu alebo tablet. Ak by tu nefungovala - nájsť doma nepotrebný kľúč, zlatý kľúč hračky alebo kľúč zo starého dievčenského denníka. Ak sa vám zároveň podarí nosiť ako šperk-amulet okolo krku - skvelé!

Samozrejme, tento rituál by sa mal vykonávať pri práci, po skončení pracovného dňa, keď ste sami, ale ak to nie je možné, vykonajte rituál doma pred odchodom. Nasaďte si pracovné oblečenie a postavte sa pred dvere bytu / domu. Udržiavanie kľúča na jazyku, v spikleneckom tóne, vyslovte slová sprisahania:

"Kľúč je kľúč, počúvajte pozorne. Otvoríte dvere ako špión. Budete unikať do kancelárie, budete sa rozpúšťať v atmosfére. Staneš sa tajným amuletom, priateľom všetkých mojich kolegov. A kým ťa nosím, žiadam všetkých, aby boli priatelia!"

Po tomto, predstierať, že ste otvorili dvere s kľúčom, ale nezatvárajte ju s make-veriť na druhej strane. Rituál by mal mať otvorenosť pre lepšiu reakciu.

Príďte pracovať a neskrývajte kľúč od seba. Nech vám pripomenie, že ste vykonali magický rituál. Prilepte ho do zeme do kaktusu Andrei, alebo ho noste okolo krku ako amulet.

 • Vykreslite na diaľkovom ovládaní klimatizáciu.

Jednou z najznámejších Simoronových techník bielej mágie je prepínanie kanálov. K tomu potrebujete akékoľvek diaľkové ovládanie, ale najvhodnejšie je diaľkové ovládanie z pracovnej klimatizácie. Ak máte pocit, že situácia v kancelárii sa zahrieva - predstierajte, že prepínate režim teploty. Ale v skutočnosti - spravte rýchly magický obrad, natiahnite konzolu pred seba a pozrite sa na ventilátory klimatizácie.

"Teplo odchádza, negatívny odchádza, pokojná priateľská atmosféra prichádza!"

Takéto sprisahanie vám dá pokoj a dobrú vôľu na celý deň. Zvyšok vašich kolegov to okamžite pocíti. Vďaka vašej bielej mágii, budú nasledovať váš príklad, nevedia o vykreslené kondicionér.

 • Plot na cukroví.

UPOZORNENIE! Tento graf je veľmi účinný a platí len vtedy, ak sú jeho ciele skutočne jasné a zhovievavé. Aplikovaním sprisahania na cukríky na pomstu, buďte pripravení okamžite prijať bumerang z vyšších síl. Pre dobrých mágov konšpirácia neznamená ťažkosti pri výkone.

Kúpiť rôzne cukríky. Je to žiaduce - čokoláda, takže sa rýchlo rozptýlia na svojich kolegov a mágia bude fungovať najefektívnejšie. Nalejte ich do krásnej misy a rozprávajte sa o tom trikrát. Odporúča sa to urobiť v centre prázdnej kancelárie.

"Čokoládové cukríky sa stávajú magickou drogou. Staňte sa nádherným lektvarom, premente nepriateľov na priateľov oddaných, prineste im dobroty a šťastie, prosím vás o dobrú autoritu!"

Na začiatku dňa, zaobchádzať so všetkými svojimi kolegami s sladkosťami. Je dôležité, aby ste nikoho nenechali ujsť, a to ani tí, ktorí sú voči vám už pozitívne naklonení, to kombinuje ich energiu s nepriateľom. Svetelná energia bude napájaná a mágia bude fungovať ešte viac. Sledujte sprisahanie s úsmevom.

 • Vykreslený zápisník.

Ďalšia veľmi užitočná magická prax sa nazýva "Spiklenec". Vezmite akýkoľvek blok písacieho papiera, notebooku alebo malého prenosného počítača s krytom, ktorý sa vám páči. Uchovávajte ho niekde na odľahlom mieste. Nikto by si nemal byť vedomý existencie tohto notebooku. Najmä upratovačka teta Nyura, ktorá šíri okolo krabíc a sprisahá proti vám zlo.

Počas týždňa si zapíšte všetky negatívne udalosti. Ako kolegovia ste zmenili stoličku na nepríjemné. Ako účtovník, nesprávne počítal váš plat a predstieral, že to bolo. Ako váš najhorší non-priateľ rozlial kávu na blúzku a predstieral, že ona bola nehoda. Napíšte všetko, čo je, vo farbách a emóciách.

Ôsmy deň, po odchode z práce, vezmite si so sebou notebook, ak ste ho tam nechali. Počkajte až do polnoci a ohnisko alebo oheň v krbe. Prilepte notebook pevne červenou niťou a povedzte slová sprisahania:

"Zatvorte poznámkový blok čiernymi slovami. Neodviazajte vlákno. Vypáľte všetok odpor a hnev spolu s papierom. Obráťte nepríjemných ľudí na príjemných ľudí. Odteraz ich odteraz nechám ísť a prajem im veľa dobrého. Amen!

Premiestnite notebook do ohňa. Sledujte, ako papier horí, predstavte si, ako prídete ráno do práce. A zrazu zistíte, že vaši nepriatelia sa stali vašimi najlepšími priateľmi.

Možno, že účinok nebude zrejmý okamžite, mať trpezlivosť.

Každý mág má magický predmet, sústreďuje svoju svetelnú silu a obdaruje ho okolitým priestorom. Môže to byť osobná vec: soška, ​​plyšová hračka, poťah na stoličku, šál, príručka. Počúvajte seba a nájdete ho. Tento spôsob ochrany pred nepriateľmi je účinný vo všetkých podmienkach. A napriek tomu na takéto veci neexistuje žiadna alergia.

Pozadie na soľ

Pri používaní tradičných, pochádzajú zo staroveku sprisahania, existujú dve úskalia. Po prvé, pri štúdiu akéhokoľvek sprisahania si predstavte jeho možné dôsledky. Ak text sprisahania odkazuje na negatívny výsledok, pomstu alebo obetu - sprisahanie nepatrí Bielej mágii. Buďte pripravení na to, že dobrá obrana vášho nepriateľa môže odrážať váš smer. Vyhnite sa sprisahaniam, ktoré sú negatívne. Vaše ciele by mali byť ušľachtilé - nezbaviť sa, nie pomstiť, ale urobiť mier a spriateliť sa.

Po druhé, konšpirácia je najúčinnejšia, v ktorej sa vaše utrpenia ešte raz neuvádzajú. Zmienka o nich sa môže stať zbytočným zosilňovačom. Sprisahanie je najvhodnejšie tam, kde sa utrpenie zmení na skúsenosť, alebo sa hovorí, že sa o nič nestará. Pamätajte, že vaše túžby sú brané doslovne. Pamätajte, že častice "nie" je mozgom ignorovaná. Vnímanie informácií, všetko je živé: deti, dospelí a okolitá energia počujú zákazy ako priamy návod na konanie. Zvlášť, ak ste formulovať dotaz ako "nerobte to, pretože nemôžem urobiť." „Urobte niečo iné, prosím, takže to urobím lepšie,“ je dobré sprisahanie. Využite ho.

Biela mágia má zvláštnu moc. Je dôležité zabezpečiť, aby ste sa k nim uchýlili. Dej od nepriateľov v práci by sa nemali čítať tak, aby sa zlé vrátili. Želanie zla len znásobuje a zničí vašu vlastnú karmu. Práve naopak, prajeme im veľa dobrého a okamžite uvidíte opačný efekt. Samozrejme, takéto sprisahania sú komplexné a vyžadujú plný účinok čarodejníka. Ale výsledok stojí za to.

Každý biely kúzelník, ktorý dosiahol určitý úspech vo svojej zručnosti, vie, ako správne čítať sprisahania od nepriateľov. Silná konšpirácia na soľ, spočiatku nesúca negatívne posolstvo nepriateľom, je zosvetlená a efektívnejšia pomocou bielej mágie. Pozemok bielej soli ovplyvní viac síl a bude vyžadovať serióznu prípravu, ale na konci procesu sa budete cítiť, ako sa veci začínajú meniť.

Budete potrebovať:

 1. Soľ.
 2. Cukor.
 3. Vriaca voda.
 4. Foto.
 5. Potravinárske farbivo.
 6. Malá sklenená nádoba s korkom.
 7. Červená niť.
 8. Sviečky sú kostol.

Pre toto sprisahanie budeme musieť vytvoriť ochranný amulet. Je to veľmi personalizovaná vec. Pokračujte k jeho výrobe, prezentujte pred očami toho, kto vám spôsobuje najväčšie nepohodlie pri práci. Je lepšie mať pred sebou aj fotografiu. Samozrejme, bez cudzincov.

Počkajte na rastúci mesiac. S pomocou správneho mesačného svitu je potrebné sprisahanie o soli na čítanie od nepriateľov. V piatok večer odísť do dôchodku doma. Položte prísady na stôl alebo podlahu.

Vezmite soľ z nového balenia vytlačeného pre túto príležitosť. Cukor je lepšie priniesť z práce, ale nie nevyhnutne. Ak tam nebol nájdený - kúpiť voľné piesok v obchode. Dóza korku sa nachádza v obchodoch s kancelárskymi potrebami. V prípade neexistencie takýchto, vziať akékoľvek malé kapacity - najlepšie sklo.

Opäť je rituál dlhý, silný a vyžaduje dobrú prípravu, tvrdú prácu a dôveru.

Po položení komponentov na podlahu zapáľte päť sviečok so zápalkou. Sedieť v ich svetle na nejakú dobu, zavrieť oči. Pamätajte si všetky nepríjemné chvíle spojené s vaším nepriateľom, predstavte si, ako chcete túto osobu zmeniť. Akonáhle sa vo vašich myšlienkach jeho postoj zmení na benevolentný, otvorí oči a začne robiť amulet. Najprv povedzme nasledujúce slová, snažiac sa rozprávať v teple, jemnom tóne:

"Pri raste mesiaca, nosnom svetle, vykúzlím svojho nepriateľa, nech sa stane priateľom, keď vstane ráno."

Obal fľašu s červenou niťou, kravatu jeden uzol na konci.

Pridanie každého nového prvku, veta oddeliť slová pre neho.

"Ochranná niť, dobre zaplavená, stane sa talizmanom. Budem viazať prvý uzol - budem dobre hovoriť pre vás, budem uznať druhý uzol - budem navždy upevniť slovo".

Opatrne pridajte malé množstvo soli na dno nádoby. Поверх неё добавьте чуть больше сахара, оставив меньше трети не заполненным. Не забудьте о месте для пробки. Высыпав соль и сахар, произнесите для них слова:

"Соль стань им (ею), а сахар - мной. В соли едкой, в обиде крепкой, растворяю сахар, для сердца знахарь. Как соль растает, так сахар главным станет. Как вместе сольются - так вместе замкнутся".

В подтверждение предыдущим словам, осторожно влейте в лохань несколько капель кипятка. Старайтесь, чтобы соль с сахаром смешались в кашицу, но не превратились в жидкость. Не размешивайте.

Осторожно капните в баночку краситель. Лучше брать жёлтый или розовый, тёплые цвета. Не размешивайте. Наблюдайте за тем, как содержимое баночки окрашивается и тает, приговаривая:

"Как ярки краски - так крепки нитки. Как нитки крепки - так слово свято".

Теперь каждую из свеч осторожно поднесите к баночке и капните в неё воском. На каждую по очереди проговорите пять фраз ваши ожидания от ритуала. Napríklad:

 1. Желаю (имя недруга) другом моим стать.
 2. Желаю (имя недруга) в хорошем настроении всегда быть.
 3. Желаю (имя недруга) в работе мне всегда помогать.
 4. Желаю (имя недруга) добрым быть.
 5. Желаю (имя недруга) здоровья и душевных сил.

Запечатав таким образом баночку, аккуратно вставьте пробку. Теперь разверните красную нить/ обвяжите ею горлышко, приговаривая последние слова заговора:

"Отныне станет соль сахаром, отныне нить не развяжется. Был (имя) недругом, стал (имя) другом преданным. Слово моё крепко, луна тому свидетель".

Завяжите второй узелок на другом конце нити. Спрячьте баночку-оберег в укромном месте.

Теперь, на утро следующего дня, отношение вашего недруга начнёт меняться. Вы провели очень тонкий и сильный заговор. Ощутите прилив сил и необычайную лёгкость.

На булавку

Заговор от врагов на работе читать на булавку придумала сибирская целительница Наталья Степанова, очень лёгкий, быстрый и надёжный, он используется повсеместно. Защищает в основном от сглаза и порчи. Поэтому против сильных недругов он станет лишь вспомогательным методом, а не панацеей.

Вам понадобится новая английская булавка. В лунную ночь встаньте перед окном. Подставив её под лунный свет, произнесите слова заговора:

"Колит, режет, врагов отгоняет, от злых пожеланий меня защищает".

Приколите булавку на одежду и всегда носите её с собой. Если булавка раскроется и уколет вас - это хороший знак. Значит заговор защитил вас от недоброго влияния. Ритуал после этого рекомендуется повторить. Такая защита поможет не только от врагов на работе, но и от других негативных проявлений.

Советы Натальи Степановой

Знаменитая сибирская целительница советует в заговорах не желать врагам и обидчикам мести. Наталья Степанова предлагает читать заговоры от врагов, зла и порчи с положительным посылом, формулируя запросы как просьбу о хороших изменениях.

Один из самых сильных заговоров Натальи Степановой приведён ниже. Он читается раз в день на заходе солнца. Для этого заговора не обязательно учитывать, где находитесь вы и ваш обидчик, но важно знать его имя.

«Во имя Отца и Сына
И Святого Духа.
Amen.
Господи, благослови,
Отче!
Святого Илью позову
С небесной силой
На помощь.
Земную силу позову
С земною силой
На помощь.
И водяную силу
Я позову на помощь.
Ангела-хранителя
Я зову на помощь.
Все силы могучие,
Мне помогите
И на меня и на моих врагов
Поглядите,
А кто помыслит
На меня зло,
Защитите,
Творить им зло запретите».

Славянские заговоры от врагов, зла, порчи и всякого вреда

За помощью в белой магии можно прибегнуть к древним славянским заговорам. Их отличие в том, что славяне обращались за подспорьем к природе-матери. Поэтому для успешного славянского заговора необходимо иметь природный источник сил. Обязательно с началом в одной из стихий: огонь, вода, воздух или земля.

Великие белые маги предпочитают иметь в запасе набор из четырёх пузырьков. Его можно изготовить заранее.

Возьмите четыре баночки, подобные тем, что используются в заговоре на соль.

Первую баночку оставьте пустой. Во вторую налейте чистой некипяченой воды. В третью - насыпьте щепотку земли. В четвертую положите уголёк.

Произнесите заклинающие слова, чтобы закрепить обереги:

"Матушка-природа, силами земли, огня, воды и воздуха одари меня".

Теперь, когда возникнет необходимость в заговоре, вы сможете обратиться сразу к четырем стихиям, например, с помощью такого заклинания:

"Не трожь меня лихо тёмное, нет власти над девой скромною, нет силы над девой светлою, катись лихо в даль беспросветную. Не троньте враги меня злые, не троньте беды любые, огнём опалившись отпряньте, водой окропившись, отстаньте, землю не троньте сырую, пусть ветер обидчиков сдует!"

Избавиться от врагов - просто. А вот для того, чтобы сделать врагов друзьями, понадобится настоящее мастерство. Подведём итог цитатой великого Пауло Коэльо:

Лучший способ узнать и уничтожить врага - это стать его другом.