Ako sa zbaviť akné na chrbte doma

Od vzhľadu akné, krásu a náladu drviče, nikto nie je imúnny. Bez ohľadu na to, ako dobrá je vaša dedičnosť, životné prostredie alebo dobrá výživa, akné môžu zničiť vaše plány v jednom okamihu a sedieť na párty na dlhú dobu. Veľké nepríjemnosti je spôsobené akné tela na chrbte a ramenách. Tak ako sa zbaviť akné na chrbte?

Ako rýchlo sa zbaviť nenávisti akné na chrbte u žien, mužov a tínedžerov

Ako sa zbaviť akné a čierne škvrny na dievča alebo chlapca na zadnej strane je ťažšie, než sa môže zdať, pretože sú viac bolestivé a ťažšie liečiť. Koža v týchto oblastiach je oveľa hrubšia ako na tvári. Okrem toho sú častejšie v kontakte s oblečením. To platí aj pre oblasť hrudníka. To situáciu zhoršuje. Okrem toho, akné je iné: subkutánne červená, rana podobná wen, nie zrelé pľuzgiere vo forme stojatých pupienkov. Hlúpe akné sa tiež deje veľa.

Pamätajte si, že ak je koža vo veľmi zlom stave, potom vyriešiť problém, ako sa zbaviť akné na zadnej strane žien, akné v teenageri, ako sa zbaviť navždy bez zásahu lekára nebude fungovať. V tomto prípade budete potrebovať silné lieky.

Ale môžete niečo urobiť sami. Dátumy sa samozrejme môžu líšiť. Niekto postupy pomôžu zbaviť sa problému niekoľko týždňov a niekoho mesiace.
Snažte sa nosiť veci len z prírodných tkanín. Tiež nie je nutné nosiť oblečenie s tvrdými ramennými popruhmi. Podráždenie kože bude minimálne a objaví sa nový zápal. Svrbenie a krása zmiznú.

Starostlivo sa starajte o svoju pokožku. Stojí za to si kúpať s obyčajným mangánom. Pridajte do kúpeľa teplú vodu a zrieďte nejaký manganistan draselný, aby bola voda trochu ružová. Potom ležte v tejto vode 15 minút. Je potrebná starostlivosť, pretože mangán schne pokožku a môže ju zafarbiť. Preto nerobte silné riešenie.

Rovnako dôležitá je postupnosť kúpania. Po prvé, umyte si vlasy, a potom telo, ako šampóny môžu upchať póry na tele.
Použite správnu žinku. Nemalo by byť príliš mäkké, ale nie ťažké. Ona potrebuje vyčistiť pokožku. Vyhnite sa tiež použitiu umelých materiálov.

V žiadnom prípade nepoužívajte pemzu a hrubé zariadenia na drsných miestach, pretože môžete poraniť pokožku a preniesť infekciu.

Opaľovanie a solárium by sa mali užívať s mierou. S nadbytkom ultrafialového žiarenia a popálenín pokožky určite nepomôžete pokožke.

Je potrebné zabudnúť aj na masážne oleje, ktoré zapchávajú póry a zhoršujú celkový stav pokožky.

Užívajte vitamíny a droždie. Uistite sa, že budete dodržiavať dávkovanie prvej.
Okrem toho všetko lekár predpíše v prípade potreby účinné lieky.

Prečo sa objavujú

Existuje mnoho dôvodov pre výskyt čiernej, hnisavej, pigmentovanej, katarálnej, mladistvej akné s bielym chrbtom.

1. Mazové žľazy sú príliš aktívne. Sebum vstupuje do pórov, čo vedie k komedónom. Koža sa ťažko dýcha, stáva sa nerovnomernou a drsnou. V dôsledku toho prenikajú baktérie a dochádza k zápalu. To je nepríjemné, najmä pre dievčatá.

2. Dedičnosť. Veľmi často sa vyskytuje viacnásobné akné v dôsledku prenosnej poruchy, zhoršenej funkcie ich čistenia.

3. Syntetické materiály, Väčšina oblečenia je dnes vyrobená zo syntetických materiálov - akryl, polyester, polyamid a tak ďalej. Tieto komponenty nedovoľujú pokožke dýchať, takže sa na nej hromadí pot a nečistoty, čo vedie k vzniku pórov. Okrem toho trenie a tlak pri montáži sú zlé pre pokožku.

4. stres, Keď sú nervové stresové hormóny zle produkované, ktoré sú zodpovedné za prácu mazových žliaz. Preto všetka nervozita a vnútorný psychologický pesimizmus môžu negatívne ovplyvniť pokožku.

5. dospievania, S prudkým skok v produkcii hormónov, póry sa zvyšujú, práca mazových žliaz sa zvyšuje av dôsledku toho sa objaví akné.

6. Málo vitamínov, Napríklad pri nedostatku vitamínu B5 sa môže začať predĺžený zápal kože.

7. Časté a hrubé pilovanie, Mladí ľudia často trávia nekonečné čistenie. V dôsledku toho je koža poškodená, stráca svoju ochranu a preto sa znova a znova objavuje akné.

Čo poradia lekári

Ak akné na ramenách, tvári, hrudníku, dekolte, čelo - veľa, potom možno v tomto prípade, lekár bude najprv priradený k analýze pohlavných hormónov. Až po obdržaní výsledkov Vám lekár predpíše vhodnú masť alebo dokonca tabletky.

Pimples môžu byť odstránené a nezávisle pomocou dechtového mydla, ktoré možno nájsť v každej lekárni. Odporúča sa dvakrát denne sprchovať s mydlom a potom ho utrieť alkoholovým roztokom.

Výborným liekom sú riasy, ktoré mnohí jedia. Na tento účel ich nepotrebujeme. Musia byť rozlíšené vo vode a aplikované na problémové oblasti ako maska. Po chvíli opláchnite teplou vodou.

Tiež bojovať za krásu pomôže a správnej výživy. Čím menej je potravina škodlivá, tým čistejšia bude pokožka.

Samozrejme, hygiena je dôležitá. Sprchovanie sa vykonáva dvakrát denne a po každom postupe sa akné ošetrí alkoholovým roztokom.

Ako vyriešiť problém doma

Tam sú tiež niektoré odporúčania, ktoré pomôžu odstrániť akné doma.

Kúpele s morskou soľou alebo liečivými bylinkami (s cibuľkou, harmančekom, dubovou kôrou, šnúrkou a pod.). V tomto prípade sa znižuje tón, elasticita a zápal.

V lekárni si môžete kúpiť masky z hliny, bahna alebo morských rias. Utrite akné nastavenia nechtíka.

Upravte si výživu: odmietnite mastné jedlá, limit na sladké a rafinované.Jedzte viac vlákniny a čerstvých potravín. Ak je to možné, vyvarujte sa stresu.
Ak je počas liečby koža veľmi šupinatá, potom ju potrite pantenolom. Je to bezpečné a často ho môžete rozmazať.

Ako sa zbaviť akné škvrny na chrbte

Po úspešnej liečbe môžu škvrny na zadnej strane akné zostať. Prítomnosť tmavých jaziev nikomu nepriniesla radosť. Ale môžete sa ich tiež zbaviť.

Postup:
1. V horúcej sprche vyfúknite chrbát, umyte ho dechtovým mydlom, oprite si chrbát penu na holenie, potom dajte ruky bežnej kuchynskej soli a rozotrite tmavé škvrny masážnymi pohybmi. Potom opláchnite vodou. Postup sa môže opakovať každý druhý deň.

2. Tmavé pracie mydlo rozotrite na strúhadlo, pridajte trochu vody, aby ste vytvorili kašu, pridajte trochu peroxidu vodíka do kuchynskej soli. Problémové oblasti namažte zmesou každý druhý deň.

3. Ak potrebujete, aby sa zbavili malých škvŕn naliehavo, potom skúste urobiť krém z bodyaga. Môžete si ho kúpiť v lekárni. Rozpustiť bodyaga vo vode, aplikovať na chrbát a nechať na chrbte na krátky čas. Počas procedúry môže začať brnenie. Ale účinok stojí za to. Tam sú početné recenzie na to na YouTube, mail a ďalšie populárne služby. Nezabudnite ani na fotografiu.

Mnohí hovoria, že sa zbavili akné účinne na týždeň alebo mesiac, na zadok a iné časti tela. V tehotenstve av strednom veku.
Pri použití ľudových prostriedkov a dodržiavaní všetkých pravidiel, budete môcť získať krásnu a zdravú kožu v krátkom čase!