Ako sa naučiť háčkovať háčkovanie

Háčkovanie je celý svet vyšívania s vlastnými pravidlami a charakteristickými vlastnosťami, po zadaní je nemožné sa vrátiť. Toto remeslo oceňuje remeselníkov s krásnymi a originálnymi vecami, človek sa musí len naučiť základy - pletacie stĺpce.

S cieľom pokračovať v sebavedomí sa začiatočníci musia naučiť háčkovať najjednoduchšie prvky, vďaka ktorým je možné vytvárať plátna akejkoľvek zložitosti s rôznymi vzormi.

Majster triedy pre začiatočníkov háčkovanie háčkovanie

Akékoľvek háčkovanie vzor, ​​od najjednoduchších až po svieži a jemný, je vytvorený kombináciou vzduchu slučky a niekoľko typov príspevkov. Ak sa naučíte dokonale pliesť, môžete bezpečne začať háčkovanie vecí akejkoľvek zložitosti.

Aké sú hlavné typy háčkovania háčkovanie?

 • Tyče bez nakida;
 • Dvojité háčkovanie;
 • Polustolbiki;
 • Tyče s dvomi naquidami;
 • Vyrazené stĺpiky;
 • Nádherné stĺpy.

Bez nakida

Tento typ je považovaný za jednu z najpoužívanejších metód pletenia stĺpcov - a teda základnú zručnosť potrebnú pre všetkých kvalifikovaných pracovníkov. Háčkovanie metód háčkovanie stehov bez nakida umožňuje získať husté plátno nízkych stĺpcov, ktoré nie sú charakterizované vysokou elasticitou.

Táto technika pletenia ponúka niekoľko možností na opakovanie: pre prednú stenu slučky, pre zadnú stenu a pre obe steny. V závislosti od toho sa vzor na plátne bude líšiť. často pletenie bez háčkovania zahŕňa pletenie pre obe steny slučky (inými slovami, pre obe polovice slučiek horného vrkoča) - táto možnosť sa často predpokladá vo všetkých pletacích vzoroch. Zvážte, ako pliesť háčkovanie bez háčkovanie pomocou príkladu krok-za-krokom schémy:

Splietame reťaz 20 vzduchových slučiek a 1 zdvíhaciu slučku. Prvý stĺpec sa pletie v druhej z háčikovej slučky. Zadajte háčik pod dve steny slučky, zdvihnite niť a vytiahnite ju cez slučku: dve slučky vytvorené na háku (foto 1). Teraz opäť chytíme niť a pretiahneme ju cez obe slučky. Na háku je jedna slučka. Zviazali sme jeden háčk (foto 2).

Ďalej sme sa pliesť prvý rad stĺpcov, ale vyzdvihnúť vzduchu slučku prednej steny - počiatočný rad je vhodnejšie pliesť (foto 3). Obraciame prácu, pliesť jednu slučku vzostupu a potom rad stĺpcov, zdvíhajúcich slučky oboma stenami.

Na to, aby sa okraj pásu vyhladil hladko, je dôležité správne pletiť prvú a poslednú slučku v rade. Často, najmä ak sú pletené tenkými niťami, prvá slučka v rade prechádza a stĺpce ďalšieho radu sú pletené priamo do druhej slučky, alebo zabúdajú na pletenie poslednej slučky šťastnej. Buďte opatrní a počas štúdia počítajte bary. Mali by ste vždy dostať 20 stĺpcov (zdvíhacie vzduchové slučky nie sú zahrnuté v tomto čísle) (foto 4).

Pokiaľ ide o dva ďalšie spôsoby pletenia bez háčkovTo sa robí nasledovne:

 • Za prednou stenou - tzvstĺpiky pre prednú polovicu pliesť, ak zadáte háčik pre prvú polovicu z vás hornej vrkôčiky. Výsledkom je, že vzdialené polovičky slučiek, ktoré zostávajú voľné, spadajú do plochého tenkého pásu na vnútornej strane plátna.
 • Za zadnou stenoustĺpcov za vzdialenou polovičnou slučkou pliesť, ak háčik pri pletení zadajte pre druhú z vás polovicu hornej pigtail. Toto plátno má reliéfne konkávne a konvexné rady.
Obr.1: Uchopenie prednej steny slučky. Obr.2: Uchopte zadnú stenu slučky.

V niektorej zo zvolených metód súboru stĺpcov bez nakidy je prvý stĺpec v rade vždy pletený za obidve steny slučky tak, že okraj je rovnomerný a pomerne hustý.

Polustolbik

Pletenie s polostĺpmi alebo spojovacími stĺpmi nie je tak bežné, pretože sieť týchto slučiek je veľmi hustá a tvrdá. Polo-stĺpce sú veľmi nízke. Často spájajú fragmenty šitia čipky, pohybujú sa z jedného radu do druhého pri pletení v kruhu, ale tiež fixujú a spracúvajú hrany plátna v konečnej fáze pletenia.

Existujú dva spôsoby, ako pliesť semi-stĺpec:

 • dvojitý háčkovací obojok - tiež nazývaný silný stĺp;
 • polovica stĺpca bez nakida - to znamená, že je pripojená.

Zvážte začiatok,ako háčkovať polabolik s dvojitým háčkovaním.

Začnime s pletením reťaze vzduchových slučiek. Počet vzduchových slučiek by sa mal rovnať počtu polovičných stĺpikov s dvojitým háčkovaním a 2 slučkami na zdvíhanie. Keď je reťaz pripravená (foto 1), urobte háčik (obrázok 2),

zadáme háčik do tretej slučky reťaze z háčika (polovičný háčik zodpovedá 2 zdvíhacím slučkám), uchopíme niť (foto 1) a nakreslíme novú slučku (teraz máme tri háčiky na háku) (foto 2),

chytiť vlákno znova (foto 1) a pliesť 3 slučky na háku naraz. Vypnuté dvojité háčkovanie (foto 2).

Pokračujeme v pletení niekoľkých polostĺpov háčkovaním. Na konci radu pleti 2 zdvíhacie vzduchové slučky (tieto slučky sú prvým polostĺnom nasledujúceho riadku), otočte náš výrobok a pokračujte v pletení (foto 1). Takto vyzerá hotový polostĺpec s háčkovaním (foto 2).

Zistite to ako háčkovať semi-stĺpik alebo jeden steh.

Je ťažké pliesť semi-stĺpce počnúc reťazcom vzduchových slučiek, preto typ 20 vzduchových slučiek plus 1 zdvíhaciu slučku a pliesť niekoľko radov jedným háčkovaním dvoch stien slučky. Ďalej pripojíme niekoľko radov spojovacích stĺpikov.

V tomto prípade nie je potrebná zdvíhacia slučka. Preto pletenie rad stĺpcov bez nakida otočiť prácu a okamžite pliesť polovicu stĺpca v prvej slučke. Vstupujeme do háčika pod oboma stenami slučky, zdvihneme niť a pretiahneme ju cez slučku a potom okamžite do slučky, ktorá je na háku.

Polubic fit v jednom kroku - a tak ďalej až do konca série. Otočte prácu, plette ďalší riadok rovnakým spôsobom. Ak chcete pletenie jednoduchšie, nedotahujte slučky, aby boli dostatočne široké, najmä pre prvé a posledné slučky v rade.

s nakida

Dvojitý háčk je považovaný za jeden z najčastejšie používaných prvkov vo všetkých typoch príspevkov. Pletené to dopadá dosť rýchlo, a stĺpec sa ukáže byť dvakrát vyšší ako stĺpec bez nakida.

Takže zvážime postupné inštrukcie ako pliesť háčkovanie háčkovanie.

Knit reťaz slučky vzduchu. Počet vzduchových slučiek by sa mal rovnať počtu dvojitých háčkov plus 3 slučky na zdvíhanie. Keď je naša reťaz je pripravený, háčik háčik (foto 1), vložte háčik do štvrtej slučky reťaze z háčika (dvojité háčkovanie zodpovedá 3 zdvíhacie slučky), uchopte niť (foto 2) a vytiahnite novú slučku, teraz máme 3 slučky na háku (foto 3) chytíme niť (foto 4) a pleteme 3 slučky na háčik v pároch v dvoch krokoch, t.j. Po prvé, my pliesť 2 slučky (na háku budeme mať 2 slučky) (Foto 5), potom re-chytiť vlákno (Foto 6) a pliesť 2 ďalšie slučky. Tak sme to urobilidvojité háčkovanie (foto 7), Pokračujeme v pletení série dvojitých háčkov (foto 8). Na konci riadku uviazame 3 zdvíhacie vzduchové slučky (budú prvým stĺpcom pre ďalší riadok), otočíme náš výrobok a pokračujeme v pletení (foto 9).

S dvoma naquids

Háčkovaná dvojitá háčkovacia tyč umožňuje veľmi vysokú slučku. Takýto typ stĺpikov sa používa na prijímanie otvorených voľných tkanín.

Po reťazi vzduchových slučiek, ktorých počet by sa mal rovnať počtu stĺpcov s dvomi naquidami plus 4 slučkami na zdvíhanie, robíme na háku dve naquidy (foto 1), háčik vložíme do piatej slučky reťaze z háčika (stĺpec s dvomi naquidami zodpovedá 4 slučkám), uchopte niť (foto 2) a vytiahnite novú slučku, teraz máme 4 háčiky na háku (foto 3). Uchopte niť (foto 4) a plette 4 slučky na háku v pároch v 3 krokoch, t.j. Po prvé, pliesť 2 slučky (na háku budeme mať 3 slučky) (foto 5) opäť chytíme vlákno (foto 6).

a my pliesť 2 ďalšie slučky (budeme mať 2 slučky na háku) (foto 7), opäť sme chytiť vlákno (foto 8) a pliesť 2 zostávajúce slučky. Spojili sme kolónu s 2 naquids (foto 9). Pokračujeme v pletení série stĺpcov s dvomi háčkmi (foto 10). Na konci riadku uviazame 4 výťahové slučky, otočíme náš produkt a pokračujeme v pletení.

reliéf

Veľmi pekný výhľad na pletené stĺpy, ktoré umožňujú dosiahnuť konvexnú textúru plátna - reliéfne háčkované háčkovanie. Podobné stĺpce pletené ozdoby a vzory. A hoci reliéfny stĺpec sa podobá jednoduchému dvojitému háčkovaniu v prevedení, má svoje vlastné charakteristické znaky. Líši sa v spôsobe pripojenia k príspevkom predchádzajúceho riadku: reliéfny stĺpec nie je viazaný na slučky predchádzajúceho riadku, hák je vložený pod samotné stĺpce, Okrem toho je dôležité si uvedomiť, že reliéfne stĺpce sa začnú pliesť až potom, čo vytvoria aspoň jeden rad jednoduchých háčkovaných alebo jednoduchých stĺpcov.

Existujú dva typy reliéfnych stĺpcov:

 • reliéfne predné stĺpiky, pred prácou - "Konvexné";
 • reliéfne purlors pri práci -"Konkávne".

Ako sa líšia a ako ich háčkovať - ​​zvážte krok za krokom, ako sa pliesť vo fotografických lekciách.

Konvexné reliéfne stĺpce

Knit dve rady jednoduchých dvojitých háčkovanie. Potom na háčik nasadíme háčik (foto 1), zadáme háčik z prednej strany sprava doľava, pod dvojitým háčkovaním predchádzajúceho riadku (foto 2), uchopíme niť (foto 3) a vytiahneme novú slučku (na háku budú tri slučky) (foto 4) ), potom sa pletú ako pravidelný dvojitý háčk, spájajúc slučky v pároch v dvoch krokoch, t.j. uchopiť niť a pliesť dve slučky, uchopiť vlákno znova a pliesť zostávajúce dve slučky (foto 5). Pri spôsobe pletenia dvojitého háčkovania „pred prácou“ sa takýto stĺpec nazýva reliéfna plocha alebo „konvexná“.

Konkávne reliéfne paličky

Vyrobíme nahý (foto 1), potom zadáme háčik z morskej strany sprava doľava (foto 2), zatiahneme nohu dvojitého háčkovania predchádzajúceho riadku (foto 3), uchopíme niť (foto 4) a vytiahneme novú slučku (foto 5). Spleteme slučky v pároch v dvoch krokoch, ako pri pletení pravidelného dvojitého háčkovania, t.j. uchopiť niť a pletené 2 slučky, uchopiť vlákno znova a pliesť zostávajúce 2 slučky (foto 6). V metóde pletenia dvojitého háčkovania „pri práci“ sa takýto stĺpec nazýva reliéfna morská alebo „konkávna“. Podobne pletené reliéfne stĺpiky bez nakida, reliéfne polovičné stĺpiky s háčkovaním atď.

bujný

Začiatočník needlewomen určite musieť naučiť, ako pliesť svieži háčkovanie. Tento typ stĺpikov umožňuje dosiahnuť neobvykle krásny vzor reliéfneho prelamovania, ktorý je tiež známy ako "puff". Okrem toho, finálna verzia je podobná vzoru "hrbole". Veľkolepé stĺpy zapadajú do polovíc stĺpcov s háčkovaním a viac polostĺpov s háčkovaním sú zviazané do jednej slučky, čím je bar oveľa nádhernejší. Je potrebné pliesť našuchorené stĺpiky z ľahkej a mäkkej priadze, ktorá pôjde na tomto vzore oveľa viac ako na iných typoch stĺpcov.

Podľa nášho programu, reťaz reťaz z vzduchu slučky, aby nahý (foto 1), vložte háčik do 6 z háku, slučky reťaze a vytiahnite dlhú slučku (sú 3 slučky na háku) (foto 2), re-do slučky (foto 3), zadajte hák v rovnakej slučke základne, uchopte niť a vytiahnite ďalšiu dlhú slučku (na háčku máme 5 slučiek) (foto 4), opäť zabaľte (foto 5), vložte háčik do tej istej slučky základne, uchopte niť a znovu vytiahnite ďalší dlhú slučku (na háku je teraz 7 slučiek) (foto 6). Potom sme si uchopiť vlákno (foto 7) a pliesť všetky slučky na háku naraz (foto 8). Ukázalo sa, že je to skvelý stĺpec. Ďalej prepojte 2 ce. (podľa schémy) a pliesť nádherné stĺpce rovnakým spôsobom (foto 9).

Nádherný maják s uzavretým vrchom

Obr.1 - nádherné stĺpy s otvoreným vrchom. Obr.2 - nádherné stĺpiky s uzavretým vrchom.

Niekedy svieži stĺpy pletené s uzavretým vrcholom. Pliesť podobne, len dokončiť v 2 krokoch: sme pliesť rovnaké semi-stĺpec s háčkovaním, vytiahnutie dlhé slučky, potom chytiť vlákno (foto 1) a pliesť všetky slučky, s výnimkou prvej pracovnej slučky (2 háčiky zostať na háku) (foto 2) chytiť vlákno znova a pliesť dve zostávajúce slučky (foto 3), potom pletené 2 ce. a pletené krivky stĺpcov rovnakým spôsobom (foto 4).

Video lekcia

Video doučovanie pomôže stanoviť háčkované maják triedy pre začiatočníkov.

Háčkovanie háčkovanie video